archiv.hpkizi.sk
Kapitola 32
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 25.10. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

.

.

.

.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Túto kapitolu venujem hatifnatif. Prajem ti, aby všetko dobre dopadlo. A keď sa raz dostaneš do podobnej situácie (a čo sa určite dostaneš) a spomienka na túto kapitolu ti vyvolá úsmev na tvári, tak to stálo za to.

Ďakujem všetkým za podporu.Kapitola 32

Hermiona odignoruje jeho vyhlásenie. Nebola to jej chyba. Neušla preč s plačom.

Nie, vôbec nebude ignorovať jeho vyhlásenie. "Neušla som s plačom ako decko. A keby si sa tak nebál, že si zašpiníš svoje ručičky, potom by sme presne v tejto minúte boli živí a zdraví pri zbieraní zeleniny!"

Pustila jeho ruku a otvorila sieťové dvere. Pani Weasleyová a Fleur práve vaľkali na stole cesto. "Hermiona, drahá, nevidela si Ginny a Harryho? A kde je zelenina?"

Hermiona sa pozrela na Draca a potom naspäť na Molly. "Harry a Ginny trhajú zeleninu. Poslali nás, aby sme urobili ich prácu."

Fleur sa zachichúňala a pani Weasleyová sa zasmiala. "Viete, čo je ich práca?"

"Nie," povedala Hermiona pomaly, trochu vystrašená. Draco stál za Hermionou, dokonca viac vystrašený než ona.

"Choďte hore, do Billovej starej izby a on vám to vysvetlí," povedala Fleur. Draco zobral Hermionu za ruku a viedol ich na poschodie.

"Možno chcú, aby sme otestovali matrace alebo niečo také," žartoval Draco.

"Ty si blbec," vyhlásila Hermiona. Kráčali po chodbe do Billovej starej izby. Sedel na posteli, držal plačúce, kričiace a zašmudlané batoľa.

"Čau, Hermiona, kde je Ginny?" spýtal sa Bill a postavil sa so svojou dcérou v náručí.

"Vonku. Tvoja mama nám povedala, aby sme sa sem išli pozrieť, čo máš pre nás nachystané za prácu," povedala Hermiona.

Billovi sa na tvári zjavil takmer diabolský úškrn. "Ty a Malfoy budete robiť Ginninu prácu?" spýtal sa.

"Možno," vyhlásila bojazlivo Hermiona.

"Nastav ruky, Malfoy," povedal Bill. Draca sa obzrel na Hermionu a potom na Billa a potom nastavil svoje ruky. Bill vložil svoju plačúcu dcéru do Dracových rúk. Draco držal dieťa od seba, ďaleko od svojho tela, akoby to bola jedovatá háveď alebo niečo podobné.

"Po okúpaní ju uložte, aby si pospala," povedal Bill. Kráčal po chodbe a smial sa celú cestu.

"Zober ju!" povedal Draco a natrčil ju smerom k Hermione.

"Prečo ja?" spýtala sa Hermiona.

So stále natiahnutým jačiacim dieťaťom pred sebou povedal, "pretože si žena. Chyť to dieťa."

"A ty SI pračlovek," povedala Hermiona, keď cúvala preč.

Draco urobil dva kroky bližšie a povedal, "zober ju, je špinavá a strašne smrdí."

Hermiona sa ukryla za dvermi, "s deťmi to neviem."

"A myslíš, že ja áno?" spýtal sa.

"Si bližšie k jej intelektu a si asi tak rovnako vyzretý," povedala Hermiona, už celkom za dverami.

Odsunul od nej nohou dvere a povedal, "zober to ufúľané decko!"

"Len ju drž. Prečo by sme sa mali zamazať obaja, a rozhodne si bližšie k jej veku," odvetila Hermiona.

"To nedáva žiadny zmysel! Zober ju, prosím," Draco takmer skučal. Dieťa plakalo hlasnejšie.

"Vážne, Malfoy, drž ju, pôjdem pripraviť vodu," povedala Hermiona. Vybehla zo spálne smerom ku kúpeľni a zatvorila za sebou dvere. Draco prešiel ku kúpeľni a kopol nohou do dverí, aby otvorila, pretože ruky mal obsadené.

"Grangerová, zober odo mňa to dieťa! Vážne, plače to, je to špinavé a  myslím, že sa to samé znečistilo!"

Hermiona otvorila dvere a povedala, "myslím, že má dva roky. Asi chodí sama na nočník, takže sa asi ne... oh, panebože, myslím, že máš pravdu. Smrdí naozaj strašne!"

Hermiona cúvala nazad, ruky pred sebou.

"Zober to decko, hneď!" jačal Draco. Dieťa plakalo stále hlasnejšie.

"Draco, desíš ju," povedala Hermiona, už sa smiala. "A mňa desíš tiež."

"Vlastne ona desí mňa," vrátil Draco. Hermiona vypla vodu a vyskúšala ju. Bola príliš horúca. Na chvíľu pustila studenú.

Čoskoro Viktória prestala plakať, pretože Malfoy, ktorý ju stále držal natiahnutú pred seba, s ňou teraz hojdal dopredu a dozadu ako s kyvadlom hodín. Hermiona sa pozrela nahor, keď konečne voda získala správnu teplotu a povedala, "zdá sa, že to zaberá. Páči sa jej to." Hermiona sa pozrela na dieťa a povedala, "tik, tak, Viktória je ako hodinky, veľmi, veľmi špinavé hodinky!" Dieťa sa usmialo. Hermiona sa usmiala. Draco zbledol.

"Zober ju prosím," povedal Draco.

Hermiona si zobrala dieťa a posadila sa na zem. Draco prešiel k otvoreným dverám kúpeľne a postavil sa na prah. "Prečo si až tam?" spýtala sa Hermiona, vyzula dieťaťu topánočky a ponožky.

"Možno budem musieť náhle ustúpiť," povedal. "Chcem byť blízko pri dverách, keď z nej vyzlečieš tie nohavice, pre každý prípad."

To v skutočnosti znepokojovalo aj Hermionu. Pretože jej malé šortky a nohavičky bolo všetko, čo zostalo, Hermiona položila dieťa na chrbát, na koberček kúpeľne a začala vyzliekať zvyšok odevu.  Draco si chytil nos. Hermiona nakukla na dieťa a povedala, "Oh, PÁNABEKA!"

Draco vybehol z miestnosti a kričal, "FUUUJ! To je hnusné! Ako vždy vôbec žiadne spôsoby!"

"Draco, poď sem a pomôž mi!" zajačala Hermiona.

"Neviem, čo mám robiť!" zajačal nazad z chodby, ruky vo vzduchu.

Hermiona sa takmer rozplakala. "Ani ja nie!" Zbalila špinavé nohavičky a šortky do rohožky v kúpeľni a odložila to do rohu. Zobrala flanel a vyčistila ju. Skoro sa dvakrát povracala. Nakoniec sa pozrela na dvere a povedala, "Malfoy, vzduch je čistý, vráť sa."

Posunul sa tvárou o palec smerom k dverám. "Dostala si všetky tie kakance?"

Hermiona sa zasmiala. "Áno, dostala som všetky tie kakance!" Položila dieťa do vane, kľakla si pri boku a s čistou handrou ju začala umývať, kým ono špliechalo navôkol. Draco prišiel a posadil sa na okraj vane. Hermiona opláchla dieťaťu blonďavé vlásky a dala jej trochu šampónu na hlavu. Umyla jej vlasy. Zobrala pohár a začala jej umývať vlasy.

Draco bol zhypnotizovaný. Ani raz z Hermiony nespustil oči. Nakoniec prehovoril, "povedala si, že nevieš ako sa to robí."

"Nuž, nikdy predtým som to nerobila," povedala, ale je to dosť ľahké. Napokon, viem ako sa vykúpať, takže myslím, že viem ako to dať niekomu." (PP: so I guess I know how to give one.”  to je možno dvojzmysel, mala na mysli dať niekomu kúpeľ. Druhý význam je - spať s niekým, tak si vyberte.)

"Budeš musieť niekedy dať aj mne, a ja posúdim tvoje schopnosti," usmial sa. Pozrela sa na neho a tiež sa usmiala. Vrátila sa k špliechaniu s dieťaťom. Draco si pomyslel, že Hermiona vyzerá tak nádherne. Predklonil sa a pobozkal ju na hlavu.. Potom pobozkal vrch hlavy dieťaťa.

"Toto nebolo také ťažké," povedal Draco.

"Ty si nič neurobil," vyhlásila Hermiona.

"Držal som ju," pripomenul Draco.

"Fajn, zožeň čistý uterák a znova ju môžeš držať," povedala Hermiona. Draco sa postavil, stiahol huňatý uterák z police a Hermiona usadila mokré dieťa do jeho náručia. Zabalil ju až po vrch a nasledoval Hermionu do druhej izby. Hermiona povedala, "Bill jej tu nechal nejaké čisté oblečenie. Máme ju obliecť."

Hermiona ju dosušila a potom sa s dieťaťom v náručí posadila. Snažila sa ju obliecť. "Nemôžem jej dostať ruky do rukávov," povedala Hermiona.

"Nikdy si neobliekala malé bábiky?" zasmial sa Draco.

"Iste, ale tie sa nekrútili dookola a keď som mala problém dostať im ruky do rukávov, tak som im len oddelila ruky a potom som im ich znova pripojila," povedala Hermiona.

"To by som ti s ňou neodporúčal," chichúňal sa.

"HA, HA!" odpovedala.

Nakoniec ju obliekla, bez topánok a ponožiek. "Draco, navleč jej ponožky. Urob aspoň niečo užitočné."

Draco si sadol na zem, pred Hermionine nohy a načiahol sa, kým Hermiona držala dieťa v náruči a uhládzala mu vlásky. Zobral jej malú nožičku a navliekol jednu ponožku. Začal s druhou, ale namiesto toho privoňal k nožičke dieťaťa a povedal, "Eww, smradľavé!"

Viktória sa zasmiala. Rovnako Hermiona. Draco ju pošteklil na nohe a potom navliekol druhú ponožku. Hermiona sa postavila a povedal, "choď pohľadať nejakú knihu, ktorú jej môžeme prečítať." Hermiona si ľahla chrbtom na malú posteľ s dieťaťom pri boku. Draco sa vrátil do izby a podal Hermione knihu. Hermiona sa pozrela na obálku a povedala, "Magické príšery a ako ich zabiť?"

"Nemohol som nájsť nič iné," odvetil.

"Choď do Ginninej starej izby. Je tam celá polica detských kníh, vážne," povedala mu Hermiona. Odhodila tú druhú knihu na zem.

Draco sa vrátil s knihou rozprávok. Hermiona ležala na boku, zatiaľ čo dieťa bolo na chrbte a začala čítať. Draco stál pri nohách postele a sledoval ich. Nakoniec povedal, "môžem sa pridať?" Hermiona pokračovala v čítaní, ale prikývla hlavou. Draco sa vyštveral na posteľ, za Hermionu, a objal ju rukami. Lícom spočinul pri jej tvári. Netrvalo naozaj dlho než dieťa zaspalo. Hermiona sa obzrela cez plece a Draco mal zatvorené oči tiež.

Odložila knihu a posadila sa. Vyliezla z postele, opatrne, aby nezobudila dieťa. Naklonila sa k Malfoyovi a povedala, "Draco?"

Otvoril oči. "Nespal som. Len som si túto chvíľu vychutnával. Bol to jeden z najlepších okamihov môjho života."

Hermiona mu položila ruku na líce, zohla sa nadol a pobozkala ho nežne na líce. "Vrátane tej časti s kakancami?" spýtala sa, keď sa znova postavila. Draco sa postavil vedľa nej.

"Nuž, bez toho by som možno dokázal žiť, ale čo čakáš, to dieťa, dokonca aj keď je spolovice Fleur, je stále tiež polovičný Weasley." Draco sa znova pozrel na posteľ, kde Hermiona upravovala prikrývky dieťaťu na nohách. Z každej strany položila vankúš a potom zobrala Draca za ruku. Vyšli z izby a zatvorili za sebou dvere tak, že boli odchýlené len na štrbinku.

Len čo boli na chodbe, hodila sa mu okolo krku a priložila svoje líce k jeho. "Bude z teba báječný otec."

"Snažíš sa mi niečo naznačiť, pretože úprimne, nie je trochu zavčasu, aby si už bola tehotná?" žartoval.

"Chcela som povedať, že niekedy," odvetila. Nechala hlavu na jeho pleci. Pohladil ju po vlasoch.

"Si taká prirodzená. Zamiloval som sa do teba ešte raz, len preto, že som videl ako sladká a prirodzená si bola s tým dieťaťom," chválil ju Draco, "len ťa asi musím nechať bosú a tehotnú."

"Jaskynný chlap," povedala Hermiona a pleskla ho po ruke.

"Jaskynná žena," zasmial sa Draco nazad. (PP: príde niekto na to, ako sa povie žena od pračloveka?)

Hermiona sa zasmiala, "predok mojich šiat je stále vlhký. Zober prútik a osuš ma, prosím."

"Mám lepší nápad," povedal Draco a viedol ju do bývalej Ginninej izby.

Hermiona bola zvedavá, vzrušená a trochu unavená, všetko naraz.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 32 (Hodnotenie: 0)
Od: maginy - 25.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
ooooooooooo boze v zivote som sa tolko nenasmiala =DD toto bol perfektneeeee juj a dakujem za to ze si to tak expresne prelozila =) je to naozaj uzasnea dobruuu nocku

Re: Kapitola 32 (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 26.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
aaaach...úplně si představuju sebe poprvé v této situaci a vůůůůbec se na to netěším...i když kecám, těším, páč to bude moje dítě.....no mám nezdolný dojem, že do letošních Vánoc se ze mne v tomto oboru stane přímo odbornice. A úplně si představuju manžela, když mu poprvé svěřím tento veledůležitý úkol (i když myslím, že se na to už moc moc moc těší :-D )

Díky Jimmy za věnování, opravdu jsem se strašně moc smála a zvedlo mi to náladu, ostatně jako celá tato povídka a vůbec tvé překlady :-D

PS: Smála jsem se tak, až malá dostala strašnou škytevku a teď se mi otřásá celé břicho....takže to možná nebude škytavka, ale to dítě se pěkně v břiše řechtá, asi bude po mamince :-D
Konečne ďalšia kapitola. Jimmi

Re: Kapitola 32 (Hodnotenie: 1)
Od: ladyF - 26.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Moment, ráda bych napsala něco velmi duchaplného ale bohužel...utírám si slzy smíchu. Nádech, výdech, né já nemůžu!! Mám ještě v živé paměti kakance( ten výraz zbožňuju) mýho brášky a jak jsem ho pomáhala jako malá přebalovat :-D a děsně jsem se toho šítila asi jako Draco.
Začínám mít čím dál silnější pocit že se ti dva do druhého dne vážně vezmou...uvidíme :-D
Díky Jimmi za pravidelnou dávku nekontrolovatelného záchvatu smíchu po ránu... to jsou pak hned hezčí dny :o)
Konečne ďalšia kapitola. Jimmi

Re: Kapitola 32 (Hodnotenie: 1)
Od: Carma - 26.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
to dieťa bolo geniálne! čakala som, že niečo podobné budú musieť robiť, keďže ginny a harry sa toho tak ľahko vzdali... už sa teším, keď budú mať vlastné. to bude ale srandy...
Konečne ďalšia kapitola. Jimmi

Re: Kapitola 32 (Hodnotenie: 0)
Od: Mirielka - 27.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Teda, tahle kapitolka byla fakt super, stále se směju. Úplně živě jsem si ty dva představovala. Bože, takhle jsem se dlouho nepobavila. Jimmi díky:-D
Konečne ďalšia kapitola. Jimmi

Re: Kapitola 32 (Hodnotenie: 1)
Od: gama - 27.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Taky držím hatifnatif palce, ať jí to dobře dopadne. A za kapitolku díky:-)
Konečne ďalšia kapitola. Jimmi

Re: Kapitola 32 (Hodnotenie: 0)
Od: Neprihlásený - 27.10. 2008
Ďakujem všetkým. Je koniec mesiaca, takže si chvíľku musíte počkať. Ale verte, keby som mohla, tak je tu ďalšia kapitola veľmi skoro.

Re: Kapitola 32 (Hodnotenie: 1)
Od: Aha_Lucia - 22.04. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
pražena? :D:D

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED