archiv.hpkizi.sk
15. Čo je toto za darček?
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 24.06. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

A Girl Called Granger

Preklad: Jimmi

Beta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/15/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaValKapitola 15

 

Čo je toto za darček?

 

Hermionu prebudilo slnko, ktoré svietilo do izby, priamo do jej očí. Posadila sa a na chvíľu zabudla, kde je. Znova sa sklonila, dala si ruky za hlavu a natiahla sa. Bola v Malfoyovom dome, v Malfoyovej posteli, na prvý sviatok vianočný k tomu všetkému. Život bol skvelý. Rozhliadla sa po ňom, zbadala pootvorené dvere na kúpeľni a začula pustenú sprchu. Pozrela sa na hodiny na rímse kozuba a zistila, že je veľmi zavčasu, len 7:17. Schúlila sa na bok a zatvorila oči.

 

Draco vyliezol zo sprchy a ovinul si uterák okolo pása. Prešiel ku svojej skrini, aby si vybral nejaké oblečenie. Nemohol uveriť, že sa včera v noci milovali. Po prvom raze sa milovali ešte dvakrát. Zakaždým to bolo nádherné. Obliekol si zelený sveter s rifľami a posadil sa na stoličku vo svojej šatni, aby si obul topánky. Premýšľal, či ešte stále spí. Uvedomil si niečo hrozné. Nemá pre ňu na Vianoce nič. Plánoval to, len včera, chcel ísť do jej chalúpky, aby zistil, kedy chce, aby prišiel a potom jej chcel ísť niečo kúpiť. Potom ale spálila to jedlo a on ju uvidel nahú a zabudol na všetky svoje plány, keď plánoval večeru vo svojom dome.

 

Sakra, krucinál. Rozhliadol sa po svojej šatmi, ako keby tam mohol nájsť niečo, čo by jej dal. Príliš blbé, že tu Eleanor po sebe nenechala nejaké oblečenie. Zasmial sa nad tou myšlienkou, keďže vedel, že by ho Grangerová prekliala do ďalšieho týždňa, keby jej dal niečo, čo patrilo Eleanor. Ako poznal Grangerovú, asi mu vlastnoručne niečo vyrobila a mala to pre neho zabalené a pripravené pod stromčekom.

 

Pripadal si ako nevychovanec. Premiestni sa na prízemie a nájde v dome niečo, čo by mohol premeniť na darček. Zišiel dole do svojej knižnice. Tam nikdy nebola. Zbadal pre ňu dokonalý darček. Bol to obraz jeho vlastného domu od akéhosi miestneho maliara. Iste ho ocení, pretože umenie tak veľmi milovala. Premenil malú krabicu na väčšiu, premenil jednoduchý kúsok povrázku na mašľu a zaviazal tú mašľu okolo krabice. Práve ju chcel vziať nahor k nej, keď ju začul, ako volá jeho meno.

 

Kým sprcha stále tiekla, Hermiona sa zrazu v posteli posadila. Chcela ísť do kúpeľne, zaželať mu veľmi šťastné Vianoce, v sprche, keď ju napadlo niečo hrozné. Nezohnala mu nič na Vianoce. Chcela, naozaj chcela, hneď potom, čo mu navarí večeru. Tá vypálila tak zle, že totálne zabudla na svoje plány. On asi mal práve v tejto chvíli pre ňu veľký darček pod svojím stromčekom. Rozhodla sa vstať, obliecť sa a premiestniť sa do svojho domu. Iste tam bolo niečo, čo mu mohla dať.

 

Keď prišla domov, rozhodla sa osprchovať. Obliekla sa a šla do svojho podkrovia. Za posledný týždeň a pol maľovala obraz jeho domu, väčšinou z pamäte. Bol skoro dokončený. Nepozná rozdiel. Premenila trochu pergamenu na baliaci papier a zabalila pre neho ten obraz. Premiestnila sa späť do jeho domu, priamo do obývacej izby a dala mu svoj darček pod stromček. Potom zavolala jeho meno.

 

Draco sa z knižnice premiestnil späť na poschodie a keď ju začul volať jeho meno, behom zišiel dole s obrazom bezpečne v krabici za chrbtom.

 

Pomyslel si, že vyzerá tak pekne, keď stála pri stromčeku v červenom svetri. On mal zelený, takže sa hodilo, že boli oblečení nielen vo vianočných farbách, ale tiež vo farbách ich bývalých fakúlt v škole. Mala tiež na sebe jednoduchú čiernu sukňu. Vlasy mala stiahnuté dozadu a vyzerala tak sladko a tak prosto. Prečo si nikdy nevšimol, aká je pekná, keď boli mladší? Vždy vedel, že bola milá, ale nie takto pekná. Zistil to len nedávno.

 

"Vykradla si sa osprchovať sa a prezliecť sa?" spýtal sa.

 

"Nuž, áno, ale tiež som musela ísť po tvoj darček." Podala mu jeho darček. Podal mu jej darček, ktorý mal za chrbtom.

 

"Tento darček je tvoj," povedal, keď si s ňou vymenil darčeky.

 

Len čo si podali svoje darčeky, zároveň,  obaja povedali: "Nemuseli sme si dať nič." Zasmiali sa na skutočnosti, že obaja povedali to isté súčasne.

 

Otvoril svoj prvý, pretože bol zabalený, ale nie v krabici. Bol to ten obraz jeho domu, ktorý objavil v jej podkroví. "Toto si maľovala ty?" spýtal sa, už odpoveď poznal.

 

"Áno, dúfam, že sa ti páči," odvetila skromne. Vytrhol jej krabicu z ruky, práve keď sa ju chystala otvoriť.

 

"Čo je?" spýtala sa zmätená. Pripadal si hlúpo. Nemohol jej dať skoro to isté, čo dala ona jemu. Na dôvažok mu toto ona skutočne namaľovala. Očividne o celej tejto veci premýšľala. On šiel do knižnice a zobral obraz, ktorý nebol ani taký dobrý ako ten, čo urobila ona, zo steny a chcel jej ho odovzdať ako nejaký darček pre ňu.

 

"Toto ti teraz nemôžem dať," priznal sa.

 

Pokúsila sa ho schmatnúť späť, ale držal ho vysoko nad hlavou. Niekoľkokrát vyskočila a povedala: "Daj mi môj darček!"

 

"Posaď sa, Grangerka," požiadal. Posadila sa na gauč. Položil ten darček na zem. "Musím sa priznať. Zabudol som ti zohnať darček. Mal som včera popoludní v pláne niečo ti kúpiť, ale zabudol som na to, keď som sa sem vrátil, aby som naplánoval večeru. Cítim sa zle, lebo som ti chcel darovať niečo, čo som len našiel vo svojom dome."

 

Hermiona si pripadala neobyčajne vinne. Mala by sa mu tiež priznať? "Nič sa nestalo," rozhodla sa povedať.

 

Posadil sa vedľa nej a zdvihol obraz, čo namaľovala. "Si znamenitá maliarka. Toto je skvelý darček. Priznám sa, včera som toto videl v tvojom podkroví, keď som ťa hľadal po tvojom dome a nemôžem uveriť, že si toto namaľovala len pre mňa." Stále sa pozeral na ten obraz, keď sa postavila a zakliala.

 

Odložil obraz na zem a tiež sa postavil. "Nie je dôvod používať taký slovník, Grangerka. Som hodný toho darčeka," žartoval.

 

"Nie, to je len tým, že si ma priviedol ku klamaniu a teraz sa cítim hrozne," priznala sa.

 

Bol zmätený a spýtal sa: "Ako som ťa ja priviedol ku klamaniu?"

 

"Nuž, neprinútil si ma klamať, ale bez toho, aby si to vedel, sa kvôli celej tejto veci cítim zle," koktala. "Nenamaľovala som ho pre teba. Nie je dokonca ani dokončený. Chcela som ti ísť niečo kúpiť po tom, čo začnem s večerou, ale potom, vieš, čo sa ďalej stalo, a ja som tiež zabudla."

 

Vystrel sa a silno sa zasmial. "My obaja sme párik úbohých klamárov."

 

"Sme úbohí, pretože sme klamali, alebo si mal na mysli, že sme úbohí v klamaní?"

 

Na chvíľu sa zamyslel. "Myslel som to posledné, ale to prvé platí tiež."

 

"Smiem sa spýtať, čo je v tej krabici?" povedala, keď ukázala na darček, ktorý jej chcel dať. Pokrčil plecami a podal jej ho. Otvorila ho a zatvárila sa zmätene. "Kto tento namaľoval?" opýtala sa.

 

"Do pekla ak viem, prišiel som k nemu s domom," obával sa povedať.

 

"Malfoy!" zajačala, odložila obraz a prakticky na neho zaútočila vankúšom z pohovky. "Dala som ti obraz, čo som namaľovala sama a ty mi dáš obraz od neznámeho autora, ktorý nie je ani dobrý?"

 

Vytrhol jej vankúš a držal ju chrbtom k sebe, s jej rukami pritlačenými k bokom a jeho rukami pevne ovinutými okolo jej tela. Povedal: "Upokoj sa, Grangerka. Smiem pripomenúť, že ten obraz, čo si mi dala, je nedokončený a že si sa už priznala, že nebol ani pre mňa, takže sa prestať naparovať." Bojovala v jeho náručí, keď ju konečne zvrtol.

 

Pokúsil sa ju pobozkať na ústa, ale ona odsunula hlavu a hrala divadielko, že je nahnevaná. Namiesto toho ju pobozkal na líce a ona sa odklonila tak ďaleko, kam jej to jeho ruky okolo nej dovolili. Oprela si ruky o jeho hruď, zatlačila do neho a povedala: "Blé, filcky."

 

"Čo do pekla sú filcky?" riekol Draco, keď sa ju prestal snažiť bozkávať.

 

"Parazity čistokrvných," zaklamala. 

 

"Ja nemám parazitov," odvetil a pustil ju, takže spadla na gauč. Postavil sa nad ňu a žartovne povedal: "Prosím, ospravedlň sa."

 

Hermiona na neho hodila ďalší vankúš. "Všetci majú parazitov, Malfoy, dokonca ty a odborný výraz pre parazitov u čistokrvných sú ´filcky´. Môžeš si to vyhľadať, ak mi neveríš." Skutočný význam slova ´filcky´ bol druh vší, ale to nemusel vedieť. Aj tak to myslela vo význame, v akom to používajú muklovské deti.

 

Zvalil sa na gauč vedľa nej a zdvihol jej ruku. Začal prezerať jej dlaň a riekol: "Ako sa volajú parazity humusákov?" Nepovedal to v zlom význame. Len sa pohrával.

 

Vytiahla si ruku z jeho. "Ani humusáci nemajú parazitov, Malfoy." Postavila sa a prešla k stromčeku a zaoberala sa sklenou ozdobou, ktorú presunula z jednej vetvičky na druhú.

 

"Poď sem na minútku, Grangerka," vyzval.

 

"Práve mi napadlo, že už musí ísť. Mama ma čaká pred obedom," povedala a otočila sa k nemu.

 

"Ešte nie je ani pol deviatej," sťažoval sa.

 

"No a?" Znova sa otočila k stromu a prehodila ďalšie dve ozdoby.

 

"Poď si ku mne sadnúť a môžeme sa naraňajkovať pri stromčeku," požiadal.

 

"A nebojíš sa mojich humusáckych parazitov?" posmešne sa spýtala, keď sa presunula z jednej strany stromčeka na druhú, tak aby ju nemohol vidieť.

 

"Do pekla, keby som sa bál humusáckych parazitov, nebol by som mal s tebou včera v noci sex,  trikrát mohol by som dodať," riekol a postavil sa. Prešiel na druhú stranu stromčeka a zbadal ju pred zamrznutou okennou tabuľou, s jednou rukou na chladnom skle.

 

"Ty si včera v noci mal sex s humusáčkou a ja som sa milovala s niekým, o kom som predpokladala, že je úžasný muž. Zdá sa, že sme včera v noci mali rôzne večery, hoci sme ich strávili spoločne," riekla, keď prišiel k nej.

 

"Grangerka, zase som si len robil srandu. Kedy si stratila svoj zmysel pre humor a zábavu?" opýtal sa.

 

Otočila sa tvárou k nemu a povedala: "Nikdy som sa nebavila s niekým, kto ma nazýval tým menom. V skutočnosti ty si jediný človek v mojom živote, ktorý ma niekedy tak nazval. Som rada, že si aspoň jeden z nás užil." Znova sa otočila k oknu.

 

"Včera v noci som sa miloval s úžasnou, nádhernou, bystrou, neuveriteľnou ženou a mám filcky," riekol s úsmevom. Otočila sa k nemu a zľahka ho udrela po ruke.

 

"Prečo si takýto?" úprimne sa spýtala.

 

"Myslíš, prečo som taký diabolsky driečny a dobrý v posteli?" ľstivo sa spýtal Malfoy.

 

Venovala mu odsudzujúci pohľad a on upravil svoje tvrdenie. "Neviem, prečo hovorím polovicu toho, čo hovorím. Myslím, že hovorím niečo o ľuďoch skôr, než majú čas povedať niečo o mne. Je to obranný mechanizmus."

 

Prikročila bližšie k nemu a položila jej chladnú ruku, ktorá bola práve na okne, na jeho líce a on sa ani nestrhol. "Fajn, tak s tým prestaň," žiadala, "a to môže byť môj vianočný darček."

 

"Áno, Grangerka," odvetil, dal jej ruku dole zo svojej tváre a objal ju oboma svojimi. Pritiahol si ju bližšie a pomaly bozkával na líce. Presunul svoje pery, s malými váhavými bozkami, smerom k jej ústam. Keď dosiahol cieľ určenia, vsal jej spodnú pery a potom ju olízal, skôr než vošiel jazykom do jej úst. Ich jazyky tancovali, keď ho objala okolo pása a a on ju ponad ne objal svojimi. Odklonil sa a spýtal sa: "Ako dlho budeš u svojej mamy?"

 

"Až do Nového roka," priznala sa.

 

Prestal ju bozkávať, nechal poklesnúť ruky, ktoré mal okolo nej a prešiel do stredu miestnosti. "Nie!" vykríkol a dupol nohou ako decko. "Toto vôbec neprichádza do úvahy."

 

Usmiala sa a povedala: "Ale je to tak ako to je. Moja mama sa na Nový rok vydáva. Musím tam byť."

 

"Tak choď dnes, navštív ju, daj si vaječný kokteil, zoznám sa s nevlastnými súrodencami a potom sa dnes večer vráť, znova si zasexujeme a ja ťa odprevadím na Nový rok na tú svadbu," vyletelo z neho.

 

"Malfoy, musím ísť dnes, a potom musím ísť večer k môjmu otcovi a potom musím pred svadbou stráviť trochu času s mojou mamou. Je mi to ľúto, ale taký je plán." Pohybovala hlavou sem a tam a kráčala bližšie k nemu.

 

"Si sebecká," povedal, keď na ňu mieril prstom.

 

"Prečo by si povedal niečo také hnusné?" spýtala sa.

 

"Pretože vôbec neberieš do úvahy moje city! Kvôli tebe som zrušil zasnúbenie a ty so mnou dokonca ani nestráviš prvý sviatok vianočný." Myslel si, že jeho tvrdenie je nejako opodstatnené. Mýlil sa.

 

"Čože!" vykríkla. "Dúfajme, že si zrušil svoje zasnúbenie, pretože si nemiloval svoju snúbenicu, nie kvôli mne. Tiež je práve od teba zo všetkých ľudí smiešne nazývať ma sebeckou, Malfoy!" Vybehla hore schodmi, schmatla kabát, zbehla dole schodmi, vybehla z dverí a neobzrela sa spiatky. Tiež vybehol hore schodmi. Kopol do dverí. Pohol sa, aby nazrel do krbu a všimol si, že na rímse kozuba zabudla svoje náušnice a náhrdelník. Chcel ich hodiť do ohňa, keď zasyčal a zaklial. Mala taký dobrý postreh, že sa až hanbil priznať to. Zobral jej šperky a začal bežať dole schodmi. Práve sa dostal na spodný schod, keď sa prihnala späť do jeho dverí.

 

"Toto si zabudla?" spýtal sa, keď načiahol ruku s jej vecami smerom k nej. Prešla k nemu, zobrala svoje šperky a dala si ich do vrecka.

 

"Nie," povedala, "vrátila som sa, aby som ti povedala, že mi moja mama vravela, aby som ťa pozvala na tú svadbu a ja by som naozaj rada, keby si prišiel. Ja sa nechcem hádať."

 

"Ja sa nechcem hádať," zopakoval.

 

"Potom sa nehádajme," uvažovala.

 

"To je len také ľahké?" spýtal sa.

 

Prišla k nemu, pustila kabát na zem, objala ho rukami okolo krku a priložila líce na jeho hruď. "Mohlo by to byť ľahké, kebyže chceme," vyhlásila.

 

Objal ju tiež a povedal: "Naozaj musím čakať až do Nového roka, kým ťa uvidím?"

 

Pozrela sa na neho. "To by ti malo poskytnúť dostatočný čas, aby si mi kúpil skvelý darček. Pošlem ti po sove čas a miesto svadby. Je to prijateľné?"

 

Zazeral, zvyk, ktorý pochytil od nej, potom si vzdychol a povedal: "Bol by som riadny bastard, keby som nesúhlasil, však?"

 

Vzrušením poskakovala hore a dolu. "Aj tak si riadny bastard, Malfoy, ale stále ťa mám rada." Objala ho tak tuho, že si pomyslel, že mu zlomí jedno či dve rebrá. Drvila ho a bol na pokraji smrti, ale aká to bola smrť. Prestala ho objímať, ešte raz ho pobozkala na líce a povedala: "Šťastné a veselé Vianoce, Malfoy!" Zohla sa a zdvihla kabát. "Uvidíme sa o týždeň!" a vybehla von dvermi.

 

Sledoval, ako beží von a potom ako sa odmiestnila. Povedal si pre seba: "Aspoň povedala, že ma má rada." Pohol sa bližšie k dverám, keď začul za sebou prásk. Otočil sa a ona sa vrátila, tentoraz bez kabáta v ruke. Bežala von na verandu, znova sa mu hodila okolo krku, ešte raz ho pobozkala a povedala: "Zabudla som ti niečo povedať! Milujem ťa." Usmiala sa, tak rozkošne, a zamávala naposledy a odmiestnila sa.

 

Dotkol sa líca a povedal znova nahlas, ale stále pre seba: "Ona ma miluje. Nuž, ja ju milujem tiež." Urobil otočku, o ktorej si myslel, že je posledná, ale začul ďalšie prásk. Skôr než sa tentoraz otočil, usmial sa. Chystal sa jej povedať, že ju tiež miluje, hoci jej to predtým už dvakrát povedal. Ale keď sa otočil, nebola na prahu jeho dverí Grangerová.

 


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Jojky! To bylo dobré... A já myslela, že Malfoy chtěl k Vánocům Hermionu v dárkovém balení! *:D Kdopak nám to dorazil? Miláček Eleanor? Jsem zvědavá na další.
Díky :D Pokiaľ nič na zajtra nepošleš, asi sa dočkáš (alebo niekto iný) zajtra poobede.
Kapitola je už 2 dny u bety, pošlu až se vrátí... takže nevím kdy... *;-)

Fiha, (konecne) sa to nejak zamotava ;) Pekne, vdaka za kapitolu. Len musim dodat- ti dvaja su v tejto poviedke magori :D:D

strašně se mi líbilo, že si draco ráno oblíkl zelený svetr a herm na něj u stromečku čekala v červeném, perfektní :-)
vítaný či nevítaný návštěvník, toť otázka...

Už jsem ti, Jimmi, říkala, ře i když tu povídku znám více něž dokonale, užívám si tvůj překald jako nikdy? Opravdu díky moc.

Měj se překrásně ;-)

já z nich jednou dostanu z obou infarkt:) krásný překlad, díky

já z nich jednou dostanu z obou infarkt:) krásný překlad, díky

Ti dva si opravdu chvílemi nemají co vyčítat. Krásné, díky!

Draco se chová místy dost hrubě, Hermiona mu sice nezůstává nic dlužná, ale stejně mě to překvapuje, i když on to považuje za zábavné.
Jsem zvědavá, kdo to přišel na návštěvu.

Re: 15. Čo je toto za darček? (Hodnotenie: 1)
Od: pavlina - 25.06. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Pěkné. Tahle povídka je taková oddechovka. Teď jsem zvědavá, kdo tobude stát na tom prahu u Draca. Doufám, že jim někdo ten jejich vztah teď nepřekazí. Děkuji za překlad

Ake tohle mi autorka dělá schválně. Tak teď přišla Eleanor?

Děkuju za překlad a obetování!

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Manka - 25.12. 2017
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke