Archív prekladov z hpkizi.sk
Úvod k poviedkeA Beginner's Guide To Dramione Romance (arctique48 )

ORIGINÁL: http://www.fanfiction.net/s/2772706/1/

KÓPIA NA FF: http://www.fanfiction.net/s/6699299/1/A Beginner's Guide To Dramione Romance

ORIGINÁL: http://www.fanfiction.net/s/2772706/1/

Autor: arctique48

Stav: súhlas s prekladom

ONE-SHOT

Preklad: Jimmi

Beta-read: Bbarka

  VAROVANIE: PARÓDIA. NAPÍSANÉ PRED VÝJDENÍM ŠIESTEJ KNIHY.

Postavy v tomto príbehu sú majetkom JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševné vlastníctvo prekladov rôznych mien, názvov a miest patrí pánom Medkom, ktorí túto ságu preložili do češtiny a p. Petrikovičovej a p. Kralovičovej, ktoré ju preložili do slovenčiny. Autorské práva k tejto poviedke vlastní arctique48, ktorá napísala túto fanfiction.

 
Poznámka:

Dobre, v čase keď som sa rozhodla toto preložiť, bolo všetko inak. Dochádzali mi zaujímavé originály a dial sa kopec iných vecí, takže ma napadlo, že keď vám prezradím spôsob, akým sa rozhodujem pri výbere poviedky, bude väčšia šanca niečo vybrať. Ála štýlom: múdremu napovedz...  Taktiež som bola rozhodnutá skončiť s poviedkami, ktoré boli napísané pred HP6 (júl 2005, díky simasik), ale jednu výnimku ešte urobím. Samozrejme s poriadnym varovaním, pretože v tom čase nikto netušil, čo sa udeje a ako vážnymi sa knihy o HP stanú.

Takže, toto je „poviedka“, ktorú som čítala úplne v začiatkoch. V tom čase nemala až taký parodický charakter (autorka priznala, že ju prerobila) a jednoducho vyzerala trochu inak (z toho dôvodu jej ju stiahli z FF, pretože nemala charakter poviedky a musela tam pridať ten úvod a koniec, aby z toho akože poviedka bola). Je tam presne to, čoho sa treba vyvarovať, ak čítate medzi riadkami. Teda minimálne pre mňa a do istej doby. Pretože pokiaľ sa to všetko zoberie s nadsázkou  a chceme sa len zabaviť, tak prečo nie?

Je to jednoznačne označené ako paródia, ak si nedokážete urobiť srandu sami zo seba, nečítajte to. Výber poviedok, ktoré čítate (prekladáte), je len a len na vás, tento preklad má len pobaviť.  Na druhej strane – ešte aj presne to, čo by sa písať nemalo, sa dá napísať tak kvalitne, že to stojí za preklad. Občas človek potrebuje vypnúť a len sa baviť (inak by tu nebolo Všetko je možné)

Ešte zopár postrehov na záver:

-          Vždy preveriť, či je dokončená (inak by som vynechala Their Room a myslím, že tieto stránky by neexistovali)

-          Vždy preveriť, či nemá pokračovanie (na 90 percent býva nedokončené)

-          Neriadiť sa počtom komentárov (v tom prípade by som vynechala Quill a množstvo iných vecí, kde je na FF len záloha. A zažila som poviedku s troma tisíckami komentárov, ktorá ma odradila po 5. kapitole)

Asi všetko. Takže chvíľu vydržte, kým to sem vložím a bavte sa.


Dramione príručka pre začiatočníkovA Beginner's Guide To Dramione Romance

ORIGINÁL: http://www.fanfiction.net/s/2772706/1/

Autor: arctique48

Stav: súhlas s prekladom

ONE-SHOT

Preklad: Jimmi

Beta-read: Bbarka

  VAROVANIE: PARÓDIA. NAPÍSANÉ PRED VÝJDENÍM ŠIESTEJ KNIHY.

Postavy v tomto príbehu sú majetkom JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševné vlastníctvo prekladov rôznych mien, názvov a miest patrí pánom Medkom, ktorí túto ságu preložili do češtiny a p. Petrikovičovej a p. Kralovičovej, ktoré ju preložili do slovenčiny. Autorské práva k tejto poviedke vlastní arctique48, ktorá napísala túto fanfiction.Príručka Dramione ľúbostnými príbehmi pre začiatočníka

 

AN: Vážne. Nikoho nechcem uraziť. Všetko len v mene správneho  humoru a podobne....

AN II. Nudila som sa. Znova zverejňujem jednu starú fic, ktorú stiahli, pretože zjavne nespĺňala kritéria ´poviedky´. Pozmenila som túto spomínanú fic, ako ste si iste všimli, a je dokonca ešte srandovnejšia než tá predošlá.

A teraz čumte! Nielenže je to ´Príručka k Dramione ľúbostným príbehom´, ale nájde ju Hermiona!

Všimnite si. PARÓDIA.


 

"Mia!" zavolal nahor schodmi nejaký hlas.

Hermiona Grangerová vzhliadla od zrkadla visiaceho na jej levanduľovo namaľovanej stene vedľa okna, z ktorého bol výhľad na malú predmestskú a typicky britskú záhradu.

"Áno, mami?"

"Raňajky sú pripravené a máš tu dole nejaký balík."

Hermiona zalapala po dychu, skoro jej vypadla maskara, keď zdvihla šokovanú ruku k perám natretých jahodovým leskom. "Balík?" uvažovala nahlas. "Som zvedavá, od koho je."

Rýchlo preletela kefou cez práve vyhladené vlasy s melírom a uháňala k dverám. Zoskakovala po dvoch po schodoch, aby plná očakávaní zastala pri kuchynskom stole.

Pani Grangerová bola milá dáma. Mala príjemnú tvár, vľúdny úsmev a hlbokú nechuť k čomukoľvek s vysokým obsahom cukru. Mala presne také isté oči ako jej dcéra, hoci trochu tmavšie a menej ako škorica obalená v čokoláde. Keď uvidela zjaviť sa svoju dcéru, usmiala sa tým jej vľúdnym úsmevom a okamžite servírovala raňajky.

"Je tamto, miláčik. Najprv som myslela, že je to ďalší list od tvojho nového priateľa," (Hermiona, mimochodom, chodí už niekoľko mesiacov s Dracom Malfoyom. Celá táto záležitosť začala, keď mu dala v treťom ročníku facku, ktorá viedla k tomu, že si uvedomil svoju nehynúcu lásku a dostala sa  na verejnosť niekedy na konci šiesteho ročníka v hlasnej a nešťastnej udalosti na obede pri chrabromilskom stole, keď ju Ron Weasley (hrajúci úlohu žiarlivého ex) konfrontoval ako slizolinčana milujúcu štetku). "Ale potom som si všimla, že leží na podložke pri dverách a nablízku nie sú žiadne pierka, takže musela prísť normálnou poštou!" Úsmev jej matky zosilnel.

"Ahoj, Hermiona, drahá!" ozval sa akýsi hlas.

Hermiona sa otočila, aby uvidela svojho otca a miesto pozdravu ho mocne objala.

"Dobré ráno, tati."

"Ach, výborne," povedal pán Granger. "Raňajky." S úsmevom pokračoval skôr, než zdvihol noviny a zmizol z príbehu.

"Neotvoríš si tú poštu?" spýtala sa pani Grangerová a - vhodne pripomenutá - Hermiona siahla po záhadnou balíku.

Ležal nevinne zabalený v baliacom papieri, okraje zabezpečené lepiacou páskou a známka úhľadne nalepená v hornom pravom rohu. Pod ľavým spodným rohom známky bolo napísané meno a adresa.

"Aké záhadné," dumala Hermiona nahlas. "Vyzerá tak obyčajne."

S obrovskou opatrnosťou a obavami roztrhla papier. Jej ústa vytvorili malé ´O´, keď jej obsah balíčka padol do lona.

Bola to kniha!

"Príručka Dramione ľúbostnými príbehmi pre začiatočníka," pyšne hlásal titul v ozdobnom zelenom a zlatom písme. "Všetko, čo potrebujete vedieť, keď vymýšľate nádherné milostné dobrodružstvo medzi úhlavnými nepriateľmi."

"Bohovia," povedala Hermiona. Tá kniha bola zjavne napísaná o nej a o Dracovi!

S posledným pohľadom na svojich rodičov tú knihu zbalila a uháňala do svojej spálne, aby sa posadila na posteľ a začítala sa.


Príručka Dramione ľúbostnými príbehmi pre začiatočníka (Všetko, čo potrebujete vedieť, keď vymýšľate nádherné milostné dobrodružstvo medzi dvoma úhlavnými nepriateľmi)

 

Keď surfujete v tomto fandome, narazíte na prekvapivo veľké množstvo fikcií, ktoré sa sústredia na odhalenie skutočnej lásky medzi postavami, ktoré jednoducho NEJDÚ dohromady (z akéhokoľvek dôvodu: od prechovávania vražedných myšlienok až ku protichodným názorom / priateľom / povahám). V tejto krátkej a jednoduchej príručke sa usilujeme o to, aby sme vám poskytli hlavné zásady pre úspešné a široko využívané zápletky atď., ktoré toto spárovanie (akokoľvek sporné) dokážu vytvoriť.

 

Romantizované Dramione:

Draco Malfoy je zaprisahaný nepriateľ chrabromilského Zlatého tria. Je absolútnym stelesnením všetkého slizolinského, a ako taký je zlý. Jeho otecko je bohatý a dokáže mu dať všetko, o čo si požiada, ale vo všetkej tejto sláve a peniazoch a politickej moci mu stále niečo chýba... Áno, je to pravda. Draco Malfoy, pekný, skazený, bohatý chlapec niečo nemá. Chýba mu láska.

Hermiona Grangerová je na druhej strane jeho presný protiklad. Kým Draco je nenávisť, Hermiona je láska. Jeho úhlavný nepriateľ je jej najlepším priateľom, ale zastaví ju to? Samozrejme, že nie! Jej láskavé srdce zahrnie dokonca to zlé diablovo semä, ktoré z jej detstva urobilo žijúce peklo a uprostred ich malicherného súperenia (tak malicherného, že je základom celej vojny) nájdu LÁSKU.

 

Tie najlepšie príbehy sú zvyčajne založené na veľmi bežných modeloch:

Spoločná spoločenská miestnosť. Je základom vo všetkých príbehoch, kde chcete, aby ste dali dokopy dvoch ľudí, ktorí sa vzájomne neznášajú. Uzavretie v jednej izbe ich samozrejme prinúti spoznať dobré stránky toho druhého a nakoniec spôsobí, že sa do seba zamilujú. Tieto poviedky mávajú sklony úplne sa vyhnúť téme Voldemorta a blížiacej sa vojny, aby venovali pozornosť tínedžerskej úzkosti a gramaticky nesprávnym nezmyslom.

Jedného uväznia / zajmú. Začína štokholmský syndróm. Alebo možno naopak. Tak alebo onak, nakoniec sa šialene zamilujú a pomôžu si utiecť, keď pôjdu proti tomu, čomu veria, proti priateľom či rodine, aby žili šťastne až naveky. Koniec.

Rokfort usporiada predstavenie Rómea a Júlie. Hádajte, kto bude hrať? Áno, a čo? Neprežijú náhodou skutočne hru rovnako ako ju zahrajú? Nie! To by som nikdy neuhádla! Blbé na týchto poviedkach je zreteľný nedostatok samovraždy na konci. :D

Žiadostivosť. Dôjde k zmene jednej postavy, ktorá je buď popísaná vo vyčerpávajúcom detaile alebo je úplne odignorovaná. Druhá postava si to všimne. Majú šialený vášnivý sex. Koniec.

Kríza identity. Možno bola adoptovaná, možno ju v jeden neskorý septembrový večer položila na prah dverí magická stará cigánka... Akýmkoľvek spôsobom nastane situácia, že Hermiona je v skutočnosti čistokrvná. Všetky tie roky posmeškov a hádok boli kvôli ničomu. Teraz sa môže slobodne pripojiť k Temnému pánovi, zapojiť Narcissu Malfoyovú (roztomilú to ženu) do rozhovoru a hlboko sa zamilovať do Draca Malfoya (ak má šťastie, tiež môže byť Zabiniho sesternica!)  

Ona je aurorom v utajení. Predstiera, že je slúžka alebo sa prezlečie za domáceho škriatka na Malfoy Manore. Po niekoľkých týždňoch žehlenia jeho prádielka a odpočúvania rozhovorov samého so sebou (pretože steny nemajú uši a jeho otec ho nenaučil absolútne nič o tom, že treba všetkých podozrievať), si Hermiona uvedomí, že vôbec nie je taký zlý. Zamiluje sa. Vo svojom citovom rozpoložení dovolí, aby sa jej krytie prezradilo. On ide do vývrtky. Nastane masová hystéria, až kým Draca nezasiahne skvelý flashback všetkých tých čias, kedy si to mal všimnúť. Počas týchto flashbackov zistí, že ju tiež miluje. Prestane byť slúžkou (a podľa všetkého tiež aurorom) a bez ďalších komplikácii žijú šťastne až naveky.

Je hrozne zmrzačený a ona ho ošetruje, aby bol znova zdravý (a naopak).  Kde lepšie umiestniť milostný príbeh než na nemocničné lôžko? Jeho groteskne zraní buď jeho otec (rozhodnutie autorky, ktoré nakoniec vedie k tomu, aby zmenil vo vojne strany v pomste / uvedomení si atď.) alebo zlými chlapíkmi (v tomto prípade už tú vznešenú obeť urobil a je na nej, aby zahájila romantiku). Narážka na syndróm Florence Nightingalovej (PP: ošetrovateľka sa zamiluje do pacienta). Ona si uvedomí si, ako pekne vyzerá, keď spí a že ho zranili kvôli vznešenému cieľu. Zamiluje sa. On sa preberie. Uvedomí si, že obnovila jeho bývalú krásu, keď bol pôvodne príšerne zohavený a, taký domýšľavý ako je, sa rozhodne, že ju tiež miluje. Jupí. Šťastní až naveky.

Ona sa opije a zostane tehotná. Priveľa zmätku a úzkosti nasledovanej konfrontáciou a hádkou a nakoniec narodením dievčatka s blonďavými kučierkami a hnedými očami (alebo chlapčeka s hnedými vlasmi a šedými očami) (alebo oboje). Otec zmení názor a namiesto zabitia bastarda, ktorý je  škvrnou na jeho mene a krvi, zamiluje sa do jeho matky a žijú šťastne až naveky v jeho velikánskom dome, ktorý (ako ukážku hlbokej rodičovskej lásky) (to asi pramení z jeho neschopného otca, ktorý žiadnu takú snahu pre neho nevynaložil) premenia na sen každého batoľaťa (s farebnými koberčekmi a vianočnými stromčekmi).

Maškarný ples!  Dobre. Ak sa nemôžu vidieť, musia sa zamilovať! (pre dôkaz sa pozrite na Romea a Júliu od majstra Willa Shakespeara).

Vojna skončila a on nie je vo väzení za rôzne zločiny proti ľudskosti. Zvyčajne založené na populárnom chick-flick  okamihu (PP: hlavne vo filmoch, niečo na čo letia mladé baby). On je bohatý. Ona prepracovaná. Stretli sa. Ona sa mu páči. Jej sa on nepáči. On ju prenasleduje. Ona sa rozhodne, že má nejaké vlastnosti, ktoré odčinia jeho hriechy. Zamilujú sa a žijú šťastne až naveky.

 

Možné Dracove povahy:

Všetky Dracove povahy pochádzajú zo Zlého Chlapíka Draca, ktorý možno bude, a  možno nebude smrťožrútom. Má veľké predsudky a rád si robí žarty z Hermioniných vlasov. Nikto ho nemá rád. Z tohto základného počiatočného bodu je možné začať ´rozvoj charakteru´ (tu autorka preukazuje svoje unikátne pochopenie ľudskej mysle a zmení ho na dobrého, pretože sa buď zamiluje, zradili ho alebo sa spravidla cíti vinným). Zlý chlapík Draco je skrátka produkt svojho prostredia. Pridajte Hermionu a automaticky odhalíte Draca, ktorý je Vtipne Sarkastický Zlý Chlapec S Dobrým Srdcom (to jest autorkinho ideálneho chlapíka). (Pozor, autorka môže mať sklony dať sa uniesť v popisoch jeho metlobalom zdokonaleného tela, ale  ten úmysel tam je).

Draco Bastard. (Ako je videný v knihách.) Je chudý, je zlý, je to plne rozbehnutá mašina na urážky. Rád kľaje každé druhé slovo a idealizuje si muklovského rappera Eminema (občas to meno bude premenené a bude sa tvrdiť, že je to jeho čarodejnícky náprotivok, ale všeobecne nie). Rád káže o svojom otcovi, a hoci ho vychovali vo veľmi na vystupovanie dbalej spoločnosti, má spôsoby ako prasa.

Draco Boh Sexu. (Obvykle sa zhoduje s Bastardom.) Do sedemnástich sa vyspal s väčšinou ženskej populácie školy. Namiesto toho, aby to z neho spravilo kurevníka, je vďaka tomu ešte väčšmi sexy. Dievčatá to milujú, ale (šok, hrôza) je tam jedna, ktorú nemôže dostať. Jupí. Hermiona, tá puritánka (pretože sa nespustí pri každej príležitosti na jeho ´dokonale vyrysovanú´ hruď) (nepochybne výsledok metlobalového tréningu. Kto vedel, že hrať za prehrávajúci tím tak prospeje postave...) Buď vďaka odvážnej hre na fľašu, alebo osobnej výzve, pretože on žiadnych priateľov nemá (všetci žiarlia na jeho telo a peniaze), si z nej urobí svoj úlovok. Po veľkom vzdorovaní a mnohých oprávnených prednáškach o morálke, ktorú vlastní len ona, Hermiona podľahne jeho šarmu. (Obľúbená povaha v poviedkach s Dracovým POV. Kto vie, čo sa deje v hlave tínedžera? Každý? Nie? Dobre, len predpokladajme, že je všetko len žiadostivosť a zostaňme pri tom.)

Draco Playboy. Pozrite sa na Draco Boh Sexu a pridajte päť rokov (veľmi sa používa v poviedkach z porokfortskej éry). (Dôverný priateľ Zamestnanej Hermiony)

Draco Umučená duša. Jeho tatík je k nemu veľmi hnusný. On nechce byť súčasťou Temnej strany, jediné čo chce, je usadiť sa a viesť normálny život so svojou milovanou ženou a deťmi. Toto povie Hermione. Hermionine srdce krváca. Zamilujú sa (a nakoniec ich pre ich problémy zabijú, ale to býva zahrnuté zriedkakedy.)

Draco Napravený a Vykúpený. Je mu to tak ľúto. Skutočne ľúto. Musíš mu uveriť, Hermiona! Musíš mu pomôcť uniknúť jeho šialenému fanatickému otcovi! Musíš ho vziať k Dumbledorovi a všetko zlepšiť tým, že zariadiš, aby sa s Harrym pobozkali a pomerili! Už si ho vzala? Ach, vynikajúce. :D

Draco Chápavý. Táto črta je skoro vždy zdedená od jeho matky (nádhernej ženy, ktorú roky utláčal jej zlý zlý zlý manžel) Chápavý Draco presne sedí do akéhokoľvek Hermioninho problému a všeobecne ich to tiež prinúti odísť. Táto povaha sa zvyčajne veľmi hodí pre príbehy so psychickým utrpením v Hermioninom POV.

Draco Unudený. Život je ťažký, keď ste jediný slizolinčan s dvoma mozgovými bunkami, ktoré sa o seba trú (okrem čudnej výnimky Blaisa Zabiniho, ak má autorka pocit, že Draco potrebuje kamoša). Draco je akademicky podstimulovaný a má zúfalú potrebu inteligentného rozhovoru. Workalkoholička Hermiona je všetko, čo Draco potrebuje, aby unikol svojej jednotvárnej existencii vo fakulte, kde chytrosť je tak veľmi obdivovaná, a predsa sa zjavne zdajú byť neschopní rozpoznať svoj mozog od svojho brucha.

 

Možné Hermionine povahy:

Možné Hermionine povahy sú v rozsahu od hrozne stresovanej po sexuálne zmätenú. Dokáže byť beznádejnou romantičkou alebo prísnou puritánkou, ale tak či tak ju ľudia dokážu prinútiť zaľúbiť sa do zlého chlapíka.

Workalkoholička Hermiona. Vo svojom nabitom rozvrhu nemá čas, dokonca ani na úbohých malých domových škriatkov. Miluje kávu a knižnicu (a tiež Harryho a Rona, hoci majú sklony príliš sa nevyskytovať). Pracuje a pracuje, až kým pod tlakom nepraskne a kto tie kúsky pozbiera lepšie, než milý Chápajúci Draco alebo zlý Draco Boh Sexu? (Unudený Draco je tiež veľmi dobrý v tom, aby  jej  vyhovoril  jej závislosti študovať).

Zamestnaná Hermiona. (pozri Workalkoholička Hermiona a pridaj päť rokov.) Jedinečný mozog na svete, a čo sa rozhodne urobiť so svojím životom? Ach, áno... Stane sa novinárkou pre noviny, ktoré tak často ponižovali ju a jej priateľov, keď bola mladá! Píše módny stĺpček / rady pre mužov, naprosto ignorujúc fakt, že je to stĺpček oveľa viac hodiaci sa pre Lavender Brownovú. Táto práca vedie k mnohým komplikáciám, vrátane rozhovoru s Playboyom Dracom. Ona je neohrabaná, preťažená a tvrdohlavá, ale nakoniec sa zamilujú (alternatívou je, keď Zlý Chlapík Draco potrebuje obhajcu   pred súdom, a kto je lepší než zamestnaná právnička Hermiona? V svojom prípade zistí, že je buď nevinný alebo spozná jeho moc v posteli a zamilujú sa.)

Hermiona Krvácajúce Srdce.  Je veľmi, veľmi prispôsobivá. Jej láskavé srdce nepozná  hraníc a prináša príjemný trepotavý pocit kamkoľvek príde. Draco Umučená Duša alebo Napravený a Vykúpený Draco sú zvlášť náchylní jej šarmu, hoci ona ponúkne plece na vyplakanie skoro komukoľvek.

Využívaná a Zneužívaná Hermiona. Poznáte toho milého, obyčajného zubára,  ktorého má Hermiona za otca? Fajn, má brata. Veľmi zlého brata. Harry a Ron na to nikdy neprišli, ale dôvodom prečo je Hermiona ponorená v knihách je to, že sú jej jediným únikom pred jej opitým / duševne nestabilným strýkom, ktorý ju od veľmi mladého veku zneužíva. (A na čo je čarodejnica? Iste nie preto, aby sa sama ubránila... Nie. Určite nie.) Buď to, alebo to bol jej priateľ. Alebo možno dokonca Ron či Harry. Nech to bol ktokoľvek, potrebuje útechu, a kto je lepší než Chápavý Draco?

Materialistická Hermiona. Útok Marry Sue. Táto Hermiona je  veľmi zladená s autorkiným módnym vkusom (bývajú to roztrhané džínsy a biele skrátené topy). S pomocou svojej nádhernej, okúzľujúcej a obľúbenej americkej sesternice (autorka zostúpená z výšin v anjelskej podobe... alebo si to aspoň myslí) sa premení z doteraz pokojnej a čestnej knihomoľky na divokého dievčenského leva salónov, čím viac tela ukáže, tým lepšie. Táto zmena je zvlášť oceňovaná Dracom Bohom Sexu. Veľmi preveľmi dobre si sadnú.

 

Zopár filmov / príbehov, na ktoré by ste si možno priali poukázať pre inšpiráciu:

Kráska a zviera.  (Kráska miluje knihy. Hermiona miluje knihy! Len do toho, tá podobnosť je prapodivná! Spárujte to s Hermioniným šíkom  milovaných ľudí, ktorí sú všetci tak ochotní dať sa uniesť, a máte dokonalú zábavu. Malfoy Manor je obrovský a desivý a Dracova osobnosť sa často javí skoro ako zvieracia... Ale kto zahrá Gastona? Harry? Ron? Justin Finch-Fletchey? Voľba je na vás.)

Rómeo a Júlia. (Nápad nezmieriteľných rodín sa veľmi dobre hodí k tejto situácii, nemyslíte? Kto vie, za tým ľadovým Dracovým zovňajškom by mohol byť skutočný shakespearovský hrdina čakajúci na svoju príležitosť...)

Pýcha a predsudok. (S Hermionou Grangerovou, ktorá zastupuje našu obľúbenú hrdinku Elizabeth Bennetovú. Pripíšte akéhokoľvek chlapca, ktorého si vyberiete (možno tamtoho podlého, ale nádherného slizolinčana Blaisa Zabiniho? On je zjavne veľmi dobrý v zrádzaní Draca) ako Wickhama a z Draca Malfoya sa stane váš dokonalý pán Darcy. S trápnymi aristokratmi (Pansy by skrátka mohla zvládnuť vznešenú slečnu Binglyovú, nemyslíte?) a ponižujúcich členov rodiny a máte magické stvárnenie najlepšieho milostného románu Jane Austenovej.)

Popoluška. (Ona je len úbohá humusáčka, on je Princ, ale čo sa stane, keď ona spozná svoj skutočný pôvod a vystúpi na jednom z tých skvelých bálov vysokej spoločnosti? Rozhodnite sa.)

Dá sa použiť akýkoľvek ďalší film, najpopulárnejšie sú bezstarostné tínedžerské ľúbostné príbehy (všeobecne známe ako chick-flicky), ktoré zamorujú naše kiná. Nemajte obavy - ak umiestnite svoju fikciu päť rokov do budúcnosti, Voldy môže byť mŕtvy a Harry s Ronom žiť v Austrálii, a nikto iný neskomplikuje vašu zápletku. (Najlepšie je ponechať Ginny nablízku, je veľmi dobrá v módnych tipoch a babských povedačkách). Povojnové magické Anglicko môže byť čímkoľvek chcete, a Draco s Hermionou by mali stále relatívne dobre vyzerať.

Ďalšími obľúbenými sa zjavne zdajú byť reality šou (šialenosť, ktorá v poslednej dobe napadla naše televízory, tak prečo tiež nie fandom?)

Pripravte sa na čarodejníckeho Big Brother, Survivor, Ja som celebrita... Dostaň ma odtiaľto, akékoľvek programy s rande naslepo a samozrejme American Idol! (nie Pop Idol? Nie? Ach, áno, s objavením sa tej záhadnej americkej sesternice sa Hermiona zrazu rozhodla, že bude najlepšie, ak začne hovoriť s americkým prízvukom a zúčastní sa muklovskej reality šou na druhej strane Atlantiku...) Draco je tam tiež. Tiež amerikazovaný a zbavený predsudkov. (Alternatívou je samozrejme vynaložiť skutočné úsilie spraviť to ´britským´ - čo pozostáva  z množstva ´Cor Blimey!´(Hergot, no nazdar) A ´Bloody hell!´ (Krucinál). Kto by kedy hádal, že ´prat´ (blbec) a ´git´ (tĺk) sú najhoršie možné britské urážky... horšie, než kedy slávna ´humusáčka´ zjavne bude...)

 

Scenár primus a primuska: 

Okej. Fajn. V zásade je to siedmy ročník a pozrime sa! - Hermiona Grangerová a Draco Malfoy sú primus a primuska. Samozrejme majú spoločnú spoločenskú miestnosť a spoločnú kúpeľňu, ktorá je spojená s ich súkromnými spálňami (Farebná schéma: rafinovaná zmes červenej, zelenej, zlatej a striebornej, ktorá sa v žiadnom prípade nepodobá na Santovu jaskyňu.) Napriek faktu, že sú na škole (a zvyšok budovy má ochrany, aby zabránili chlapcom vstúpiť do dievčenských spální) majú obaja voľný vstup do spálne toho druhého a jedného dňa:

a) Hermiona nájde Dracov denník.

Požiadavky: Draco Umučená Duša. Hermiona Krvácajúce Srdce.

A potom si ho prečíta.

A potom si uvedomí, že je v skutočnosti zneužívaný svojím otcom a v srdci skutočne dobrý chlapec.

A potom sa zamiluje (Podnet na Dracov vstup a množstvo vyhlásení lásky (ním opätovanej, pretože sa z nej cez leto stala kočka / je jeho jedinou nádejou na vykúpenie / je jeho najlepším riešením, ako sa odplatiť Potterovi za to, že ho nabil v metlobale)). 

b) Hermiona... (počkajte si)...(len  precíťte to rastúce napätie)... (napätie stúpa) ... (bubnovanie bubnov)... získala cez leto výzor ´SUPERKOČKY´!

Požiadavky: Draco Sexy Boh, Materialistická Hermiona.

Jupí! Dokonalá príležitosť pre autorku popísať svoje predstavy toho, čím chcú - ale -–  bohužiaľ - nemôžu byť. Toto pozostáva z vyrovnaných vlasov s nádhernými blond zosvetlením, spolu s hlboko vykrojeným topom (plus magicky zväčšením prsníkov) a stehien zužujúcimi džínsami. Alebo Hermiona ulieta na punku s ´umelecky roztrhaným oblečením´ a ´skrotenými vlasmi visiacimi v tmavých kučerách na jej chrbte´. Táto premena sa mohla zrodiť z viacerých dôvodov, najpopulárnejším býva príbuzná z najzapadnutejšieho rohu Ameriky (alebo skadekoľvek, kde sa narodila autorka), ktorá sa rozhodne, že jej malá sesternica skrátka ´neukazuje čo má´. (NB. Občas má  v tej premene slovo Ginny alebo Lavender alebo Parvati a občas ju dokonca urobí Hermiona sama, keď sa jedného dňa prebudí a uvedomí si, ako nenávidí to, ako vyzerá a najlepšie, kde to môže skončiť, je strašný popis výletu do muklovského obchodného strediska, kde nájde svoje ´nové ja´.)

Nasadne na vlak a Harry s Ronom si to nevšimnú. (Vsuvka autorky o tom, aké úbohé sú hviezdy z kníh a aká necitlivá je mužská populácia k dôležitosti dobrého výzoru.) A potom sa dostane do prvého kočiara (kde Draco Malfoy prešiel podobnou premenou - hoci to je vďaka metlobalu - a Draco si uvedomí, ako tá ´humusáčka´ dobre vyzerá.

Dostanú sa do školy a zistia (s veľmi kratučkým zamretím), že budú mať spoločné izby. Ročník začína s minimom vyučovania a maximom času stráveného v blízkosti predpokladaného nepriateľa. (Vsuvka autorkinho pokusu o sexuálne napätie.)

Príbeh kulminuje so šialeným muchľovaním na gauči v izbe primusov (po buď vášnivom vyznaní lásky, buď hrozitánskom ukričanom súboji alebo možnom útoku smrťožrútov, v ktorom Draco odmietne svojho otca a zachráni Hermione život).

c) Hermiona je v depresii / zneužívaná členom rodiny / má po krk využívania na robenie domácich úloh (nehodiace sa preškrtnite).

Požiadavky: Draco Chápavý. Využívaná a zneužívaná Hermiona.

Draco to zistí, pretože vďaka spoločným izbám náhodou nakráča dnu, keď si ona rozrezáva zápästia / číta traumatizujúci list / nekontrolovateľne vzlyká kvôli svojim bezohľadným priateľom (nehodiace sa preškrtnite).

On je maximálne chápavý.

Utešuje ju a ona si uvedomí, že on nie je diabolský chlapček či potenciálne nebezpečenstvo, a že sa vážne ´stará ´ a ´rozumie´ jej (toto buď vďaka tomu, že ho Lucius mláti / Lucius zneužíva jeho matku / Lucius ho núti do diabolskej budúcnosti peňazí a moci a zabíjania ľudí).

Po mnohých tajných rozhovoroch (Harry s Ronom to nevedia, pretože sú necitliví / príliš ochraniteľskí, aby to zistili / nehodia sa do vývoja autorkinej zápletky) si Draco a Hermiona  uvedomia, že sa vzájomne milujú. Jupí!

Zažijú spoju nádherný bozk za svitu mesiaca (pri ktorom Draco - bezcitný slizolinský bastard - presvedčí Hermionu, že chalani vôbec nie sú takí zlí, takže by mala risknúť hnev jej (necitlivých / ochraniteľských / nehodiacich sa) priateľov a jeho (bohatého / mocného / zlého zlého zlého) otca, aby šťastne žili až naveky.

Všetky problémy, ktoré ich zviedli dohromady, sú oficiálne zabudnuté (Hermionina depresia sa vyparí / násilný člen rodiny sa samovoľne vznieti), aby ich nahradili problémy hlboko neprístupnej spoločnosti (to jest nahnevaní gratulanti).

d) Draco je v depresii / zneužívaný otcom / má po krk nútenia pridať sa k Temnej strane.

Požiadavky: Draco Umučená duša alebo Napravený a Vykúpený Draco. Hermiona Krvácajúce Srdce.

Pozrite na C) a vymeňte Hermionu s Dracom.

e) Draco sa chce napraviť.

Požiadavky: Draco Napravený a Vykúpený

Má po krk svojho diabolského otca a jeho peňazí a slávy - chce byť dobrý chlapík. (Existuje množstvo dôvodov kvôli ktorým by sa toto mohlo prihodiť, hoci je rozhodne obľúbená jeho tajná láska k chrabromilskému Zlatému dievčaťu).

Nasledujú traumatizujúce vysvetľovania zrady krvi a vyznania od srdca. Hermiona na to skočí a vášnivo sa muchľujú na spoločnom primuskom gauči.

e) Hermiona chce byť zlé dievča.

Požiadavky: Draco Boh Sexu alebo Draco Bastard (Draco Chápavý postačí, hoci bude odolávať snahe skaziť Hermionu). Materializovaná Hermiona alebo Využívaná a Zneužívaná Hermiona  (záleží na tom, prečo sa rozhodne zmeniť).

Rozhodne sa, že najlepšou cestou ako na to, je stať sa cundrou Draca Malfoya.

Harry s Ronom ju  zaprú (nedokážem prísť na to prečo...), ale Draco (naveky milujúci, boh sexu v sedemnástich) sa podujme prehovoriť ich.

Všetci žijú šťastne až naveky. (Na rozdiel od Pansy Parkinsonovej, ktorá bola pôvodnou Dracovou cundrou a nezoberie dobre, že ju nahradila ´tá humusáčka´)

Pokračovanie možno zahrnie Pansyinu pomstu (často financovanú Luciusom Malfoyom).

 

Alternatívne "plot-bunnies" (PP: doslova: zápletkové zajačiky) (tie retardované so sklopenými ušami a vygúlenými očami) (robte si s nimi čo chcete):

A. Namiesto toho, aby sa Hermiona obliekla ako slúžka, aby sa infiltrovala do najužšieho smrťožrútskeho kruhu, prečo nenechať Draca, aby sa stal domovým škriatkom pre Rád?

Použitím Dracovho POV, bude táto fic pozostávať z množstva traumatizujúcich a poučných zážitkov (to jest Harry a Ron v sprche, Snape ako ´dobrý chlapík´, provokatívne tango s Lupinom a McGonagallovou). Hermiona bude jediná, ktorá sa k nemu správa ako ľudská bytosť a nakoniec si ju začne vážiť. (Tiež ho môže využiť ako svojho jediného dôverníka a on si uvedomí, že ju miluje, kým mu ona vyvzlykáva svoj životný príbeh.)

B. Hermiona zomrie (nie, nie je znovuvzkriesená šialeným a super mocným Harrym). Zomrie a zostane mŕtva. A potom si Draco vyvinie nekrofíliu. Muaaaa!

C. Sú primusom a primuskou. (Ach, tá originalita!) Avšak Dumbledore ich neprinúti zobrať sa pre dobro medzifakultnej jednoty, prinúti ich stráviť Vianoce v dome toho druhého. (Lucius Malfoy namieta, ale kým je v Azbakane, nič nezmôže.) Draco si uvedomí, že sa mu páčia pán a pani Grangerovci a zmení sa z diablovho semä na Olivera Twista. Potom strávia Nový rok u Malfoyovcov a zamilujú sa, kým tancujú na veľkom novoročnom bále. A potom ich brutálne zabijú nahnevaní smrťožrúti. :D

D. Hermiona zabije Luciusa Malfoya ako dobrý aurorko. Draco to zistí. Draco ju prenasleduje a vytasí sa so svojou pomstou. Pomaly, bolestivo a s pôžitkom. Ona vykrváca a on to neľutuje. NEZAMILUJÚ SA :D

E. Počas vojny jej brutálne vypichnú oči. On to využije.

F. Draco sa rozhodne, že namiesto záľuby v punk/goth a rozvoja čudnej závislosti na Sex Pistols / Slipknot, sa zmení na hipisáka. Miluj sa a nebojuj je presne to, čo urobia. Privítajte dlhovlasého, batikovaného Draca :D (Poznámka od bety: Hmmm...ja milujem batikované veci :D)

G. Ona znásilní JEHO (Rozviňte a preskúmajte príčiny a dôsledky.)

H. On trpí nespavosťou a majú spoločné izby. (Jupí!) Ona si to všimne a pokúsi sa pomôcť (všimne si, že trpí nespavosťou... nie že majú spoločné izby...) Nakoniec sa on unudí k spánku jej teóriami o tom, čo to zapríčinilo a rozhodne sa, že ju miluje, pretože mu ´priniesla pokoj´.

I. Ginny hrá dohadzovačku. Vyskytnú sa problémy, keď sa ukáže, že Blaise Zabini je gay a je zamilovaný do jej brata. Následne sa Hermiona zamiluje do Draca Malfoya. Do prčíc!

J. On zachráni jej život a od hanby sa zabije. Je ohlásená Spomienková slávnosť na počesť Draca Malfoya. (Vychádza s Romea a Júlie.)

Alternatívne zdroje inšpirácie:

Star Wars (Nie je tam Temný pán?)

Fantóm opery (Je to Kráska a Zviera mínus happyend. Osobne si myslím, že by Draco vyzeral skvele v tej polovičnej maske a tie piesne sú také krásne...)

Pulp Fiction (Kto potrebuje tínedžerské komédie? Zbrane, drogy a násilie je všetko, čo potrebujete pre pravú lásku. (A zvrátené obraty v deji sú tiež sranda čítať.))

Pán prsteňov (Pozrite na dôvody vedľa Star Wars.)

Hannibal (Rád je ľudí. To je coolové.)

Ďakujem za prečítanie a veľa šťastia s vašimi budúcimi Dramione poviedkami. :D


Hermiona zízala na záverečné slová tej záhadnej knihy v červenom obale a striebornej väzbe.

"Veľa šťastia s vašimi budúcimi Dramione poviedkami..." Čo to do paroma malo znamenať? Existovali ľudia, ktorí mohli kontrolovať takéto veci? To kvôli tomu mal jej vzťah s Dracom tak veľa neočakávaných a protikladných dramatických udalostí? To kvôli tomu sa Dracova osobnosť cez noc zmenila? To preto jej vlasy zmenili farbu a štýl a mejkap sa stal jej pravidelným ranným rituálom?

Tam vonku sa ľudia dívali?

S vydesenými očami dokorán sa zvrtla k oknu, vtáčiky nevinne spievali v na-anglický-deň-podozrivo-jasnom slnku.

Niečo na tejto situácii nebolo v poriadku.

Pokračovanie nabudúce.


Dramione príručka pre pokročilýchVysvetlivky na úvod:

Canon HP knihy, Famfrpál v průběhu věků, Kouzelní tvorové a kde je najít a www.jkrowling.com. Jakákoliv informace v nich obsažená je canon.

Fanon informace, která se vyskytuje pouze v povídkách, ale ke které se canon nevyjadřuje. Takovou informací může být to, že se astronomická věž používá k romantickým schůzkám, nebo že má Draco vílí předky. Tyto informace mohou být tak široce rozšířené, že se často matou s informacemi z canonu (viz canon).

alternative universe – povídka, ve které jsou změněna některá důležitá fakta z knižní/filmové předlohy. Harry Potter jako pirát na lodi Hogwarts je AU. AU je legitimní kategorie fanfiction, není dobré zaměňovat ji se špatnou charakterizací postav (viz OOC)

AN – autorova poznámka

Fandom - komunita lidí, kteří jsou fanoušky určité knížky, seriálu, filmu… V našem případě jsme všichni součástí HP fandomu.

POV - point of view, úhel pohledu; naznačuje vypravěče, toho, z jehož pohledu je povídka napsaná; povídka psaná v první osobě (tzv. ich forma) 

Fic - zkrácená verze slova fanfiction

Fanfiction - povídka, která využívá světa vytvořeného někým jiným.

Flashback – spomienka, záblesk minulosti, vybavenie si spomienky z minulosti

Mary Sue - většinou originální ženská nebo dívčí postava, která na sebe nelogicky strhne pozornost celého Harry Potter světa. Bývá nadprůměrně krásná, inteligentní, mívá neobvyklé magické schopnosti, významné předky, tragický osud nebo dětství a je velmi nepřirozeně dokonalá. Mary Sue je diagnóza.

Plot-bunny – tohle spojení se používá jako označení původního návrhu na hlavní děj v povídce 

Zdroj: http://www.sosaci.net/vysv.htm

 

An Intermediate Guide to Dramione Romance

ORIGINÁL: http://www.fanfiction.net/s/2561350/1/

Autor: arctique48

Stav: súhlas s prekladom

ONE-SHOT

Preklad: Jimmi

Beta-read: Bbarka

  VAROVANIE: PARÓDIA. NAPÍSANÉ PRED VÝJDENÍM SIEDMEJ KNIHY.

Postavy v tomto príbehu sú majetkom JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševné vlastníctvo prekladov rôznych mien, názvov a miest patrí pánom Medkom, ktorí túto ságu preložili do češtiny a p. Petrikovičovej a p. Kralovičovej, ktoré ju preložili do slovenčiny. Autorské práva k tejto poviedke vlastní arctique48, ktorá napísala túto fanfiction.

 


AN: Odporúčam vám, aby ste si najprv prečítali Príručku pre začiatočníkov, toto je akési pokračovanie. Opakujem, úmyslom nie je uraziť a dúfam, že vám to bude trochu nápomocné.


 

Príručka Dramione ľúbostnými príbehmi pre pokročilých (ktorá privádza párovanie vašich nepriateľov na novú úroveň)

Nastal ten čas; tá dlho očakávaná udalosť sa konečne udiala: Harry Potter a Polovičný princ! V ktorom nás svojou prítomnosťou poctí ohromné zlo, v ktorom sa vzťahy vytvoria, v ktorom sa oddanosť spochybní a Draco Malfoy dostane osobnosť. Myslíme si, že to posledné je niečo, s čím mnohé mladé autorky fandomu bojujú, možno dokonca viac než s realitou Smrti.

Môžete to vziať kamkoľvek! Kamkoľvek v celom svete, Godrikova úžľabina je len začiatok a predsa čo sa stane?

„Zhrnutie: Hermiona a Draco sú primus a primuska. Prosím prečítajte si to, aby ste boli svedkami ich rozpálenej vášne (AU: Not HPB compatible.)“ 

Šesťsto strán vývoja zápletky a je na vás, aby ste si tento čarodejnícky svet sformovali, ale prečo si nezvoliť tú ľahšiu možnosť? Skvelá bezpečnostná poistka: Pre-HBP (pred HP6), šiesta kniha sa neberie do úvahy, Dumbledore je stále nažive a Draco nie je smrťožrút, ale dobrý, nepochopený chlapček so sklonom k sarkazmu.

Zreteľne sa posledné metódy mnohými preferujú a Príručka Dramione pre pokročilých vás navedie správnym smerom vo vašich Post-HPB (po HP6) príbehoch, či tú knihu budete brať do úvahy alebo nie.

Povahy:

Možnosti odhalené vo Veži nemajú hranice!

Draco Malfoy už dlhšie nie je nechápajúci bitkár, ktorého obrovská inteligencia a nuda viedli k tomu, aby sa vozil po miláčikovi učiteľov, pretože jej krv je podradná a jej vlasy sú strapaté. Dalo sa mu pozadie; dalo sa mu svedomie. Už dlhšie nie jej vyložene ľahostajný chalan s ľadovým srdcom. Draco Malfoy sa stal nielen mužom, ale aj ľudskou bytosťou.

Kam zaviesť Draca z Veže zasiahnutej bleskom:

A - Draco sa stane dobrým

B - Draco sa stane zlým

C - Draco zošalie

D - Draco obráti a stane sa svojím otcom

E - Draco zabije Snapa

F- Draco zabije všetkých!

G - Draco nikoho nezabije, pretože nakoniec našiel svoje svedomie

H - Draco sa bude cítiť vinný, ale aj tak všetkých zabije

I -  Draco sa zabije sám, pretože jeho život je taký beznádejný

J - Draco zabije Hermionu, pretože musí

K - Draca zabijú v pomste

L - Draca unesie Rád

Prekvapivo veľa ľudí zjavne považuje predstavu Draca ako smrťožrúta za dosť skľučujúcu a stále viac sa o ňom zdráhajú písať. Bohužiaľ nastal čas, ktorý sme očakávali: Fanon Draco a Canon Draco sú dvaja úplne odlišní ľudia.

Fanon Draco - povahové zvláštnosti:

Má rad kožené nohavice, nosí čierne, uhľovo-čierne alebo zelené talianske hodvábne košele, hrá metlobal a doberá si Hermionu. Telo má ´metlobalovo zdokonalené´ a je veľmi vysoký s ´peknými aristokratickými črtami´. Jeho ´dokonale vypracovaná hruď´ je magnetom na baby a je to školský kurevník. Je sarkastický a brilantný a jeho najlepším priateľom je Blaise Zabini, vysoký, driečny Talian s modrými  očami a tmavými vlasmi (Crabbe a Goyle sú len nohsledi, nášľapné kamene v jeho nevyhnuteľnom stúpaní k veľkosti). Nie je smrťožrút a okrem nenávidenia ´humusákov´ nie je o jeho mieste vo vojne ešte rozhodnuté. Je vydesený zo svojho otca a nikoho iného, hoci máva blízky vzťah so svojou matkou. Vlastní takú statočnosť ako do tohto dňa ešte žiaden slizolinčan nevlastnil, hoci tá je inšpirovaná len Hermionou Grangerovou. Pre Harryho Pottera je nepriateľom väčším než samotný Voldemort, Harry ho nenávidí bezkonkurenčnou vášňou.

Canon Draco - povahové zvláštnosti:

Nosí slizolinský habit, pretože je na škole a o takýchto veciach existujú pravidlá. Rád hrá metlobal, ale obetuje ho v strachu z Temného pána. Mučí Zlaté trio a nenávidí Rona Weasleya a Harryho Pottera (a Hermionu keď si nájde čas). Je vysoký a jediné dievča, ktoré sa na neho samé hádže, je Pansy ´Buldočí ksicht´ Parkinsonová. Jeho jedinými priateľmi sú Vincent Crabbe a Gregory Goyle, synovia otcových spojencov a jeho dlhoročný bodyguardi (Blaise Zabini je vysoký Afričan s nádhernou matkou, ale pre Draca nie je viac než len spolužiak zo Slizolinu). Je smrťožrút, náhrada jeho otca a jeho cesta v tejto vojne bola vytesaná do kameňa odo dňa, kedy sa narodil. Bojí sa o svojich rodičov (o otca rovnako ako o svoju matku) a urobí čokoľvek, o čo ho Temný pán požiada, ak si myslí, že to zachráni jeho život. Je to zbabelec v každom zmysle tohto slova. V živote Harryho Pottera je len poznámkou pod čiarou; má ľútosť toho chlapca a o čosi viac.

Čo vlastne, počujem ako sa pýtate, majú fanon a canon Dracovia spoločné? Na odpoveď zložitá otázka, ale odhaľujeme niektoré ich podobnosti:

Obaja sú blonďaví. Obaja majú obvykle šedé oči (hoci fanon ich občas rád mení na modré). Obaja sú jedinými deťmi Narcissy a Luciusa Malfoya. Obaja sú v Slizoline a obaja nemajú radi Harryho Pottera a všetko, čo predstavuje. Obaja... dobre, to sa zdá byť ono...

Možné Hermionine cesty:

Bohužiaľ, v šiestej knihe sme videli málo vývoja osobnosti z Hermioninej strany, hoci by sa to dalo interpretovať ako dobrá vec, vzhľadom na súčasné zanedbávanie nového canonu. Okrem jej novonájdenej príťažlivosti k Ronovi Weasleymu je Hermiona priveľmi rovnaká ako vždy bývala, strapatá a oddaná knihomoľka. Ale kam ju jej cesta zavedie v ďalšej (a poslednej) knihe?

A - s Harrym a Ronom, odídu, aby zachránili svet

B - s Harrym a Ronom, odídu zo svadby Billa a Fleur

C - s Harrym a Ronom, odídu do Godricovej úžľabiny

D - s Harrym a Ronom, odídu, aby ich uniesli smrťožrúti

F - s Harrym a Ronom, vrátia sa na Rokfort

G - bez Harryho, utečie s Ronom

H - bez Rona, utečie s Harrym

I  - bez Harryho a Rona, utečie s Dracom Malfoyom, do ktorého bola počas šiestej knihy tajne zamilovaná, ale nikto o tom nevedel

J - bez Harryho a Rona, vráti sa k muklovskému životu

K - bez Harryho a Rona, vráti sa na Rokfort.

L - bez nikoho, odíde, aby sa pripojila ku kolónii upírov v Amerike, kde sa stane Temnou kráľovnou všetkých vecí, neskôr sa stretne s Voldemortom a zabije ho, zatiaľ čo si dá hnusnú schôdzku s Dracom Malfoyom.

Prostredie:

Čím sa stane Rokfort bez Dumbledora?

Rokfort môže pokračovať, len aby vstúpil do stavu občianskej vojny. Rokfort sa môže zavrieť a študenti zostanú uprostred vojny ponechaní sami na seba. Rokfort môžu prepadnúť a vypáliť do základov vyvádzajúci smrťožrúti. Rokfort môže pokračovať, ale bez Harryho a spol., ktorí pôjdu zachrániť svet na základe iných plánoch. Zdá sa, že je to úplne na vás...

Čo sa stane Fénixovmu rádu?

Remus a Tonksová sa dajú oficiálne dokopy; nebudú mať čas bojovať so silami zla? Keď už nie je žiaden fénix, musia si zmeniť meno? Kto povedie Rád, keď niet Dumbledora? McGonagallová dostane Rokfort, takže Rád zostane na Moodyho? Rozhodnutia sa musia urobiť...


Avšak, pre tých, ktorí sa rozhodnú proti využitiu tejto novej situácie, stále existuje množstvo obľúbených zápletiek pripravených a čakajúcich na použitie:

Fikcie z budúcnosti - získali značne na popularite, odkazuje sa na chick-flicky (PP: filmy pre baby) skôr než na samotné knihy. Nie je treba spomínať komplikácie ako viteály, všetko je v minulosti a teraz je Hermiona právničkou. Jupí! (NB: Hermiona môže byť tiež novinárkou - kvôli detailom pozri Príručku pre začiatočníkov.)

Život meniace zážitky: Hádajte čo? Počas prázdnin obaja zažili život meniace zážitky! Jupí! Draco je napravený a pokorený (a už viacej nie je slabý či ľudský) a Hermiona má po krk Harryho a Rona (môžu si ísť zachraňovať svet sami!), stretnú sa a iskričky vyletia... Vauuuu....

Draco je v úkryte. Prečo? Pretože skoro zabil Dumbledora. Aké  je najlepšie miesto, kde ho ukryť? Samozrejme v muklovskom Londýne, v dome Grangerovcov! (Kto myslíte, že sa o neho postará?) (NB: muklovský Londýn a nikde inde. V Anglicku je len jedno jediné veľké mesto a nezabúdajte na to!)

Manželský zákon: Čo to je? Absolútny výmysel, to je to, a tak je celý na vás. Každý desiaty Malfoy sa musí oženiť s muklorodenou, inak ľudské pokolenie postihne obrovské zlo. Aby ste dostali prácu v Malfoy Inc. (alebo Co. alebo Ltd., závisí na autorovi) musíte sa vydať za šéfa. Ak vypijete príliš veľa alkoholu, musíte sa vydať za svojho najhoršieho nepriateľa. Možnosti sú nekonečné. Bavte sa.

Spoločné elixíry:  Snape svojej triede určí dvojice, v ktorých budú pracovať. Hermiona dostane Draca. Je zdesená. On je tiež zdesený. Odmietnu spolupracovať a Hermiona robí všetku prácu zatiaľ čo Draco sleduje jej zadok. Počas jedného z mnohých sedení nad domácou úlohou, ktoré musia mať kvôli ich nedostatku práce, sa zamilujú. Koniec. (Alternatívou sú predmety s určenými dvojicami a úlohami vrátane Starostlivosti o magické tvory, Aritmancie a Starovekých Rún.)

Nehoda na elixíroch: Môže to byť riešenie so scvrkávacím roztokom, zväzovacie riešenie, elixír lásky, telo vymieňajúci elixír či elixír, ktorý spôsobí, že vidia minulosť toho druhého, čokoľvek, čo si vyberiete, sa stále dá rozliať  a oni stále trpia dôsledkami spoločne, len aby si uvedomili, že sa vzájomne milujú.

Elixíry na cestovanie v čase: Snape im dá super ťažký elixír (Times Changus alebo Reversus Placius) a pretože sú najlepší v triede, Hermiona s Draco pracujú spoločne. Všetko ide dobre a ich elixír je dokonalý, pretože oni sú dokonalí a autorka miluje chalanov, ktorí sú múdri a  darí sa im v predmete ako sú elixíry, až kým (šok, hrôza) nie je kotlík prevrhnutý (Nevillom alebo Crabom). Ich dokonalý elixír ich celých obleje a pretože je dokonalý, pošle ich do minulosti (do stredoveku, aby sme boli presní), kde sa ich role otočia. Jupí, Hermiona je princezná a Draco je sedliak. Musia spolupracovať, aby sa vrátili do budúcnosti a obaja spoznajú náročnú situáciu v živote toho druhého. Vrátia sa na Rokfort zmenení a tak veľmi zamilovaní.

NB: Obrovské množstvo príbehov, ktoré hovoria o hodinách elixírov a Snapových trestoch,  vyučovaní a všeobecnej zatrpknutosti a hneve, môže naznačovať ohromné množstvo Snapových fanúšikov, ktorí sa ukrývajú  pod zámienkou, že sa im páči Draco, aby mohli písať o Severusových ´chladných, osamelých očiach, takých čiernych ako nočná obloha v tme mesiaca, ktoré v obsahujú sebe všetok smútok zlomeného sveta..." Vskutku, som si istá, že všetci súhlasíte, že obľuba niekoho, koho hrá sedemnásťročné decko je oveľa prijateľnejšia ako obľuba toho umasteného profesora, ktorého hrá niekto v päťdesiatke.

Sexuálna výchova / Vyučovanie rodičovstva: Tak prečo toto nechápeme? Deti odovzdané tínejdžerom, aby sa o ne postarali a mali radi. Nie je to ten najlepší nápad? Nemyslíte, že tie veľké modré detské očičká zvedú nových rodičov, aby sa zamilovali? Že uvidia, aký by mali ako rodina nádherný spoločný život? Že by sa vzájomne nezodrali bez ohľadu na vyložený stres hladného, hlasného, nepohodlného, ufňukaného decka, ktorého prvé slová sú ´mama Hermy a tata  Dwaco´? Alebo ešte lepšie, postarať sa o detskú verziu toho druhého? Deti sú  proste oveľa príťažlivejšie než tínejdžeri vášho veku. Hermiona spozná v Dracovi to dieťa a ukrytú nevinnosť, kým Draco bude svedkom toho, aké je to byť milovaný niekým iným než samým sebou. Začnú spolu randiť a stále sa im podarí mať čas na ich falošné dieťa.

Výmenný program: (vyžadovaný Dumbledorom) Hermiona a Draco sú preložení do inej školy (pravdepodobne Beauxbatons, ale všeobecne muklovskej školy). So šťastím skončia v Amerike a autorka bude môcť zahrať dohadzovačku osobne, kým im predstavuje svoju školu a svojich priateľov a svoju nádhernú krajinu a ich úžasnú módu a obchody a večierky a iné veci... Snaha o ´britskosť´ sa už viacej nevyžaduje a život bude oveľa ľahší.

Otrokyňa Hermiona: Spútaná v reťaziach a bez mágie. Vojnu a Vševedka Grangerka je mu vydaná na milosť. Draco to buď využije tými najodpornejšími spôsobmi, alebo bude úplne milý a odpúšťajúci a oslobodí ju a navrhne manželstvo a poskytne všetko, čo kedy chcela (okrem jej priateľov, ktorých zabil).

Zápletky, v  ktorých si Draco vyvinie fixáciu na vlasy:

Jej vlasy sú tak nádherné,
Celé hnedé a neučesané,
Moje však žiaria príliš jasne,
A tak sa cítim z toho na dne.  

Kiež by bolo možné
Prejsť jej vlasmi
Svojimi prstami
S takou hlbokou láskou,

Že by sa jej podarilo,
Len s maličkým prekvapením,
Zistiť, ako dokonalým
Som vo vnútri stvorením.

Bez ohľadu na hrozné rýmovanie, existuje veľa dôvodov, prečo by mal Draco prechovávať tajnú posadnutosť k Hermione. Jedným sú jej oči. Jej priatelia, jej krv, jej známky... Zoznam pokračuje. Mnohé pochádzajú z TEJ FACKY vtedy v treťom ročníku. Ona je tiež často posadnutá (pretože on je jedinou konštantou v jej hektickom živote a ten posmech a prezývky sú tým, čo udržiava jej svet pevne ukotvený). Vyriešia svoje problémy a nakoniec sa zamilujú.

Draco je víla. Pretože je blond a jeho matka je pekná, veľa ľudí akceptuje myšlienku, že Draco Malfoy je v skutočnosti potomok víl. Zistí to, keď dospeje a keď sa od neho vyžaduje nájsť si partnerku (ktorou, náhodou všetkých náhod, je skrátka náhodou Hermiona Grangerová). Dvorí sa jej svojím vílym šarmom a uvedomí si (keď prechádza dobou párenia), že je do nej zamilovaný.

Draco je taťka. Bohužiaľ, jeho malé dievčatko nemá mamičku a zúfalo potrebuje buď pestúnku, alebo plnú náhradu matky. Zvyčajne nie je nikdy jasne vysvetlené, prečo Hermiona Grangerová je jeho ideálnou voľbou pre opatrovníčku detí, ale ona je, a prostredníctvom malého dievčatka (s peknými blonďavými lokničkami) sa zamilujú a žijú šťastne až do smrti.


Obrazy:

V Príručke pre začiatočníkov... sme odhalili množstvo obľúbených osobností používaných pri písaní Dramione ľúbostných príbehov, v tejto Príručke sa snažíme zájsť o krok ďalej. Načo je osobnosť, keď ju nemôžeme podporiť obrazotvornosť? Tu je niekoľko najčastejšie preferovaných popisov:

Vzťah k anjelom: Nepochybne vidíte tú iróniu, kým Dracov zjav je anjelský, je to Hermionina osobnosť, ktorá obsahuje skutočne anjelské vlastnosti. Ona je skutočne nebrúsený diamant, kým Draco je trošku viacej vlk v ovčom kožuchu. Tiež Lucius znamená anjel svetla, takže dáva zmysel, že Draco zdedí takéto vlastnosti... Blond vlasy a bledé oči sa rovnajú nebeskej bytosti.

Oči sú ďalšia vec, ktorá v sebe skrýva obrovské množstvo poézie, vskutku okná do duše...

Šedé oči a ich prirovnania:

Chladné, odraz fanon Draca, jeho výchovy, jeho  domova z detstva...

Zrkadlá, je dosť narcistický a ako to lepšie zobraziť, než očami ako zrkadlá. Rozbité zrkadlá sú ďalším dosť úzkosť vyvolávajúcim prirovnaním, ktoré hovorí o jeho zničenej duši, a jeho necitlivosť často odráža vaše vlastné rysy späť na vás, teda preto zrkadlo.

Zbrane, čo je ešte šedé? Dýky, meče, ostrie akéhokoľvek druhu. Chladné a neodpúšťajúce, odraz jeho ´ako žiletka ostrého´ dôvtipu a nemilosrdného hnevu. Odkazy na oceľ, železo a množstvo iných kovov nie sú tak neobvyklé.

Roztavené striebro, je aristokratom a akým lepším obrazom to zobraziť, než očami ako drahý kov. Strieborná je tiež farbou Slizolinu a tak je silne spojená s jeho osobnosťou.

Ortuťové, (ach, ľudia, to je dvojitý význam!) nielen že hovorí o farbe jeho očí, ale tiež o nestálosti jeho nálady (a možno jeho oddanosti).

Dážď, je depresívny a vyvoláva úzkosť, a rovnako tak Draco Malfoy.

Kremeň, chladný, kamenný, nepoddajný pokiaľ ide na jeho emočne obmedzenú osobnosť.

Hodváb, jemná látka, drahá a vyhľadávaná. Ukazuje jeho vznešenú výchovu a jeho lásku k pekným veciam v živote.

Ostrý zimný vietor, ďalší prejav poetickej úzkosti.

Mesiac, pokojný divák, ovládajúci prílivy a odlivy z diaľky... Možno nie najlepšie prirovnanie, viac sa hodí Albusovi Dumbledorovi, ale mesiac je strieborný...

Hviezdy, jeho menovcom je súhvezdie.

More, mocné a nepredvídateľné?


Protichodné obrazy, aby vystupňovali priepasť medzi tými dvoma existenciami:

Oheň/Ľad, Zem/Voda, Chrabromil/Slizolin, Chladný/Teplý, Pekný/Hnusný, Anjeli/Démoni, Capuletovci/ Montekovci, Zima/Jar, Kráska/Zviera, Muklovia/Čarodejníci, Láska/Nenávisť.

Kým on je symbolom všetkého, čo zostalo zo starých tradičných spôsobov čarodejníckeho sveta a jeho kastovného systému, ona je v každom ohľade dieťaťom revolúcie. Muklorodená stúpajúca k brilantnosti, jasné svetlo v svete vojny. Dokáže ho vytiahnuť z jeho spiatočníckych postojov alebo sa on bude snažiť zachovať svoj čistokrvný odkaz? To prvé je voľba najviac preferovaná milovníkmi Dramione.


Hnedé oči a ich prirovnania:

Čokoláda, zahrieva a je sladká. Oslobodzuje od účinkov dementorov a skoro každý ju miluje.

Srdečné, útecha a bezpečie, narážka na detstvo, ktoré Draco Malfoy nikdy nemal.

Oheň priateľstva za chladnej zimnej noci, ona je láskavá, vášnivá, odpúšťajúca a vyniká v tom svete vojny. Je plameňom v jeho chladnej, ľahostajnej existencii...

"Mud" (blato, špina), v odkazom na jej údajnú podradnosť krvi. Paralela s termínom ´mudblood´ (humusáčka).


Niektoré užitočné citáty:

"My only love sprung from my only hate!" William Shakespeare's Romeo and Juliet.
CZ preklad: „Jediná moje láska musí být jediná moje nenávist!"  

"…I must love a loathed enemy." William Shakespeare's Romeo and Juliet.
SJ preklad: "... keď nepriateľa musím milovať."  

"Tale as old as time, song as old as rhyme, Beauty and the Beast." Beauty and the Beast.
"Tenhle příběh náš, starší je než čas, starší je než tón..." Kráska a Zviera
Originálny text v angličtine (aj s hudbou):  http://www.stlyrics.com/lyrics/classicdisney/beautyandthebeast.htm
V českej verzii: http://www.youtube.com/watch?v=3DXmAOOB9Ao

"Harry and Ron both made furious moves towards Malfoy, but Hermione got there first – SMACK!
She had slapped Malfoy around the face with all the strength she could muster. Malfoy staggered."
J.K. Rowling –  Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (The Quidditch Final).
CZ preklad:Harry s Ronem se k němu zuřivě vrhli, Hermiona je však předešla – PLESK!Vší silou, kterou v sobě našla, vyťala Malfoyovi políček rovnou do obličeje. Malfoy se zapotácel.
SJ preklad:Harry a Ron sa nazúrene pohli smerom k Malfoyovi, ale Hermiona ich predbehla a - PLESK!
Z celej sily, akú len v sebe našla, strelila Malfoyovi zaucho. Malfoy sa zatackal.

"'Granger, they're after Muggles,' said Malfoy, 'D'you want to be showing off your knickers in mid-air? Because if you do, hang around… they're moving this way, and it would give us all a laugh.'"… "'Keep that big bushy head down, Granger,' sneered Malfoy."J.K. Rowling –  Harry Potter and the Goblet of Fire (The Dark Mark).
CZ preklad: „Tamti jdou po mudlech, Grangerová,“ vysvětlil jí Malfoy. „Chceš nám tu ve vzduchu předvést, jaké máš kalhotky? Jestli ano, tak si tu klidně zůstaň... míří totiž sem, a my se aspoň budeme mít čemu zasmát.“... „Radši tu svou chundelatou hlavu moc nevystrkuj, Grangerová,“ ušklíbl se Malfoy jízlivě.
SJ preklad: "Idú po mukloch, Grangerová," odvetil Malfoy. "Aj ty chceš vo vzduchu ukazovať spodné gate? Lebo ak áno, tak tu dočkaj, nech sa zasmejeme... idú týmto smerom." "Len drž tú svoju strapatú veľkú hlavu čo najnižšie, Grangerová," zaškeril sa Malfoy.

"It was Hermione… Pansy Parkinson gaped at her as she walked past with Malfoy, and even he didn't seem to be able to find an insult to throw at her."J.K. Rowling –  Harry Potter and the Goblet of Fire (The Yule Ball)
CZ preklad: Pansy Parkinsonová na ni jen vytřeštila oči, když ji s Malfoyem míjeli, a Draco se dokonce ani nezmohl na žádnou urážku.
SJ preklad:  Pansy Parkinsonovej išli oči vypadnúť a zdalo sa, že tentoraz ani Malfoy nenachádza urážlivé slová, ktoré mával pre ňu vždy naporúdzi.  

"Come over to the right side Draco… you are not a killer…'
Malfoy stared at Dumbledore.
'But I got this far, didn't I?' he said slowly, ' They thought I'd die in the attempt, but I'm here… and you're at my mercy…'
'No, Draco,' said Dumbledore, quietly. 'It is my mercy, and not yours, that matters now.'
Malfoy did not speak. His mouth was open, his wand hand still trembling. Harry thought he saw it drop a fraction –"

J.K. Rowling –  Harry Potter and the Half Blood Prince (The Lightning-Struck Tower)

CZ preklad:
...přidej se na správnou stranu, Draco… nejsi přece vrah…“
Malfoy na něj upřeně zíral.
„Nakonec jsem už ale u cíle, ne?“ odtušil pak pomalu. „Všichni si mysleli, že přijdu o život, až se o to pokusím, a já jsem zatím tady… A mám vás v hrsti… to já tu stojím s hůlkou, a vy jste mi vydán na milost a nemilost…“

„Ne, Draco,“ namítl tiše Brumbál. „Teď všechno záleží na mém milosrdenství, ne na tvém.“
Malfoy na to nic neřekl. Ústa měl otevřená a hůlka se mu v ruce stále třásla. Harry měl dojem, že vidí, jak nepatrně poklesla…
(Věž v bouři)

SJ preklad:
Prejdi na správnu stranu, Draco … ty nie si vrah…“
Malfoy civel na Dumbledora.
„Ale dostal som sa až potiaľto, nie?“ hovoril pomaly. „Mysleli si, že pri tomto pokuse zomriem, ale ja som tu… a vy ste v mojej moci… ja mám prútik… ste mi vydaný na milosť…“
„Nie, Draco,“ potichu povedal Dumbledore. „Teraz záleží na mojej milosti, nie na tvojej.“
Malfoy nehovoril nič. Ústa mal otvorené, ruka s prútikom sa mu stále triasla. Harrymu sa zdalo, že trochu klesla…
(Veža zasiahnutá bleskom)

 

Niekoľko najčastejších otázok od vydania Šiestej knihy:

Problém: Myšlienka, že Blaise Zabini nie nič iné ako vysoký čierny Talian, vás nikdy nenapadla?
Riešenie: Ignorujte to! Hermiona stále môže byť Zabiniová. Jej preskok do kráľovstva čistokrvných nemusí byť narušený touto maličkou nepríjemnosťou! Draco stále môže mať dovolenkové sídlo v Taliansku spoločne so Zabiniovcami.

Problém: Ron a Hermiona. Je treba povedať viac?
Riešenie:
Žiadne obavy! Tínejdžerské ľúbostné vzťahy nikdy nevydržia! (pokiaľ samozrejme nie sú medzi Draco Malfoyom a Hermionou Grangerovou, v tomto prípade vydržia celú večnosť.) Len venujte prvú kapitolu svojho príbehu tomu, ako ich rozdelíte a Draco môže rovno naskočiť, pokus o zavraždenie Rona sa potom môže vydávať za žiarlivosť a Hermiona sa postará, že všetko dobre dopadne.

Problém: Rokfort možno zatvoria.
Riešenie:
Možno je veľmi kľúčové slovo. Napriek faktu, že bez obmedzenia školského roku sú možnosti nekonečné, pre tých s obmedzenou predstavivosťou platí, že sa nikdy s určitosťou nevyhlásilo, že sa škola zavrie. Nie je príliš neskoro, aby Hermiona opustila Harryho a Rona a vrátila sa do školy (ako primuska) v septembri. (A ak všetko ostatné zlyhá, stále sa je možné uchýliť sa k ´Alternative universe´,)

Problém: Kto vyberie primusa a primusku, keď je Dumbledore šesť stôp pod zemou?
Riešenie:
Pochybujem, že veľa ľudí sa dá odradiť od predstavy dvoch nepriateľov deliacich sa o spálne takým malým problémikom, ako že sa možno škola zavrie a Hermiona (a najskôr aj Draco) sa určite nevrátia. Odpoveď na otázku: Myslím, že to bude profesorka McGonagallová.

Problém: Snape sa už viacej nedá použiť ako dohadzovač
Riešenie:
Vraví kto? J.K.R. nesplnila naše predstavy o Snapovi viac než raz, čo vraví, že sa to nestane znova? (A nezabúdajte: ´Alternative Universe´! (Nechá zmiznúť všetkých zloduchov vo fanfiction jednou ranou) (Aby boli znova ctení a obávaní))

Problém: Ten Draco-V-Mojej-Hlave neplače a ani by sa nikdy nepozrel na Umrnčanú Myrtu bez úškrnu, čo by som mala robiť?
Riešenie:
Nuž, tá najrozumnejšia vec v tejto situácii je zmeniť Draca. Mučivé sedenia s Voldemortom a množstvo vymývania mozgu by malo splniť svoj účel. Do konca augusta bude taký bezcitný ako vždy, žiadna slza na dohľad.

Problém:  Napraviť Draca dá zabrať, teraz keď je smrťožrút, čo by som mala robiť?
Riešenie:
Neznámy život meniaci zážitok by mal splniť ten účel. Bude príliš traumatizovaný, aby povedal Hermione, čo v skutočnosti viedlo k zmene jeho srdca, nechá to na vás s výhovorkou, aby ste si vymysleli dôvod. (Alternatívne ´Alternative Universe´ rovnako dobre zaberie.)

Ďakujem za prečítanie a veľa šťastia s vašími budúcimi Dramione fikciami.