archiv.hpkizi.sk

23 Spojení

Jimmi | 17.06. 2011 | Philyra912 , 3090 čitateľov

Linked

A je tu záver...

Trochu netradične, ale chcela by som poslednú kapitolu venovať Jenny ako ospravedlnenie za to, že som v tom záverečnom zhone okolo Dračej krvi poďakovala všetkým, len na ňu a na prácu, ktorú na tej poviedke odviedla, som pozabudla. Došlo mi to hneď na druhý deň, ale už sa mi to zdalo také... po funuse. Takže Jenny, táto kapitola je hlavne pre teba. Prepáč a ďakujem.

Samozrejme, moje poďakovanie patrí aj všetkým, ktorí ma svojou vernosťou k tak dlho rozrobenej poviedke donútili dokončiť ju. Ďakujem Natalie, že sa pre preklad tejto poviedky dala ukecať a že z nej taký poriadny kus skvele preložila. Vážne som neplánovala, že túto poviedku dokončím, mala to byť len výpomoc, ale je tak neskutočná, že ma do seba vtiahla a ja som sa nedokázala sústrediť na nič iné a musela som ju doprekladať. Autorka mi neuveriteľne sedí (to vidno podľa rýchlosti prekladu), bohužiaľ sa stratila zo sveta FF a z jej poviedok už zostávajú len dve veci (kratučká a krátka), veľmi mimoriadne, ktoré ak sa zadarí a nebudem mať do čoho pichnúť, preložím tiež. Taktiež som sa rozhodla preložiť jej poznámku na začiatku kapitoly, pretože vraví viac, než by som ja kedy dokázala. Napísala ju v januári 2006 a v súčasnej dobe už má poviedka cez 1800 komentárov. Za seba ďakujem za to, že takéto niečo napísala, pretože s touto záverečnou kapitolou je to pre mňa jedno z najlepších diel FF.

22. Šialenosť

Jimmi | 16.06. 2011 | Philyra912 , 2182 čitateľov

Linked

Kapitolu z vďaky venujem dušičkám, ktoré ma v šialenom závere  podporujú: lucky, myska111, Kaitlin, denice, gama, Lupi, Svetluska, anonym, 3lucky, teriisek, iway, Verka.

*** asi spoiler, ale nemôžem vás tak trápiť ***

Váhala som, či vám to nedať až zajtra, ale zvíťazila moja fóbia zo straty už preložených vecí a trošku hrdosť, že som to dneska zmákla. Varovanie: táto poviedka nemá epilóg, žiaden nečakajte a toto je vážne predposledná kapitola. Osobne odporúčam prečítať až za denného svetla, keď tak nerozosmutní. Netuším, či v práci budem môcť (fraj skončil) alebo budem schopná bez slzičiek prekladať záverečnú kapitolu, ale v najhoršom to dobehnem večer. Ospravedlňujem sa, ak som vás naplašila, ale nakoniec budete spokojní. Verte mi. :D Krásne sníčky

21. Bezmocnosť

Jimmi | 16.06. 2011 | Philyra912 , 2178 čitateľov

Linked

Kapitolu ako poďakovanie za komentáre (miesto odpovedania) venujem:  gama, denice , anonym, Lupi, myska111, Kaitlin  3lucky.  Viac už fakt nezvládnem a dnes ma čaká anglina, na ktorú som sa vďaka tomuto nestihla pripraviť. Takže keď sa vám bude štikútať, viete prečo :D Už len dve kapitoly, ale dnes večer mám prisľúbený Dodatok, takže asi dostane prednosť (pri opravách sa toľko neupíšem :D, fakt som si presilila ruku) Ak vôbec budem vládať otvoriť si počítač.

20. Nájdenie liečby

Jimmi | 16.06. 2011 | Philyra912 , 2105 čitateľov

Linked

Názov kapitoly je veľavravný. Nemám čo dodať, len to, že by som chcela túto kapitolu venovať týmto dobrým dušičkám: gama, Verka, myska111, teriisek, Svetluska, 3lucky, denice, Lupi, Kaitlin, iway, anonym.

A mimochodom, Doda by už mala byť v plnej prevádzke a ja som si včera večer spomenula, že mám približne za týždeň záverečné skúšky z AJ. Úplne mi to vypadlo. Takže nič nesľubujem, ale už len tri kapitoly... Také malé rýpnutie - uvedomujete si, že toto nebol môj preklad, takže preň neplatia pravidlá, ktoré mám pre výber vlastných prekladov? To jest žiadne záruky.

38 článkov (8 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]categories
Prejsť na:

Naše ďalšie weby

Nájdete nás