archiv.hpkizi.sk
Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 07.11. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

.

.

.

.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Posledná kapitola, epilóg je úplne samostatne. Dala som prednosť rýchlosti, ale snáď to až tak nevidno. Osobne mám radšej to ich večné dohadovanie a vtipné dialógy, takže táto romantika mi moc nesedí. Možno preto sa už neviem dočkať dvojky. A pozor, epilóg bol pre mňa dosť šok, ale znamená to, že tento víkend (možno dnes alebo zajtra) túto poviedku dokončím.Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)

Hermiona sa cítila šťastnejšie než sa kedy cítila už veľmi dlhý čas. Možno šťastnejšia než bola celý svoj život. Toto bol taký neskutočný deň a predsa to bola najreálnejšia vec, ktorú kedy zažila. Bolo to len včera, čo si myslela, že jej svet nebude nikdy znova rovnaký? Bolo to len pred 24 hodinami (plus mínus zopár hodín), čo si myslela, že jej zlomené srdce sa nikdy nespraví? Kým sedela vedľa svojho MANŽELA, sledovala svojich priateľov a rodinu ako sa zabávajú na jej hostine, jedia, pijú a sú veselí, pomyslela si, že je spokojnejšia, než by mala právo byť.

Draco sa naklonil k nej a potichu povedal, "všetko sa zdá také neskutočné, že?"

"Ty malý čítač myšlienok, ty," povedala a dotkla sa jeho líca. Pozrela sa na svojho manžela a chytila ho pod stolom za ruku. Obzrela sa znova po ich hosťoch a čudovala sa ako šťastne sa cíti. Draco sa pozrel priamo na jej tvár. Vedel, že on bol ten šťastlivec.

"Páčil sa ti môj výber piesne v kaplnke?" spýtal sa.

Otočila sa, aby sa na neho pozrela, "bolo to nádherné. Priala som si, aby si vybral pieseň, ktorá by vyjadrovala ako sa práve cítim, ale predsa to bolo akoby každé slovo vychádzalo od teba."

"To áno," odpovedal. Priložil si jej ruku k svojim ústam a pobozkal ju na hánky. "Niečo v tom ako sa pohybuješ, ma priťahuje tak ako žiadna iná," citoval z tej piesne.

"Zaspievaj mi," zasmiala sa.

"Keby si ma počula spievať, utiekla by si preč a žiadala by anulovanie sobáša, ver mi," povedal jej.

"Dobre, verím ti, takže mi už nikdy nespievaj," odvetila.

Kým Hermiona pokračovala v sledovaní ich hostí, on stále sledoval ju. Mohlo byť také jednoduché ju v tej kaplnke opustiť včera. Takmer to bolo to, čo urobil. Dokonca ani nečakal pozvanie na svadbu. Pracoval v tom istom oddelení ako Weasley a Potter, takže dlhú dobu počúval rozhovory o pripravovanej svadbe. Tiež počul ako sa s ostatnými Potter rozpráva o tom, aká ublížená je Hermiona a aké má o ňu obavy.

Najprv, keď dostal pozvánku (iste od Pansy, nie od Rona), si pomyslel, že to možno bude nepríjemné, takže mal v pláne odmietnuť. Potom, v jeden deň, začul Pottera na chodbe ministerstva rozprávať sa s jeho ženou. Povedal Ginny, že sa Hermiona rozhodla nakoniec na svadbu prísť a povedal, že si skoro praje, keby nešla, pretože to pre ňu bude ťažké.

Draco sa v tom istom okamihu rozhodol prísť. Najprv sám sebe navrával, že sa chce prísť pozrieť na tú šou. Čiastočne dúfal, že Hermiona príde, prekľaje celú tú ich hŕbu a potom zmizne. Zaplatil by milión galeónov, aby to videl. Ale keď sa objavil v kaplnke a zbadal takmer vzadu sedieť Grangerovú, na strane nevesty a všimol si aká smutná, osamelá a útla vyzerala, tak sa rozhodol posadiť sa za ňu pre prípad, že by sa úplne zrútila a potrebovala pomoc.

Nikdy vo svojom živote necítil takú túžbu niekomu pomôcť. Pocity, ktoré cítil ku nej, boli pre neho cudzie. Nemôže ho snáď priťahovať, že nie? Jednako sa posadil za ňu a chcelo to celú jeho rozhodnosť, aby sa k nej nenačiahol, keď zbadal, že začala plakať. Po obrade, keď sa všetci hostia postavili, zostala na svojom mieste. On šiel za tou tlačenicou von. Nakoniec ju tiež uvidel vyjsť. Takmer sa pošťal od radosti, keď zbadal ako hodila celé vrecko ryže priamo na Weasleyho hlavu. Ukryla sa za druhým hosťom, ale Draco to celé videl. Weasley zjojkol od bolesti a Draco sa potešením smial.

Potom, čo všetci zamierili preč na hostinu, videl ju vkĺznuť nazad do kaplnky. Rozhodol sa počkať na ňu, kým vyjde von. Nemal tušenia, čo jej povie. Bude proste improvizovať. Prechádzal sa sem a tam a nakoniec sa posadil, aby na ňu počkal. Po skoro 20 minútach mu napadlo, že sa musela odmiestniť zvnútra kaplnky.

Otvoril s rachotom dvere, aby sa presvedčil a ona bola stále vo vnútri, sedela v najposlednejšej lavici a otvorene plakala. Žialila za tým hlúpym bastardom, ktorý jej zlomil srdce. Draco si bol istá, že keby tam bol Weasley, tak by toho muža uškrtil sám. Trochu sa na svojom mieste otočila, aby zistila, kto vošiel. Draco sa pozrel priamo do jej smutných, červených, slzami olemovaných očí a rýchlo znova zavrel dvere.

Mal pocit ako by bol svedkom odhalenia jej duše a z nejakého dôvodu sa zahanbil. Nie, nie z nejakého dôvodu, hanbil sa kvôli každej zlej veci, ktorú jej povedal alebo ktorú jej urobil. Najprv na ňu nechcel čakať. Chcel odísť, priamo tam a vtedy, ale niečo v jeho srdci ho prinútilo počkať. Posadil sa na malé drevené schody a rozhodol sa, že ak bude musieť, bude na ňu čakať celý život.

Vyšla dverami a uvidela ho ako sedí na schodoch, jeho viazanka uvoľnená okolo krku. Pozeral sa na ňu, keď vychádzala z dverí. Posadila sa vedľa neho. "Ahoj, Malfoy, nevidela som ťa na svadbe."

"Vážne? Ja som ťa videl," povedal. "Sedel som v lavici rovno za tebou. Nevyzerala si, že sa veľmi tešíš z obradu," povedal uvoľnene.

"Nemyslím, že áno," súhlasila.

 

"Chceš byť sama, aby si sa vyžívala ešte dlhšie v sebaľútosti, alebo máš namierené na hostinu?" spýtal sa.

"Nevyžívam sa v sebaľútosti," pripomenula.

"Áno, ale vyžívala si sa," zasmial sa.

        

        

  

"Nie, vážne nevyžívala," povedala znova. Pozrel sa na ňu a zamračil sa. Povedala, "Fajn, vyžívala som sa. Čo tu stále ešte robíš? Prečo nie si na hostine?".

"Preboha," zasmial sa, "pre mňa bolo príliš už len prísť na obrad. Určite si nepredstavujem ako zábavné pomyslenie ísť na recepciu s bandou Weasleyových. Pravdepodobne by som oslepol od záplavy červených vlasov."

Zasmiala sa, "Potom prečo si stále tu?"

        

"Čakám na teba, samozrejme," povedal.

"Prečo?"

"Neviem, naozaj," odpovedal úprimne. "Len som ťa videl skľúčenú, a ja neviem, ale pomyslel som si, že na teba počkám. Chceš, aby som odišiel?"

        

Keď mu nepovedala, aby odišiel, povzbudilo ho to. Napriek tomu, že bola zlomená, stále bola otvorená a chápavá. Vedel, že dokáže znova milovať. V tom čase si myslel, že jej to bude trvať dlho, kým mu uverí, otvorí sa mu a prijme jeho priateľstvo. Nikoho, ani jeho ani ju, by nenapadlo, že to bude trvať len pár hodín.

Spýtal sa jej, "takže teraz smútiš nad faktom, že sa Weasley oženil s niekým iným a nie s tebou, alebo smútiš nad tým, že si jediná nevydatá?" povedal.

"Nie je to isté?" spýtala sa.

"Nie, môžeš len žiarliť, že nie si tá tam hore v tých bielych šatách, rukaviciach a závoji. Weasley sa nemusí dosadiť do tejto rovnice," poukázal.

"Nuž, potom," zamrmlala, snažiac sa byť úprimná, "myslím, že žiarlim. Chcem svadbu, dom a deti. Neznamená to, že chcem Rona."

"Sláva ti," povedal, postaviac sa znova. Cítil sa rozrušene.

"Čo tým myslíš, sláva mi?" spýtala sa, zmätená.

"Som len rád, že si dokážeš priznať pravdu. Nenávidím pomyslenie, že by si stratila slzu na tým červenovlasým parazitom," zasmial sa.

"Oh," povedala potichu.     

 

Prišiel k nej a znova sa posadil vedľa nej na drevený schod. Pozerala sa na jeho čierne topánky. Povedal: "Sú moje topánky zaujímavé?" Pozrela sa mu do tváre a on položil ďalšiu otázku, "čo teraz robíš, Grangerová?"

Začali viesť malý rozhovor. Povedala mu, čo v živote robí, napriek tomu, že to už vedel. Povedal jej, čo robí on, napriek tomu, že to už vedela tiež. Povedala mu, že chce odísť. Znova sa jej spýtal, či nejde na hostinu a ona povedala, že nie, že má namierené domov po nejakú vodku a zmrzlinu. Pomyslel si, že to znie smutne. Povedal je, že on ide, napriek tomu, že nemal žiadne plány zúčastniť sa hostiny s bandou Weasleyovcov.

Rozlúčili sa a ona sa začala odmiestňovať, keď k nej pristúpil a povedal, "mimochodom, máš trochu ryže vo vlasoch."

Vážne?" divila sa.

Načiahol sa a odstránil niekoľko zrniek bielej ryže. "Tvoje vlasy sú oveľa jemnejšie než som si niekedy vôbec predstavoval," povedal. Najprv bol v rozpakoch, že niečo také vyslovil. Tiež sa začervenala. Začala si rukami prehrabávať vlasy.

Povedala, "dostala som ju všetku preč?"

Naklonil sa bližšie a povedal, "myslím, že hej." Rýchlo sa pozrel preč, nazad ku kaplnke. Vedel v hlbinách svojej duše, že ju chce viac než čokoľvek kedy chcel v celom svojom živote.   

"Uvidíme sa na ďalšej svadbe," povedal jej, ale nemal v úmysle rozlúčiť sa s ňou.  

"Do tej doby," povedala a zdvihla ruku, aby sa s ním rozlúčila.

Znovu, skôr než mohla odísť, povedal. "Páčila by sa ti dnes večer spoločnosť alebo pôjde len o teba a tvoju fľašu vodky?"

Uškrnula sa povedala, "čo máš na mysli?"

Krivo sa usmial a povedal, "daj mi ruku a zistíš to." K jeho úplnému úžasu a prekvapeniu urobila presne to a on ju zobral na hostinu. To bol začiatok.

Obzrela sa späť na Draca a povedala, "o čom tak tuho premýšľaš, Draco?"

"O tebe." To bola jeho jediná odpoveď, pretože to bola pravda. Premýšľal o nej. Keď si pomyslel ako sa skoro neukázal na svadbe, zalial ho studený pot. Možno by toto všetko zmeškal. Keby sa nebol ukázal, nebol by tu sedel v tomto okamihu času ako najšťastnejší muž na zemi. Sladko sa na neho usmiala a priložila mu ruku k tvári. Priklonila sa bližšie a pobozkala ho na líce. Tiež sa usmiala, úsmevom, ktorý odrážal jej radosť a spokojnosť. Znova povedal, "práve som o tebe premýšľal, ako sme sa stretli v kaplnke a ako je osud skutočne vrtkavý, pretože keby sa jeden z nás rozhodol neprísť na svadbu, všetko by bolo stratené, zničené."

"Áno, všetko by dopadlo inak, to určite," dodala. "Ja by som asi sedela doma v pyžame, možno pri nohách s prázdnou fľašou vodky, s prázdnou krabicou zmrzliny na posteli. Mala by som slzami zmáčanú tvár a žialila nad tým, čo som mohla byť a čo nikdy nebudem."

Striasol sa pri pomyslení na to. Draco povedal, "keby som sa nerozhodol prísť, asi by som len leňošil, hrozil sa toho, že idem zajtra do práce, namiesto toho, aby som sa tešil na báječný začiatok nového života s tebou."

Hermiona sa spýtala, "prečo si prišiel?"

"Práve som uvažoval presne nad tou istou otázkou," priznal Draco, "a prial by som si, keby som mohol povedať, že som prišiel kvôli tebe," dodal vážne, "ale v skutočnosti som prišiel na tú svadbu zo sebeckých dôvodov. Vieš, chcel som to tiež uzavrieť."

"Podarilo sa ti to?" spýtala sa Hermiona.

"Nie, namiesto toho sa mi podarilo začať nový život a to je lepšie ako niečo skončiť," povedal.

Hermiona sa uškrnula a riekla, "čo keby som nebola išla na tú hostinu s tebou? Bol by si išiel?"

"Vieš, Hermiona," začal Draco, "v tom okamihu si nemala na výber. Bol by som ťa prinútil ísť, do pekla, v skutočnosti som to urobil, pretože si nemala tušenia, že ideme sem. Vedel som, že nechceš ísť, ale moje vlastné sebecké ja vyhralo a nakoniec som za to rád."

"Ja som rada tiež," vyhlásila, "pretože keby som šla domov, stále by som vlastne bola prázdna, potulovala by som sa so zlomeným srdcom a zlomenou existenciou, sotva schopná sama sa pozbierať a pokračovať v živote. Ďakujem ti, Draco."

"Ty si občas taká príjemná," povedal vážne. Naklonil sa, chytil ju za tvár a pritiahol jej pery k svojim. Jemne pritlačil svoje pery na jej, stiahol späť a potom ich vrátil späť; použil viac tlaku, predtým než konečne položil ruku na jej krk a pritiahol ju bližšie. Chcel kričať, pretože jej pery nikdy nechutili sladšie a teraz vedel, že je navždy jeho.

Draco ju chytil za ruku a viedol ju cez ich hostí, aby s ňou prešiel do zadnej záhrady. "Myslela si vážne to, čo si povedala vo svojom sľube, že si sa cítila smutná a osamelá?"

"Áno, myslela. Ale už viac nie som," povedala.

"Tiež som sa cítil smutný a osamelý väčšinu môjho života a teraz sa už ani ja takto necítim, zvláštne nie?" spýtal sa.

"Áno, podarené," dodala.

"Myslel som, zvláštne ako čudné," doplnil.

"Viem," uškrnula sa. Hermiona sa obzrela nazad na hostí a uvidela Rona, ako stojí úplne sám z vonkajšej strany davu a díva sa na nich. Povedala, "musí sa vrátiť k svojej žene."

Draco sa zvrtol a obzrel. "Možno má svoju vlastnú ľútosť. Príliš málo, príliš neskoro." Obaja sa zvrtli a pokračovali v ceste preč od ich hostí.

"Takže, čo sa stane zajtra?" spýtala sa.

"Nuž, pretože podľa všetkého nie som vydedený, myslím, že môžem prestať pracovať. Pracoval som len pre vlastné naplnenie, ktoré som mimochodom nikdy až doteraz nepocítil. Už dlho ma moja práca nebavila. Možno by sme si mohli vziať dlhú dovolenku," povedal a pritiahol si ju do svojho vrelého objatia.

"Ja mám rada svoju prácu a nechcem ju opustiť, ale myslím, že mi dajú na medové týždne voľno. Majú ma tam radi, a mám nárok na dovolenku," povedala. "Kam pôjdeme?"

"Na tom nezáleží, pretože sme spolu," riekol poeticky.

Minútu na neho uprene pozerala a povedala, "mohli by sme proste len začať naše životy. Zostaňme doma, spoznajme sa navzájom, naučme sa, aké je to byť manželia."

"Vlastne ani neviem, kde bývaš," náhle si uvedomil Draco.

Hermiona sa zasmiala a povedala, "vidíš, toľko toho o sebe nevieme. Mám malý domček, a chcela by som, aby sme tam žili, ak nemáš námietky."

"Aký malý?" spýtal sa, na tvári s výrazom akoby ochutnal niečo hnusné.

"Nie taký malý. Nie je to Manor, ale mám to rada," odvetila.

"Potom to budem milovať tiež," odpovedal.

"Mali by sme sa vrátiť k našim hosťom," povedala Hermiona. Začal s ňou kráčať späť, ale ona zaváhala.

"Myslel som, že sa chceš vrátiť," povedal.

"Chcem, ale tiež nechcem, aby toto skončilo," povedala smutne. "Chcem pokračovať s tebou, tu v Brlohu, spôsobom akým to šlo posledné dva dni, navždy. Je to sebecké?"

"Vôbec nie," povedal, "to je to, čo chcem tiež, ale je to nepraktické a nereálne. Predsa len aj dobré veci musia skončiť a je čas, aby tento príbeh skončil. Ale my budeme pokračovať, možno niekedy s iným príbehom."

"To by sa mi páčilo. Uvažujem, či aj niekomu inému?" zasmiala sa.

"Som si istý, že to zistíme," odpovedal. "Ľudia si nájdu spôsob ako nám dať vedieť, či chcú o nás znova počuť." Kráčali nazad k svojim hosťom, ruka v ruke. Zastal práve, keď sa dostali na roh stanu, chytil ju rukami za tvár a znova pobozkal.

"Vieš, že ťa skutočne milujem," povedal.

"Naozaj to viem a cítim to rovnako," odpovedala Hermiona. Odtiahla jeho ruky zo svojej tváre a zovrela ich vo svojich. Povedala, "sme naozaj nepravdepodobný pár. Neboli sme pred týmto dokonca ani priatelia, sotva sme sa poznali a nemala som v pláne byť viac, ale som rada, že sa to vyvinulo v to, čo to je teraz. A ty?"

"Aká hlúpa otázka," povedal úprimne. "A nie sme taký nepravdepodobný pár. Sme v skutočnosti stvorení jeden pre druhého. Všetky skvelé romantické príbehy začínajú s chlapcom a dievčaťom a to je to jediné, čo je potrebné pre dobrý príbeh. Ty si to dievča a ja som ten chlapec, a my sme sa zamilovali, a zobrali, takže vieš, čo to znamená teraz?"

"Koniec?" spýtala sa.

"Nebesá, Grangerová, nie," zasmial sa, "znamená to začiatok."

                            +       Začiatok        +

XOXOXOXOXOXOXOXOXOXOXOXOXOXOXOXOXOXOXOXOXOX

(Nasleduje epilóg)


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

To bolo...světové. Uplně moc nejvíce nádherné...myslim, že se tenhle překlad zařadil do mých nejoblíbenějších povídek!!! Moc děkuju za překlad

Božínku, asi jsem tak dost ulepená od toho medu, co z této kapitoly odkapával, ale tak nějak mi to nevadí :-D
Je to úžasný příběh a jsem strašně zvědavá jak a kam se to bude ve "dvojce" vyvíjet a jak to všechno vezme širší okolí :-D No prostě...jsem zvědavá a basta... ateď jdu na ten Epilóg

Díky JImmy a jen tak dál

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED