archiv.hpkizi.sk
Kapitola 40. Sľuby
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 07.11. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

.

.

.

.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.Kapitola 40. Sľuby

Úradník začal hovoriť, ale ani Hermiona ani Draco nepočuli jediné slovo, čo vravel. Spýtal sa ich, či nechcú niečo povedať. Draco na to nebol pripravený. Sotva mal čas pripraviť svadbu, nieto ešte slávnostný sľub. Pozrel sa na Hermionu a riekol, "vlastne nemám čo povedať, ty hej?"

Odvetila, "áno, mám niečo, čo by som rada povedala."

"Prosím, začnite," povedal ten muž.

"Draco, pred včerajškom bol môj život na mŕtvom bode. Už sa nehýbal, stal sa nudným a stagnujúcim. Každý deň som pociťovala ťažobu. Jedinou mojou činnosťou bolo každodenné vstávanie a pohybovanie sa. Bola som sama so sebou spokojná a zmierená s tým, že takýto bude navždy môj život. Potom som sa urobila rozhodnutie. Rozhodla som sa ísť na Ronovu svadbu. Spočiatku som vôbec nemala v pláne na Ronovu svadbu ísť. Myslela som si, že to bude príliš bolestivé. Mala som pravdu, pretože to bolo neuveriteľne bolestivé." Hermiona sa na chvíľu zastavila, aby si pretrela oči. Dracov otec jej podal svoju vreckovku.

Pokračovala, "ale nabrala som odvahu a prišla som na jeho svadbu, pretože som bola taká unavená zo života, ktorý som prežívala v ľútosti. Chcela som prestať byť na mŕtvom bode. Chcela som, aby môj život mal znova spád. Prišla som, videla som a zvíťazila som. Bolo to ťažké a len tak-tak som to prežila. Teraz viem, že to bolo najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Po tom obrade, keď všetci odišli, som zostala tu. Toto bola moja kaplnka, a to mala byť moja svadba, a moje srdce sa rozpadlo na tisíc kúskov a myslela som si, že už ho nikdy nedám dokopy."

"Tak som tu len včera sedela v tejto istej kaplnke, v tamtej poslednej lavici. A keď mi moje srdce pukalo vo dvoje, vošiel si dnu a vrátil si mi späť môj život bez toho, že by si vôbec vedel, čo robíš." Musela znova prestať, pretože plakala silnejšie. Skoro všetci plakali. Sám Draco mal slzy na krajíčku, ale zostane silný, kvôli nej.

"Vošiel si dnu a bez toho, že by si to vedel, si pozbieral čriepky môjho srdca a za menej než deň si ma znova dal dokopy. Za to ti budem dlhovať všetku vďačnosť sveta. Dokázal si, aby som znova milovala. Dokázal si, aby môj život šiel ďalej v pohybe, keď som si myslela, že navždy zostane nehybný. Nech bolo toto všetko také bláznivé ako to bolo, bola to prosto najdôležitejšia udalosť môjho života. To, že som ťa spoznala, že som sa do teba zamilovala, že som s tebou bola posledných 24 hodín, bola najdôležitejšia vec, ktorú som kedy urobila. Dúfam, že ťa môžem urobiť šťastným tak ako si ty urobil mňa. Keby som ti mohla dať desatinu z lásky, ktorú si ty dal mne, potom by to bolo viac než by som si mohla priať."

"Moje srdce mi pripadá dnes ťažké, rovnako ako včera, ale dnes je ťažké, pretože je naplnené láskou k tebe. Prosím, ver mi, keď vravím, že ti nikdy neublížim, že nikdy o tebe nebudem pochybovať a že všetky moje dni budem žiť len láskou k tebe, ak mi to dovolíš." Dvakrát sa zhlboka nadýchla, trhane, namáhavo a zatvorila na chvíľu oči. Keď znova oči otvorila, naznačila ústami, 'milujem ťa'.

Draco povedal, "do pekla, na toto nemám."

Všetci sa zasmiali. Dokonca aj Hermiona. Bolo dobré sa zasmiať, pretože to zmiernilo slzy, ktoré stekali z očí hostí a nevesty.

"Dobre, tu je ten sľub, Hermiona," začal Draco. "Spoznal som, že to bolo pre teba na svadbe ťažké. Sedel som za tebou a počul som ako potichu plačeš a videl som, že sotva sleduješ ako si Ron a Pansy vymieňajú sľuby a rovnako ako vravíš ty, že ti pukalo srdce, moje pukalo tiež. Ale moje pukalo kvôli tebe. Myslím, že to bol ten okamih, keď som si uvedomil. že ťa milujem."

"Ale buďme úprimní, Grangerová a nazývajme veci pravými menami. V škole sme sa vzájomne nenávideli." Všetci sa zasmiali. "Ako vieš, medzi láskou a nenávisťou je tenká hranica a ja som tú hranicu včera prekročil, priamo tu v tejto kaplnke. Preto som na teba čakal a len čo som mohol skrížil som ti cestu. Bol som rozhodnutý, že nebudeš ľutovať, že si sa nevydala za Weasleyho. Bol som rozhodnutý prinútiť ťa, aby si si všimla, že sú vonku iní chlapíci, možno niekto ako ja. Nemôžem povedať, že som mal v pláne zobrať si ťa o 24 hodín neskôr, nuž, ak sme znova pravdiví, tak 25 či 26, ale na tom nezáleží. Keď som ti včera povedal, že ťa milujem, vedel som vo svojom srdci, že áno. Keď som ťa požiadal, aby si si ma vzala, vedel som vo svojej duši, že to bude navždy. Keď sme sa milovali," ona sa začervenala, ale dotkol sa jej líca, "a plánovali našu rodinu," otočil sa k hosťom, "dvaja synovia, dve dcéry," otočil sa späť k nej, "vedel som, že to bolo to, čo sa malo stať."

"Nikdy nebudem ľutovať nič, čo som povedal alebo čo som urobil za posledné dva dni. Tieto posledné dva dni boli preurčené. Boli napísané v knihe našich životov dlho predtým než sme sa narodili a kto sme my, aby sme sa zahrávali s osudom? Si moja budúcnosť, môj život, moja láska. Nechcem nič viac než stráviť každý okamih z každého dňa tým, že ti budem ukazovať ako veľa pre mňa znamenáš. Miluj ma, Hermiona. Vezmi si ma, Hermiona. Buď mojou ženou a matkou mojich detí a urob zo mňa najšťastnejšieho muža na tejto zemi, pretože napokon, moja drahá, nezaslúži si každý šťastie, dokonca aj ja?"

"Prijmi moju ruku a ja ti na oplátku dám svoje srdce," ukončil.

Hermiona už viac neplakala. Nie preto, že by jeho slová neboli dojemné, pretože boli. Bola na slzy príliš šťastná. "Prijmem tvoju ruku, a Draco, ja ti nemusím ponúkať svoje srdce, pretože ty už ho máš."

Úradník povedal zopár ďalších slov, ktoré si znova nevesta a ženích nevšímali. Nakoniec ich vyhlásil za muža a ženu. Povedal, "Draco, môžeš pobozkať svoju ženu."

"Počula si to, Hermiona, si moja žena," povedal potichu. "Čo na to hovoríš?"

Usmiala sa a povedala, "už bolo do čerta načase." Všetci vyvolávali na slávu a smiali sa, keď ju zobral Draco do náručia, prehol v páse a pobozkal ju. Znova ju narovnal a priložil ruky k jej tvári. Pritiahol si jej tvár bližšie, a so svojimi palcami utrel preč zvyšky sĺz z jej líc. Pobozkal ju na pravé líce, potom na ľavé a potom zostal svojimi ústami na jej.  Pohol rukami po jej ramenách, zovrel jej ruky a odtiahol svoje pery z jej.

"Milujem ťa," povedala.

"To by si radšej mala," odvetil. "inak toto všetko bude len plytvaním času."

Otočili sa k svojim hosťom a všetci stále stáli a začali tlieskať. Hermiona sa doširoka usmiala, otočila sa k Dracovi a povedala, "poďme na ďalších 24 hodín."

"Najprv máme hostinu, potom môžeme pokračovať s ďalšími 24 hodinami, platí?" povedal. Kráčali pomaly uličkou. Keď sa dostali na koniec, Draco sa otočil a povedal, "v Brlohu sa všetci ku nám pripojte a poďme poriadne zakončiť tento deň!" Otočil sa k Hermione a povedal, "pripravená, pani Malfoyová?"

"Oh, pokiaľ ide o toto, mám v úmysle nechať si svoje meno, pán Malfoy," zasmiala sa.

"Mne to môže byť srdečne jedno, pretože ty si tá, ktorá túto radostnú novinku povie mojim rodičom," opätoval jej smiech. Zobral ju za ruku a obaja sa premiestnili nazad na miesto, kde ich príbeh skutočne začal, nazad do Brlohu.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 40. Sľuby (Hodnotenie: 1)
Od: ladyF - 07.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
jééééé.... tak to by byla reakce k povídce jako celku a teď něco duchapřítomějšího... mě se stejně nejvíc líbil opět okamžik s Luciovým kapesníčkem... :-D a nemůžu si pomoct, prostě ho úplně vidím před očima jak hermioně dává kapesník aby si otřela sople...teda slzy :-D
Jó a děkuju Jimmi... tomuhle říkám pěkný začátek vííkendu. (Uff konečně volno...i když jen dva dny :( )
Presne, ten kapesník nemal chybu. Mala som sto chutí do zátvorky napísať, že to ten, čo s ním predtým poutieral lavicu. Takže som si to nevšimla len ja.

Re: Kapitola 40. Sľuby (Hodnotenie: 0)
Od: Tez - 07.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
O5 nádherný překlad. Moc se mi to líbilo. Díky ;-)

1. Something in the way she moves
attracts me like no other lover
something in the way she woos me.

®: I don't want to leave her now
you know I believe and how.

2. Somewhere in her smile she knows
that I need no other lover
something in her style that shows me.

®:

*: You're asking me will my love grow
I don't know I don't know
you stick around now it may show
I don't know, I don't know.

3. Something in the way she knows
and all I have to do is think of her
something in the things she shows me.

®:

Něco
----

Něco v jejích pohybech mně vábí
Vábí mně jako žádná jiná
Neco v tom, jak se mi dvoří

Nechci ji teď opustit
Víš, já věřím a jak

Něco v jejím úsměvu, ona ví
Že nepotřebuji jinou
Něco v jejím stylu, co mi ukazuje

Nechci ji teď opustit
Víš, já věřím a jak

Ptáš se mně, zda má láska poroste
Nevím, nevím
Jsi tu kolem mně, možná to ukáže
Nevím, nevím

Něco v tom, jak to ví
A vše, co musím, je myslet na ni
Něco ve věcech, co mi ukazuje

Nechci ji teď opustit
Víš, já věřím a jak

Re: Kapitola 40. Sľuby (Hodnotenie: 1)
Od: Carma - 07.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
tak toto bolo vynikajúce. som zvedavá, čo také narve autorka do posledných 2 kapitol. toto by bolo výborné ukončenie. inak ten kapesník, čo jej lucius podal, nebol to náhodou ten, ktorým pretým poutieral lavicu??? a vďaka za preklad...
Díky, tak ešte jedna. Inak kukni o komentár vyššie, presne to isté som si uvedomila aj ja. A nebola som sa ako vidím.

Re: Kapitola 40. Sľuby (Hodnotenie: 0)
Od: Neprihlásený - 07.11. 2008
moc krásný překlad a vůbec všechny překlady jsou nádherný, tuhle povídku miluju jako všechny s tímhle párem. Můžu se zeptat jestli budeš překládat i pokračování téhle povídky? Jinak vážně smekám :-)
Hej, mám v pláne toho veľa, určite ďalšie tri poviedky od tejto autorky. Jednou z nich je aj pokračovanie AUnP. Už som sa o tom v niektorom komentári rozpisovala, tak preto len tak krátko. Dvojka je ešte lepšia ako jednotka. Nechajte sa prekvapiť. Ale meškám s AFP, tak uvidíme.

Re: Kapitola 40. Sľuby (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 08.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Jupííííí a už jsou svoji, ty sliby byly úžasné...i když jsem docela ráda, že tady v našich krajích nejsou tak obvyklé - představa, že mluvím na vlastní svatbě :-DDDD (ale stejně by to na mé svatbě nebylo slyšet ;-D - příliš tam foukalo ).......

Jimmy, máš opět mé díky, i když jsem se ke čtení těchto kapitol dostala později, než jindá :-D

Re: Kapitola 40. Sľuby (Hodnotenie: 1)
Od: Haruka - 15.06. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Konečně jsou svoji, ale byla tahle kapitola "nechutně přeslazená" XD Já muset skládat takovej slib, pochybuju, že bych vyplodila víc jak dvě věty :D

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED