archiv.hpkizi.sk
Kapitola 39. Pred sľubmi
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 06.11. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

.

.

.

.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Čo dodať? Ďakujem za úžasné komentáre, za odmenu máte ďalšiu kapitolu. Netuším, čo sa stane v ďalších dieloch, po tomto som skočila rovno na dvojku. Takže to bude prekvapko aj pre mňa.Kapitola 39. Pred sľubmi

Harry otvoril na malej kaplnke dvojkrídlové dvere a povedal, "priviedol som vám ďalší pár hostí, ktorých som stretol v Brlohu. Dúfam, že s tým nebudete mať problém."

"Len pokiaľ jedným z nich nie je Pansy," povedala Hermiona. Obzrela sa na Draca.

"Alebo Oliver Wood, inak je to fajn,“ ten dodal.

Hermiona aj Draco sa spoločne zasmiali, pretože dokončil za ňu jej vetu. Harry riekol, "nie, vlastne tí dvaja tvrdili, že sú pozvaní." Uhol nabok a do vnútra vošli Dracova matka a otec. Dracove oči sa v šoku doširoka roztvorili. Hermiona na chvíľu prestala dýchať. Draco sa naklonil k Hermione a povedal, "prosím, ochraňuj ma."

Hermiona by rada vedela, kto bude ochraňovať ju.

Lucius sa so očividným znechutením poobzeral po malej kaplnke. Narcissa sa zdala byť menej kritická.  S úsmevom pribehla k Dracovi.

Harry sa pohol nazad uličkou a povedal, "dám vám chvíľku. Potom mi len dajte vedieť, keď budeme môcť vojsť my ostatní." Kráčal chrbtom k dverám, venoval Hermione súcitný pohľad a potom zatvoril dvere.

Hermiona sťažka prehltla a chytila Draca za ruku. Pani Malfoyová sa usmiala aj na Hermionu a povedala, "moja, si nádhernejšia než si ťa pamätám." Hermiona dúfala, že áno, pretože naposledy, keď ju pani Malfoyová videla bolo vtedy, keď Hermionu mučil v dome tej ženy nikto iný než jej vlastná sestra. Hermiona sa rozhodla hodiť všetky zlé spomienky za hlavu.

"Ďakujem vám, pani Malfoyová," odvetila Hermiona.

"Nuž Draco," začal jeho otec. "Ak máš vážne v úmysle sa dnes oženiť, v tomto, ako sa to volá? Och, áno, kaplnka, navrhoval by som, aby sme začali. Je neslušné meškať."

Hermiona sa skoro zasmiala, ale Draco ju stisol za ruku. Hermiona nemohla uveriť, že si pán Malfoy robí starosti s tým, že svadba začne neskoro. Vážne? Staral sa len o to, že svadba začne neskoro a nie o fakt, že sa jeho jediný syn po dvojdňovej známosti žení so ženou s mukelským pôvodom? Pán Malfoy sa pozrel na Hermionu a povedal, "slečna Grangerová, dúfam, že ste pripravená na všetky záväzky, ktoré prichádzajú s tým, že budete nosiť meno Malfoy."

"Nuž..." začala Hermiona. Tomu ešte nevenovala ani jednu myšlienku. Nemala kedy. Len ukončila tú vetu so slovami, „som si istá, že som na tú náročnú úlohu pripravená."

"Som si istý, že ste," vyhlásil Lucius. "Kde sedíme, Draco?" Draco sa pozrel smerom k Hermione. Nevedel, kde sedia.

"Vy a vaša pani budete sedieť na tejto strane, v prednom rade a moji rodičia budú sedieť na tejto strane v prednej lavici." Hermiona ukázala na príslušnú lavicu. Pán Malfoy k nej prešiel, vytiahol vreckovku, utrel lavicu a potom chytil za ruku svoju manželku. Obaja sa posadili.

Draco sa otočil k Hermione a povedal, "uštipni ma."

"Čože?" spýtala sa.

"Uštipni ma, nech viem, že je to skutočné," znova povedal. Štipla ho do pleca, veľmi silno. "AU! Nie tak silno!" Naklonil sa k nej a povedal, "ani za milión rokov by som si nepomyslel, že prídu. Išiel som na Manor, povedal som im, že si ťa dnes poobede o jednej beriem a ak chcú prísť, tak aby prišli do Brlohu. Obaja na mňa začali jačať, moja matka mi povedala, aby som myslel na naše meno a pokrvnú líniu, môj otec mi povedal, že ma vydedí. Ale ja som im povedal, že sa s nimi nebudem hádať, a že môžu prísť a podeliť sa so mnou o radosť zo svadby alebo môžu navždy stratiť svojho jediného syna. Odišiel som a myslel som si, že ich už nikdy znova neuvidím."

Hermiona bola šokovaná. Chytila ho za ruku a odviedla ho do rohu, mimo dosluch jeho rodičov. "Draco, ty si sa chcel vzdať svojej rodiny kvôli mne? Nikdy by som o ťa o také niečo nepožiadala. To si mi mal povedať."

"Problém je, Hermiona, že som ti to chcel povedať. Chcel som ti povedať, že by sme sa možno mali držať pôvodného plánu a zobrať sa do jedného roka odo dneška, Tak by moji rodičia mali čas prijať to. Ale, keď si nebola v Brlohu, zrazu som si uvedomil, že nič iné nechcem viac, než len ťa nájsť a zobrať si ťa, práve tu, dnes," priznal.

"Neviem, čo povedať, ale ďakujem ti," odvetila.

"Si taká srandovná," zasmial sa, "nemusíš mi ďakovať za to, že ťa milujem. Len mi tú lásku opätuj."

Pani Malfoyová starostlivo sledovala mladých milencov v rohu. Naklonila sa k svojmu manželovi a povedala, "pozri sa na nich. Miluje ju. Je to správne, Lucius, musíš vedieť, že je to správne."

"Som tu, či nie?" odpovedal. Obzrel sa. Uvidel svojho syna ako sa nakláňa, aby pobozkal líce svojej nevesty. Vedel, že jeho syn nie je hlupák. Nikdy by neurobil takéto rozhodnutie, keby si nebol istý, že nie je správne. Zdalo sa, že sa vzájomne zbožňujú. Načiahol sa po ruke svojej ženy. Povedal nahlas, "Draco, je 1:45. Naozaj je nevychované nechávať hostí čakať 45 minúť. Musíte hneď začať s obradom."

Draco sa obzrel na svojho otca a odvetil, "áno, pane."

Hermiona riekla, "zostaň tu a priprav sa na mňa. Musím ísť do zadnej časti kaplnky, aby som predviedla veľkolepý vstup. Len si prajem, aby sme mali nejakú hudbu, keď budem kráčať uličkou."

"Mohol by som znova hmkať svadobný pochod," prihlásil sa dobrovoľne Draco.

"Bez urážky, ale nie," odmietla Hermiona.

"A čo toto, sme čarodejníci, či nie? Myslím, že by som dokázal vytvoriť nejakú hudbu, keby som sa veľmi snažil, možno niečo z pesničiek od Beatles. Povedz mi, ktorú chceš počúvať, keď budeš kráčať uličkou a ja zabezpečím, aby to v kaplnke hrali."

"Veď ty vôbec nepoznáš žiadne pesničky od Beatles," pripomenula mu Hermiona.

"Panenka skákavá, Hermiona, ty si tomu uverila? Možno som čistokrvný, ale to sú sakramentskí Beatles, pánabeka." Otočil sa k svojim rodičom a povedal, "tu Hermiona si myslí, že nevieme, kto sú Beatles."

Jeho matka sa zasmiala a odvetila, "milujem Beatles. Počúvala som ich hudbu po celý čas, keď bol Draco malý."

Hermiona sa tvárila ešte šokovanejšie, než keď Malfoyovci vošli do kaplnky. Znova sa otočila k Dracovi a povedala, "ty si taký klamár."

"A dobré je, že si na to prišla teraz, namiesto toho, aby si na to prišla, až keď budeme svoji," povedal.

"Aké iné lži si mi ešte tento víkend povedal?" spýtala sa.

"Máš celý život na to, aby si odhalila moje tajomstvá a lži, Hermiona. Takže akú pieseň chceš?" podpichol ju Draco.

"Ak poznáš všetky ich piesne, vyber nejakú," povedala úsečne. Kráčala uličkou, krútila v nedôvere hlavou a hovorila si v duchu, "tajomstvá a lži, to bude jeho svadobný sľub." Otvorila dvere na kaplnke a povedala ostatným, že môžu vojsť. Každý pri svojej ceste dnu ju pobozkal, alebo jej zablahoželal.

"Len o 47 minút neskôr, Hermiona," povedal George a pobozkal ju na líce. "Predpokladám, že ty stojíš za to čakať."

"Som taká šťastná akoby si  bola jedno z mojich detí, ktoré sa vydáva," povedala Molly a chytila ju za ruku.

Arthur sa na ňu usmial a riekol, "mohla by byť jedným z tvojich detí, pretože už o nej takto premýšľame."

Charlie jej venoval bozk a dodal, "keby som bol vedel,, že sa dáš tak ľahko lapiť, bol by som sa o teba pokúsil sám," Zasmial sa a žmurkol na ňu.

Bill a Fleur sa obaja usmievali a zaželali jej, aby bola šťastná.

Percy sa tváril rozpačito a povedal, "odpusť mi kvôli Ronovi, ale nevedel som, že sa bude chovať tak ako sa choval. Myslel som, že bude dospelý a že ťa podporí ako si ty podporila jeho." Chabo sa na ňu usmial, ale ona ho chytila za ruku a opätovala mu úsmev. Vošiel do vnútra.

Ginny sa uškrnula a prebehla uličkou.

Harry sa na ňu usmial. Chytil ju za ruku, naklonil sa a venoval jej počestný bozk na pery. "Mám ťa rád. Buď šťastná. Zaslúžiš si viac šťastia, ale obávam sa, že toto je to jediné, čo ti môžem ponúknuť ja."  Prevesil si o ruku pani Grangerovú a odprevadil ju do kaplnky.

Úradník a Draco priateľ z ministerstva, ten, ktorý vybavil to povolenie, vošli ako poslední.

Stála vonku, sama, len so svojím otcom.

"Si šťastná, maličká?" spýtal sa jej otec.

"Áno, tati, som šťastná," povedala úprimne.

"Vieš, že vyzeráš nádherne. Ten Weasley, Percy, myslím, povedal, že urobí fotky, keď sa vrátime do Brlohu, takže budeme mať nejaké pamiatky, aby sme zdokumentovali tento deň. Chcem porozprávať svojím vnúčencom ako sa ich rodičia stretli a zobrali sa."

"To bude milé, tati," povedala Hermiona. Zobrala otca za ruku. "Pripravený?"

"Ak si ty," odvetil.

Jej otec otvoril dokorán dvere a všetci sa na počesť nevesty postavili. Pesnička od Beatles "Something" sa začala pomaly rozliehať malou drevenou kaplnkou. Tú pieseň Hermiona milovala.

Bola taká nervózna, že sa viditeľne triasla. Jej otec začal pomaly kráčať a spočiatku Hermiona zabudla chodiť. Zašepkal, "poďme, jeden noha pred druhú, nie je to ťažké, robíš to odvtedy, čo si mala desať mesiacov. Vždy si bola ranné vtáča." Nedokázala sa na neho ani pozrieť. Dokázala vidieť len Draca. Usmieval sa tak doširoka, že okamžite vedela, že bude v poriadku.

Zhlboka sa nadýchla, aby zahnala slzy, ktoré mala v očiach a uvoľnila ťažobu na svojej hrudi. Kráčali uličkou. Už dlhšie nedokázala zadržať svoje slzy. Boli to slzy šťastia. Začala poriadne plakať, v rozpakoch, že sa nedokáže ovládnuť, ale taktiež príliš ohromená, aby sa to pokúsila zastaviť. Jej matka plakala tiež. Začula, že začala plakať aj pani Weasleyová. Ak začne plakať aj Ginny, Hermiona sa nedokáže udržať pokope. Pozrela sa na Ginny, a nie, ona neplakala. Ale Hermiona sa  pozrela na svojho otca, a pretože mu tiež stekala slza po líci, začala plakať silnejšie. Nikdy by si nepomyslela, že bude ten typ, čo plače na svojej vlastnej svadbe.

Pozrela sa ešte raz na Draca. Tváril sa znepokojene nad tým, že plakala, takže sa pokúsila usmiať, aby vedel, že je šťastná. Pripadalo jej to večnosť, než sa k nemu dostala. Toto bolo jediné, čo chcela. Len sa k nemu chcela dostať a potom bude všetko v poriadku. Už len pár krokov. Plakala silnejšie a silnejšie, a pustila ruku svojho otca o chvíľu skôr než mala a načiahla sa po Dracovej ruke.

Skrátil vzdialenosť medzi nimi a chytil ju za ruku. Priložil jej svoju ruku k lícu, aby utrel jej slzy. "Okej, Grangerová?"

Dokázala len prikývnuť, pretože každý nádych bol prerušovaný vzlykaním. Držala jeho ruku tak pevne, že si pomyslel, že mu možno rozpučí zápästie. Pán Granger sa posadil vedľa svojej ženy. Draco sa otočil k úradníkovi a povedal, "momentík!" Otočil sa k Hermione a riekol, "si si istá, že toto je to, čo chceš? Môžeme počkať, ak by si chcela."

"Oh, Draco, ty nechápavý, milovaný muž, to sú slzy radosti," povedala, keď jej slzy pokračovali. "Nikdy v celom svojom živote som sa necítila šťastnejšia. Tak veľmi ťa milujem. Nemôžem uveriť, že toto je vôbec skutočné:"

Oprel si svoje čelo o jej a potichu povedal, "chceš, aby som ťa uštipol?"

"Možno by si mal," usmiala sa.

Povedal, "možno ťa namiesto toho pobozkám," a priložil svoje pery zľahka na jej. "Milujem ťa." Otočil sa k mužovi pred nimi a povedal, "môžeme začať."


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 39. Pred sľubmi (Hodnotenie: 0)
Od: maginy - 06.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
opät uzasne co dodat =) a ta pesnicka je zaj krasna hm aj ja by som raz taku chela pocut na svojej svadbe =)

Tak ale teď jsem málem plakala s nimi...to bylo ale nádherné :o)
A představa paní Malfoyové coby mamči poslouchající Beatles mě vážně dostala... A taky okamžik, kdy Lucius napřed očistil lavici kapesníkem a pak se posadil :-D Autorka opět pobavila. A Jimmi opět potěšila svým překladem.

Re: Kapitola 39. Pred sľubmi (Hodnotenie: 0)
Od: Neprihlásený - 06.11. 2008
Dochází mi slova. Nevím, jaké superlativy můžu ještě vymyslet, protože všechny už v předchozích kapitolách použil někdo jiný... zrovna mne napadlo urputně vysokokvalitní...asi tak bych to popsala. Držíš se vysoké kvality a ne a ne se jí pustit. A to je skvělé (a obdivuhodné) :-)
Re: Kapitola 39. Pred sľubmi (Hodnotenie: 1)
Od: Maenea - 06.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
ostuda jsem, ani se nepřihlásím ani nepodepíšu....
Ďalšia kapitola.

kristepane. sladšie to už ani byť nemôže. normálne ma bolia zuby......... teším sa tie ich sľuby a tiež aké darčeky dostanú... vďaka za preklad.
Ďalšia kapitola.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED