archiv.hpkizi.sk
Kapitola 38. Kaplnka
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 04.11. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

.

.

.

.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Nazvala by som to tak - jeden problém sa vyriešil, hor sa na ďalší. Prajem príjemný zážitok.Kapitola 38 Kaplnka

Hermiona si nemohla pomôcť, ale krútila sa jej hlava. A pretože Draco už predtým odišiel, začala si pohmkávať svadobný pochod.  Potom začala pospevovať, ďalšiu pieseň od Beatles. Spievala, "kto vie ako som ťa dlho miloval, kto vie, že ťa stále milujem , že osamelý budem čakať celý život, ak ma požiadaš, aby som čakal."

"Hermiona?"

Jej spev prerušil zvuk ako niekto otvoril dvere a vyslovil jej meno. Otočila sa a zalapala po dychu. Za ňou bol Ron. Okamžite začala panikáriť. Bola toto skutočnosť alebo sen? Prečo bol tu?

"Čo tu robíš?" spýtala sa. "Ako si vôbec vedel, že som tu?"

"Percy mi poslal sovu a povedal mi, že sa dnes vydávaš," povedal a pomaly prešiel k nej. "Napadlo ma, že môžeš byť tu."

"Prečo by také niečo urobil?" spýtala sa, viac pre seba než pre neho.

"Som jeden z tvojich najlepších priateľov, nechceš ma tu?" opýtal sa potichu.

"Kde je tvoja žena? Mal si byť na svojich prekliatych medových týždňoch!" povedala Hermiona, už s pocitom znechutenia, že tam bol.

"Šla si zdriemnuť. Nevie dokonca, že som odišiel, ale pre istotu som jej nechal odkaz, že som išiel na prechádzku." Ron sa k nej priblížil a pokúsil sa ju chytiť za ruku, ale sa nahrbila a pár krokov od neho cúvla.

"Odíď, Ron! Nie si vítaný na mojej svadbe," odvetila.

"Ja som ťa na moju pozval," riekol. Dodal, "Hermiona, zo všetkých ľudí na svete si nemôžeš zobrať zrovna Malfoya. Proste nemôžeš. Si zmätená, to je všetko. Viem, že si s ním dokonca ani nechodila, ako si tvrdila. Všetko toto sa dialo len od mojej svadby. Je to príliš rýchle, Hermiona! Musíš si všetko premyslieť a byť rozumná! Nechováš sa ako ty. Už teraz má na teba zlý vplyv."

Hermiona sa zamračila a ukázala na dvere. "Odíď, inak ťa prekľajem, Ron Weasley! Nestarám sa o tvoj názor na toto a ani na žiadne iné veci!"

Pomaly kráčal smerom k nej, ale ona stále od neho ustupovala. Zahnal ju do rohu. Povedal, "Hermiona, viem, že ja som nebol pre teba tým pravým, ale nehovorím to, pretože by som to ľutoval."

"Nie, ale chceš po mne, aby som ja vyhlásila, že to ľutujem, nie je tak? Chceš si myslieť, že toto je prejav môjho žiaľu nad tým, že som ťa stratila. Nuž, Ron, trápila som sa, ale smútila som za strateným vzťahom, nie za tebou. To je rozdiel. Prosím, za chvíľu tu všetci budú, prosím odíď!"

"Hermiona, neodídem, až kým do teba nedostanem zdravý rozum. Som v šoku, že ti s týmto nezmyselným plánom Harry dovolil zájsť tak ďaleko."

"Dovolil mi? Som dospelá, so svojím vlastným úsudkom a mojím vlastným srdcom a nepotrebujem od nikoho povolenie, aby som niečo urobila. Keď sa budem chcieť vydať za somára, tak sa vydám. Harry ma podporuje, pretože ma má rád. Ale ty, ty sa staráš len o seba, inak by si ma tiež podporil." Hermiona siahla do vrecka svojich šiat, aby sa uistila, či má svoj prútik.

"JE TO MALFOY!" zajačal Ron, jeho ruky vo vzduchu, keď prešiel na druhú stranu kazateľne.

"Tak v tom to je!" vykríkla Hermiona a ukázala na neho. "Nie preto, že sa vydávam, alebo že idem ďalej, alebo že som konečne našla šťastie, to čo ťa na tom žerie, je to, že je to Malfoy!"

"Samozrejme, že to je ten dôvod! Do pekla, Hermiona, myslel som, že som to povedal jasne," riekol Ron. Posadil sa na prednú lavicu a pozrel sa na ňu. "nemôže vedieť ako s tebou jednať! Nemôže vedieť ako ťa milovať! Nikoho a nič nemiluje. Zapíš si moje slová, Hermiona, raz ťa opustí. Ublíži ti."

"Sklapni!" zajačala Hermiona. Mala pocit akoby mu dala facku.

Práve prišli Draco a ostatní hostia. Prvý vchádzal do kaplnky Draco a všimol si Rona na prednej lavici. Začul, čo povedal Hermione a začul, že ona mu povedala, aby sklapol. Začal dokorán otvárať dvere, aby vbehol a tak mohol nakopať tomu mužovi zadok, keď ho zbadala Hermiona. Vytiahla svoj prútik, zasiahla Draca, ktorý vyletel von dverami kaplnky, zatvorila a zamkla mágiou dvere. Toto bol jej boj.

"Čo sa tam deje?" spýtal sa Harry, keď pomáhal Dracovi sa postaviť.

"Je tam s ňou Ron," odpovedala Ginny, keď nakukla cez jedno z predných okien. Čoskoro sa všetci hostia pokúšali nazrieť dovnútra cez jedno z dvoch predných okien. Okná na bočnej strane kaplnky boli z farebného skla, takže im nemohli vôbec pomôcť. Draco sa snažil, nadarmo, otvoriť dvere.

"Ako to zistil?" spýtal sa Bill.

"Obávam sa, že je to moja chyba," prihlásil sa dobrovoľne Percy. "Mal som pocit, že to má právo vedieť, pretože som si myslel, že tu bude chcieť byť, aby ju podporil. Myslel som si, že robím správnu vec."

"Áno, tie tvoje správne veci vždy vypália zle, ty neskutočný tĺk," povedal George a udrel päsťou svojho brata do ramena. Percy sa bolesťou chytil za plece.

Zatiaľ v kaplnke stále Hermiona jačala na Rona.

"To, čo cítim k Dracovi, je skutočné a nemusím to nikomu zdôvodňovať, hlavne nie tebe! Tvrdil si, že ma miluješ a potom si ma podvádzal! Oženil si sa s niekým iným. Vo chvíli, keď si povedal 'áno' niekomu inému, si stratil právo vravieť mi, čo mám robiť. Dokonca aj keby toto dopadlo ako omyl, bude to môj omyl, ktorý urobím a nemusíš sa znepokojovať, pretože sa neprídem k tebe pozbierať dokopy!" Vzala útokom uličku a Ron za ňou.

Pokúsil sa ju chytiť za ruku, ale ona sa rýchlo otočila a namierila na neho svoj prútik. Omráčila ho. Padol na chrbát, bez pohybu. Zalapala po dychu a rozbehla sa k dverám. Otvorila dvere a každý, vrátane Draca, sa jej začal pýtať, čo sa stalo. Povedala: "Ticho všetci! Potrebujem na chvíľu Harryho." Harry sa prepchal ku dverám. Hermiona sa pozrela na Draca a povedala, "milujem ťa." Zavrela a znova zamkla dvere. Draco treskol na dvere v sklamaní.

Harry prešiel až k bezvedomému Ronovi, ktorý ležal na podlahe. "Čo si urobila?" spýtal sa Harry, keď si kľakol vedľa svojho priateľa.

"Nuž, povedal si mi, že keď raz budem chcieť niekoho omráčiť, aby som to urobila, keď sa nebudeš pozerať, a keďže si nebol nablízku, tak som to urobila. Zaslúžil si to, Harry," vravela, keď si tiež kľakla vedľa neho. "Bude v poriadku?"

Harry sa v skutočnosti zasmial a povedal, "neviem, keď sa nahneváš, si dosť mocná čarodejka. Nechaj ma sa s ním premiestniť nazad do Brlohu."

"Harry, vrátiš sa ale späť, však? Nemôžem sa vydať, keď tu nebudeš," povedala Hermiona.

"Vrátim sa," sľúbil Harry.

"Oh, Harry, možno by si ho mal zavrieť alebo niečo také, len pre prípad, že by sa pokúsil uniknúť," navrhla Hermiona.

Harry sa na ňu nedôverčivo pozrel a povedal, "nie je väzeň." Ale v duchu si pomyslel, že to je skvelý nápad. Riekol, "nezačnite so svadbou bezo mňa." Chytil Rona za ruku a odišli.

Hermiona sa prechádzala sem a tam uličkou. Nedovolí, aby jej toto zničilo jedinečnú svadbu! Draco znova začal trieskať na dvere. Prešla k dverám, otvorila ich a zbadala more znepokojených tvárí. "Malý zádrhel, prepáčte, ale svadba stále pokračuje, len musíme počkať na Harryho." Zatvorila znova dvere.

"Hermiona! Pusť ma dnu!" jačal Draco.

Zajačala naspäť, "je to smola vidieť ma pred svadbou!"

"Videl som ťa celý deň!"

"Je to smola vidieť ma v šatách!" znova zakričala.

"Ale, to už sa stalo. Mala si na sebe svoje šaty, keď som ťa pred pár okamihmi videl!" Pokračoval v trieskaní na dvere. Nakoniec ich otvorila.

"Fajn, ale len na chvíľu Draco, dobre všetci? Prepáčte, len si urobte pohodlie," povedala, potiahla ho za ruku a vtiahla ho do kaplnky.

"Čo sa stalo?" spýtal sa Draco a priložil obe ruky k jej tvári.

"Začarovala som ho. Rona, začarovala som ho," povedala skoro so smiechom. Potom, čo ich šokovalo oboch, sa začala nahlas smiať a nedokázala prestať. Povedala, "choval sa ako bastard, kričala som na neho, namierila na neho prútik," pokračovala so smiechom, "potom sa prevalil na zadok a stuhol!" Prehla sa v páse, chytila sa za bok a smiala sa silnejšie, než kedy Draco videl. Jej smiech bol nákazlivý a on sa tiež začal smiať.

"Prajem si, aby si mi ho dovolila vidieť," povedal Draco medzi smiechom.

"Bol by si si to užil, dopekla, mohol to byť pre teba môj svadobný darček," povedala. Prešla k nemu a zobrala ho za ruku. "Predpokladám, že teraz ti budem musieť niečo kúpiť."

"Pekný kúsok nehnuteľnosti ma vždy urobí šťastným," povedal Draco s úsmevom. "Bol som na ceste do vnútra, aby som ho udrel, keď som ho začul hovoriť, že ťa opustím a ublížim ti. Vieš, že je blázon, však? Ja ti nikdy neublížim a určite ťa nikdy neopustím."

"Viem, a ten dôvod, prečo som zatarasila dvere a nenechala ťa vojsť bol, že to bolo medzi ním a mnou. Bolo to niečo, o čo som sa musela postarať sama," povedala.

"Nie, ty si nezatarasila dvere predo mnou, ty si ma mágiou fyzicky odstránila z miestnosti ako keby som bol nejaký hnusný hlodavec, od ktorého si zbavovala miestnosť, ale rozumiem tomu. Podľa všetkého mu to povedal Parcy," riekol Draco.

"Viem. Percy je tĺk," povedala Hermiona so slabým zachichotaním.

"To je to, čo tiež povedala jeho matka," zaklamal Draco.

"Pani Weasleyová nazvala Percyho tĺkom?" spýtala sa.

"Ona alebo George, nie som si istý kto, ale jeden z nich to povedal a potom ho udrel do pleca," povedal Draco. Posadil sa a pritiahol si ju do lona. "Ty si môj rytier v jasnej zbroji, Grangerová, ktorá takto zachránila tento deň," povedal Draco a pobozkal ju na líce. Trochu zastenala. Bolo to úchvatné.

"Hej, kam pôjdeme na naše medové týždne?" spýtala sa.

"Musím ísť zajtra do práce," zrazu si uvedomil.

"Ja tiež," vyhlásila aj ona.

"Späť do reálneho sveta, tak skoro, predpokladám," povedal. Kreslil svojimi prstami hore a dolu po jej ruke, kým ona sa ho pevne držala. "Mohol by som zavolať, že som chorý."

"Som liečiteľka, takže by som ťa mohla vyliečiť. Myslím, že by sme to mali presne takto urobiť," pobozkala ho na ucho.

"Vlhké bozky na ucho, aké romantické," povedal. Zachytila sa jazykom v jeho uchu a on sa striasol. "Bez žartu!" odsekol a priložil si ruku až k uchu. Pošteklil ju na rebrách. "Takže, kedy tento sobáš začína?"

Než mohla odpovedať, znova sa otvorili dvere na kaplnke. Draco a Hermiona sa obrátili, aby sa pozreli na dvere. Harry kráčal dovnútra, sám. Zatvoril za sebou dvere. Nevesta a ženích sa postavili a dívali sa ako kráča uličkou.

Harry povedal, "priviedol som dvojicu ďalších hostí, ktorých som stretol v Brlohu. Dúfam, že s tým nebudete mať problém."


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 38. Kaplnka (Hodnotenie: 1)
Od: gama - 05.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Jimmi, ty jsi naše sluníčko:-) díky
Aj ja ďakujem. Kapitola.

Re: Kapitola 38. Kaplnka (Hodnotenie: 1)
Od: ladyF - 05.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
o co že vím koho přivedl!! Ale nebudu to tady psát, ještě bych někomu mohla zkazit čistý moment překvapení :o) Ach, JImmi... ty máš na tohle vážně patent. Když jsem se před chvílí dobelhala domů, celá otrávená, aby by mě nenapadlo, že o 15 minut později budu mít opět skvělou náladu. Fyzika sice nedopadla nejlíp, ale nemůžu si stěžovat. po tvých úžasných překladech se mi vážně nechtělo číst něco tak naprosto nezáživného... Ještě jednou díky, při středě už na mě vždycky začíná jít krize, ale teď mám aspoň trochu energii na zbytek týdne :o)
Na dobitie energie ďalšia kapitola.

Nádherná kapitola. Moc a moc za ni děkuju, hrozně mě potěšilo, když jsem ji tu objevila =) A taky mám pocit, že vím, koho to s sebou Harry přivedl. Tak jen doufám, že můj odhad bude správný..Každopádně se děsně těším na další kapitolku. =) Překládáš to vážně moc nádherně.
Díky, môžeš sa kuknúť, či si tipovala správne.

Re: Kapitola 38. Kaplnka (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 05.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
AAAAAAAAAAAAAAACH, chtěla bych vidět Rona, jak padá natvrdo na ten svůj zadek - určitě velikej :-D

Ty jo, já se tak řehtám, až se dítě převaluje jak malej Ďáblík, krááása.

Tipuju, že noví hosté v Brlohu jsou Dracovi rodiče, kteří si přeci jenom nenechají ujít svatbu svého jediného syna, byť je to s Mudlovskou vyvítečím :-DDDDDD

Bože JImmy, děkuju děkuju děkuju...ale mysím, že se mi zvedl tlak...aby z toho nakonec nebyla eeeee....preeklampsie :-D a nebo příliš vysmátý předčasně narozený dítě :-DDDDDDDDíky a už se moc těším na další kapitolku
Zhlboka dýchaj a kľud. Neviem, čo budeš robiť pri dvojke.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED