archiv.hpkizi.sk
Kapitola 37 - Svadba pokračuje
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 02.11. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

.

.

.

.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Nemohla som vydržať, ktovie ako budem na tom cez týždeň, tak ešte jeden preklad z rýchlika. ALE! Snáď už máte skúsenosti s touto autorkou, takže som napovedala dosť - ešte 5 kapitol.Kapitola 37 - Svadba pokračuje

Hermiona skúmala svoj obraz v zrkadle zavesenom na dverách spálne. Vyzerala tak ako vždy snívala, že bude vyzerať v svoj svadobný deň. Ginny jej pomohla s vlasmi, keď ich zľahka vyčesala. Vložila jej do vlasov veternicu a fialový vres. Ginny jej urobila dokonca nádhernú kyticu z modrých kvetov. Tak to bolo to jej modré. Jej šaty boli jednoduché, tenké ramienka, splývajúci hodváb, ktorý jej pasoval ako povestná rukavica. Hermiona zatvorila oči a zhlboka sa nadýchla. Už potrebovala len jediné - svojho ženícha. Harry otvoril dvere, "no nazdar, Hermiona." Harry bol namäkko. Bola nádhernejšia než kedy vôbec videl. "Si nádherné zjavenie."

Hermiona sa usmiala a pozrela sa na podlahu. Priložil jej ruku pod bradu a zbadal, že sa červená. Usmial sa. "Tvoja červená tvár ti nepasuje s tvojím oblečením, takže sa toho zbav," povedal.

"Už sa vrátil Draco?" spýtala sa Hermiona.

"Nevedel som, že je preč," povedal znepokojene Harry. Prvé zo všetkého ho napadlo, že možno celé toto bol nejaký druh Malfoyovho komplotu, alebo ak aj to, čo k nej pociťoval za posledných 24 hodín nebolo celkom vymyslené, potom možno na poslednú chvíľu dostal strach. Pri oboch možnostiach ho Harry zabije.

"Fleur povedala, že to išiel povedať svojím rodičom," odvetila Hermiona.

"Prečo? Neznížia sa k tomu, aby na svadbu ich syna s niekým narodeným u muklov prišli do Brlohu," povedal hrubo Harry.

"Aspoň im o tom povie," povedala smutne Hermiona.

Harry sa usmial, kvôli nej, a dodal, "za päť minút bude jedna. Ak má v pláne zobrať si ťa o jednej, má päť minút na to, aby prišiel." Zhlboka sa nadýchol, aby nebol v pokušení povedať ešte niečo. Otvoril dvere a vyšiel von na chodbu. Bola tam Ginny. "Kde je Malfoy? Už sa vrátil?" spýtal sa Harry svojej ženy.

"Nie, oh Harry, nemyslíš si, že sa nevráti, že nie?" spýtala sa Ginny.

"Ak sa nevráti, zabijem ho. Prisahám pri všetkom, čo mi je sväté, že ho zabijem a potom ma môžu zavrieť na zvyšok môjho života, ale zabijem ho. Čo len ak celá táto záležitosť bol len premyslený komplot ako nás všetkých ponížiť? Či dokonca ešte horšie, čo ak sa práve rozhodol vykašľať sa na ňu, pretože zmenil názor? Chcem tým povedať toto; ja nebudem zodpovedný za to, ak dnes zomrie." Harry sa hnal dole schodmi, jeho žena tesne mu v pätách.

Hermiona stála pri dverách a počula každé slovo, čo si povedali. To jej nenapadlo, že možno zmenil svoj názor. Toto všetko bolo predsa jeho nápad. V žiadnom prípade tento deň nebol neskutočný. Aspoň toľko vedela. Dokonca aj keby mal strach, vo svojom srdci vedela, že ich city jeden k druhému sú skutočné. Bolo to pevné. Bolo to pravé. Ak nie, Hermiona Grangerová by bola najväčší blázon, ktorého nosila táto zem zelená! Hermiona chodila sem a tam po izbe. Toto bol omyl! Teraz bude pred všetkými vyzerať ako blázon. Nebude sa zrovna toto Pansy a Ronovi páčiť? Nedokázala dokonca ani otvoriť dvere, aby sa niekoho spýtala, či sa už nevrátil, pretože bola príliš v rozpakoch.

Všetci sedeli okolo veľkého kuchynského stola. Hermionin otec a pán Weasley boli na prednej verande. Pani Weasleyová a jej mama vyšli von, aby sa k nim pripojili. Charlie si uvoľnil viazanku a povedal, "fajn, je jedna hodina. Dvadsaťštyri hodín prešlo. Nie je tu a nemyslím, že sa vráti."

Harryho tvár bola červená, ruky zovreté v päste tak pevne, že mu až obeleli hánky.

Fleur povedala, "je preč len niečo cez 15 minút. Nie je také ľahké povedať svojim rodičom, že si berieš niekoho, koho sotva poznáš. Neodpisujte ho tak skoro."

"Ale povedal o jednej," pripomenul George. "Keď vybehol z dverí, aby sa dostal na Manor, kričal, 'budem späť o jednej' a nie je tu."

Percy povedal, "možno mu nedovolili vrátiť sa. Stávajú sa zvláštne veci. Pri Luciusovi by som sa nečudoval."

"Súhlasím s Percym a Fleur. Buď sa nemôže vrátiť alebo mu to len trvá dlhšie než si myslel, ale dajme mu čas. Naozaj si myslím, že ju miluje. Videl som ako sa na ňu pozerá a ja sa tak pozerám na svoju ženu," prehovoril Bill. Jeho žena prišla k nemu a posadila sa mu do lona.

Ginny, ktorá držala dieťa, povedala, "vezmem Viktóriu von. Keď ho uvidím, dám vám všetkým vedieť."

Hermiona v tom čase stála na schodoch a znova si vypočula celú výmenu. Už sa rozhodla zísť dole, nasadiť odvážnu tvár a čeliť im všetkým akoby sa nič nebolo stalo. Práve teraz to asi urobiť nemohla, keďže vedela, čo si všetci myslia a keď počula, čo všetci vravia. Znova ju ľutovali a súčasťou toho nemala v úmysle byť.

Vrátila sa na poschodie, vošla do Ginninej izby a zatvorila dvere.

"Nemal by ísť niekto hore k Hermione?" spýtal sa Percy.

"Nie, nechajte ju byť. Už musí byť poriadne ustarostená," povedal Charlie.

Sedela v tej istej lavici, presne na tom istom mieste, kde sedela pred niečo cez viac ako 24 hodinami, tesne po Ronovom a Pansyinom sobáši. Plakala presne tak ako plakala pred 24 hodinami. Bola blázon. Toto bolí viac než čokoľvek, čo jej mohol urobiť Ron. Hermiona nechcela, aby ju ešte niečo bolelo. Bola taká unavená z bolesti a ublížení. Prečo nemohol byť život ľahší? Čo bolo také zlé na tom, že chcela byť šťastná? Čo bolo také zlé na tom, že chcela svadbu, deti a kariéru? Prečo nemohla mať to všetko, čo chcela mať?

Nikto už viac neublíži Hermione Grangerovej. Nedovolí to.

Začula ako sa brána na kaplnke otvorila a bez toho, aby sa otočila, vedela vo svojom srdci, že je to on, ale nevedela vôbec, čo mu chce povedať, pretože nevedela, čo on chce povedať jej.

Posadil sa rovno za ňu. Načiahol sa k jej vlasom, vybral z nich jeden z tých malých kvietkov a vložil si ho do gombíkovej dierky na klope saka. Začul ako vzlykla a to mu lámalo srdce.

Začal si pohmkávať svadobný pochod. Nevidela v tom nič vtipné. Potom povedal, viac pre seba než pre ňu, "toto je koniec koncov celkom pekná kaplička. Som šokovaný, že si ju Ron a Pansy vybrali, nepasuje k ich vkusu. Možno toto bude pre mňa pekné miesto, keď sa raz budem ženiť."

Povedala, viac pre seba než pre neho, "toto bolo miesto, kde som sa vždy chcela vydávať. Ron by o ňom dokonca vôbec nevedel, keby som ho sem raz nezobrala so sebou. Možno sa tu tiež niekedy vydám."

"No, je to pekné miestečko," odvetil. Predklonil sa v lavici a položil ruky na operadlo jej sedadla.

"Áno, to je," súhlasila.

"Možno by sme sa mali zobrať tu," povedal a o chvíľu neskôr dodal, "niekedy."

Bola chvíľu ticho. Znamenalo to, že si ju dnes nechce zobrať? Znamenalo to, že si ju chce vziať, ale raz a nie dnes? Bola zmätenejšia než predtým. Nemohla si pomôcť, ale začala znova plakať.

Stálo ho to celú jeho rozhodnosť, aby ju nezobral do náručia a nebozkával dovtedy, kým neprestane plakať. Rozhodol sa dostať sa k meritu veci. "Vážne si myslíš, že by som sa na teba vykašľal? Naozaj pochybuješ o mojej láske k tebe?" spýtal sa.

"Je po jednej," vyhlásila, ani sa na neho neobzrela.

"Takže existuje nejaké pravidlo, ktoré vraví, že celá táto záležitosť sa musí ukončiť presne o 24 hodín? Pretože ak to berieš technicky, tak svadba začal pred jednou a ja som ťa videl v kaplnke aj keď si si ty neuvedomovala, že som tu, takže už to bolo viac ako 24 hodín. Priznávam, myšlienka 24 známosti vyzerá romantickejšie, takže keď tento príbeh budeme rozprávať naším deťom, môžeme tu a tam ubrať hodinku," vysvetľoval. Položil jej ruku na plece.

Stále mala zvesenú hlavu. Vzdychla si. Oprel sa poriadne vpredu na svojom mieste, načiahol sa rukou k jej tvári a prinútil ju pozrieť sa na neho. Utrel jej slzu a potom ju pobozkal na líce.

"Neplač kvôli mne, Grangerová. Láme mi to srdce, keď vidím tvoje srdce zlomené. Keď som sa vrátil do Brlohu, okamžite som ťa šiel pohľadať a keď som ťa nemohol nájsť skoro som starosťami prišiel o rozum. Prvé, čo ma napadlo, že si spanikárila a zmenila svoj názor. Potom som si uvedomil, že to bolo to, čo si si asi pomyslela ty o mne. Potom, čo som unikol pred Potterovou zúrivosťou, prišiel som ťa sem pohľadať. Všetci ťa hľadajú. Ja som akosi vedel, že budeš tu," povedal. Postavil sa, preložil nešetrne nohu ponad zadnú časť jej lavice a posadil sa vedľa nej. Oboma rukami ju chytil za ruku a jemne hladil.

"Ako to išlo s tvojimi rodičmi?" spýtala sa a konečne sa na neho pozrela. Ale teraz sa on pozeral inam.

"Nie dobre. Boli nahnevaní. Nemôžem si pomôcť, ale cítia to tak. Dúfal som, že budú takí chápaví ako tvoji rodičia, ale dúfať v to bolo príliš a ja som si to práve uvedomil. Teraz si ty moja rodina," povedal. Pobozkal ju na ruku. Ľutoval rozhodnutie svojich rodičov, že neprídu, ale nebude sa s tým zaoberať.

"Vždy budem tvoja rodina," povedala mu. Priložil ruku na jej tvár, predklonil sa a pobozkal jej sladké pery.

"To je viac než som kedy mohol dúfať," povedal úprimne. "Mimochodom, vidíš, že mám fialovú viazanku? Pravidlo číslo desať, Grangerová má vždy pravdu."

Hermiona sa zasmiala a odvetila, "poďme zmeniť to pravidlo, práve teraz, práve tu, aby bez ohľadu na to vravelo, že sa navždy budeme  milovať a ochraňovať jeden druhého."

"Páči sa mi to, že Grangerová je tá, čo má vždy pravdu, ale ak by si radšej mala to s tou láskou, môžeme to zmeniť. Napokon, ty máš vždy pravdu," žartoval. Znova zdvihol ruku k jej tvári, jemne ju prikryl skôr než ju pobozkal. "Nemôžem sa oženiť so ženou s červenými očami a usmrkaným nosom. Mala by si sa dať dokopy, ak máš v pláne si ma zobrať."

"Možno som zmenila názor," povedala a pokúsila sa postaviť. Stiahol ju nazad. Zbadal, že sa jasne usmieva.

"Fajn, nechaj si svoje červené oči a nos. Môžu byť to tvoje 'niečo červené'." Postavil sa a povedal, "poďme, musíme ísť práve teraz na svadbu a pravda je, že meškáme." Zobral ju za rameno a postavil ju, zbadal kvety na lavici vedľa nej, podal jej ich a potom jej ponúkol svoje rameno.

Zobrala si kvety, ale nie jeho ruku. "Nešiel by si po ostatných a nepriviedol ich sem? Hostinu môžeme mať stále tam, ale myslím, že by som sa rada vydávala v tejto kaplnke, koniec koncov. Prvý raz sme sa stretli tu, znova sme sa stretli tu, takže myslím, že sa to hodí," povedala.

"Tiež si myslím, že to sedí. Všetko začalo tu, takže by sa to tu malo uzavrieť. Ak odídem, nemáš v pláne zdrhnúť preč?" spýtal sa. Vážne si myslel, že tá možnosť existuje.

"Trošku mi ver," povedala mu, " podľa všetkého ťa neopustím skôr než ty opustíš mňa." Znova sa posadila.

Zohol sa, pozrel sa jej priamo do očí a odvetil, "to ma upokojilo, pretože ja ťa nikdy neopustím. Pre mňa platí to až kým nás smrť nerozdelí. Len si pomysli, že o chvíľu budeš moja žena. Ťažko dokážem uveriť, že je to pravda." Pobozkal jej ruku a potom vybehol z kaplnky. Postavila sa, prešla ku kazateľnici a čakala. Dnes sa vydáva.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Díky Jimmi. Snad zítra při písemce z fyziky nezačnu psát něco jako "Páni, Hermiona si bude brát Draca. Dnes!" Ale už jsem vážně zvědavá co se v těch 5 kapitolách stane. Mno...jak znám autorku tak se mám na co těšit. jej a to jsem původně lezla na mail, abych něco poslal kámošce...a jak jinak jsem zase skejsla tady :o) ale myslím, že jsi uspokojila mou dušičku na týden dopředu
Tak ďalšia. Ako dopadla tá fyzika?

waaa wa wiiii juuuu jaj neviem co povedat proste uZZZZZZZasne a absolutne napinave ja asi umriem a boze a aj ja cheeeem =)a este jimmi veeeeeeeeeeelika chvala ked toto bol preklad z rychlika tak ja som potom neviem co ale je to proste uzasne
To: Maginy (Hodnotenie: 1)
Od: Jimmi - 04.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu) http://hpkizi.sk
Ty píšeš také úžasné komentáre, len nemáš zaregistrovaný nick, tak ti nepríde email, že som ti naň odpovedala. Ale predpokladám, že novú kapitolu si všimneš.
Díky

Díky obom, zase cez týždeň nestíham, ale cez víkend to možno doženiem. Nejako som bez nálady, asi to bude tým počasím.

konečne nejaké normálne ukončenie. tak ako vždy výborný preklad a vďaka zaňho. teším sa na svadbu...... a ako to dopadne s dracovimi rodičmi. či sa tam aspoň ukážu, alebo to bude vážne akože pod ich úroveň...
Svadba sa blíži. Ďalšia kapitola.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED