archiv.hpkizi.sk
Kapitola 35
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 01.11. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

.

.

.

.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Pomaly sa blížime ku koncu. Ďakujem všetkým za komentáre.Kapitola 35

Pred domov stála úzkostlivo Hermiona a čakala na svojho ženícha. Ha! Keď si uvedomila ten pojem 'jej ženích', uškrnula sa od ucha k uchu. Vždy chcela mať ženícha a práve teraz za jednu hodinu bude jedného mať. Čo bolo na tom zábavné? Všetko toto šlo príliš rýchlo, ich randenie, ich láska, ich zasnúbenie a teraz ich svadba. Z ničoho toho sa ani len nemohla tešiť. Zamyslela sa na krátky moment, či by sa mali vziať práve teraz alebo či by mali počkať. Nebolo by to rovnako romantické, keby proste všetkým oznámili ich zasnúbenie a potom by sa vzali, povedzme do roka odo dneška?

Nie, nie, nie. Teraz nezačne sama pochybovať. Nemala by spochybňovať vlastné rozhodnutie. Mala by spraviť to, čo jej hovoria jej inštinkty, aby urobila a prosto sa vydala. Napokon, byť niekoho ženou bolo dôležité a nie zasnúbenie, či sobáš. Tieto veci boli pre iných ľudí.

Hermiona si priala, aby sa vrátil von skôr než si to sama sebe vyhovorí. (PP: nenapadlo ma nič na české rozmluvit) Zohla sa v páse a zhlboka sa nadýchla. Keď sa znova vzpriamene postavila, bol tesne sa ňou. "Chýbal som ti?" spýtal sa. Hodila sa mu do náručia.

"Draco!" bolo jediné, čo dokázala povedať.

Bol zmätený. Čo mohlo vyvolať jej reakciu? Bol preč päť minút, maximálne. Poťapkal ju po chrbte a povedal, "chceš vedieť, kam som šiel?"

Odtiahla sa od neho a odvetila, "iste, kam si šiel?"

"Nemôžem ti to povedať. Je to prekvapenie," usmial sa.

Hermiona ho udrela do ruky, "do čerta s tebou."

"Nauč sa žiť so sklamaním," rozjímal.

"To je to, čím pre teba bude manželstvo? Jedno veľké sklamanie?" spýtala sa s úsmevom.

"O tom dosť pochybujem," povedal podráždene.

Harry prišiel k dvojici a riekol, "do jednej zostáva 45 minút. Ak sa chcete o jednej zobrať, musíme vedieť, čo ešte potrebujete, aby sa urobilo."

"Nič, Potter. Mám všetko naplánované," odvetil Draco. "Nechaj ma ešte chvíľku osamote s mojou ženou." Draco zobral Hermionu za ruku a zaviedol ju okolo domu. Posadil sa s ňou na predné schody.

"V skutočnosti ti chcem ukázať, po čo som šiel," povedal. Vložil ruku do vrecka a vytiahol prsteň. Bol to objemný platinový snubný prsteň, ozdobený zložitou vzorkou. "Nie že teraz budeš šalieť, ale kúpil som ho pred nedávnom, pre nikoho, pochop. Bol som v mukelskom starožitníctve a zbadal som ho. Pomyslel som si, že je pekný a vedel som, že chcem, aby raz patril mojej žene. Zakrátko bude tvoj. Chcel som počkať a prekvapiť ťa počas obradu, ale napadlo ma, že si možno pomyslíš, že je hrozostrašné, že už som mal nejaký prsteň, tak som to chcel vysvetliť."

"Trochu to naháňa hrôzu," povedala a ťukla plecom do jeho. "Ja pre teba totiž žiaden prsteň nemám." Načiahla sa a vzala ten prstienok z jeho ruky.

"Ach, ja by som nechcel nosiť žiaden prsteň, pretože keby som ho nosil, budú si druhé ženy myslieť, že som ženatý," povedal vážne.

Hľadela na neho chvíľu a riekla, "radšej by si mal žartovať. Chcem, aby ľudia vedeli, že si ženatý, obzvlášť ženy."

"Dobre teda, budem nosiť prsteň." Siahol do vrecka a vytiahol odtiaľ ďalší, ktorý bol trochu väčší, ale okrem veľkosti pasoval presne k tomu prvému. "Pasujú k sebe."

"Presne ako my,"

"Presne, pasujeme k sebe, žiaden nepravdepodobný pár," povedal.

Hermiona pokrútila hlavou a odvetila, "nie, stále sme nepravdepodobný pár, ale je to pravda, keď sa vraví, že protiklady sa priťahujú. Aspoň je to pravda v našom prípade."

"Predpokladám, že áno," povedal. Zobral jej ten menší prsteň z ruky a vložil si oba so svojho vrecka. "Teraz, slečna Grangerová, s týmto som si nechcel robiť starosti, ale potom som si spomenul, že si bola macher v transfigurácii. Myslíš, že dokážeš premeniť môj oblek zo včerajška a svoje pekné šatôčky na nejaký druh svadobného odevu? Niečo primerané?"

"Myslím, že to by som mohla zvládnuť," povedala s úsmevom. Pomyslela si, že to bol vynikajúci plán. Zobrala ho za ruku a viedla ho do domu. Vošla do spálne, v ktorej bol ubytovaný. Vyrovnal svoj oblek na posteli. Bol to pekný, tmavošedý oblek, veľmi elegantný s bielou hodvábnou košeľou a tmavou viazankou. Hermiona sa na chvíľu zamyslela a potom šibnutím prútika zmenila šedý oblek na čierny, košeľu premenila na trošku obradnejšiu hodvábnu bielu s veľkými manžetami a malým límcom. Premenila viazanku na fialovú.

"Fialová?" povedal Draco.

"No a? Mám rada fialovú," odpovedala.

"Ja nie, zmeň to na zelenú," povedal.

"Aké klišé," odsekla a prevrátila očami.

"Náhodou mám rád zelenú a nemá to nič spoločné s fakultou, v ktorej som bol počas školy," zaklamal.

"Zelená nebude pasovať," sťažovala sa. Naklonila hlavu, inak, a zmenila viazanku na červenú.

"V žiadnom prípade! A teraz vraj čo je klišé!" zajačal a ukázal na viazanku. Začal ju vyprevádzať z izby. "Vieš čo? Dokážem si sám zmeniť farbu svojej viazanky, ďakujem ti. Poďme teraz popracovať na tvojich šatách."

Zdvihla ruky, aby mu zabránila vyjsť z jeho izby. "Nie, chcem to urobiť teraz a pre teba by to bola smola, keby si ma videl pred sobášom v svadobných šatách, takže ma nechaj postarať sa o to sama. A tiež mi pošli hore Ginny, pretože potrebujem pripraviť niečo aj pre ňu, keďže bude môj svedok."

Draco sa zatváril znepokojene a spýtal sa, "kto bude môj svedok? V žiadnom prípade nechcem Pottera."

"Možno sa Ron vráti skôr zo svojich medových týždňov," povedala s dokonale vážnou tvárou.

"To nebolo dokonca ani vzdialene zábavne," povedal. Plesol je po pleci.

"Udieraš ako dievča," povedala a otočila sa, aby odišla z miestnosti.

"Baba si ty," odvetil. (PP: znova nemám výraz na české slovo holka)

"To má byť urážka?" spýtala sa.

"Oh, to nie, myslel som si, že sme práve konštatovali jasný fakt," povedal.

"Práve si sa urazil sám, vieš, s týmto vyhlásením," zasmiala sa.

"Vážne?" Tváril sa, že zabudol. "Môžeme sa teraz zamerať na mňa?" spýtal sa. Pomyslela si, že sa práve zameriavali na neho, ale stála tam s prekríženými rukami a s výrazom, ktorý ho žiadal, aby pokračoval.

Uprene sa na ňu zadíval a potom povedal, "kto bude ten môj hlúpy svedok?"

"Neviem, Draco. Spýtaj sa Charlieho. Mal plno rád počas našej známosti," riekla. Otočila sa k dverám do svojej izby a povedala, "teraz ma nechaj osamote, mám len obmedzené množstvo času a musím si pripraviť šaty. Nezabudni mi poslať hore Ginny." Zatvorila dvere na svojej izbe a začul, že ich tiež zamkla.

"Mohol by som vojsť, keby som chcel," povedal nahlas do dverí. Otočil sa, aby zišiel dole schodmi a povedal, "ani len náhodou to nechcem urobiť."

"Nechceš urobiť čo?" povedal hlas zo spodku schodov. Nuž, nebol toto osud? Bol to Charlie. Presne ten muž, ktorého chcel vidieť. Bolo to skoro príliš dokonalé, takmer ako v milostnom románe, ktorý vytváral neznámy človek, ktorý zaistil, aby všetko perfektne zapadlo na svoje miesto každým napísaným slovom.

"Weasley, chcem ťa požiadať o láskavosť," povedal Draco.

"Pýtaj sa," povedal Charlie a oprel sa o stenu.

"Viem, že sa vzájomne nie príliš dobre poznáme," začal Draco.

"Dovoľ mi ťa prerušiť," povedal Charlie. Draco sa znepokojil, keď Charlie pokračoval. "Jednoducho sa nemôžem s tebou oženiť. Ja, na rozdiel od niektorých ľudí, si neberiem niekoho po jednom dni." Smial sa na svojom hlúpom žarte.

Draco sa zamračil a povedal, "nevadí," a kráčal dole po schodoch. Možno to vyjde s Potterom.

Charlie povedal, "Malfoy, stoj. To bol žart. Spýtaj sa svoju otázku, prosím."

"Chcel by si byť jedným z našich svedkov? Hermiona to navrhla," povedal Draco. Pomyslel si, že ak povie 'našich svedkov' a spomenie, že to navrhla ona, bude prístupnejší.

"Skvelé," bola jeho odpoveď. Vybehol hore schodmi a povedal, "dúfam, že môj oblek je čistý."

Ako ďalšia vošla do kuchyne Ginny a Draco si pomyslel, 'páni, toto je príliš ľahké, pretože s ňou som potreboval hovoriť ako s ďalšou'. Otočil sa k nej a povedal, "Hermiona ťa chce hore. Chce, aby si bola jedným z našich svedkov a chce pre teba premeniť nejaké šaty."

Ginny poskočila vzrušením. "Chceš tým povedať, že sa máme vyparádiť?"

"Nuž, áno, Ryšavka, viem, že toto je Brloh a tak, ale je to taktiež svadba," povedal Draco s predstieraním pohŕdaním.

Bez toho, že by niečo ďalšie povedala Dracovi, Ginny vybehla von a zajačala, "ponáhľajte sa, všetci, musíme sa prezliecť na svadbu!" Čoskoro vošli všetci do domu, pohybovali sa všade naokolo, pohadzovali oblečenie sem a tam. Pani Weasleyová a pani Grangerová, už informovaná o udalostiach posledného dňa Harrym, začali pripravovať jedlo.

Draco zovrel ruky, pozrel sa na ten zhon okolo seba a povedal, "poďme mať svadbu!"


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 35 (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 02.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
NÁÁÁDHERAAAAAA.......opravdu krásná povídka, miluju jí...tedy....no ale ano, miluju :-D

Doufám, že má pokračování, ve kterém bude život po svatbě těch dvou...dětičky...kakance (ano to slovo jsem si taky zamilovala)......

...jo a taky jsem moc zvědavá, kde budou ti dva žít :-DDDDDD

..... a taky jsem zvědavá na svatební noc v domě plném Weasleyů

............ a v neposlední řadě jsem zvědavá na výbuch Malfoyovců, až se to dozví

............................... a vůbec, asi začínám být moc zvědavá :-DDDDDJimmy, zachraň mě a přelož další kapitolu/y súrně :-DDD
( a teď jen doufám, že to znamená rychle ;-DDDDD)

i když ty vlastně překladáš přímo raketově........takže...překládej, jak rychle uznáš za vhodné :-DDDDDD
Trocha romantiky. Ďakujem za úžasný komentár. Ďalšia kapitola.

PS. Musela som časť odpovede vymazať, lebo som ti skoro prezradila o čom bude dvojka.
Re: Kapitola 35 (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 02.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Chachacha
to jsem ale ráda, žes to vymazala.....bych přišla o překvápko :-DDDDD

Díky a už jdu číst

Re: Kapitola 35 (Hodnotenie: 0)
Od: maginy - 02.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
nemam cas pusat tak absolutne suhlasim s 1 komentarom sorry neviem ako sa to pise =)

Re: Kapitola 35 (Hodnotenie: 1)
Od: ladyF - 02.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
NO, nevím co napsat, abych se neopakovala, případně neopakovala po někom jiném :-D Ti dva jsou dokanalí, povídka je dokonalá, překlad je dokonalý.... A pak že já jsem prej strašně kritická :-P ne, tady vážně není co kritizovat, budu muset rejpat do někoho jiného
Ďalšia kapitola, kľúdne rýp, ja to znesiem. Normálne som ja ten, čo furt do niečoho rýpe. Keď sa niečo nedá, tak nedá, ale keď to môže ísť, tak rýpať treba, aby to šlo.

Re: Kapitola 35 (Hodnotenie: 0)
Od: Tez - 02.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Hezké, moc moc hezké. Tak mi to dneska ten dílek zlepšil náladu...díky, skvělý překlad ;-)

Re: Kapitola 35 (Hodnotenie: 0)
Od: Neprihlásený - 02.11. 2008
nádhera. oproti AFP, kde som bola len napätá, že čo sa stane, tu sa aj teším, na čom novom sa zasmejem. od začiatku až do konca som mala na tvári velikánky úškrn. ešteže tu so mnou nikto nie je, inak by to nedopadlo najlepšie..... vďaka za kapitolky a výborný preklad..... teším sa teda na ďalšie.
Re: Kapitola 35 (Hodnotenie: 0)
Od: Carma - 02.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
sorka, zabudla som vyplniť meno......
To nevadí, len by inak neprišiel mail, že je tu nová kapitola. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED