archiv.hpkizi.sk
Kapitola 34
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 31.10. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

.

.

.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Tak ešte jednu, už mi to fakt chýbalo.Kapitola 34

Hermiona neprestala utekať, až kým nezacítila, že ju pichá v boku a že viac nemôže dýchať. Ani nevedela, kde je, pretože bola tak ďaleko od Brloha. Posadila sa na zem, pritiahla si kolená k telu a dala sa do plaču.

Mali pravdu. Mali úplnú pravdu. Nemôže sa vydať za muža, s ktorým dokonca ani nechodila. To nebola ona. Bola to len reakcia na skutočnosť, že sa Ron práve oženil. Bolo to príliš rýchle a príliš skoro.

Napriek tomu, prečo sa to zdalo také správne?

Vedela vo svojom srdci, že to správne je. Vedela, že miluje Draca. Prečo to nikto iný nedokázal vidieť? Prečo záležalo na tom, čo si myslia?

Ginny mala dokonca tú drzosť povedať, že tu dva posledné dni 'poskakovali'. To bolo to, čo si všetci mysleli? Všetci jej len pritakávali. Ju nikto vlastne nepodporil. To bolelo. Ťalo to Hermione do živého. Bolelo to viac než, keď ju Ron opustil.

No a čo, že nechodí s Dracom celé roky? Chodila celé roky s Ronom a pozrite, kam ju to dostalo. Jediné na čom záležalo, bolo to, čo chcela ona. Hermiona nikdy nebola sebeckým človekom. Vždy jednala v prospech ostatných. Tentoraz vo svojom živote chcela urobiť to, čo chcela urobiť ona. Chcela sa vydať za Draca Malfoya. Koniec príbehu.

Postavila sa a začala kráčať nazad. Možno by mohla ísť rovno domov. Keby len mala svoj prútik, mohla by sa odmiestniť preč. To bolo to, čo chcela. Len odísť preč a nikdy viac sa sem nevrátiť. Toto miesto bývalo pre ňu tým najdôležitejším miestom, popri jej vlastnom domove a Rokforte. Niektoré z jej najlepších období prežila v Brlohu a to vrátane posledných dvadsaťštyri hodín. Vráti sa späť a všetkým sa im postaví zoči-voči. Aspoň toľko si zasluhovali.

Draco bol preč len 20 minút. Keď chcel, dokázal konať rýchlo. Mal priateľa, ktorý pracoval v registri obyvateľstva na ministerstve (PP: matrike). Narýchlo zapracovali na tom, aby získali povolenie. Poznal ďalšieho človeka, ktorý mal povolenie vykonávať svadby. Kontaktoval toho muža a on povedal, že sa s ním v Brlohu stretne okolo jednej. Poslal sovu jej rodičom, len pár viet, že je priateľom Hermiony a že pošle niekoho, kto ich vyzdvihne o jednej a privedie do Brlohu, pretože sa ich dcéra vydáva. Nedokázal urobiť nič ohľadne prsteňov alebo šiat. Iste, na ničom z toho vlastne nezáležalo. Vrátil sa do domu, čakal oslavu a na miesto toho uvidel každého jedného obyvateľa domu sedieť za kuchynským stolom so zvesenou hlavou, zamračenými tvárami a pred sebou zovreté ruky. Rýchlo ich prezrel a spýtal sa, "kde je Hermiona?"

Harry sa postavil a odvetil, "nevieme. Utiekla. Malfoy, nemôžeš vážne uvažovať o manželstve!"

"Čo do pekla ste jej vy všetci povedali?" naliehal.

Ginny sa postavila. "Sme jej priatelia, Malfoy! Len sme ju chceli priviesť k rozumu. Bola na týchto 'výšinách lásky' posledných 24 hodín, ale chceli sme, aby čelila realite. Nič z tohto nie je skutočné!"

Draco civel na Harryho a spýtal sa, "čo ste urobili?"

"Povedali sme jej pravdu! Musí čeliť pravde, Malfoy," vysvetľoval Harry. "Toto nie je skutočná láska! Nezamiluješ sa do niekoho za jeden deň! Toto jej len napokon prinesie viac žiaľu a bolesti."

"Ako sa opovažuješ," vyšplechol Draco. "Ako sa vy všetci opovažujete! Tvrdíte, že ju milujete a neprajete si nič iné, len pre ňu to najlepšie, ale keď to najlepšie prichádza, hodíte ju vlkom. Je mi fuk, čo si hocikto z vás myslí alebo hovorí! Milujem ju a chcem ju urobiť šťastnou! Chcem sa s ňou oženiť! Myslel som si, že by sme to mohli urobiť tu, medzi jej priateľmi, jej rodinou, ale myslím, že nie. Stane sa to, či vy všetci chcete alebo nie. Buď ju môžete podporiť alebo ju stratíte. Vaša voľba."

Vybehol zadnými dverami a poobzeral sa. Zajačal, "HERMIONA!". Začal bežať. Nemal tušenia, kde je alebo ako ju nájde, len vedel, že ju musí nájsť.

Hermiona bola na ceste nazad do Brlohu, aspoň si teda myslela, že je. V skutočnosti sa trochu stratila, kým chtiac-nechtiac bežala rôznymi smermi. Začula ako na ňu Draco kričí. Bežala za zvukom jeho hlasu.

Bola v hustej zalesnenej oblasti a zastala pri strome, aby chytila dych. Draco vošiel do lesa a zbadal ju. "Hermiona?" spýtal sa. Pribehol k nej. Všimol si jej slzami zmáčanú tvár. Neodvážil sa jej dotknúť. Namiesto toho povedal, "skôr než niečo povieš alebo urobíš, vedz túto pravdu. Milujem ťa."

Začala znova plakať a hodila sa mu do náručia. "Vieš, že oni všetci majú pravdu."

Trochu ju od seba odtlačil, aby sa na ňu pozrel, "nie, nemajú. Nemajú pravdu. My máme pravdu. To, čo cítime, je skutočné. Chceš si ma vziať?"

"Áno," povedala, pretože chcela a nebola schopná klamať.

"Chceš si ma vziať, pretože ma miluješ alebo preto, že sa chceš vydať?" spýtal sa ešte raz.

"Chcem si ťa vziať, pretože ťa milujem," povedala potichu. Oprela si líce o jeho hruď. Pohladil ju po chrbte. Jej pokožka pod jeho dotykom bola taká teplá a jemná.

"Chcem si ťa vziať, pretože ťa tiež milujem." Pobozkal ju navrch hlavy. "Svadobné povolenie, úradník, a tiež tvoji rodičia sú na ceste. Urobíme to tu alebo niekde inde?"

"Možno by sme mali ísť niekam inam," povedala pokorne. Ak to Weasleyovci a Harry nepodporujú, nie je žiaden dôvod ich do toho zaťahovať. Chápala ich výhrady, pretože ich ukrývala tiež, ale tiež hlboko vo svojom srdci vedela, čo chce. Ten muž pred ňou bol jej budúcnosťou. On bol to, čo chcela. Vedela, že si ho chce vziať od okamihu, keď včera poobede vyšla z kaplnky a zbadala ho ako na ňu čaká. Takto to pociťovala po celý dlhý včerajšok, dlho predtým než ju prvý krát pobozkal, dlho predtým než prvý krát prehlásil, že ju má rad, dlho predtým než sa spolu delili o svoju vášeň. Pravda bola, že toto bolo pre ňu skutočné a nakoniec to bolo to jediné, na čom naozaj záležalo.

Chytil ju za špičky prstov a jemne ich pobozkal. "Poďme im aspoň povedať zbohom," povedal. Vzal ju za ruku, prevesil cez rameno a kráčal s ňou nazad k domu.

Keď sa dostali do zadnej záhrady, stan z Ronovej a Pansyinej svadby, ten stan, ktorý bol postavený počas včerajšej oslavy, bol znova na mieste. Boli pripravené stoličky aj s provizórnou uličkou medzi nimi. Hermiona tam zbadala stáť svoju mamu a otca, dokonca sa usmievali, rovnako ako všetci Weasleyovci. Nedokázala ovládnuť svoju radosť, ani svoje slzy. Začala plakať.

Harry pribehol k nej a povedal, "je mi to tak ľúto, Hermiona. Ja ťa len tak veľmi mám rad, že som chcel, aby si urobila správnu vec, ale vieš čo, toto je tá správna vec. On ťa urobí šťastnou. A ja chcem, aby si bola šťastná." Pobozkal ju na líce.

Otočila sa k Dracovi a povedal, "niet cesty späť, Malfoy. Ak si si istý, urobíme to, nech to znie akokoľvek bláznivo. Povedz mi, si si istý?"

"Som si istý. Takto ťa ani ten hlúpy Oliver Wood nebude môcť znova pozvať von. Vidíš, mám svoje ciele, ktoré chcem dosiahnuť," opätoval úsmev.

"Dajte nám chvíľku, všetci," riekla. Zobrala Draca za ruku a odviedla ho od davu. Stisla jeho ruku a povedala, "a čo tvoji rodičia?"

"Povieme im to, keď bude správny čas. Všetko by zničili. Nechcem, aby nám to niečo prekazilo," povedal pravdivo. "Okrem toho, asi by chceli prísť sem a celú túto šou viesť." Pokúsil sa usmiať, aby ju opätovne upokojil.

"Dobre, Malfoy, ale ak toto nebude fungovať a skončíme tým, že budeme jeden druhého nenávidieť, nakopem ti zadok," povedala a ukázala na neho prstom. Chytil ju za ten prst, ktorý bol teraz pred jeho tvárou a vložil si ho do úst a silno zakusol.

"Au, ty hlupák!" zjakla.

"Ponaučenie číslo jedna, je nevychované ukazovať prstom," povedal a viedol ju späť k davu.

Zastavila ich tým, že odmietla ísť ďalej. Hermiona povedala, "ponaučenie číslo dva, je nevychované hrýzť svoju nastávajúcu."

Naklonil sa k nej a zašepkal, "to je teda blbé, pretože mám v pláne hrýzť dnes večer moju nastávajúcu veľmi často."

Venovala mu tajomný pohľad a povedala, "možno ti to pohryzenie vrátim."

"Dúfam, že áno," odpovedal. Prešiel jej prstom po tvári, krížom cez ústa a ona ho skutočne trochu pohrýzla.

"Poďme vymyslieť desať ponaučení pre dlhé a šťastné manželstvo, Hermiona," povedal Draco, jeho prst bezpečne odstránený z jej úst. "Mám vždy pravdu, ponaučenie číslo tri."

"Oh, vážne?" skoro sa zasmiala. "Nie som si istá, či s týmto súhlasím. Ponaučenie číslo štyri, nesyp zo seba ponaučenia až kým si si nie 100 percentne istý, že sa zakladajú na skutočnosti."

Dobre, pomyslel si. Naklonil sa k nej a povedal, "Práve ma napadlo ponaučenie číslo päť. Ponaučenie číslo päť je, že Hermiona má vždy pravdu, čo upravuje ponaučenie číslo tri, ale je to tak. Myslím, že ak si osvojím toto jedno malé ponaučenie, bude môj život menej komplikovaný."

"Aké pravdivé," odvetila. Naklonila hlavu nabok, ale potom ju naklonila dopredu a nežne pobozkala jeho pery. "Mám ponaučenie číslo šesť. Chceš vedieť, aké to je?"

"Možno," povedal a objal ju rukami okolo pása.

"Ponaučenie číslo šesť je, že Draco je ten najsladšia, najzábavnejšia osoba, ktorú som kedy stretla a budem mu vždy dôverovať a milovať ho pre všetky dni môjho života." Hermiona si oprela líce vedľa jeho. Zakončila zašepkaním do jeho ucha, "a milujem ho, bez ohľadu na to, čo si davy myslia."

"Ponaučenie číslo sedem," odvetil s tvárou vedľa jej, "nedovoľ tým bastardom, aby ťa pokorili."

Hermiona povedala, "s týmto jedným budem vždy súhlasiť. Ponaučenie číslo osem je, že fúkanie na šaty ich nikdy nevysuší."

Čudne sa na ňu pozrel a dodal, "nuž, ponaučenie číslo deväť je: ver mi, keď hovorím, že nejaké dieťa ma pokakané nohavice.“

"Aké veľavravné a aké pravdivé," povedala. "Takže, myslím, že by som mala prísť s tým posledným ponaučením, je tak Draco?"

"Ak musíš. Nemôžem sa dočkať, kým si vypočujem, čo musíš povedať," odvetil. "Hoci, stále mysli na to, že si ponechávam právo vetovať akékoľvek ponaučenie, s ktorým nesúhlasím."

"Samozrejme, a preto moje posledné ponaučenie je, že Hermiona má vždy pravdu," riekla.

"Počkaj! To bolo ponaučenie číslo päť!" povedal. "Premrhala si jedným ponaučením."

"Myslela som, že je ho treba zopakovať," odvetila. Hermiona si zakusla do spodnej pery, ale pristúpil a a jemne do jej zakusol, zachytil ju medzi svoje zuby. Potom ju dlho a zvučne pobozkal.

"Hryzenie, spomínaš?" pripomenul jej. Objal ju rukami okolo pása a priložil svoje ústa na jej, kde sa jemne hral s jej perami skôr než ju konečne pobozkal. Otočil ich oboch znova zase späť a keď sa takmer dostali k ostatným, dodal, "oh, zabudol som na niečo. Počkaj presne tu!" Vbehol nazad do domu. Čo sa chystal teraz urobiť?


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 34 (Hodnotenie: 0)
Od: maginy - 31.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
oooooooooo juuuuj =D prave som vysla zo sprchy a som neskonale stastna ze uz je to za dverami teda ta ich svadba jaj a aky humorny zaver kapitoly si autorka vymyslela =D a uz si mi chybala jimmi

Re: Kapitola 34 (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 01.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
OPravdu krásné...ještě, že ani u čaroidějů nelze mít díte ze dne na den...to bychom se za několik hodin jinak mohli nadát prvních křtin.... a za týden by byl funus po 150 letech šťastného manželství :-DDDDDDDD

Díky moc JImmy za povídku, překlad a vůbec...moc mi to při pátku zvedlo draenalin a i náladu :-D a se slůzou v oku (no jo no hormouny) jsem si vzpomněla na svou svatbu :-DDDDDDD

Hodně sil v práci a i v překládání - už se mooooooc těším na další kapitolu ( a kdo tady ne že?!)
Nová kapitola.

Re: Kapitola 34 (Hodnotenie: 1)
Od: ladyF - 01.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Ach jo, to je tak krásný... snad ani nemusím dodávat, že děkuju za překlad :o) Tak nějak mi vždycky dodá energii na celý den.
Nová kapitola. Jimmi

Re: Kapitola 34 (Hodnotenie: 0)
Od: Tez - 01.11. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Krása, tak nádherný překlad...opět. Taky vždyť ty máš ty nej překlady, co znám. Povedlo se ti to ;-)

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED