archiv.hpkizi.sk
Kapitola 29
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 22.10. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

.

.

.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Zdá sa, že táto poviedka má najväčší ohlas, takže budem prekladať až po 32. kapitolu. Až potom z niečoho iného. To je totiž tá sľúbená pre hatifnatif. Plus mínus jedna kapitola hore dole, už neviem presne.

Túto venujem dobrým dušičkám, čo pravidelne komentujú. Veď vy viete.Kapitola 29

Dracova pravá ruka bola na vrchu jej šiat, odpočívala na jej stehne. Pred chvíľou sa naklonil a pobozkal jej plece, ale teraz sa nakláňal, aby poriadne pobozkal jej pery. Oprel sa svojím telom o jej, ale keď sa otočila tvárou k nemu, aby ho pobozkala, namiesto toho vykríkla, "Pozor!"

Oliver Wood s brzdením zastavil ani nie na menej od Draca a Hermiony, zatiaľ čo oni spolu sedeli na zemi. Draco ju zakryl svojím telom, kým Oliver zliezol z metly.

"Chvalabohu, ste obaja v poriadku?  Je mi to tak hrozne ľúto. Neuvedomil som si, že som bol tak blízko," povedal Oliver a načiahol sa rukou smerom k Hermione.

Draco sa odvalil z jej tela, ale keď sa postavil, odtlačil svojím telom nabok Oliverovu ruku. Načiahol sa sám a pomohol Hermione sa postaviť. Čoskoro k trojici prileteli všetci ostatní prileteli na svojich metlách.

Hermiona sa triasla, ale bola v poriadku. Uhladila si len šaty nadol a povedala, "žiadne zranenie, Oliver, len buď opatrný."

Mrkol na ňu, a povedal ostatným, "správni chlapci, nazad do hry." Zvyšok skupiny sa usadil na svojich metlách a hnali sa späť k oblohe. Oliver sa otočil k Hermione a povedal, "určite si celkom v poriadku, Grangerová?"

"Som v poriadku, Oliver," odvetila Hermiona, "vďaka Dracovi."

"Oh, správne, Malfoy, vďaka, že si zachránil naše dievčatko," povedal Oliver a plesol ho, trochu silno, po pleci. Znova sa pozrel na Hermionu a riekol, "po hre by sme si možno mohli vyjsť na prechádzku, Hermiona. Znova sa spoznať."

"Hovoríš z cesty, Wood," povedal Malfoy.

Oliver sa zatváril zmätene a odvetil, "prepáč mi, Malfoy? Čo tým myslíš?"

"Chcem tým povedať, že ja a Hermiona sme spolu, takže nebudeš s ňou chodiť nikam na prechádzky. Myslím,, že už ti to asi došlo, keď si nás prerušil tým, že si do nás  'náhodne vbehol' svojou metlou," povedal bez rozpakov Draco.

Oliver sa usmial, zasmial sa, otočil sa k Hermione a povedal, "vážne? Malfoy? Preboha, Grangerová, to by som nikdy nehádal. Ako dlho vy dvaja spolu chodíte?"

Skôr než Hermiona, či Draco mohli odpovedať, Ginny zajačala, "Oliver, tá hra!"

"Hneď!" zajačal nazad Oliver. Otočil sa k Hermione a povedal, "stále by sa mi tá prechádzka páčila, ak tvoj bodyguard dovolí. "Uvidíme sa za chvíľu, Hermiona, Malfoy." Oliver nasadol na metlu, odrazil sa silno od zeme a pripojil sa k hre.

Hermiona bola rada, že Ginny zavolala Olivera späť do hry. Nechcela mu povedať, že Draco a ona spolu chodia len jeden deň.  Nepochopil by to. Hermiona si nebola istá, či to chápe sama. Otočila sa k Dracovi a uvidela, že kráča dole kopcom, nazad k domu.

Rozbehla sa za ním, potiahla ho za ruku a povedala, "čo sa deje?"

"Takže ty si chodila s Woodom?" spýtal sa Draco.

"Nie tak celkom," odvetila Hermiona.

"Povedal, že sa chce 'znova zoznámiť', čo znamená, že už ste sa raz zoznámili," domnieval sa Draco.

"Si smiešny!" vyhlásila Hermiona.

"Takže, nikdy si s ním nechodila?" spýtal sa Draco, zatiaľ spokojný. Nasledovalo dlhšie mlčanie. Zamračil sa. "Grangerová?"

"Fajn, ale bola to len jedna schôdzka, veľmi dávno, tesne po tom, ako ma nechal Ron," priznala.

"Povedala si, že si bola do neho len zaľúbená, keď si bola mladšia," povedal Draco.

"A to bola pravda, bola som," uistila ho.

"Vôbec si nepovedala, že ste spolu chodili!" Draco takmer kričal. Hermiona zdvihla oči k oblohe, kde mohla vidieť, že všetci hrajú okrem Olivera, ktorý sa pozerá dole na nich.

"Nechodili sme!" vrela Hermiona. "Len sme si vyšli raz von."

Draco rozhodil rukami do vzduchu, ale potom jej ich položil na plecia a povedal, "nenávidím, že som poslom zlých správ, Grangerová, ale vyjsť si von znamená rande, takže ste spolu chodili!" Pustil jej plecia a ukázal nahor na Olivera. "Klamala si mi aj vtedy, keď si povedala, že nebol jeden z tých piatich?"

"Piatich?" spýtala sa Hermiona. "Panenka skákavá, Draco! Nie, nebol!"

"Ako mám tomu veriť? Povedala si tiež, že si s ním nikdy nechodila, a predsa zisťujem, že áno. Takže možno, že keď hovoríš, že nebol jeden z tých piatich, tiež o tom klameš!" vysypal zo seba Draco.

"Nie je jeden z 'tých piatich', Malfoy!" povedala Hermiona. "Okrem toho som ti povedala, že sme mali len jednu schôdzku. Sotva by ma napadlo, aby som sa s niekým vyspala len po jedinom rande!"

"Naozaj, Grangerová?" povedal Draco. "Ešte si dokonca so mnou ani nechodila a už si so mnou spala!" Len čo tie slová opustili jeho ústa, ľutoval, že ich povedal.

Zatvárila sa tak ublížene, že sa okamžite zahanbil. "Tak to bol úder pod pás a nebolo ho treba. V skutočnosti, Draco, si povedal, že mi nikdy neublížiš, ale keď povieš niečo také, tak mi to ubližuje viac než Ronovo podvádzanie." Otočila sa, že od neho odíde, ale on ju schmatol za ruku.

"To som prestrelil, ale nebudem sa ospravedlňovať," povedal Draco. Do pekla, mal by sa ospravedlniť, ale stále bol nahnevaný.

"To by som od teba ani nečakala, Malfoy. Nie od teba. Absolutne nie od teba. Ty sa nikdy za nič neospravedlňuješ, že nie?" V očiach mala slzy.

"Teraz si to ty prehnala," povedal potichu. Nie neprehnala. Bol teraz nahnevanejší sám na seba než na ňu. Zhlboka sa nadýchol a chytil ju za ruky. "Počúvaj, Hermiona, som hlúpy blázon. Ospravedlňujem sa. Naozaj sa ospravedlňujem. Som mizerný, žiarlivý blázon, a hoci to nie je ospravedlnenie, je to dôvod, prečo sa takto správam."

"Ako si takto mohol vytiahnuť to, že som s tebou spala?" spýtala sa, keď sa naklonila do jeho náručia. Pohladil ju po vlasoch.

"Som bastard, takže preto. Hej, Grangerová, prečo to nevyšlo s Woodom? Chcem tým povedať, ak si bola do neho celé tie roky zamilovaná, potom prečo to nevyšlo? Bol hrubian alebo niečo také?" Draco v to mohol len dúfať. Vrátila sa k miestu, kde predtým sedeli a znova si sadla na zem. Prišiel k nej a posadil sa vedľa nej.

"Neviem, prečo to nevyšlo. Proste to len nevyšlo," povedala.

"Samozrejme, že vieš. Povedz mi to," postrkoval ju Draco. Pozerala sa na zem. Chytil ju za ruku. "Nie je tvoj typ?"

"Nie, predpokladám, že je môj typ," povedala pokorne Hermiona.

"Ak je tvoj typ, potom prečo sa tu neprechádzaš so zásnubným prsteňom na ruke? Prečo nie je tu dole s tebou namiesto mňa?" spýtal sa Draco. Stretla sa s jeho pohľadom a potom sa odvrátila. Položil jej prst pod bradu a prinútil ju pozrieť sa na neho.

"Pretože."

"Pretože prečo, Hermiona?"

"Počúvaj, Malfoy, Oliver je láskavý, milý, pekný, dobre vyzerajúci muž," odvetila Hermiona.

"Ale..."  naťahoval Draco.

"Ale nič,"  riekla Hermiona.

"Musí tam byť nejaké 'ale'," povedal Draco.

"Nie je tam žiadne 'ale'," povedala mu Hermiona.

"Malo by tam byť nejaké 'ale', Hermiona!" povedal Draco, a otočil svoje telo, aby sa na ňu pozrel.

"Nie, žiadne 'ale'," odvetila Hermiona. Pokúsila sa znova postaviť, ale schmatol ju za ruky a udržal tak na zemi.

"Grangerová, ak v tej vete nie je 'ale', prisahám, že idem preč," zakričal.

"Si smiešny," povedala.

Postavil sa a začal kráčať smerom k domu. Vyštverala sa na nohy a rozbehla sa za ním. Chytila ho za ruku, zvrtla ho a povedala, "fajn! Premýšľala som o tom 'ale'!"

"Príliš neskoro!" odvetil Draco.

"Nie, nie je," povedala.

"Myslím, že viem, kedy je príliš neskoro," riekol.

"Nemôžeš rozhodovať, kedy je niečo príliš neskoro," odvetila. "Takéto druhy rozhodnutí musíme robiť spoločne. Ja vravím, že nie je príliš neskoro a ty vravíš, že je. Pretože sme sa nezhodli, nie je príliš neskoro," dôvodila Hermiona.

Draco naklonil hlavu nabok, prižmúril jedno oko a povedal, "to znie ako že ak ty vravíš, že si myslíš, že nie je príliš neskoro, tak nie je. Znie to akoby to, čo chceš TY, bol rozhodujúci faktor."

Vzdychla si, rozhodila rukami do vzduchu a povedala, "vieš čo Malfoy? Máš pravdu! Je príliš neskoro!" Teraz sa ona pohla smerom k domu. Dobehol ju a zvrtol ju.

"Nemôžeš rozhodnúť, že je príliš neskoro!" povedal.

"Určite môžem, a už som to určite urobila! Pekný deň, Draco!" Hermiona sa pohla znova k domu.

"Grangerová!" kričal. Zastavila sa, ale neotočila sa. "Vieš, čo táto hádka znamená? Znamená to, že sme blízko k nášmu prvému výročiu. Preboha, prečo som to predtým nevidel? Žiarlivosť, klamstvo, hádanie sa... všetko o dáva zmysel!" Otočila sa, aby mu povedala, že je šialený, keď ju schmatol za ramená, pritiahol k sebe a pobozkal ju silno na pery. "Všetko najlepšie k výročiu, miláčik."

Zostala bez slov. Zošalel. Nevedela, či mu opätovať bozk, ale mu prekliať jeho zadok do budúceho týždňa. Nakoniec sa rozhodla pre tretiu možnosť. "Môžem ti už teraz povedať moje 'ale'?"

Objal ju rukami a pobozkal ju na krk. "Povedz mi to, Hermiona." Jeho ústa zanechávali cestičku horúcich, vlhkých bozkov po jej dlhom krku. Rozhodol sa, že ju radšej bude bozkávať, než sa s ňou hádať.

"Si si istý?" spýtala sa so zatvorenými očami. Jeho ústa na jej krku cítili božsky a nohy sa jej podlamovali v kolenách.

Jeho ústa prešli na druhú stranu jej krku, kde zanechali ďalší rad bozkov. "Povedz mi to," mrmlal voči jej pulznému bodu.

"Chcela som povedať, že Oliver je jeden z najkrajších, najsladších, najláskavejších, najlepšie vyzerajúcich mužov, ktorých poznám..." skôr než mohla dokončiť, položil jej ruku na ústa.

"Túto časť si pamätám, nie je treba tie staré reči opakovať, dostaň sa k tej časti s 'ale'," povedal uprene sa jej pozerajúci do očí.

"Ale," povedala, "nie je ty. Nie je moja spriaznená duša. Nie je ten, na koho som čakala, koho som hľadala, v koho som dúfala, pretože ja som čakala na teba, Malfoy. Viem to vo svojom srdci. Milujem ťa."

Usmial sa, ale povedal, "kamoško, všetko to, či si vytiahla, aby si mi povedala, už poznám. Kde je v tom zábava?"


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 29 (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 23.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
No tedy, Malfoy je žárlivec, kdo by to byl čekal :-D

Opět krásná kapitola - o to krásnější, že jsem si jí přečetla ve 4,00 ráno, kdy jsem se od půlnoci poctivě snažila usnout...ale prostě se nezadařilo a už mě nebavilo poslouchat chrápajícího manžela (to je ale romantiky co ?! :-D ). JImmy díky, spravilo mi to náladu a už se mooooooc těším na překvápko (ne nezapomněla jsem a jsem moc a moc ráda, že ty taky ne :-D)

Jak jsi dříve psala v komentech, jak furt pracuješ, tak jsem se chtěla přidat. Představ si, jsem na mateřský, ale ještě ZADARMO chodím do práce vypomáhat, předávat a tak.....no ale dneska už mi ten jejich nevděk tak hnul žlučí, že jsem si sbalila všechny svoje fidlátka a nikdo tam netuší, že zítra řeknu jen "adios amigos", předám klíče a všechno a půjdu odpočívat a vstříc novým zítřkům. Když si mě nevážili, tak ať se jdou třeba klouzat a zblázní se tam. Ono dítě už dneska protestovalo, že už do práce nechcééééé, tak mu vyhovím :-D
Takže Jimmy s tebou plně soucítím a přeji, ať ten zápřah vydržíš a ve zdraví přežiješ. Teď, když budu už jenom doma, si určo najdu čas i na AFP III. a určo to poznáš podle toho, že budou přibývat komenty i tam :-DDD

Safraporte, já se ale rozepsala :-DDDDDDDDDD
Takže ďalšia kapitola.

Som zvedavá ako ti to nakoniec dopadlo. Prežili to? Nesľúbili ti hory doly len, aby si sa ešte vrátila?

Dávaj si pozor. Ja som tak skoro prišla o dcéru. Prišla som si za päť minút dvanásť na veľkú chybu, strašne som sa zľakla, keď som to zistila, v strese oprava, ale ten šok sa jej nepáčil a nakoniec sme skončili mesiac v nemocnici. Potom mesiaci ma uprosili, aby som ešte zaškolila novú (tých pár desiatok metrov v tom čase vraj prejdem - dovidela som z okien intráku do firmy) a tak som sa dala ukecať. Miesto ležania som presedela 8 hodín na stoličke. Moja blbosť, teraz to už viem, ale nechcela som ich nechať v štychu. A potom miesto tých posledných týždňov, čo som mohla doma "vegetovať" to bol ďalší mesiac v nemocnici a dcéra sa mi odplatila tým, že ku konci som už kvôli kĺbom ani nemohla chodiť. Všetko sa vráti. Až potom mi došlo, že pri staršom som nemala žiadne problémy možno preto, že ako študentka som musela kráčať každý deň hore dolu 30 minút lesom pešo z intráku na prednášky. Pri nej som sedela za počítačom.

Keď už ti toľko sľubujem tú kapitolu, tak dúfam, že ťa nesklame. Takže sa radšej neteš dopredu (až potom). A drž sa.
Re: Kapitola 29 (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 25.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Ahoj přežili to, a neprosili...stejně by jim to nebylo nic platný. Jo a ani za to nepoděkovali, že jsem tam tvrdla ještě na mateřské, takže pokud budou mít nějakej problém, ať si holoubkové ani nemyslí, že bych na ně byla hodná a přišla to hasit. Ale to jim asi ani nedošlo. Jinak mojí malé se ty dva poslední dny taky už vůbec nelíbily a dávala to kopanci pěkně najevo. Takže teď už jsem na odpočinku a snažím se relaxovat - ale nejdřív se to zase musím naučit :-D (zjistila jsem, že jsem asi workoholička...trošilililičku :-D)


A koukala jsem, žes dneska přidala rovnou tři kapitoly, takže na ně jdu a užiju si je až do morku všech kostí :-DDDDD

Re: Kapitola 29 (Hodnotenie: 1)
Od: gama - 23.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Dobré ránko:-) Ohromně jsem se těšila a opět si mě nezklamala. Takže dnes opět za jedničku z hvězdičkou;-)
Ďalšia kapitola.

Re: Kapitola 29 (Hodnotenie: 1)
Od: Carma - 23.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
veľmi pekne ďakujem za kapitolu. uprostred týždňa písomiek je to geniálne odreagovanie....
Ďalšia kapitola.

Re: Kapitola 29 (Hodnotenie: 1)
Od: ladyF - 23.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Hehe první vážnější manželská hádka. Děkuji, Jimmi, jsem se u toho docela nasmála :-D
Ďalšia kapitola.

Re: Kapitola 29 (Hodnotenie: 1)
Od: Maenea - 23.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Přečetla jsem to ráno a přečetla jsem to večer a stále to bylo perfektní. Kvalita holt přetrvává :-) Navíc první vážná hádka, ze které je hned první výročí? Jsem docela zvědavá, jak to bude dál :-)
Ďalšia kapitola.

Re: Kapitola 29 (Hodnotenie: 0)
Od: maginy - 23.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
dakujem ze preklad =)) no musim povedat ze ma prekvapil oliver ani neviem preco mozno by som od tejto postavicky cakala nieco ine ako zamilovanost ho Hermiony ale dobre.Mna ani velmi neprekvalpil Dracov postoj ale to ma prekvapilo zenajskor to vyzeralao tak vazne ze hadka a nakoniec s istou davkou humoru skocil na ich preveee vyrocie =) to bolo vazne dobre a chela by som sa opytat kolko to ma kapitol??? 32 ??? a dufam ze bude kapitola co najskor a ako opat je perfektna

Páni, vy ste ma potešili. Nejdem sa rozpisovať, lebo makám (kedy nie). Dnes sme boli celý deň u zákazníka, takže som sa k PC dostala až teraz, ale robota nepočká. Zo včera mám už pol kapitoly, ale netuším, či sa k tomu dostanem. Zajtra snáď určite, cez víkend by som to rada dorazila po tú 32 (teda po jednu konkrétnu scénu, takže približne).

Kapitol to má myslím 42. Ale ďalších cca 40 je rovnako dobrých. Prvých 20 som len preletela, zvyšok som čítala so zatajeným dychom a pri poslednej som skoro spadla zo stoličky. To je taký záver, že!!! Takže ja to beriem tak, že ešte 50 kapitol.

Plán ďalších prekladov:
Po Her Decision - HP podľa Jane Austenovej (ale tiež vám dám najprv ukážku, ak sa to nebude páčiť, vyberiem iné. HP v 17. (18.) storočí je dosť nezvyk. Všetci tí lordi a šľachtičné.

Po AUnP I bude dvojka.

Po AFP III. poviedka, ktorú práve píše. Je tak nádherne depresívna, že mi zviera srdce (a to rozumiem tak 60-70 percent). Taká, čo vyráža dych. Smutná, smutná, smutná. Len čakám ako dopadne.

Keď to tak sledujem, tak mám do jari vystaráno. Tak mám z vašich komentárov radosť, že som sa predsa rozpísala.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED