archiv.hpkizi.sk
Kapitola 26
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 16.10. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

.

.

.

.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Už začínajú kapitoly, ktoré nemám prečítané. Ale neviem, či odolám.Kapitola 26

Hermiona mohla počuť rovnomerné dýchanie muža vedľa seba a to jej poskytovalo pokoj a nádej. Ruku mala položenú na jeho hrudi, takže mohla cítiť aj zdvíhanie a klesanie jeho dýchania. Muselo byť veľmi neskoro, alebo priveľmi skoro. Nevedela, čo z toho, pretože oboje bolo to isté. Hermiona sa vzhliadla na jeho tvár, pretože sa spoločne delili o vankúš. Jeho oči boli zatvorené, takže nepochybne spal. Načiahla sa, zľahka, a dotkla sa jeho tváre a prešla špičkami prstov po jeho líci.

Ako sa tak veľmi do niekoho mohla úprimne zaľúbiť a vrúcne zamilovať, tak ako sa jej to stalo s ním a to dokopy po jednom dni? Buď sa pomiatla, ale to bolo to, čím je skutočná láska a na to len nikdy predtým nepoznala. Zatvorila oči, aby sa k nemu pripojila v spánku.

Draco vedel, že je Hermiona stále hore. Dokonca aj so zatvorenými očami ju dokázal nad sebou vycítiť. Poskytovalo mu útechu a radosť, keď vedel, že žena, ktorá sa s ním delí o posteľ bude raz nosiť jeho meno. Keď si pomyslel na celé tie roky, ktoré premrhal tým, že ju nenávidel, a pritom ju mohol milovať, napĺňalo ho to smútkom a hanbou. Vycítil ako sa jej ruka zdvihla a pohladila ho po líci. V tichu izby začul to, čo nikdy predtým nepočul, začul svoje srdce puknúť od lásky, ktorú cítil k tejto žene. Táto žena, ktorá len včera bola iba myšlienkou, nie, spomienkou, v jeho živote, ale bola teraz celým jeho životom. Bolo zvláštne ako láska pracuje.

Presunul sa nabok, oči stále zatvorené. Jej ruka spadla z jeho hrude. Otvoril oči, aby sa jej pozrel do tváre. Spala. Svetlo z okna, buď z hviezd alebo mesiaca, jej rozžiarilo tvár. Nedokázal odolať, naklonil sa a pobozkal ju na čelo. Dotkol sa jej pier. Otvorila oči. "Koľko je hodín?" spýtala sa.

"Pre teba čas, aby si šla do postele," povedal.

"Spala som, ale ty si ma zobudil," odvetila s úsmevom.

"Prepáč," riekol a dotkol sa znova jej tváre.

"Na čo myslíš?" spýtala sa.

"Premýšľam o tebe," prosto povedal.

"Niečo konkrétne, keď si ma zobudil o tejto hodine?" opýtala sa.

"Ani nevieš, koľko je hodín, inak by si sa ma to nepýtala, a áno, niečo konkrétne v mojej hlave," povedal a mocne ju objal.

"Povedz," riekla.

"Premýšľal som koľko času som zo svojho života premrhal, keď si nebola v ňom. Mám pocit, akoby môj život len začínal, práve teraz," povedal. Pobozkal ju na vlasy. Kreslila krúžky na jeho hruď.

"Viem, že ja to cítim rovnako. Nemali by sme stratiť už ani chvíľočku. Uzavrime dohodu, je jedno akú, že nepremrháme už ani jednu minútu či naše životy bez toho, aby v nich nebol ten druhý," povedala. Zdvihla hlavu, aby sa mu pozrela do očí.

"Dojednané," povedal. Položil ruku na jej líce a riekol, "a čo sa týka odpovede na predchádzajúcu otázku," povedal a pozrel sa na svoje hodinky, "je 3,06."

"Naozaj? Nezdá sa byť tak neskoro," povedala.

"Si unavená?" spýtal sa.

"V skutočnosti som," odvetila.

"Potom choď znova spať. Aj ja už som pripravený sám zatvoriť oči," povedal a naozaj zívol.

"Existuje v tvojom živote moment, kedy by si sa rád vrátil späť a zmenil ho?" spýtala sa.

Draco sa zamyslel na chvíľu. "Je toho príliš veľa. Úprimne, vrátil by som sa späť a zmenil každý okamih, keď som ti spôsobil bolesť alebo bol k tebe hnusný či krutý."

Neodpovedala. Zhlboka sa nadýchla a začala vyliezať z postele, krížom cez jeho telo.

"Hej, kam ideš?" spýtal sa, načiahol sa po jej ruke, aby ju zastavil, keď odsunula deku a začala sa štverať cez neho.

"Musím ísť do kúpeľne," odpovedala.

Dostala sa z postele a išla otvoriť dvere. Draco sa zachichotal a posadil sa na posteli. "Grangerová, možno by si mala obliecť znova pyžamo, inak by si mohla stáť niekomu za pohľad." Hermiona sklopila oči a zrazu si zakryla telo rukami. Dodal, "samozrejme, v tomto dome ste si všetci dosť blízki, takže sa tu možno po celý čas pred všetkými prechádzaš nahá."

Rýchlo sa obliekla a dodala, "ani náhodou." Otvorila dvere a rýchlo vyšla z izby. Znova si ľahol a pritiahol si deku ponad svoje telo. Po niekoľkých dlhých minútach, keď sa navracala, vkĺzol do boxerok a vyšiel na chodbu. Šiel do kúpeľne, ale nebola tam. Prešiel k jej izbe, ale nebola ani tam.

Vrátil sa do svojej izby, navliekol si nohavice a zišiel dole schodmi, aby sa ju pokúsil nájsť. Už bol takmer naspodku schodov, keď začul jej hlas. S niekým sa rozprávala.

"Neviem, či je to skutočné, ale pripadá mi to skutočnejšie než čokoľvek, čo som kedy vo svojom živote cítila," povedala. Draco sa posadil na schody. Vedel, že nie je správne počúvať, ale keď sa to týkalo jej a jeho, vlastne nemal na výber.

"Potom choď za svojím srdcom, láska," povedal ten muž. Bol to Charlie Weasley.

"To nie je o tom ísť za svojím srdcom, toto je oveľa viac," odvetila Hermiona. "Predsa sa však trápim, čo si ľudia pomyslia?"

"Kedy si sa ty starala o to, čo si druhí ľudia myslia?" spýtal sa.

"Ja len chcem, aby boli všetci šťastní," riekla.

"Nechceš, aby si bola šťastná sama?" opýtal sa. "Čo chceš?"

"To nie je také jednoduché. Keby to len bolo jednoduché," povedala potichu. "Všetci si myslia, že je to povyrazenie. Nebudú to brať vážne. Budú si myslieť, že sme do toho vpadli po hlave. Nechcem, aby to niekto bral naľahko, pretože viem, že to tak nie je," povedala. Draco začul, že začala plakať.

"Hermiona, ľudia, na ktorých záleží, tí ľudia, ktorí ťa milujú, len chcú, aby si bola šťastná. Ak ťa Draco Malfoy, nebesá nám pomáhajte, ak ťa Draco Malfoy urobí šťastnou, potom to je to jediné, na čom záleží. Si bystré dievča, s dobrou hlavou na pleciach a nikto nikdy by ťa neobvinil, že robíš unáhlené rozhodnutia. Dopekla, trvalo ti štyri dni, kým si si vybrala farbu svojej kuchyne. Mal by som to vedieť, pretože ja som bol ten, kto musel štyri dni čakať, kým ti mohol pomôcť vymaľovať," povedal Charlie.

Rozložilo sa ticho. Draco si prial, aby vedel, čo sa tam dole deje. Začul zvuk stoličky, ktorá sa obtrela o linoleum. Rýchlo sa postavil, aby ho neprichytili a vybehol potichu nazad hore schodmi. Začul kroky kráčajúce po chodbe a zvuk otvorenia a potom zatvorenia dverí. Otvoril svoje dvere a zišiel znova dole. Hermiona práve stála pri kuchynskom dreze, v tmavej kuchyni Brlohu a vyzerala von oknom na temnú oblohu. Zostal na úpätí schodov a dlho ju sledoval. Nakoniec povedal, "toto nie je kúpeľňa."

Rýchlo sa otočila, vyľakaná a povedala, "oh, Draco. Ja viem, zišla som dole po vodu a Charlie tu jedol ďalšiu tortu, veril by si tomu, a začali sme sa rozprávať."

Prišiel k nej a riekol, "o čom?"

"Nič dôležité," zaklamala. Načiahol sa po jej ruke a pritiahol si ju k hrudi.

"Naozaj vravíš, že nič dôležité?" spýtal sa jej do ucha.

Objala ho rukami pevne okolo pása  a povedala, "keď som s tebou, nič iné nie je dôležité."

"Cítim to rovnako, Grangerová. Prečo sa zrazu tak pozoruješ a si taká vážna?" spýtal sa. Hermiona si oprela hlavu o jeho hruď.

"Čo si tvoji priatelia o nás pomyslia?" spýtala sa. Pohladil ju po vlasoch a pevne chytil.

"Neviem a je mi to jedno," odvetil. Myslel to vážne.

"A čo tvoja rodina?"

Pozrel sa na ňu, stále ju držal pevne v náručí a povedal, "nebudú veľmi šťastní, ak mám pravdu povedať. Nie sú ako Weasleyovi. Neprijmú ťa s otvoreným náručím. Nebude sa im páčiť tvoj mukelský pôvod. Je mi ľúto, ak ti to ubližuje, ale chcem sa pokúsiť byť raz vo svojom živote úprimný."

"Spôsobia ti ťažké časy?" spýtala sa.

"Asi," odvetil.

"Zrieknu sa ťa?" povedala, keď sa snažila znieť odľahčene. Pokúsila sa uškrnúť, ale dopadlo to smutne.

"Ak to urobia, potom by bolo lepšie, keby si si našla lepšiu prácu, aby si ma podporovala v spôsoboch, na ktoré som bol výchovou  navyknutý," vrátil jej úsmev. "Vzchop sa, Grangerová, všetko nejako dopadne. Maj trochu viery."

Len sa na neho pozrela, a slzy jej vyskočili do očí. "Nechcem, aby si stratil svojich priateľov a rodinu kvôli mne."

"A ja nechcem stratiť teba kvôli mojim priateľom a rodine, takže sme uviazli na mŕtvom bode. Teraz patríš ku mne. Neexistuje možnosť ako sa ma zbaviť. Už som tvojou súčasťou a ty si časťou mňa," povedal. Nevedel, čo ešte povedať, aby ju presvedčil. Priložil jej obe ruky na líca a povedal, "počúvaj, Grangerová a pochop, čo ti hovorím. Toto je skutočné. Ty a ja, my sme skutoční, sme zamilovaní a to je to jediné, na čom záleží. Teraz už o teba neprídem. Nech to znie akokoľvek hlúpo, pretože ťa už poznám celý život, taktiež mám pocit akoby som celý život čakal na teba, a ak si myslíš, že sa ťa vzdám a stratím ťa, pretože sa možno ľudia budú mračiť nad naším vzťahom, nuž potom, Grangerová, mala by si o mne zopár vecí naučiť."

Položila svoje ruky na jeho a dala ich preč zo svojej tváre. Oprela ich o jeho hruď a povedala, "ak si myslíš, že moja neistota je môj spôsob ako to zvrátiť a vzdať sa ťa, ani ty ma nepoznáš. Len preto, že sa znepokojujem nad vecami a rozoberám ich, tak to neznamená, že sa vzdám teba a mňa. Dúfam, že vieš, že moja láska k tebe je skutočná a úprimná. Takáto proste som. Musím premýšľať nad vecami a rozprávať o veciach a niekedy potrebujem uistenie. Zvládneš toto? Len mi to povedz, ináč prídeš o svoj pokoj."

"Ty si nezmar," zachichotal sa a objal ju. "Tvoja malá neistota a tvoj panovačný postoj a tvoja schopnosť domŕzať do ľudí a tvoje neustále znepokojovanie sú súčasťou tvojho pôvabu." Zohol hlavu a priložil palec na jej spodnú peru skôr než ju sladko pobozkal. "Bez žartov, láska, ledva stojím na nohách. Poďme do postele."

"Ty choď hore. Ja už viac nie som unavená," povedala.

"Čo sa chystáš urobiť?"

"Myslím, že pôjdem von a budem sedieť pod hviezdami a znepokojovať sa, a cítiť sa neisto, a možno by som mohla domŕzať do pár ľudí tým, že budem panovačná," povedala a uškrnula sa na neho.

"Pekný úškrn, to je črta, ktorú začínam považovať za obdivuhodnú," povedal. "Prosím, poď do postele."

"Dobre, ale do mojej postele. Ty choď do svojej, pretože je naozaj neskoro a nemyslím si, že by nás mali vidieť ráno v tej istej izbe," povedala, keď kráčala ju schodom.

"Nič z toho, čo ti povedal Charlie, do teba neprešlo? Nerob si starosti s tým, čo si druhí myslia," povedal Draco. Len čo to povedal, uvedomil si, že to bola chyba.

Otočila sa k nemu a povedala, "počúval si nás?"

Trochu sa strhol, ale potom sa rozhodol vyjsť s pravdou na svetlo, tak povedal, "dobre, počúval, ale nie dlho. Robil som si starosti, keď si sa nevracala z kúpeľne. Myslel som, že si sa možno utopila v toalete alebo niečo horšie. Bál som sa tak, že som mal slzy na krajíčku. Moja láska k tebe ma prinútila ísť ťa hľadať, a potom som špehoval tvoj súkromný rozhovor s Charliem. Bola to tvoja chyba, vážne," riekol, keď vytiahol všetky tromfy a sladko sa na ňu usmial.

"Tieto blbosti obvykle zaberajú?" spýtala sa pochybovačne.

"Až doteraz áno, takže mi prosím nehovor, že na teba to nefunguje. Nebudem si vedieť rady, ak nie. Budem musieť zmeniť celý svoj spôsob práce ," povedal a usmial sa na ňu.

"Choď do postele, ty hlupák," povedala a tlačila ho hore po schodoch. Keď sa dostali nahor, dala preč ruky z jeho chrbta a povedala, "moja izba je tam."

Naklonil sa bližšie k nej, jeho ruky na stene pred ňou a zašepkal, "kde?"

Načiahla sa pod jeho rukou, ukázala smerom k Ginninej izbe a povedala, "hneď tam."

"Kde?" spýtal sa a priložil tvár bližšie k jej. Pohladil svojím lícom to jej.

"Áno, tam," povedala, jej ruky sa ovinuli okolo jeho pása.

"Tá izba za nami?" spýtal sa a pobozkal ju na ucho.

"Áno, za nami," povedala potichu a pobozkala ho na jeho holú hruď. "Prečo, kde je tvoja izba?"

"Tam," ukázal kývnutím svojou hlavou, jeho ruky ju hladkali sem a tam po chrbte, jeho ústa na jej krku.

"Kde?" Bola skoro zadychčaná. Pobozkala jeho krk, zrkadlovo opakujúc jeho pohyby.

"Tam, tade," ukázal znova, pobozkal ju na kraj úst skôr než olizol jej pery svojím jazykom.

"Je to pekná izba?" opýtala sa, keď sa jeho ústa hrali s jej. Pobozkal ju hlboko.

"Prednedávnom som si to myslel," dumal. Oprela si hlavu o jeho hruď.

"Nuž, teraz, keď vieme, kde naše izby sú, mali by sme si pár hodín pospať." Pozrela sa mu do tváre a on jej dal jedinú sekundu, než ju znova pobozkal.

"Dobrú noc, Grangerová," povedal. Odtiahol sa od nej, ale držal ju za ruku. Začala ísť do svojej izby, ale dostala sa len na dĺžku paže, pretože ju nepustil.

"Dobrú noc, Malfoy," povedala. Pustil jej ruku. "Milujem ťa."

"To by si radšej mala, pretože by som ťa nenávidel, keby som ťa miloval ja a ty by si ma nemilovala," povedal skoro šeptom. Cúvala smerom k svojej izbe a keď sa dostala k dverám, stále stál uprostred chodby.

Chvíľu zostala vo dverách, otočila kľučkou, vkročila do izby, ale pozrela sa na neho ešte raz než povedala, "oh, Malfoy, nechceš ísť do mojej izby? Len spať, pretože som naozaj hrozne unavená."

"Myslel som si, že sa nikdy nespýtaš," povedal. Prešiel k nej, položil ruky popod jej a nechal ich na jej chrbte. "Poď, pomaznaj sa so mnou, Grangerová a zaspíme jeden druhému v náručí. A keď sa zobudíme, môžeme mať súlož na dobré ráno."

Vzdychla si a povedala, "na krátku chvíľu, Malfoy, veľmi krátku chvíľu si bol naozaj sladký a romantický, ale potom si to musel zničiť. Niekedy si myslím, že by si vôbec nemal otvárať svoje ústa." Otočila sa, prešla cez dvere a vtiahla ho do vnútra. Zatvorila dvere,  potom vliezla do postele a presunula sa ďalej ku stene. Vyzliekol si nohavice a vliezol vedľa nej.

"Keby som neotvoril svoje ústa, Grangerová, nemohol by som urobiť toto," povedal, keď sa predklonil a venoval jej hlboký, otvorený bozk. Po tom bozku nadvihol obočie a povedal, "vidíš."

"Dobre, niekedy je v poriadku, keď otvoríš ústa. Choď spať." Presunula sa nabok, ovinula rukami jeho telo a nohou jeho nohu. Položil jednu ruku pod jej hlavu a druhú okolo nej. Usmial sa v duchu. Toto bolo tak ako veci mali byť. Rýchlo sa na ňu pozrel, ale ona už mala zatvorené oči.

"Ešte jedna vec, Grangerová, skôr než upadneš do spánku," povedal.

"Áno," odvetila napoly spiaca.

"Toto," riekol. Priložil svoju ruku pod jej bradu, priklonil jej hlavu smerom k svojej, predklonil sa a ešte raz ju pobozkal.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 26 (Hodnotenie: 1)
Od: gama - 17.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Ty jsi prostě naše zlato:-)
Taká pekná kapitola na sobotné ráno. Je tu 27. Jimmi

Re: Kapitola 26 (Hodnotenie: 1)
Od: ladyF - 17.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
nevím jak to děláš, ale vždy když to nejmíň čekám, tak mě překvapíš novou kapitolou. Díky Jimmi, je to úžasná povídka.
Taká pekná kapitola na sobotné ráno. Je tu 27. Jimmi

Re: Kapitola 26 (Hodnotenie: 1)
Od: Carma - 17.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
teda, jimmi, ty vždy vieš ako prekvapiť! kapitola z AUP je to naj cez tento deň....
Taká pekná kapitola na sobotné ráno. Je tu 27. Jimmi

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED