archiv.hpkizi.sk
Kapitola 22
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 11.10. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Normálne si nechávam túto poviedku vždy jeden deň "odležať", ale keď ste sa dnes tak snažili, nechcela som vás sklamať.  Slovosled som upravovala minimálne, preto je tam toľko čiarok. Musela by som mať viac času. Snáď to takto stačí. A to, že je skoro v každej vete sloveso povedal - neviem, čo s tým, je to tak v origináli.Kapitola 22

Keď sa Hermiona otočila tvárou k nemu, šaty jej skĺzli z pliec a spadli na zem. Jediné, čo si Draco pomyslel, bolo, 'môj bože, je nádhernejšia než som si kedy predstavoval.' Jej prsníky boli svieže a okrúhle, jej pás bol úzky, jej boky široké a jej nohy dlhé a štíhle. Zhlboka sa nadýchol, nasal vzduch a potom vydýchol. Načiahol sa k nej a potom sa ozvalo zaklopanie na dvere.

"Dopekla!" zahundral Draco pod nosom. Kývol na Hermionu a zašeptal, "vie niekto, že si tu?" Pokrútila hlavou, že nie. "Kúpeľňa je obsadená," povedal.

"Malfoy?" spýtala sa tá osoba.

"Prekliaty Potter," Draco naznačil ústami Hermione. Zohla sa, aby si obliekla šaty, ale položil na ne nohu, úmyselne, a otočil sa k dverám.

"Choď preč, Potter, povedal som, že kúpeľňa je obsadená a nijako zvlášť nemám chuť deliť sa o ňu s tebou," Draca išlo rozhodiť.

"Nevidel si Hermionu?" spýtal sa Draca.

"Ako by som do prčíc vedel, kde je Grangerová? Som na záchode, hrom do toho!" povedal. Hermiona sa začala smiať a on jej rukou zakryl ústa.

"Prepáč za vyrušenie, to len preto, že sa Ron vrátil a chce s ňou z nejakého dôvodu hovoriť. Keby si ju videl, povedz jej, aby za mnou prišla na prízemie a ja pôjdem von, aby som dozrel na Rona s ňou." Harry odišiel a Draco sa otočil, ústa otvorené v šoku, smerom k Hermione. Tiež mala ústa otvorené a vyzerala ako keby jej niekto vyrazil dych.

Začala zrýchlene dýchať. Sťažka dýchala a zohla sa v páse, jedna ruka na Malfoyovom pleci.

"Zhlboka dýchaj," radil jej.

Postavila sa a povedala, "o čo do pekla ide? Mal byť na svojich pokašľaných medových týždňoch! Musím odtiaľto vypadnúť. Nechcem vidieť Rona!" Zohla sa, aby si znova zdvihla šaty a nech ho to veľmi bolelo, keď jej dovolil znova si ich obliecť, urobil to.

"Chceš, aby som šiel dole s tebou?" spýtal sa.

Začala plakať, šaty stále v ruke, a on ju zobral za ruku. Keby mohol z kúpeľne prekliať Rona Weasleyho a dostať ho tým preč, urobil by to. Pohladil ju po vlasoch a povedal, "je to v poriadku. Nemusíš sa ísť stretnúť s tým blbcom."

Vošla do svojich šiat a zvrtla sa. "Zapni ma," bola jej prostá požiadavka. Najprv si navliekol svoju košeľu, zapol gombíky a potom zazipsoval ju. Obaja vyšli z kúpeľne a na chodbe na nich stále čakal Harry Potter.

Namiesto toho, aby sa na nich nevraživo pozrel, objal Hermionu v náručí. "Malfoy má pravdu, nemusíš ísť dole."

"Čo chce? Kde je Pansy?" spýtala sa Hermiona.

"Neviem a ver mi, že jeho rodina práve teraz nie kvôli nemu ani najmenej šťastná. Chceš, aby som mu povedal, nech ide preč?" spýtal sa Harry.

Nevedela, čo chce. Ron práve ničil jej perfektný deň. Spýtala sa, "koľko je hodín?"

Harry sa zatváril zmätene, ale pozrel sa na hodinky. Bolo 11.53. Neodpovedal hneď, tak Hermiona zobrala Harryho za zápästie a pozrela sa na hodinky sama. Povedala, "stretnem sa s ním o sedem minút. Nezničí mi tento perfektný deň. Po polnoci sa s ním stretnem." Harry pochopil.

Draco povedal, "privediem ju dole o sedem minút." Harry sa otočil a zišiel dole schodmi.

Hermiona sa pozrela na Draca a povedala, "ako vyzerám?"

Chcel sa spýtať, prečo sa o to stará, pretože to bola len červenovlasá lasica, ale povedal, "nádherne," pretože to bola pravda.

Chytil ju za obe ruky a zhlboka sa nadýchol. Spoznala, že to bola výzva pre ňu, takže sa riadila jeho príkladom a tiež sa zhlboka nadýchla.

"Toto nič nezmení, Hermiona," povedal. Dúfal v to.

"Samozrejme, že nezmení," povedala. "Prečo? Prečo si myslíš, že je tu?"

Draco si pomyslel, že ten sprostý hlupák si to asi rozvážil a zistil, že odhodil diamant kvôli troche hnoja. "Neviem, prečo je tu." Draco sa pozrel na hodinky. Bolo 11:57. "Tri minúty."

Zavzlykala a začala si žmoliť ruky. Potom si ich potrasením uvoľnila a povedala, "pohni kostrou, ženská. Zvládneš to. Kde je tvoja odvaha?"

Usmiala sa na Draca a on povedal, "ty vieš čítať myšlienky, pretože presne to isté som si pomyslel?"

Naklonila sa k nemu, aby ho objala, a povedala, "keby som vedela čítať myšlienky, asi by som ti pravdepodobne strelila facku za tie hriešne veci, nad ktorými si premýšľal v kúpeľni." Objal ju tiež a zaškeril sa.

Vedela čítať myšlienky.

Pustil ju a povedal, "kým sa dostaneme dole, bude polnoc." Ešte raz sa zhlboka nadýchla, chytila Draca za ruku a začala ísť po chodbe smerom ku schodom.

Brali každý schod pomaly, opatrne a obozretne. Povedala, "mám pocit, akoby ma viedli na popravisko." Nemohol si pomôcť, aby sa neusmial. Keď sa dostali na posledný schod, otočil sa k nej a pobozkal ju na líce. Pred ňou stál celý klan Weasleyovcov a povzbudzovali ju svojimi usmievavými tvárami.

"Rozmláť tomu bastardovi gule," povedal George.

"Nepripúšťaj si žiaden z tých jeho kecov," povedal Charlie.

"Vypočuj ho, Hermiona, ale začaruj ho, ak to bude nevyhnutné," povedal Percy.

Pani Weasleyová ju objala a povedala, "budeme tu pre teba, miláčik."

Harry ju objal a Ginny povedala, "zakrič, keby si ma potrebovala. Stále zvládnem desivé kúzlo strašidelného netopiera." Hermiona ich tak veľmi všetkých milovala. Priala si, aby bola súčasťou tejto rodiny. Bola súčasťou tejto rodiny.

Pozrela sa na Draca, ktorý ju stále držal za ruku. "Ideme?"

"Samozrejme," odpovedal.

Vyšli prednými dverami a Ron sedel na predných schodoch. Postavil sa. Stále mal oblečený smoking. Pozrel sa na Draca a povedal, "necháš nás na chvíľu osamote, Malfoy?"

"Myslím, že nie, Weasley," odpovedal Draco. "Ak sa chceš rozprávať s mojím dievčaťom, buď sa s ňou budeš rozprávať v mojej prítomnosti alebo vôbec nie."

Hermiona sa v duchu potajomky usmiala. Páčilo sa jej, keď bola označená ako 'jeho dievča'.

"Dobre, Malfoy," povedal Ron. "Hermiona, celý večer som rozmýšľal o tejto záležitosti a chcem, aby si vedela, že k tebe cítim len lásku a rešpekt a že som mal byť muž a vyriešiť veci s tebou predtým než som sa začal vídať s Pansy."

"Ešte lepšie, Ron," začala Hermiona, "na začiatku si si s ňou vôbec nemal začať."

"Správne," povedal a pozeral sa do zeme. "Ja len, že sa cítim vinne, keď začínam s mojím novým životom a viem, že ty si taká smutná a opustená. Chcem, aby si začala so svojím životom, a odpustila mi, raz a navždy."

"Ron, cez toto sme už prešli, predtým než si dnes večer odišiel. Moje šťastie už na tebe viac nezáleží. Som v poriadku a vždy v poriadku budem. A odpúšťam ti, len nebudem schopná dlhú dobu zabudnúť," povedala Hermiona.

"Chcem byť znova tvoj priateľ. Chýba mi mať ťa za priateľa, Hermiona. Mám ťa tak veľmi rád, len nie tým spôsobom, ako som mal mať," povedal vážne.

"Ron, vráť sa k svojej žene. Kým sa rozprávame, sa moje srdce hojí vďaka Dracovi," stisla Dracovi ruku, "a sme stále priatelia, sľubujem."

"Áno, Pansy je už asi von z vane. Dáva si prekliato dlhý kúpeľ. Nuž, nechcel som ti zničiť večer," povedal, kývol hlavou smerom k Dracovi. "Dobre sa o ňu postaraj, kamoš," Otočil sa k Hermione, "zbohom, Hermiona." Hermiona pustila Dracovu ruku, položila obe ruky na Ronove plecia a pobozkala ho na líce.

"Ron, to, že si ma opustil, bola najlepšia vec, ktorú si kedy pre mňa urobil," znova zopakovala. Prikývol a odmiestnil sa.

Stála chrbtom k Dracovi, uprene pozerala na miesto, kde bol pred chvíľou Ron. Prišiel k nej a objal ju rukami okolo pása. Oprela sa chrbtom o neho, ale potom sa na jeho prekvapenie vytrhla z jeho objatia a rozbehla sa nazad do domu. Bežala celú cestu hore schodmi a zamkla sa v kúpeľni.

Draco bol šokovaný. Mal by za ňou utekať? Otočil sa a pomaly kráčal nazad do domu. Celý Weasleyovský klan tam postával a civel na neho. "Počuli sme Rona," povedal Harry. "Daj Hermione trochu času, Draco." Poklepal Draca po pleci.

"Nuž, je veľmi neskoro, takže ja a Arthur ideme do postele. A vy mládež nezostávajte dlho hore." Pani Weasleyová zobrala svojho manžela za ruku, ale potom prešla k Dracovi. "Ďakujem ti, že máš rád naše dievčatko, Draco. Zaslúži si niekoho ako ty."

Draco si pomyslel, že to bola najkrajšia vec, ktorú mu kedy kto povedal, bez výnimky.

Harry a George prešli do kuchyne po ďalší kúsok torty. Charlie sa zvalil na gauč a Ginny povedala, "nezaspi tam, je to naša posteľ."

Charlie povedal, "myslel som, že si povedala, že Hermiona chce tento gauč."

"Nuž, som si istá, že by teraz mala radšej súkromie," povedala Ginny. Zvalila sa na nohy svojho veľkého brata a odrážala sa sem a tam. Charlie zastenal v predstieranej bolesti.

Percy k nim prišiel, nadvihol Ginny do náručia a potom sa zvalil na svojho brata tiež. Draco videl ako sa všetci zabávajú; kamarátstvo, ktoré pochádza z toho, že máte veľkú rodinu, vytváralo priateľov, ak chcete. Nikdy to nemal, keď bol mladý, keďže bol jedináčik. Niet divu, že po tom tak veľmi túžila Grangerová. Tiež bola jedináčik, a okrem Rona, nebola táto rodina až taká hrozná.

Vyšiel po schodoch a položil ruky na dvere kúpeľne. Než mohol niečo povedať, otvorila dvere. Mala na sebe pekné, krátke, bavlnené, žlté pyžamové šortky, ktoré sa zhodovali s kabátikom. Vyzerala ako anjel. Vlasy mala rozčesané a rozpustené vzadu na chrbte v dlhých v hnedých vlnách. Jej tvár bola čerstvo umytá a keď prišla bližšie a objala ho, pomyslel si, že vonia tak sladko zmesou mydla, zubnej pasty a Hermiony.

"Čo ideme robiť teraz, Hermiona?"

"Čo robia ostatní?" spýtala sa.

"Rodičia Weasleyovcov išli do postele a zvyšok robí nálet na tortu," povedal.

"Mohla by som ísť po koláč a potom možno sa ísť trocha maznať?" spýtala sa okúňavo.

"Nemohli by sa ísť najprv maznať a potom ísť po koláč?" navrhol.

"Nie, hlupáčik, to nedáva žiaden zmysel, pretože keď sa raz začneme maznať, kto vie, kam to možno povedie. Samozrejme, pretože budem spať na gauči, nebude to viesť ďaleko, pokiaľ nechceme aby nás niekto vyrušil," usmiala sa. Zasmial sa. "Čo je?" spýtala sa, nevidela v tom nič vtipné.

"Oh, nič, ja len, že tvoj gauč zabrala Weslíčka a tebe bola znova pridelená príjemná súkromná spálňa. Nebude to príjemné miesto na muchlovanie, Hermiona?" spýtal sa a podnetne zdvihol obočie.

"Oh, pánabeka, stvorila som príšeru," povedala.

"Nie, moja drahá, mňa stvorili moji rodičia, ty sa len musíš so mnou zmieriť," povedal, zobral ju za ruku a prebehol prstom zľahka po jej ruke. Skončil na jej pleci a potom sa zohol a pobozkal jej ruku nad lakťom. "Po tebe, moja drahá, poďme si po svoju dávku koláčovej šou." Zišli dole schodmi, zase ruka v ruke.

Než sa dostali na spodný schod, povedala, "na ktorom rande si myslíš, že sme teraz, Malfoy?"

"Pánabeka, Grangerová, ty nevieš nič?" spýtal sa. Predklonil sa a silno ju pobozkal na ústa, bolo mu jedno, kto ho vidí a povedal: "Sme na našich medových týždňoch!"


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 22 (Hodnotenie: 0)
Od: Monie - 11.10. 2008
Oooo to bylo sladké. Stejně je to umění napsat o jednom dni 22 kapitol, to se jen tak nevidí. Sice jsem trochu doufala, že Ron bude škemrat a plazit se a Hermiona ho odpalkuje, ale i tak jsem spokojená :) Dík Jimmi za krásný překlad

Re: Kapitola 22 (Hodnotenie: 1)
Od: Hannellka - 11.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Krásné, co všechno se dá stihnout za jediný den :D díky Jimmi
Nová kapitola. Jimmi

Re: Kapitola 22 (Hodnotenie: 0)
Od: Tez - 12.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Krása! Krása, krása, krása. Nemám slov. Celou kapitolku sem vzala jedním dechem a teď už se opět nemůžu dočkat další = D. Ach ty tvé překlady...to je pohádka ;-)

Re: Kapitola 22 (Hodnotenie: 1)
Od: ladyF - 12.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Ach...co dodat, bylo to nádherné. Předpokládám, že dalších 20 kapitol bude od půlnoci do rána a jestli jsou zrovna na líbánkách, tak do rána vážně budou v domově důchodců.
Díky za překlad, Jimmi. Než jsem to začala číst, tak jsem ještě napůl spala, ale tohle dokáže dokonale probudit.
Nová kapitola. Jimmi

Re: Kapitola 22 (Hodnotenie: 0)
Od: Neprihlásený - 12.10. 2008
ooooooooo jimmi toto bol ten najkrajsi darcek ktory som dostala k maodeninam =)) dikkkkky

Re: Kapitola 22 (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 12.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Jupíííííííí, Hermiona s Dracem brzy předhoní tu Fretku s Rezavákem......už teď srovnali krok a mají líbánky (teda doufám, že medové týždně jsou opravdu líbánky, ale což :-D ).
Měli by si ale dávat pozor, nebo s touhle rychlostí budou mít za týden dítě do prvního ročníku Bradavic :-DDDDDD

Samozřejmě děkuji moc a moc Jimmy, sice to čtu až v neděli, ale stejně mi to strašně zvedlo náladu a z toho, jak jsem se řehtala se i dítě v břiše probudilo a začalo mohutně kopat :-DDD

Jimmy, mám dotaz....chodíš ty vůbec někdy spát????Jak to vlastně stíháš - práci, domácnost, překlady několika povídek........nejsi ty nakonec taky čarodějka????? Mám dojem, že ano a jsem za to ráda.....
Čarodejka by som chcela byť, mám dojem, že nestíham nič. A to som obmedzila spánok na 6 hodín. Asi to bude tým. Ešte si zabudla, že k tomu prerábame dom. Už od prázdnin. V obývačke nasťahovaná kuchyňa aj s kúpeľňou.

U synátora sa prejavuje jeho vek (má 15) revoltou v škole, ale doma je to v pohode. Keby nás nezavolali na pohovor zo školy, tak ani neviem, že mu hrozí dvojka zo správania. Ignoruje autority, ale veď má na to vek, nie? Čo mu mám na to povedať, že neverím jeho verzii, pretože sa líši od učiteľovej? Je chyba aj v škole alebo ako každá matka vidím všetko ružovo? Proste sa v škole predvádza. Ale čo, keď nie a ja kdesi urobím alebo som urobila osudovú chybu? Chalan v jeho veku, keď bude mať pocit, že je sám, ľahko urobí kravinu. Desím sa toho, že ho v škole vyhecujú tak (vedia mu vynadať do neschopných, neužitočných a podobne), že niečo vyvedie. Preto musím pri ňom stáť za každých okolností. Vie to a nezneužíva to?

Preto prekladám, aby som sa takýchto myšlienok zbavila. Na chvíľu. Pri prekladoch vypnem a pustím to všetko z hlavy. Skvelý relax. O to je vždy horší návrat do reality.
Re: Kapitola 22 (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 12.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Tyyyy brďo, ještě ke všemu rekonstrukce domu a synátor v pubertě, ty jsi asi opravdu z jiné dimenze....ale já jsem za to moc ráda.


Jinak se synátorem - pravda asi bude na obou stranách, kdysi jsem i učila (s plným vzděláním) a mám dojem, že kolegové na Slovensku se od těch tady u nás Čehůnů zase až tak lišit nebudou - povětšinou starší, komunismem a jeho výchovnými metodami zcela pohlcené paní, které mají vždy pravdu. Samozřejmě dnešní mládež je ta nejhorší, která kdy mohla existovat, nevychovaná, drzá atd.atp...... jo a taky určitě nemají ty dnešní děti úctu ke staršíma zkušenějším :-DDDD prostě děěěěěs :-DDD. Nechtěla bych teď chodit do školy a narážet na tyhle "pani učitelky". Přeju ti pevné nervy a ať se synem dokážete najít ty správné cesty, aby školu dodělat ve zdraví a příliš nepoznamenaný na duši. Pokud je po tobě, určitě časem pochopí, že některé boje se vyhrát nedají a že moudřejší ustoupí - byť by ten moudřejší byl ten vychovávaný. I to se stává :-D Hodně sil přeji, budeš je asi potřebovat.....dvojka z mravů už v říjnu.....syn je asi velký individualista :-D
Nová kapitola. Jimmi

Strašne moc všetkým ďakujem. Ja som sa sem ráno kukla a ... zachvíľu idem pridať ďalšiu kapitolu. Ďakujem strašne moc.

Re: Kapitola 22 (Hodnotenie: 1)
Od: Carma - 12.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
tak tá posledná veta sa dracovi podarila! smejem sa ako v škole cez prestávky, a to už je čo povedať... teším sa na ďalšiu kapitolu a vďaka za preklad.
Nová kapitola. Jimmi

Snažila som sa kúsok z 23 preložiť v práci, ale keď som dvakrát skoro vybuchla, musela som to zabaliť. Ja nemám slov, táto poviedka je proste generátor dobrej nálady. Skúsim večer.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED