archiv.hpkizi.sk
Kapitola 19
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 04.10. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.
All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Kapitola 19

Hermione sa krútila hlava, čo nebola dobrá vec vzhľadom na to, že bola na streche. Práve povedal, že má v pláne sa s ňou niekedy oženiť. Merlin jej pomáhaj.

"Grangerová?" spýtal sa. Stála v jeho náručí, oči doširoka, ústa otvorené a zdanlivo nereagovala.

"Grangerová!" povedal rozhodnejšie. Zdalo sa, že je v nejakom druhu tranzu. Bol takmer pripravený zobrať ju k Sv. Mungovi, keď pokrútila hlavou, pozrela sa na neho a usmiala sa. "Všetko tam v pohode, dievča?" spýtal sa a usmial sa na ňu.

"Povedal si, že máš v pláne si ma niekedy zobrať," objasnila.

"Vážne? Nespomínam si," uškrnul sa. Obočie sa jej spojilo a úsmev vystriedalo zamračenie. "Oh, Grangerová, ty si tá najsladšia maličká. Samozrejme, povedal som to. Je to niečo, čo sa chystá stať a pretože sa ťa to týka, myslel som, že by si to mala vedieť."

Bez ďalšieho ich priamo premiestnil do kuchyne. Tentoraz bola prázdna. Hermiona pustila jeho rameno a obzrela sa. "Kdeže sú všetci?" spýtala sa. "Draco, koľko je hodín?"

"Pobozkaj ma a poviem ti to," povedal.

"Presný čas stojí bozk?" spýtala sa.

"Všetko niečo stojí, len buď vďačná, že si po mne nechcela tiež rande, lebo by som požadoval oveľa viac," povedal figliarsky.

Pokrútila hlavou a povedala, "vážne." Prešla k nemu, schmatla ho za zápästie a pozrela sa na jeho hodinky. Bolo 10.30. Stále ho držala za zápästie a ťahala ho k zadným dverám. Vonku okolo veľkého okrúhleho stola sedel Harry a celá rodina Weasleyovcov, okrem Rona a tej malej ženskej. Zastavila sa pri sieťových dverách,  Draco stál za ňou a sledoval tú scénu spoza jej chrbta. Všetci sa smiali a spomínali. Hermiona zacítila bodnutie žiarlivosti, pretože toto bola tá rodina, ktorú vždy chcela a ktorú určite nebude mať.

Draco oprel hlavu o jej plece a povedal jej do ucha, "čo sa deje, Hermiona?"

"Pozri sa na nich."

"Dobre, a čo vidím? Proste mi to povedz, prosím." Objal ju rukami okolo pása.

"Vidíš to, čoho nikdy nebudem súčasťou a z toho som smutná," povedala potichu.

"Myslel som, že si povedala, že si s Ronom skončila," povedal váhavo.

"Skončila," potvrdila, keď položila ruky nahor na sieťovú výplň dverí, "ale nikdy neskončím s nimi." Cítila sa tak veľmi smutno a zrazu bezvýznamná.

Charlie Weasley sa priblížil k dverám a otvoril ich tak náhle, že Hermiona a Draco obaja odskočili dozadu. "Prepáčte vy dvaja, ale mama ma práve poslala pohľadať vás. Bola si istá, že by ste neodišli bez rozlúčenia. Poďme, skvele sa smejeme, keď sedíme okolo stola." Zobral Hermionu za ruku, ona zobrala Draca a prešli až k stolu. Boli tam voľné len dve stoličky. Jednu si zobral Charlie, a Hermiona šla zobrať jednu od druhého stola, keď ju náhle Draco zobral za ruku, posadil sa a stiahol ju do svojho lona. Tentoraz, dokonca aj s jej pseudorodinou okolo seba, sa necítila nesvoja z Dracových činov. Bolo to správne.

"Vyzeráš taká rozmrzelá, drahá," povedala pani Weasleyová Hermiona z druhej strany stola. "Si unavená? Možno si dnes bola priveľa na slnku."

Bill sa zasmial a povedal, "myslím, že dnes mala priveľa pohybu."

Všetci sa zasmiali a ona sa začervenala a zvesila hlavu.

"Väčšinu dňa naháňala tohto darebáka," povedal George, znova sa zasmial a ukázal palcom na Draca.

Pán Weasley povedal, "prídeš zajtra na nedeľný obed, Hermiona?"

"Stále som pozvaná na nedeľné obedy?" spýtala sa úplne vážne.

Všetci pri stole sa na seba pozreli, v šoku a v zmätku.

"Samozrejme, že si, drahá, prečo by si nebola?" povedala pani Weasleyová.

"Teraz máte Pansy," povedala. Každý pri stole zbledol a buď sa zachichotal alebo zakašľal.

"Pansy!" povedala Ginny. "Panenka skákavá, Hermiona, len preto, že bol môj brat poriadny blázon a vzdal sa takej dobrej veci ako ty kvôli čistokrvnej prasačej tvári, tak to neznamená, že stále nie si súčasťou tejto rodiny."

Zacítila ako sa Dracove rameno okolo nej pevne zovrelo, keď zohol hlavu a pobozkal jej plece. "Vidíš," povedal.

"Môžeš pozvať na obed aj Draca, ak si praješ, miláčik," povedala pani Weasleyová. Po tomto všetci prešli na inú tému. Nepočúvala, ale sedela tam v úžase z tejto rodiny, ktorú milovala už odkedy mala dvanásť rokov.

"Všetko tam v pohode, Grangerová?" spýtal sa jej Draco, rovnako ako sa jej spýtal predtým. Trochu sa na jeho nohách pootočila, aby sa na neho pozrela.

"Toto všetko sa ukazuje lepšie než som mohla dúfať. Dostala som Weasleyovcov a teba." Nepovedala to, aby to bolo zábavné. Bolo to, čo si skutočne myslela a čo u Draco vyvolalo už asi miliónty úsmev za ten deň.

Priložil jej ruku na líce a povedal, "nie, dostala si mňa a Weasleyovcov. Mal by som byť vymenovaný prvý a oni až druhí."

Ignorovala celú tú hlučnú konverzáciu a smiech od stola. Ani si neuvedomila, že George pred ňu položil pohár vína, keď povedala, "vieš, viem, že ťa moji rodičia budú zbožňovať a podľa všetkého s tebou nemajú problém ani Weasleyovci. To ma ale núti uvažovať nad tým, čo si o mne budú myslieť tvoji rodičia?"

Zobral jej pohár vína z ruky a poriadne si odpil. Vrátil jej ho a prečistil si hrdlo. Váhal. Samozrejme, že jeho rodičia nebudú mať Grangerovú radi. Samozrejme, že budú proti. Mala mukelský pôvod a on bol čistokrvný. Dokonca aj keď svet už viac neobsahoval zlo z Voldemorta, takéto veci prekážali ľuďom ako pani a pán Malfoyovci. Jeho mlčanie ju prinútilo zvrtnúť sa smerom k stolu. Zobrala si pohár, ten, ktorého sa už dotkli jeho pery a dala si poriadny dúšok. Tú odpoveď už poznala.

Draco sa rozhodol neodpovedať. Vedel, že poznala odpoveď na svoju otázku skôr než sa spýtala. Zdvihol svoj vlastný pohár a nalial ho do seba jedným pohybom. Odložil prázdny pohár a položil ruku na jej chrbát, kým sa nakláňala dopredu s hlavou opretou o ruky na stole. "Si unavená, Hermiona?" spýtal sa Harry vedľa nej. Videl ako ju Dracova ruka hladí po chrbte a uvedomil si v tej chvíli, že sa skutočne zaujíma o jeho priateľku. Harry sa načiahol a uhladil jej vlasy preč z tváre.

"Áno, som unavená. Bol to dneska dlhý deň, priveľa som vypila a priveľa som dnes pobehovala," povedala na rovinu.

Naklonil sa bližšie k nej a pobozkal ju na líce. Postavil sa, zamával svojím prútikom a hudba začala. Hoci skupina odišla, rovnako ako ostatní hostia, Harry nebol pripravený nechať hostinu skončiť, ešte nie. "Zatancuj si so svojím starým priateľom, Hermiona." Zobral ju za ruku a vyviedol ju z Dracovho lona.

"Som príliš unavená," povedala mu. Ignoroval ju a zaviedol ju na prázdny tanečný parket.

"Udržím ťa, keby si mala spadnúť," povedal láskavo. Všetky oči viseli na nich. Ale nikto ich nepočul, keď sa šeptom rozprávali. "Robí ťa šťastnou, Hermiona?" nakoniec sa Harry spýtal, držal ju bližšie, kým tancovali.

"Áno, robí," odpovedala potichu.

"Myslíš, že by si ho mohla milovať?" spýtal sa.

"Viem, že ho milujem," povedala pomaly. Bolo to desivé takto to mu to priznať.

"Predstavuješ si s ním budúcnosť?" spýtal sa, keď sa zastavil. Priložil jej ruku na líce.

Pozrela sa do jeho smaragdových očí a povedala, "áno."

"Dobre. Chcem, aby si bola šťastná," povedal Harry a znova sa pohol. "Ron by ťa neurobil šťastnou, nie nadlho. Potrebuješ niekoho, kto má v sebe tak veľa ohňa ako máš ty. Niekoho, kto vie byť nadšený vecami a nie poddajný, niekoho, kto je výzvou pre tvoju myseľ a spochybňuje tvoje názory. Niekoho, s kým sa nezačneš tak ľahko nudiť. Možno som bolo mizerným priateľom, keď som ti nepovedal o Ronovi a Pansy, ale koniec koncov som vedel, že je to pre tvoje dobro, dokonca aj keď si to nevedela ty."

"Jednako si mi to mal povedať," povedala.

"Možno, ale spomínam si, že ty si v mojom živote urobila množstvo vecí bez toho, aby si mi o tom povedala, len preto, že z dlhodobého hľadiska to bolo pre väčšie dobro," povedal Harry.

"To bolo iné. Zachraňoval si celý kúzelnícky svet a niekto ťa musel udržať na ceste aj proti tebe samotnému," uškrnula sa.

"Žiaden rozdiel, nie tak celkom," vysvetľoval, "pretože tentoraz možno nezachraňujem celý kúzelnícky svet, ale zachraňujem po mojej žene druhú najdôležitejšiu osobu v mojom živote." Pobozkal ju na líce a povedal, "myslím, že si teraz pôjdem zatancovať so svojou ženou."

"Necháš ma stáť na tanečnom parkete?" spýtala sa Hermiona a nadvihla obočie.

"Nie, Draco je rovno za nami, pripravený ťa ihneď prevziať." povedal Harry. Podal jej ruku Dracovi a povedal, "ideš ty, Draco. Buď k nej dobrý, inak sa zodpovieš nám všetkým."

"Áno, áno, Potter, som vystrašený, už som úplne vydesený," povedal Draco s úsmevom. Zobral Hermionu za ruku, pritiahol si ju k sebe a potom sa zvrtol a povedal Harrymu, "Potter, vďaka. Vždy sa o ňu budem dobre starať, sľubujem."

Harry prikývol. Ďalšie slová by boli zbytočné.

Draco jej položil ruky na chrbát, kým ona položila hlavu na jeho plece. Povedal, "nechcem, aby tento deň skončil."

"Ani ja nie," priznala.

"Žiaden iný deň v mojom živote sa nedá s týmto porovnať," povedal.

"Viem," bolo jediné, čo mohla povedať na oplátku.

"Nikdy ti neublížim," povedal.

Vážnosť jeho tváre ju zrazu vyplašila. Pozrela sa na neho a povedala, "žiadne žarty, Malfoy? Vo všetkej vážnosti a úprimnosti. Viem, že mi neublížiš. Ani ja tebe neublížim. Neboj sa."

Hodil hlavou dozadu a zasmial sa. "Ty mi hovor, aby som sa nebál! Ty? Kráľovná starostí? Princezná, Grangerová, rozhodne princezná."

"Budem sa báť za nás oboch," povedala.

"Som si istý, že budeš," povedal, keď sa hánkami pravej ruky posunul po jej ruke a poslal na ňu zimomriavky. "Zima?" uškrnul sa.

"Nie tak celkom, ty hlupák," odpovedala.

"Vzrušená?" spýtal sa s vycerenými zubami.

"Možno," odpovedala. Chcel zistiť, aké ďalšie odpovede by mohol jej telo prinútiť odhaliť. Jeho pery sa zľahka dotkli jej líca, jeho dych zohrial jej tvár. Jeho ruky sa rozovreli na jej chrbte a pritlačili ju k jeho pevným svalom. Jej telo bolo také mäkké, jej pokožka ako hodváb. Jeho ústa prešli k jej krku, ktorý zľahka olízal, vystrčil na chvíľu jazyk, aby ochutnal pokožku, ktorú práve obdivoval. Jej ruky prešli k jeho krku a pritlačila sa telom dokonca ešte bližšie. Oh, zbaviť sa Weasleyovcov a byť s ňou úplne osamote... muž by mohol snívať.

"Tvoje telo ťa prezrádza, Hermiona," nakoniec Draco povedal. "Myslím, že dnes večer chceš so mnou spať. Počúvaj svoje telo. To ti nikdy neklame."

"Radšej by som počúvala svoju hlavu," povedala hravo.

"Prečo, srdce je múdrejšie," vrátil.

"Je?"

"Samozrejme, že je," povedal, ľavá ruka stále na jej chrbte a pravá ruka prešla okolo nej, aby spočinula na jej krku. "Tvoje srdce chce to, proti čomu bojuje tvoj mozog. Počúvaj svoje srdce." Položil svoju ruku na jej hruď. Srdce jej rýchlo bilo. Priložil svoje pery na jej a povedal, priamo na jej ústach, akoby ju každé slovo takmer bozkávalo, "počúvaj svoje srdce." Pritlačil svoje pery pevne na jej, jeho pravá ruka zostala uväznená medzi ich telami, stále na jej hrudi.

Odtiahla sa, prehla svoj chrbát od neho, ktorá pritláčal len jeho spodnú časť. Privádzala ho do šialenstva. "Moja hlava mi hovorí, aby som utiekla preč, a moje srdce hovorí zostaň, zostaň, zostaň. Som rozpoltená."

"Nechcem, aby si bola rozpoltená, ale aby si bola úprimná a čestná." Pohladil jej líce.

"Chcem sa s tebou milovať, to je úprimná pravda," nakoniec povedala. Pozrel sa na ňu, pokúšal sa prísť na to, či to, čo práve počul, bolo to, čo práve počul.

"Nezahrávaj sa s mojimi citmi," povedal. To ju z nejakého dôvodu prinútilo zasmiať sa.

"Som vážna," povedala.

"Preboha, tak prečo tu ešte stále stojíme?" spýtal sa. Zobral ju za ruku a viedol preč z tanečného parketu.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 19 (Hodnotenie: 1)
Od: Hannellka - 05.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Jsem si normálně myslela, že mám vidiny a ona je to sladká realita :D Jimmi, děkuju,děláš mé dny příjemnější :D

Re: Kapitola 19 (Hodnotenie: 1)
Od: ladyF - 05.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
*roztažený škleb, který mě bude provázet po zbytek dne*
Tak tomuto teda říkám kráásné ráno, děkuju Jimmi.
Ďalšia kapitola k tejto poviedke. Roztažený škleb je slabé slovo. Som zvedavá, čo na ňu povieš. Jimmi

Re: Kapitola 19 (Hodnotenie: 0)
Od: Tez - 05.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Krása, moc moc moc. Nemám slov. Jen se tady hloupě opakuju. Vůbec nwím, co mám napsat. Naprosto krásně přeložené

Ďakujem všetkým. Snažím sa preložiť AFP, ale sú tam spojenia, ktoré mi dávajú zabrať, zatiaľ neviem, čo s nimi. Uvidím, koľko toho stihnem (popri tom aj pracujem), ale táto poviedka nemá chybu. Som zvedavá, či sa v dome plnom Weasleyvcov k niečomu dostanú, ale podľa toho, že je to označené ako T, možno ani nie. No a samozrejme - sme takmer v polovici, v poviedke bude polnoc, som zvedavá, čo tam v tých zvyšných kapitolách bude. Keď jedným dňom naplnila skoro 20 kapitol, tak možno zvyšných 20 bude o len o nedeli. Fakt toto nemá chybu.

Re: Kapitola 19 (Hodnotenie: 1)
Od: Carma - 05.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
dobre, takže tá kapitola, ktorá je už tak dlho očakávaná, konečne bude. teda aspoň dúfam... že to autorka znova nejako neoddiali...
vďaka za vynikajúci preklad jimmi. už som na tvoje preklady navábila ja kamošku.... a veľmi sa jej to páčilo, takže ti tiež skladá poklonu ze prekladanie....
Díky aj tvojej kamoške. Ďalšia kapitola. Jimmi

Re: Kapitola 19 (Hodnotenie: 0)
Od: Mirielka - 06.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Teda, přes víkend jsem byla pryč a dnes ráno koukám, co je tu nových kapitolek. Díky moc, tahle povídka je fakt super.

Re: Kapitola 19 (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 06.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
ty jo, to je ale pěkná romantika - moc mi to pomohlo dostat se na pěknou náladu po náročném pracovním dni. Jimmy Díky - opět -překládáš opravdu fantasticky a už jsem strašně zvědavá, co bude v té druhé polovině povídky a jak to všechno dopadne. Předpokládám, že se na konci nevezmou...to by po dvou dnech asi bylo i nerealizovatelné :-DDDDD


Přeji hodně sil do dalších překladů i do "normálního" života a už se zase těším na další kapitolu.
Ďakujem, dnes som tú jednu stihla, takže snáď ti ešte náladu vylepší. Mne teda hej. Jimmi

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED