archiv.hpkizi.sk
Kapitola 18
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 03.10. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.
All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Kapitola 18

Lámalo mu to srdce, keď ju počul plakať. Ak mal byť úprimný, tak to bol skutočný dôvod, prečo ju dnes vyhľadal. Počas celého obradu vyzerala, že sa už-už rozplače a niečo na jej zrejmých emóciách sa ho vo vnútri hlboko dotklo. Potom, keď vošiel do kaplnky, aby zistil, či je stále tam a uvidel, že jej po tvári stekajú slzy, prepukla v ňom tá istá emócia a zaplavila ho. Nech to znelo akokoľvek zvláštne, ale vtedy si uvedomil, že ju miluje. Zvláštne. To si myslel dokonca aj on.

Premiestnil sa späť do kúpeľne a zdvihol ju zo zeme. Pochabá maličká, ani sa dokonca nepozrela, kto ju drží. Premiestnil sa s ňou na jediné miesto, o ktorom vedel, že budú skutočne sami bez toho, aby úplne odišli z Brlohu... na strechu.

Držal ju v náručí a posadil sa na bridlicové škridle, ich sklon bol príliš strmý pod ich ležiacimi telami. Držal ju na svojich nohách, krížom v lone a hladil jej líce. Jeho ruka bola čoskoro vlhká od jej sĺz.

"Prečo tie slzy, Hermiona? Konečne ti došlo, že máš zničené šaty a smútiš nad tým, že si o ne prišla?" žartoval.

"Nie," pokorne odpovedala.

"Plačeš, pretože si uvedomila, že som mal predtým väčší koláč než ty?"

Pozrela sa na neho a povedala, "čo si blbý?"

"Plačeš, pretože si si narazila prst na nohe?" Dochádzali mu nezmysly, ktoré mohol povedať.

"Áno, Malfoy, plačem, lebo som si narazila palec na nohe," povedala posmešne. Dvakrát potiahla nosom a vykukla z miesta, kde sa jej hlava toho času ukrývala na jeho hrudi. "Kde sme?" spýtala sa.

"Na streche," odpovedal pokojne.

Striasla sa strachom a chytila sa pevne jeho rúk, jej prsty sa zavŕtali do jeho predlaktí. "Prečo sme na streche?" spýtala sa a zatvorila oči.

"Potreboval som byť s tebou sám," povedal, mysliac si, že to bolo zrejmé.

"A zo všetkých tých nekonečných miest, kde sme dnes boli osamelí, jediné miesto, ktoré si dokázal vymyslieť, bola strecha?" spýtala sa hlasom naplneným úzkosťou.

"Povedz mi, prečo sa bojíš výšok?" spýtal sa.

"Povedz mi, prečo si bláznivý?" spýtala sa.

"Moja otázka je naozajstná otázka," povedal, zmätený jej vyvádzaním.

"Prosím, zober ma preč!" zatvorila oči a zovrela ho pevnejšie.

"Myslím si, že ťa nezoberiem," odpovedal, "Viac sa mi páčiš takto, blízko pri mne a vydesená. Potom mám pocit, že som chlap."

"Nebudeš sa cítiť ako chlap, keď ťa vykastrujem!" varovala ho stále so zavretými očami.

Zasmial sa a povedal, "tvoja hrozba by bola možno viac hrozivejšia, keby si pritom nemala zatvorené oči. Ale sme ušli od témy. Prečo si plakala v kúpeľni?"

"Oh, Draco, neviem, ale vôbec sa o to práve teraz sakra nestarám! Prosím, prosím, pekne ťa prosím, daj ma dole z tejto strechy!" fňukala. Otvorila oči a pozrela sa na neho.

"Ak to urobím, sľubuješ, že po mne pomenuješ svoje prvorodené dieťa?" spýtal sa.

"Si opitý? A šialený?" spýtala sa.

"Páči sa mi táto tvoja šibnutá stránka," povedal s úškrnom.

"PROSÍM!" takmer kričala.

"Takto kričíš, keď si v zápale vášne?" spýtal sa.

"Ak sa budeš stále hrať a nedostaneš ma odtiaľto dole, nikdy sa to nedozvieš!" vykríkla.

"Malá zábavná Chrabromilčanka," povedala a pevne ju objal. "Si čarodejnica, sama sa odtiaľto dostaň dole."

Cítila sa tak hlúpo. "Oh, áno."

Znova sa zasmial a povedal, "skôr než odídeš, prosím, povedz mi prečo si plakala."

"Ako si vedel, že plačem?" spýtala sa.

"Skrýval som sa pred oknom na strome," povedal.

"Teraz viem, že musíš byť opitý a trpíš pomätenosťou," vyhlásila. "Prečo si bol na strome?"

"Aby som pravdu povedal, dotkla si sa mojich chlapčenských citov tou tvojou malou poznámkou 'nevydala by som sa za Malfoya ani keby bol posledný chlap na zemi', tak som sa ukryl pred tebou, aby som ťa trošku vystrašil, pretože som vedel, že ma pôjdeš pohľadať. Chcel som, aby si sa chvíľu potila. Bola to len hra. Ospravedlňujem sa," vyhlásil.

"Tiež sa ospravedlňujem, hoci si nemyslím, že som povedala niečo o tom, že si ťa nevezmem ani keby si bol posledný chlap na zemi. Keby si bol posledný chlap na zemi, asi by som si ťa vzala," povedala prešibane.

"Aké milé," povedal s predstieraným pohŕdaním. "Povedal som ti pravdu a teraz mi ty povedz svoju. Prečo si plakala?" Držal ju pevnejšie a pritisol si nos k jej krku.

"Cítila som sa hlúpo, pretože som si myslela, že som sa ti dnes otvorila a to ťa vystrašilo a opustil si ma. Hlúpe, viem," vyhlásila.

"Veľmi hlúpe," súhlasil a pobozkal jej odhalený krk. Uvoľnila sa v jeho náručí. Vzdychla si spokojnosťou. Povedal, "uvedomuješ si, že sme stále na streche, však?"

"Sme? Cítila som sa taká bezpečná v tvojom náručí, že som na to zabudla," uvedomila si a dodala, "len chvíľu nepovedz nič hlúpe. Viem, že to pre teba bude ťažké."

"Ha! Grangerová si myslí, že je zábavná!" zasmial sa Draco. Bolo mu to jedno. Bola bystrá, zábavná, nádherná a všetko medzitým. Mohla si z neho robiť srandu, keď sa jej chcelo.

"Môžem ti položiť otázku, práve teraz?" spýtala sa, pohniezdila sa v jeho náručí a vyrovnala sa. Držal jej telo svojimi rukami, keď sa znova uvoľnila na jeho hrudi. Oprela si hlavu zase o jeho plece a uprene sa pozrela na jeho tvár.

"Som otvorená kniha, pripravená, aby si si ma prečítala. Spýtaj sa, čo chceš," povedal.

"Ako si vedel, že to, čo cítiš ku mne, je skutočné? Ako vieš, že sa zajtra ráno nezobudíš a nebudeš pochybovať o svojom zdravom rozume?"

"Do pekla, Grangerová, každé ráno vstávam a pochybujem o svojom zdravom rozume, ale pravda je, že zajtra ráno, keď sa zobudím a pozriem sa na tvoju nádhernú tvár, ako ležíš vedľa mňa, budem cítiť presne to isté ako cítim v tejto chvíli," povedal.

"Teraz si ty ten, kto je smiešny," povedala.

"Ako to?"

"Si smiešny, pretože si naozaj myslíš, že sa prebudíš vedľa mňa," povedala.

"Kde inde budem zajtra ráno?" spýtal sa vážne.

"Nebudeme dnes v noci spolu spať," povedala a stuhla v jeho náručí. Vedel, že ďalšie slová musí voliť veľmi múdro.

"Áno, budeme," povedal. Okej, to nebolo múdre.

Trochu sa otočila, aby sa na neho pozrela a povedala, "nie, nie, nebudeme."

"Dovoľujem si nesúhlasiť."

"Žiadam súhlasiť."

"Mýliš sa," povedal.

"Nie, ty sa klameš," povedala. Zabudla, že je na streche a pokúsila sa postaviť, ale on ju chytil za ruku a posadil ju.

"Prečo spolu dnes v noci nebudeme spať?" Vážne to chcel vedieť.

"Viem, že máš tú svoju ohromnú teóriu o rande a myslíš si, že si do mňa zaľúbený a viem, že ja som zamilovaná do teba, ale nemôžem len tak s tebou skočiť do postele. Takto nie som naprogramovaná. Nespím s mužmi po jednom rande, ak sa celý tento deň dohromady počíta ako jedno rande." Odvrátila od neho zrak. Pritiahol si ju chrbtom k sebe a potom vrátil ruky okolo jej pása.

"Po prvé, máš pravdu, pretože sa naozaj vzájomne nepoznáme ako som si myslel, pretože si ma práve urazila a v tejto chvíli sa už nehrám žiadnu hru a ani si nerobím žarty na tvoj účet. Som skutočne dotknutý a jediný dôvod, prečo ťa tak pevne držím, je, že bojujem s nutkaním zhodiť ťa zo strechy," povedal.

"Čože? Čo som urobila?" spýtala sa bez toho, že by sa na neho pozrela. Jej ruky prešli k jeho, ktoré boli pevne spolu zovreté.

"Ako sa opovažuješ povedať, že si iba 'myslím', že som do teba zamilovaný a ďalším dychom dodáš, že ty vieš, že si zamilovaná do mňa? Prečo stále pochybuješ o mojich citoch, ale chováš sa prekliato pokrytecky, aby si vychŕlila svoje vlastné?" spýtal sa.

Trochu sa zahanbila, pretože mal pravdu. Otočila hlavou, aby sa znova na neho pozrela a povedala, "máš pravdu. Do pekla, Malfoy. Máš pravdu." Zvesila hlavu, pokrútila ňou a povedala, "prečo musíš mať pravdu?"

"Je to dar," povedal. Okamžite sa mu zlepšila nálada. "Zlezieme teraz zo strechy?"

"Neviem, páči sa mi tu hore," povedala.

"Teraz si ja myslím o tebe, že si bláznivá," povedal a pobozkal ju na líce, prebehol bozkami až k jej brade a potom za jej ucho. Zatvorila oči a uvoľnila sa oproti nemu. "Môžem mať ešte jednu poznámku, kým pôjdeme dole?"

"Iste," povedala a otvorila oči.

"Ak vážne myslíš, že so mnou dnes večer nechceš spať, tak je to v poriadku, ale nebudem čakať dlho," povedal.

"Ultimátum?" spýtala sa.

"Nie. Fakt," povedal. Presunul jednu ruku z jej pása k jej brade a naklonil jej tvár smerom k sebe a pobozkal ju dosť prudko.

Keď sa ich pery rozdelili, povedala, "čo ak nebudem súhlasiť? Opustíš ma?"

"Nikdy ťa neopustím," vyhlásil. "Nie, len ťa budem musieť opiť a využiť výhodu z toho." Zamračila sa. Povedala, "si taká dôverčivá. Prisahám, budem sa tešiť z toho, že si budem z teba robiť srandu po zvyšok mojich dní." Pobozkal ju na líce a povedal, "je neskoro. Mali by sme ísť?"

"Zo strechy alebo z hostiny?" spýtala sa.

"Ani z jedného," povedal, "alebo z oboch."

"Iste, zbavme sa tejto zbedačenej strechy. Mali by sme sa ísť rozlúčiť s našimi hostiteľmi a chcem pohľadať Harryho, pretože sa mu musím za niečo poďakovať," povedala. Postavil sa a vytiahol ju, aby sa postavila vedľa neho. Znova zatvorila oči. Státie bolo desivejšie ako sedenie.

Spýtal sa, "prečo dlhuješ Pottymu poďakovanie?"

Otvorila oči a položila ruky okolo jeho krku. "Presvedčil ma, aby som dnes prišla na svadbu. Povedal, že to potrebujem ukončiť. Mal pravdu v jednej veci a mýlil sa v druhej. Mal pravdu v tom, že ma sem prinútil ísť, pretože keby som nebola bývala prišla, nebola by som ťa našla. Mýlil sa v niečom inom. Nepotrebujem to ukončiť. Už som s Ronom skončila. To, čo som potrebovala, bol nový začiatok a to s tebou, a práve som to našla."

Usmieval sa, kým ju pevne objímal a v tej chvíli urobil rozhodnutie, ktoré mení život. Práve sa rozhodol, že sa ožení s touto malou čarodejnicou, dokonca aj keby musel čakať rok alebo viac. Nemá v úmysle ju niekedy opustiť. Oprela sa do jeho objatia a povedala, "o čom rozmýšľaš?"

"Myslím, že mám v pláne sa s tebou niekedy oženiť, Grangerová."


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 18 (Hodnotenie: 1)
Od: ladyF - 03.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Jééé, Jimmi já teď kvůli tobě nestíhám!! Kámoši už mě čekají v hospě a já si tu klidně sedím, čtu a pitomě se šklebím :-D Vážně, jenom jsem se chtěla kouknout na net a hned mě do oka udeřil nápis "nový email" To byl dobrý nápad, díky že si stím dáváš tu práci a všem nám zoufalcům dáváš vědět :o) myslím že moje poskočení na židli radostí by tě potěšilo. Vyjádřila bych se i k něčemu z této kapitoly...ale vážně už jdu pozdě...Takže pěkný víkend všem! :o)
Ďalšia kapitola k A Unlikely Pair. Jimmi

Re: Kapitola 18 (Hodnotenie: 1)
Od: Carma - 03.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
páni! to bolo ale rýchle! som zvedavá, ako na dracove vyhlásenie hermiona zareaguje... a tiež ako to pôjde ďalej... dosť ma tiež zaujíma, čo do tých zostávajúcich 24 kapitol autorka dá... ďakujem za výborný preklad jimmi.
Ďalšia kapitola k A Unlikely Pair. Jimmi

Re: Kapitola 18 (Hodnotenie: 0)
Od: Tez - 03.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Opět tak krásný a úžasný překlad = )

Re: Kapitola 18 (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 03.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
No teeeda, první den, i když na x-tém rande a už jí skoro požádal o ruku...hmmmmmmm, to bude ale povídka plná romantiky, už se moc těšíme - já i dítě, které při čtení kope jak divé a určitě se v břiše taky tak strašně řehtá, jako já tady u počítače :-DDDD


JImmy moc díky, už jsem dneska ani nemyslela, že přibude nějaká další kapitola ( a z tvé diskuze jsem opět začal číst RJŽJ... a v noci šla kvůli tomu spát až ráno a pak musela do práce :-DDDDD ). Už se moc těším a ty další kapitoly UP a až budu mít sílu, začnu číst i AFP III, ale na to musím mít asi trochu jinou náladu, soudě podle začátku :-DDDDDD

Takže ještě jednou díky, že mě tak zásobuješ :-DDDDD
Ďalšia kapitola k A Unlikely Pair. Jimmi

Re: Kapitola 18 (Hodnotenie: 1)
Od: lucky - 03.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Dlouho jsem hledala odvahu než jsem se zkusila někde vyjádřit. Tvoje překlady mě, ale nadchly a to jak "Neočekávaný pár" tak i "Její rozhodnutí". Plánuješ další kapitoly?
Ďalšia kapitola k A Unlikely Pair. Jimmi

Tohle je má oblíbená povídka. Moc díky za tak rychlé zásobování novými kapitolami.
Ďalšia kapitola k A Unlikely Pair. Jimmi

Re: Kapitola 18 (Hodnotenie: 1)
Od: Hannellka - 04.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Krásně napsaná a přeložená kapitola. Perfektní rozptýlení po náročné noční :)
Ďalšia kapitola k A Unlikely Pair. Jimmi

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED