archiv.hpkizi.sk
Kapitola 16.
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 30.09. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Toto je kapitola na zajtra (nefunguje mi plánovanie článkov, ale aj tak by som vás nenechala čakať). Žiadnu ďalšiu v zálohe nemám a na štvrtok mám toľko práce, že zajtra sa k prekladom určite nedostanem. Inak ešte je možnosť - keď ste prihlásení  a máte nastavené posielanie emailov, ak vám niekto odpovie na komentár - nechať mi odkaz, aby som dala vedieť, že je nová kapitola. Nerobí mi to problém, viem, aké je to klikať na stránku a čakať na novú kapitolu. S blížiacim sa koncom roka a tým, čo ma čaká, budú intervaly dlhšie ako jeden deň. Ja viem, že tým už hrozím dávno, ale už dozrel čas (skôr by som povedala, že je päť minút po dvanástej), kedy sa musím plne venovať niečomu inému. Ale utešujem sa tým, že vo februári bude potom a znova nakopnem svoje staré tempo. A to si predstavte, že má ešte dve lepšie (viac chválené) humorné poviedky ako túto a k tejto je dvojka, ktorú by som preložila ak nie kvôli ničomu inému, tak kvôli poslednej kapitole. A okrem AFP píše autorka ďalšiu, ktorá tiež vyzerá zaujímavo. A to nehovorím o tej poviedke podľa Jane Austenovej, ktorú sľubujem už dávno. Takže vydržte, čakajú ma veľmi náročné mesiace, ale mám toho v pláne preložiť ešte veľa. Do prčíc aj s eurom!Kapitola 16.

Draco sa cítil ponížený. Nemal sa za čo hanbiť, tým si bol istý a za normálnych okolností by mu neprekážalo, keby Hermiona videla jeho holé pozadie, ale ten scenár odohrávajúci sa pred ním, intenzívne bozkávanie, váľanie sa dole kopcom, bodliaky v jeho zadnej časti, nuž, to bolo neprijateľné. A k tomu mu chcela pomôcť odstrániť pichliače z jeho zadku! "Len sa otoč," povedal. "Som dosť zahanbený už z toho ako to je." Otočila tvár iným smerom, stále sedela na zemi. Otočil tvár ku kopcu, ktorým sa práve skotúľali nadol. Stiahol si nohavice. Nebesá mu pomáhajte! Povedal, "Grangerová, myslím, že máme problém."

Stále sedela na zemi, so šatami v patrične dokonalom stave, chrbtom k nemu a povedala, "čo sa deje?"

Stál za ňou, s nohavicami okolo členkov, palce zaháknuté o pás svojich boxerok, pripravené stiahnuť ich dole, keď priamo k nim zbadal Harryho 'diletanta' Pottera kráčať dole kopcom. Harry uvidel dvojicu v kompromitujúcej pozícii. To, že si Draco chcel stiahnuť trenky, ho muselo naplašiť a preto zrazu začal Potter utekať.

"To je Potter! Má namierené sem a vyzerá najhnevanejšie než mokrá sliepka," povedal Draco, pokúsil sa natiahnuť si nohavice nazad, ale strhol sa bolesťou. Do pekla. Rozhodol sa pokračovať, dať si dole gate a aspoň dať preč tie bodliaky z nohavíc.

"Hermiona!" jačal Harry, keď pribehol bližšie. Otočila sa a postavila sa, "si v poriadku?"

Pozrela sa nadol. Šaty mala vpredu roztrhnuté, hneď vedľa límca a odhaľovali podprsenku. Hneď sa zahanbila. "Harry?" povedala. Čo si musí myslieť?

"Zabijem ťa, Malfoy!" vyštekol Harry a vytiahol prútik zo svojho vrecka. Pribehol k Dracovi, práve keď si vyzul topánky a nohavice, a stál tam len v trenkách, ponožkách, košeli a viazanke.

Draco zdvihol oči a povedal, "choď do pekla, Potter."

"Ublížil ti?" spýtal sa Harry a potiahol ju, aby sa postavila za neho. Priložil prútik pod Dracovu bradu.

Draco pustil z rúk svoje nohavice a povedal, "fajn, už máš moju pozornosť."

"Harry, prestaň. Neublížil mi. Prečo si myslíš, že mi ublížil?" spýtala sa Hermiona.

Draco si pomyslel, že niekedy je neuveriteľne naivná. Dokonca aj on vedel, ako to vyzerá.

Harry povedal, "prišiel som ťa pohľadať, našiel ťa v hroznom stave na zemi, v tvojich vlasoch tráva a konáriky, tvoje šaty sú vpredu roztrhnuté, Malfoy si oblieka nohavice a stojí nad tebou! Prepáč, ak som prišiel k nesprávnym záverom, ale vyzerá to, akoby ťa obťažoval alebo tak!"

Hermiona sa od srdca zasmiala. Zohla sa v páse a povedala, "oh môj bože, to je smiešne Harry. A on si neobliekal nohavice, dával si ich dolu, panenka skákavá."

"Grangerová," povedal Draco s Harryho prútikom stále namiereným na jeho hruď a teraz pritlačeným tvrdo na jeho kožu. "Ty vážne záležitosti nepomáhaš. Prestaň sa smiať a povedz mu, čo sa stalo."

Hermiona položila ruku na Harryho rameno a pomaly odtiahla jeho prútik z Dracovej hrude. "Harry, spadli sme dole kopcom. Preto vyzerám akoby na mne uschli šaty a Draco si dal dole nohavice, pretože pristál v kríku s boliakmi."

"V skutočnosti, Grangerová, ten krík s bodliakmi prišiel do kontaktu s mojím zadkom ešte skôr ako sme sa skotúľali z kopca. Keď si sa na mňa rozhodla skočiť a nezmyselne ma pobozkať, zatlačila si ma do toho kríka."

Hermiona na neho civela a pustila Harryho ruku, ktorá sa vrátila na Dracovu hruď. "Teraz ty nepomáhaš záležitostiam, Malfoy," namietala Hermiona.

"Je mi jedno, čo sa deje, len prestaňte, obaja," povedal Harry a sklonil prútik.

"Prestať s čím?" spýtala sa Hermiona, zmätená. Draco sa rozhodol, že pokiaľ sa rozprávajú, postará sa o svoj 'bodliakový' problém. Použil kúzlo, aby odstránil pichliače zo svojho zadku.

"Prestaňte s týmto nechutným divadlom! Celé toto flirtovanie a táto, táto, fuj, fuj záležitosť, čo vy dvaja robíte. Obracia sa mi z toho žalúdok!" Harry zbledol.

"Harry James Potter, ty si pokrytec! Po prvé, povedal si mi, že chceš, aby som bola šťastná a potom mi povieš, že ti je zo mňa zle! Pre tvoju informáciu, Malfoy bol dnes môj skutočný priateľ. Dostal z mojej hlavy fakt, že môj bývalý priateľ ma podvádzal a potom sa s tou spodinou, s ktorou ma podvádzal, oženil a že môj najlepší priateľ o tom po celý čas vedel a nikdy mi nič nepovedal!" kričala Hermiona.

Draco, ktorý bol teraz zbavený 'bodliakov', si natiahol nohavice a povedal, "čo do pekla to 'fuj,fuj' znamenalo?"

"Choď do riti, Malfoy," povedal Harry a potom sa otočil k Hermione a povedal, "počúvaj, je mi ľúto, že som ti nikdy nepovedal o Pansy a Ronovi. Nemohol som zradiť jeho dôveru a hlboko vo vnútri som vedel, že ti bez neho bude lepšie."

"Povedz jej pravdu, Potter," povedal Malfoy a postavil sa bližšie k nim. "Pravda je, že Pansy zvykla chodiť do úradu, aby sa stretla s Weslíkom a niekoľkokrát im dokonca Potter na schôdzku dovolil použiť jeho dom. On urobil viac než ti len nič nepovedal, Grangerová. On ich v tom vzťahu podporoval."

Hermiona sa otočila k Dracovi, ktorý samoľúbo civel na Harryho. Čakal, kedy začne jačať na Harryho, takže bol šokovaný, keď povedala, "tiež si vedel o Pansy a Ronovi, Draco?"

Pozrel sa na ňu a povedal, "čože?"

"Dnes, keď som ti povedala, že sa Ron a Pansy začali stretávať ešte keď sme stále spolu chodili, tváril si sa šokovane, akože nemáš tušenia, ale bola to lož, ty si to po celý čas vedel. Všetci to vedeli? Som pre každého terčom posmechu? Myslia si všetci, že som len úbohý blázon, ktorému každý môže klamať?" Začala plakať.

Draco nechcel, aby plakala. Chcel, aby jačala na Harryho.

"Dobre si vedieš, Malfoy," povedal Potter a položil ruku na Hermionine plece.

Zrazila ju z neho a povedala, "ty si horší než on, Harry."

"Áno, Potter, ty si horší než ja," súhlasil Draco. "Dovoľ mi povedať ti prečo," pokračoval Draco, keď prekonal Hermionin hnev. "Mal si byť jej najlepší priateľ a ty si jej klamal a dovolil všetkým, aby o nej zle zmýšľali. Až dodnes som ja nebol jej priateľom, takže koho to zaujíma, či som jej to nepovedal. Nemyslím si, že ti vôbec niekedy odpustí." Dúfal, že nie.

Hermiona sa znova posadila na trávu, chrbtom k obom mužom. Harry si kľakol vedľa nej a povedal, "je mi to tak, tak ľúto, Hermiona. len som ti nechcel ublížiť. Vedel som, že s Ronom nie si šťastná a stále som dúfal, že sa ho pustíš k vode skôr než to on urobí s tebou. Mám ťa tak veľmi rád, prosím, odpusť mi."

Sklonila hlavu a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchla, aby sa upokojila. Otočila sa k Harrymu a povedala, "stále som nahnevaná, ale odpúšťam ti. Viac sa hnevám na to, že si myslíš, že  je niečo zlé na mojom priateľstve s Malfoyom."

Harry sa pohol, aby sa vedľa nej posadil a povedal, "ale je to Malfoy."

"Harry, bol dnes taký láskavý, taký milý, starostlivý a neuveriteľne zábavný. Zabávala som sa s ním za posledných osem hodín viac než som sa zabávala za posledných osem rokov s Ronom. Nebuď taký negatívny. Ak si dokázal prijať fakt, že ma Ron podvádza a stále si bol jeho priateľom, potom nemal by si byť stále mojím priateľom aj keď som sa spolčila s pánom temnoty?"

"Hej, ja som stále tu a viete, že mám uši. A je to princ temnoty, vďaka," povedal Malfoy.

Harry sa usmial a povedal, "fajn, možno niečo z tvojej dobroty a prívetivosti sa nalepí na toho bývalého princa tamto a vykľuje sa z neho celkom slušná ľudská bytosť." Harry jej pomohol vstať. Použil prútik, aby jej dal do poriadku šaty. Povedal, "dôvod, prečo som vás hľadal, je, že čoskoro bude úplne tma a že Weasleyovci naplánovali ohňostroj. George nechcel, aby ste ho zmeškali. Povedal, že má niečo naplánované len pre vás dvoch."

"Hneď tam budeme," povedala Hermiona Harrymu. Predklonil sa, pobozkal ju na líce a potom začal ísť hore kopcom.

Otočil sa a povedal, "Hej ty tam, Malfoy, ak jej ublížiš, môj prútik nebude jediná vec, ktorej sa budeš musieť báť." Vyšiel hore kopcom.

"Hlúpa Zjazvená tvár," povedal Draco, viac pre seba než pre niekoho iného. Otočil sa k Hermione a povedal, "zastala si sa ma. Vďaka. Mimochodom, mal som viac zábavy za posledných osem hodín než som mal za celý svoj život, všetko vďaka tebe."

Pozerala sa na zem a povedala, "nuž, nie je to pekne povedané?"

Chytil ju za ruku a povedal, "mám svoje chvíľky."

"Určite máš," súhlasila.

"Poďme sa pozrieť na ten ohňostroj," navrhol. Začal ju ťahať hore na kopec.

"Po ohňostroji bude hostina viacmenej u konca, pretože asi po ňom rýchlo ustane," povedala, náhodne alebo aspoň tak si myslel.

"Predpokladám," vyslovil svoju odpoveď.

"Potom deň čoskoro skončí," povedala mrzuto.

"Iste," povedal. Začínal si robiť žarty z jej slov. Nechcela, aby ten deň skončil. Ani Draco nechcel. Prestal kráčať, keď sa dostali na vrchol kopca. Otočil sa k nej. Obloha bola ponuro fialová a na jasnej večernej oblohe bolo vidno polárku. Bolo prítmie, čo znamenalo, že deň čoskoro skončí. Držal ju za obe jej ruky a bez slov si ju pritiahol k sebe, pustil jej ruky, aby ju objal okolo pása. Zasunula svoje ruky pod jeho a oprela ich hore na jeho chrbte.

Mala hlavu na jeho hrudi a zašepkala, "cítim sa ako princezná z rozprávky, ale hodiny sa chystajú odbiť polnoc a mojej rozprávky bude onedlho koniec."

"Máme ešte dobré tri hodiny do polnoci," povedal zľahka. "Ale, chápem. Ani ja nechcem, aby to skončilo."

Zrazu začuli hlasný výbuch podobný výstrelu z dela. Otočili sa smerom k Brlohu a rovno nad domom začínal ohňostroj. Explodoval veľký červený veterník, prebleskujúc bielo a modro, keď opakovane vybuchoval. Ďalšia raketa, väčšia než prvá a oveľa vyššia zažiarila pred nimi. Hermiona si schovala tvár do jeho hrude.

"Nemáš rada ohňostroj?" spýtal sa znepokojený.

"Nie, to nie je to."

"A čo je to?" spýtal sa.

Zdvihla oči z jeho hrude, položila jednu ruku na jeho líce a povedala, "je to akoby tie rakety explodovali v mojom srdci a sú jednoznačne kvôli tebe. Dáva ti to zmysel?"

Zábavná maličká, pomyslel si Draco. "Perfektný zmysel," povedal a pobozkal ju na čelo. Zvrtol ju vo svojom náručí, takže teraz bola chrbtom k nemu. Stáli na kopci a dívali sa ako okolo nich vybuchujú ohňostroje..

 

 

 


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 16. (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 01.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
opět krásné - Harry má dar přijít fakt nevhod........:-D

Jinak Jimmy, nás tady v ČR asi ještě dlouho euro trápit nebude :-DDD a teď nevím, jestli bohudík, nebo bohužel. Už se moc těším i na ty další povídky, i když mám dojem, že od prosince už na čtení nebudu mít vůůůůbec čas (budu běhat kolem mimina).

Měj se a neužeň se

Hatifnatif
Pridaná kapitola č.17 z A Unlikely Pair. Jimmi

Re: Kapitola 16. (Hodnotenie: 1)
Od: Carma - 01.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
krása jimmi. som zvedavá na pokračko. čo sa týka pridávania kapitol, držím palce, aby sa ti v práci darilo a stihla preložiť aspoň niečo... asi by si nás nenechala dlho čakať, že? a ak bude neičo nové, nové, daj mi prosím ťa vedieť... diki.
Pridaná kapitola č.17 z A Unlikely Pair. Jimmi

Re: Kapitola 16. (Hodnotenie: 0)
Od: ladyF - 01.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
nejvíc mě dostala "fuj, fuj záležitost", úplně vidím Harryho jak si to k nim žene z kopce s hůlkou v ruce :-D
NO, já asi taky časem nebudu mít čas číst, takže mi nevadí že nebudeš stíhat, Jimmi xD protože když tu něco přibude, okamžitě odložím všechny povinnosti a jdu číst. Asi dám na Tvoou radu a zaregistruju se...tak mi aspoň nic neunikne kdybych si náhodou časem odvykla chodit denně na tuto stránku
A díky za tohle i za AFP! Jéé teď jsem si tak uvědomila...ten Harry vážně má talent na vyrušování xD působí jako komická postavička, co strká frňák všude kam nemá.
Pridaná kapitola č.17 z A Unlikely Pair. Jimmi

Ako vždy nesklamali ste ma. Už som sa bála, že ten môj srdcový výlev všetkých odradil. Díky moc, keď sa bude dať, určite niečo preložím. Skvelo si mi to čistí hlavu, takže... Predstava Draca v trenkoch a k tomu rútiaci sa Harry. Mňa najviac dostala veta, že si ho už konečne všíma, keď mu o hruď oprel prútik, dovtedy ho mal v paži. Che,che.
Potom dám vedieť.
Inak, ak pri komentári svieti poslať súkromnú správu, znamená to, že poslal komentár prihlásený.

Re: Kapitola 16. (Hodnotenie: 0)
Od: andula - 01.10. 2008
tááák, konečne som pozbierala odvahu, že tu napíšem nejaký super komentár. Som na tvojich poviedkach - prekladoch priam závislááááá, juj každý deň sa teším na to, ako si večer sadnem k PC a prečítam novú kapitolu od teba. Fakt super preklady, úžasný výber poviedok a teším sa na ďalšiu kapitolu. Držím palce v práci, ďalších prekladoch aj v živote. Neviem kedy znovu budem mať odvahu znovu tu pridať nejaký ten komentár.
Tak to tým viac vážim. Práve som šla vypnúť PC, takže si ma veľmi potešila. Tento týždeň ešte jednu určite stihnem. Sľubujem. A ďakujem!!!!!!

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: KatieMras - 02.09. 2017
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED