archiv.hpkizi.sk
Kapitola 11. An Unlikely Pair
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 23.09. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Ešte jedna kapitola zo zálohy. Dnes som ju len poopravovala. Efektívne využitá obedná prestávka. (Ešteže sú všetci preč, došlo by im, že nad robotou by som sa takto neculila).

Ozaj, tie pomenovanie tých cukríkov som ešte stále nenašla. Možno sú to tie rôznej chuti, ale ani v origináli u JKR taký pojem ako tu nie je.Kapitola 11

Blížili sa k domu, križovali zelené pole a držali sa za ruky. Tentoraz prevzala iniciatívu ona, keď chytila svojou rukou tú jeho. Uvažoval, či má v úmysle držať jeho ruku aj keď prídu na oči hosťom na hostine. Draco to čoskoro zistí, pretože sa práve blížili k domu. Hermiona stále pevne zovierala jeho ruku. Nejnepravdepodobnejší pár na celej hostine a drží sa za ruky. Iste to musela byť zmena v zemskej príťažlivosti, pretože to by bolo viac pravdepodobnejšie vysvetlenie toho, že sa oni dvaja držia za ruky, než pravdepodobnosť, že sa možno do seba zamilovali.

Bez toho, aby si povedali slova, kráčali k zadnej časti Brlohu. Bolo takmer šesť večer a akosi hostina stále vyzerala v plnom prúde. Väčšina z Weasleyovských mužov rad za radom rozprávala 'Ronove' historky, kým ostatní hostia hulákali od smiechu. Väčšina hostí si ani vôbec nevšimla, že sa tí dvaja utečenci vrátili. Ale jedným z nich nebol Harry Potter. Pozrel sa na ich spojené ruky a potom do tváre Hermiony Grangerovej. Usmievala sa. Vyzerala nádherná a šťastná. Bol za ňu šťastný. Pozrel sa na Malfoya. Tiež sa pozeral na Hermionu. Tak nech.

Draco zatiahol Hermionu k stolu a posadil sa na stoličku. Chcela si sadnúť vedľa neho, ale on ju stiahol do svojho lona, akoby to bola tá najprirodzenejšia vec, že to urobil. Pokynul čašníkovi, aby im priniesol trochu vína.

Rukou ju pevne objímal okolo pása. Pozrela sa mu do tváre a rukou ho jemne pohladila po líci. Čašník sa vrátil s vínom. Zobrala nápoj a postavila pohár na stôl. Zobral svoj a nechal ho vo svojej voľnej ruke.

Čoskoro Ronov najstarší brat Bill ich začal baviť tým ako Ron po prvý krát vôbec prejavil záujem o dievčatá. Smial sa, keď spomínal na to, ako Ron chcel dať svojej prvej kočke darček na Vianoce a napísal Billovi, aby mu poradil. Hermiona vedela, že ten príbeh je o nej. Začervenala sa a dúfala, že si to nikto nevšimne. Neodvážila sa pozrieť na Draca. Bill práve rozprával tú časť, kedy poradil Ronovi, aby nedával dievčaťu škatuľu voňavých cukríkov (PP: a box of boogie-flavoured candy), a celý zástup prepukol v smiech. Vravel ako povedal svojmu bratovi, že lepšou alternatívou bude čokoláda. Potom povedal, "niet divu, že Ronovi trvalo viac než šesť rokov než ju konečne pozval von! Možno keby to bol býval na začiatku urobil po svojom a dal jej voňavé cukríky, asi by ho začarovala hneď a ušetrila nám všetky tie roky zármutok na láskou roztúženým bláznom."

Znova sa všetci zasmiali. Všetci okrem Hermiony. Určite zase bola jej tvár taká červená, že sa radšej pozerala na zem. Draco sa pozrel priamo na ňu. Rovnako Harry.

Ron povedal, "Ach, fajn, ale nakoniec sa to vyriešilo. Moja Pansy miluje voňavé cukríky a nikdy by ma nezačarovala!"

Hermione naskočila na rukách husia koža. Vzadu na krku cítila bodavý, rozpálený pocit. Chcelo sa jej plakať. Sklapni, Ron! Proste čuš!

Nečušal. Povedal, "moja nádherná novomanželka, ty ma prijímaš takého aký som a nikdy si sa ma nepokúšala zmeniť! Potrebuješ ma a dovolíš mi byť silným. Nikdy u mňa nevyvolávaš pocit, že som neschopný alebo hlúpy, ty ma miluješ bez príkras."

Hermione sa chcelo vliezť pod stôl, skrútiť sa do klbka a zomrieť na mieste. Takto sa Ron cítil? Myslel si, že ho nikdy neakceptovala? Podceňovala ho a vyvolávala v ňom pocit, že si nepripadal ako muž?

Cítila, že jej do očí naskočili slzy. Pokúsila sa vyliezť z Dracovho lona, ale jeho zovretie zosilnelo. Povedal, "Hermiona?"

Nedokázala sa na neho pozrieť. O chvíľu George Weasley rozprával ďalší príbeh. Môj bože, aj tento je o nej. Rozprával o tom roku, keď bol Vianočný bál a ako sa Ron neopovážil pozvať dievča na bál, tak to Harry musel urobiť za neho. Prosím, pomyslela si Hermiona, nespomínaj mňa!

Harry sa prihnal k Dracovi a Hermione. Uvedomil si jej úzkosť. Zohol sa a povedal, "Draco, nešiel by si sa s Hermionou kvôli mne pozrieť do vnútra, či tam nie je viac šampanského?"

Draco Harrymu prikývol, postavil sa, zobral Hermionu za ruku a viedol ju z vonkajšej strany davu ľudí. Otvoril zadné dvere a vošiel s ňou dnu, jeho ruka zozadu na jej drieku.

Postavila sa k umývadlu a vyzrela von z okna na hostinu. Začula ďalší záchvat smiechu. Povedala, "museli sa dostať k pointe. Tej, ako sme sa Ron a ja po bále veľmi pohádali."

Draco položil ruku na jej chrbát a trel ju v malých kruhoch. Zvrtol ju a povedal, "bola si tá najnádhernejšia vec, ktorú som vôbec v tú noc videl. Mala si bledoružové šaty, ak si spomínam. Vyzerali ako z hodvábu utkaného anjelmi, pretože len anjeli by mohli dokázať, že si vyzerala ako jeden z nich. Pasovali ti ako rukavica. Vlasy si mala vzopnuté navrch hlavy v malých prstencoch a bola si taká nádherná, keď si sa trblietala. Každý slobodný chlapec a muž v tej miestnosti si ťa všimol. Nie Fleur, nie Cho Chang, ale teba, Hermiona Grangerová. Ron Weasley si ťa nikdy nezaslúžil. Zaslúžiš si niekoho, kto ti je rovný a nie pod tvojou úrovňou. Nikto z tých ľudí vonku sa nesmial na tebe. Smiali sa jemu Dokonca aj jeho rodina."

Vedela, že má pravdu. Oprela sa o neho túžiac po objatí, ktoré sa jej dostalo. Položil obe svoje ruky na jej chrbát, pravá ruka blízko jej krku na odkrytej pokožke. Pobozkal bok jej krku. Hermiona sa na neho pozrela a jeho palec utrel slzu, ktorá jej stekala po tvári. Pobozkal ju na líce.

Harry vošiel do kuchyne a povedal, "vonku je ďalšie šampanské. Zabudol som. Vďaka, že si sa šiel pozrieť, Draco."

Draco sa otočil k Harrymu a povedal, "ďakujem ti, Potter."

"Všetci sa teraz bavia o iných veciach, ak by ste sa chceli vrátiť," povedal im Harry.

Hermiona vyzerala smutná, pomyslel si Draco. Povedal, "možno o trošku neskôr."

Viedol ju smerom ku kuchynskému stolu. Sadol si na stôl a pritiahol si k sebe, stála medzi jeho nohami.

"Pani Weasleyová bude šialená, ak sa zistí, že jej niekto sedí na stole," povedala Hermiona so slabým úsmevom.

Držal ju pevne na mieste, jeho ruky okolo jej tela a povedal, "tá žena je v každom prípade šialená, keď má všetky tie deti."

Hermiona sa oprela o jeho hruď a bez toho, aby sa na neho pozrela, povedala, "na ktorom rande sme teraz?"

"Nuž, sme v tej fáze nášho vzťahu, kde pocity ostatných sú rozhodujúce pre naše vlastné. Vzájomne sme celkom spokojní a uvoľnení, ale nálada ostatných sa odráža na našej vlastnej. Povedal by som, že sme preskočili zo šiesteho rande rovno k desiatemu."

"Zasmiala sa a odtiahla hlavu z jeho pleca. Spýtala sa, "už si niekedy čakal na desiate rande, kým si sa s niekým vyspal?"

Zamračil sa, podarilo sa mu nájsť rozvahu, a povedal, "nie, nečakal, a začínam sa cítiť trošku vyvedený z miery, Grangerová. Ako ešte dlho mám s tebou chodiť, kým sa so mnou vyspíš?"

Položila si hlavu na jeho plece a oči sa jej usmiali potešením. Povedala, "nechaj sa touto časťou nášho vzťahu prekvapiť."

"Prekvapiť? Čo máš v pláne urobiť, zavliecť ma do najbližšej komory na metly a presadiť si svoje diabolské spôsoby?" spýtal sa.

"Nuž, do čerta, keď už teraz poznáš môj plán, zrejme to nemôžem urobiť. Je mi ťa tak ľúto, Draco," povedala pobavene.

"Oh, počkaj," opravil, "po celý čas to bol môj plán, nie tvoj. Ospravedlňujem sa. Tvoj plán bol poriadne odlišný."

Zobrala obe jeho ruky do svojich a preplietla si s ním prsty. "Aký bol môj plán?"

"Tvoj plán bol prinútiť ma šialene sa do teba zamilovať a potom ťa uniesť niekam kvôli romantickému stretnutiu, na ktoré by si nikdy nezabudla," povedal, pustil jej ruky a pritiahol si ju bližšie. Jej stehná sa opierali o stôl, keď ju pritlačil o svoje sediace telo. Jeho nohy boli roztiahnuté, takže mohla stáť blízko.

"Funguje môj plán?" spýtala sa opatrne.

"Výnimočne dobre," povedal rovnako opatrne. Znova pobozkal jej ústa, tento raz sladkým, vábivým bozkom. Na čo ju vábil, to si nebola celkom istá.

Draco ju odtlačil a zoskočil zo stola. Najprv uvažovala, čo urobila zle. Jej otázky boli zodpovedané, keď ju chytil za ruku a viedol k najbližšej veci podobnej komore na metly. Bola to špajza. Bol tam sotva priestor pre jedného, tobôž nie pre dvoch.

Spýtala sa, "čo tu robíme?"

"Rozhodol som sa vyrukovať so svojím plánom, veď vieš, komora na metly, presadenie môjho diabolského spôsobu, všetkého, čo mám rád," povedal, pobozkal jej dlaň, potom zápästie.

"A čo môj plán? Nebude žiadne zamilovanie, žiadny romantický útek?" spýtala sa.

Zhlboka sa nadýchol a povedal, "ale, Grangerová, na to je už príliš neskoro."

"Čo tým myslíš?" spýtala sa znepokojene.

"Pretože, ty pochábeľ, ja už som sa do teba zamiloval," povedal na rovinu.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

pěkný konec :o))) *křením se*
A taky pěkný překlad, to je hlavní. Děkuju Jimmi.

naozaj pekný koniec. som zvedavá, čo si autorka pre nich vymyslela ďalej... vďaka za pekný preklad jimmi.
Pre obe - ďakujem. Doma ešte raz maľujeme, takže upratovať sa bude asi až zajtra, tak možno stihnem 12. Na AFP musím mať náladu. A hlavne zle sa prekladá, keď neviem, čo bude ďalej a čo je 'to', s čím to skončilo.

Re: Kapitola 11. An Unlikely Pair (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 23.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Jimmy, opět vewlké díky za překlad.......zase jsem dočetla s velkým úsměvem na tváři a plná nedočkavosti, jak a co bude dál. Už se moooc těším, ale samozřejmě na tebe netlačím, co se rychlosti týče, ale to ty asi víš ne?!. Bo tady u nás se říká, že kdo si počká, ten se dočká.
Zajtra tu bude dvanástka. Už to mám, ale ešte sa chcem na to vyspať. Ak sa bude dať tak to tu hodím cez obed, inak až večer.

Nádherná kapitolka a jsem ráda, že tu je tak rychle...jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Jo a překlad je vážně skvělej, moc se ti povedl. =)
Ďakujem. Teší ma to (to platí aj pre hatifnatif). V stredu (zajtra) bude ďalšia.

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: KatieMras - 02.09. 2017
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED