archiv.hpkizi.sk
Kapitola 7. An Unlikely Pair
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 20.09. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu A Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

PS. Ešte stále to nie je scéna, ktorú som mala na mysli, keď som hovorila, že si dve pamätám.Kapitola 7.

Dracove ruky ju držali tak blízko. Držali sa spolu večnosť. Chcel ju pobozkať, ale nechcel ju vyplašiť. V jednom okamihu si dokonca pomyslel, že ho chce pobozkať ona. Nakoniec sa načiahla a prešla po jeho perách svojím ukazovákom. Potom povedala to slovo, "Áno."

Aká bola otázka?

Prirazil svoje ústa na jej. Trochu sa zapotkýňala, takže ju chytil ešte pevnejšie, jedna ruka vzadu za jej hlavou, druhou držal jej ruku na svojej hrudi. Pohla hlavou nabok a získala tak pevnosť v nohách, ktorú dočasne stratila. Začal ju bozkávať opatrnejšie. Tentoraz ešte nebude sondovať, nechá prvý bozk prostý, cudný. Položil obe ruky okolo jej drieku. Draco sa rozhodol spýtať, "takže priatelia, Grangerová?"

Stále ju pevne držal, obe jej ruky prešli k jeho hrudi. "To je to, čo chceš, aby sme boli?" spýtala sa.

"NIE, NIE, NIE," pomyslel si. Čo mal povedať? Nakoniec povedal, "rád by som s tým začal."

Jej ďalší pohyb ho zaskočil nepripraveného. Oprela sa o neho a položila svoju hlavu na jeho plece. Rukami ho objala okolo pása. S tvárou pritlačenou na jeho hruď povedala, "iste, môžeme byť priatelia."

Položil ruku pod jej bradu, aby ju prinútil pozrieť sa na neho. Skôr než mohol zistiť, čo tým myslela, usmiala sa na neho a odstúpila od neho. Nemal by dať preč ruky z jej pása. Mal by ju ešte chvíľu držal ako zajatkyňu.

"Poďme nazad sa a dajme si nejaký koláč. Cítim sa dosť unavená. Možno ma trochu cukru preberie," povedala.

"Ak to je to, čo chceš," povedal.

Zdalo sa mu, že ju začul povedať, "nezáleží na tom, čo chcem ja," keď kráčala pred ním nazad do Brlohu.

"Prepáč?" spýtal  sa.

"Nič," povedala a obzrela sa na neho s ďalším umelým úsmevom.

Pribehol k nej a povedal, "urazil som ťa?"

"Nie, vôbec nie," povedala.

Vrátili sa do zadnej záhrady. Hostina bola v plnom prúde. Väčšina stolov bola zatlačená dozadu, aby urobila miesto na provizórnom tanečnom parkete. Hermiona chcela dostať koláč. Zdvihla dva taniere a povedala, "mám aj pre teba, Malfoy, takže by si mi mohol zobrať kávu a ja zoberiem náš koláč k stolu."

Bol trocha zmätený. Správala sa tak zvláštne, zdržanlivo, ale stále s ním chcela stráviť zvyšok popoludnia, hoci podľa všetkého len ako 'priatelia'. Musel ju pochopiť zle. Samozrejme, spýtal sa jej, či chce, aby boli priatelia, ale len sa okúňal. Laškoval. Možno ho zobrala vážne. Príde na to.

Priniesol dve kávy k miestu, kde sedela. Posadil sa vedľa nej, predklonila sa a povedala, "pozri sa na šťastný pár."

Urobil ako žiadala. Boli na tanečnom parkete. Ale netancovali. V podstate jeden druhého obťažovali. Bolo to takmer neslušné. Draco sa zaksichtil, nechtiac, a Hermiona sa zasmiala. Otočil sa k nej a s úžasom sa pozeral. Už znova jedla svoj koláč. Rozhodol sa tiež zjesť svoj. Šokovalo ho, keď odhodila vidličku a povedala, "vážne! Žerie jej tvár rovno na tanečnom parkete! Aké trápne."

Draco povedal, "tak sa prestaň pozerať!"

Ukázala na novomanželov a povedala, "ako tomu môžeš zabrániť?"

Zobral do ruky jej namierený ukazovák a položil jej ruku na stôl.

"Zhlboka dýchaj, Grangerová. Spomeň si, povedala si, že ho už viac nemiluješ. Vidieť ich takto, nechutných, prosím, nemalo by ťa to vytáčať," uzavrel Draco. Dal si ďalší kúsok torty.

Položila si ruky do lona a napriek tomu, čo Draco povedal, pokračovala v zízaní na Pansy a Rona. Vypúšťala krátke frázy ako 'fuj' a 'zožeňte si izbu'.

Nakoniec, aby sklapla, urobil Draco jedinú vec, ktorú mohol urobiť na dvore Brloha obklopený všetkými tými Wesleyovcami a jej priateľmi. Áno, Draco Malfoy chytil Hermionu za tvár, otočil ju, aby sa na neho pozrela a potom to urobil! Rozpleštil zvyšok svojho koláča do jej tváre.

Povedať, že bola šokovaná, by bolo slabým slovom. Bola šokovaná, rozzúrená, zlostná a fučiaca. Jej ústa zostali otvorené, malý kúsok polevy, ktorý sa jej hojdal na nose, spadol na stôl.

Trochu sa bál, pretože vo svojich očiach mala výraz, ktorý mu hovoril, že je pripravená ho zabiť.

Zobrala servítok, začala si utierať tvár a povedala, "prečo si do pekla toto urobil?"

"Buď vďačná, že to je jediné, čo som urobil," povedal jej, "musel som ťa nejako umlčať a rozhodoval som sa medzi bozkom a týmto."

Zatiaľ čo pokračovala v utieraní koláča z tváre, povedala, "dala by som prednosť bozku."

Usmial sa a povedal, "náležite si značím, takže nebudem váhať zaradiť to do plánu opatrení niekedy nabudúce, keď budeš zúrivosťou bez seba."

Zabudla trochu polevy na brade. Zdvihol prst a utrel jej to z tváre a potom si položil prst s polevou do svojich úst. "Mňam, tá poleva na tebe chutí dokonca lepšie než chutí na tom koláči."

Povedala, "som zvedavá akoby chutila na tebe?" Hneď zobrala svoj koláč do ruky a zdvihla ho do výšky.

"Zlož ten koláč, Grangerová, obaja vieme, že na to nemáš gule," zatiahol, otočil od nej svoj pohľad a napil sa kávy. Zacítil ako ho koláč zasiahol na boku jeho tváre.

Otočil sa a pozrel sa na ňu, ohromený, pretože sedela vedľa neho a smiala sa! Na ňom! Zobral obrúsok, utrel si tvár a povedal, "za toto zaplatíš, Grangerová."

V tej chvíli sa ku nim rozhodli pripojiť Harry Potter a Ginny. Harry položil ich koláče na stôl a povedal, "Hermiona, mám tu ešte dva kúsky, keby si potrebovala zasiahnuť aj jeho druhú stranu."

Otočila sa a povedala, "možno by som na to mala zdvihnúť teba."

Kým Harry narovnával tie koláče na stole, Draco sa načiahol a schmatol jeden kúsok rovno do svojej ruky. Hermionine oči sa rozšírili a povedala, "daj si povedať, Malfoy. Ty si začal. Nie sme deti a toto je svadba. Musíme sa správať dôstojne."

"Dám ti ten koláč na tvár s maximálnou dôstojnosťou a slušnosťou, to ti sľubujem, Grangerová," povedal s predstieraným slušným správaním.

Hermiona sa postavila a zdvihla ruky pred seba v obrannom geste. Harry sa postavil a povedal, "fajn, teraz si do pekla musím ísť po ďalší koláč."

Ginny povedala, "zober dva." Postavila sa a podala Hermione svoj koláč. Pozrela sa na Draca a povedala, "teraz je to fér boj, pretože obaja ste ozbrojení a nebezpeční."

Draco povedal, "naozaj chceš hodiť na mňa ten koláč, Grangerová? Nemyslím si, že si dosť rýchla, aby si ma dobehla!" a hodil na ňu svoj kúsok, ktorý pristál priamo na jej hrudi, cukrová poleva pokryla jej pokožku. Zatváril sa trošku pobavene, že zasiahol svoj cieľ. Povedal, "maj sa!" a rozbehol sa krížom cez záhradu na otvorené pole.

"Dostaň ho, Hermiona!" vykríkla Ginny. Čoskoro veľa ľudí sledovalo a hecovalo Hermionu.

Odkopla topánky, a uvidela ako sa v bezpečnej vzdialenosti otočil a vyplazil na ňu jazyk. Povedala, nahlas, "skutočne by sme mali robiť toto? Sme zrelí dospelí ľudia a robíme ešte horšie predstavenie ako ten pár, o ktorom sme sa práve bavili."

Ginny sa naklonila k vracajúcemu sa Harrymu a povedala, "myslím, že hovorí o novomanželoch, ktorí sa predvádzajú na tanečnom parkete."

Harry sa postavil, dal jej ďalší kus koláča, keď ho pleskol do jej druhej ruky, kým Malfoy všetko sledoval zblízka. "Dva kusy, pre prípad, že by si prvý krát minula. Teraz ho dostaň, Grangerová, a predveď mu z čoho si stvorená," podpichoval ju Harry. (PP: show him what you are made of)

Draco vykríkol, "viem, že je z stvorená z Pottera. Koniec koncov bola Chrabromilčanka. Samé reči, žiadne činy." Zabával sa, keď sa jej posmieval. (PP: I know what she’s made of Potter)

Hneď sa za ňou ocitol George Weasley a napchal jej tretí kus lepiacej sa sladkosti do ruky. Seamus stál vedľa nej a povedal, "mám ti dať pohár punču, aby si mu ho tiež hodila do tváre?"

"Nie, toto zatiaľ stačí," povedala. Začala kráčať za Dracom, pomaly sa k nemu približovala. Otvorene sa jej smial.

"Ty si taký babský Chrabromilčan, Grangerová," pokračoval v posmešných komentároch. Vedel, že vie, že len žartuje, ale tiež si uvedomoval, že je na dvore s bandou bývalých Chrabromilčanov a len s niekoľkými bývalými Slizolinčanmi, takže bude udržiavať svoje 'nechutné kecy' na minime.

Sledovala ho pozorne, stále sa pomaly približovala. Prestal sa hýbať a hrdo na svoju tvár nasadil svoj svetoznámy úškrn. Ruky si dal v bok a povedal, "poďme, maličká, ukáž mi, čo máš."

S koláčmi stále opretými o svoju hruď začala šprintovať. Najprv bol prekvapený, že sa môže tak rýchlo pohybovať, takže to bol dôvod prečo hneď neutiekol, a tak ho zasiahol prvý kus koláča, ktorý opustil jej ruku. Tesne ho minul, len malý kúsok polevy mu zostal na rukáve.

Zvrtol sa do behu a ona za ním. Dav začal na ňu kričať, ona bežala rýchlejšie než kedy bežala vo svojom živote. Zatočil medzi stromy a kríky a znovu sa jej vysmieval.

"Nedokázala by si trafiť ani stenu kôlne, ktorá sa nehýbe, Grangerová," povedal spoza stromu. Hodila druhý koláč. Zasvišťal pri jeho hlave, príliš blízko, aby bol v pohodlí.

Prebehol k druhému stromu a skryl sa zaň. Ona za ním. Začal krúžiť okolo stromu a ona tesne za ním. Povedal, "už len jeden kus, Grangerová. Mier dobre."

Tvárila sa odhodlane. Páčil sa mu na nej ten výzor. Dav teraz stál, akoby vytvoril postrannú čiaru a stále na ňu kričal povzbudivé slová. Povedala, šeptom, "nechaj ma ťa trafiť tým posledným kúskom, nech to môže skončiť, inak mi stále budú dodávať koláče a ja budem musieť stále za tebou utekať."

"Chceš, aby som 'ťa nechal' ma trafiť? Myslím, že nie, drahá," zatiahol Draco, " pretože si musím udržať svoje dobré meno."

"Povedz si cenu," uškerila sa.

"Nemáš dosť," vrátil jej.

"Neexistuje nič, čo by si odo mňa chcel?" spýtala sa, nie celkom si uvedomila hlbší zmysel svojich slov.

Zatváril sa takmer diabolsky a povedal, "Ach, je tam jedna vec, Hermiona, ale ty by si nesúhlasila."

Obaja sa pohybovali sem a tam, ten koláč vysoko nad jej hlavou, pripravený vyletieť. Povedala, "to nevieš, Malfoy. Možno by sa mi tvoj návrh páčil. Povedz mi ho."

Zrazu mal na tvári koristnícky výraz a urobil tri kroky bližšie k nej, ale než jej mohol povedať svoj návrh, vypustila koláč zo svojej ruky a s väčšou silou, než by si pomyslel, že má, ho hodila priamo na neho a on dopadol na jeho pravé rameno. Dav volal na slávu.

"Ach, teraz zaplatíš!" Rozbehol sa k nej a ona skutočne zvýskla. Bežala preč, on ju naháňal, nie tak rýchlo akoby mohol, na otvorené pole. Chcel ju zahnať dosť ďaleko od sliedivých očí, aby ju skutočne mohol prinútiť zaplatiť.

Preliezla drevený plot, ktorý on poľahky dokázal preskočiť. Keď už boli dosť ďaleko od svadobnej hostiny, pohnal svoje nohy rýchlejšie a dobehol ju okamžite. Chytil ju za ruku a otočil ju. Dal obe ruky okolo jej tela a stiahol ju na zem, vedome prevzal záťaž ich pádu na seba. Ďalšou výhodou, že prebral váhu ich pádu na seba, bolo, že skončila na ňom.

Držal ju nad sebou. Obaja boli zadychčaní. Zatlačila do neho rukami. Len ich prevrátil, takže teraz bol navrchu on. "Povedz vzdávam sa."

"Čože?" spýtala sa ťažko dýchajúc.

Jeho tvár bola tak blízko pri jej a váha jeho tela na jej tele vysielala chlad a oheň naskrz jej nervovým systémom.

"Povedal som, povedz vzdávam sa, vzdaj to, Grangerová!" povedal.

"Nikdy!" povedala, protestujúc, doširoka sa usmiala a trochu sa pod ním pohla pri chabom pokuse o únik.

Jeho ústa boli centimeter od nej. "Povedz vzdávam sa, alebo sa priprav na následky."

"Nie," povedala potichu.

Nemohol si pomôcť. Jeho tvár sa naklonila k nej a uhryzol si z koláča na jej hrudi. To ju zarazilo. Povedala, "čo robíš?"

"Povedz vzdávam sa," povedal znovu. Tentoraz olizol je kľúčnu kosť a vrátil sa späť, aby jej čelil s cukrovou polevou na svojich ústach. Olizol si pery.

"Draco, pusti ma, niekto nás môže uvidieť," povedala.

"Všetci sú dostatočne ďaleko, teraz povedz vzdávam sa," zopakoval. Tentoraz zobral ukazovák a nabral ním polevu z priehlbiny na jej krku, pri otvore límca jej šiat. Podržal prst pokrytý polevou nad jej tvárou a potom ho priložil na jej ústa. Natrel jej polevou ústa a potom sklonil hlavu a zlízal polevu z jej úst. Zopakoval tento čin ešte raz. Povedal, "povedz vzdávam sa, lebo inak budem pokračovať."

Pohľad, ktorý mu venovala, nedokázal rozlúštiť. Povedala, "zlez zo mňa, Malfoy, nechcem sa už viac hrať."

"Kto povedal, že sa stále hrám?" povedal so zatajeným dychom.

"Priatelia sa jeden k druhému takto nesprávajú," pripomenula.

"Možno som sa práve rozhodol, že nechcem byť tvoj priateľ," povedal s jedným zdvihnutým obočím.

Spýtala sa, "nechceš?" Skoro vyzerala skľúčene. Priložil polevou pokrytý prst znova na jej ústa. Práve chcel zašpiniť jej ústa ďalšou polevou, keď k jeho úžasu si vložila jeho prst do úst a polevu z neho zlízala. Bol viac vzrušený než kedy bol vo svojom živote.

Uškrnul sa. "Ani toto nerobia priatelia, Grangerová."

"Myslím, že sme sa práve rozhodli, že nie sme priatelia," usmiala sa.

Opätoval jej úsmev. Zrazu si pomyslela, "ach nie, a čo teraz?"


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 7. An Unlike Pair (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 20.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
jediné, co mě napadá.....GENIÁLNÍ POVÍDKA A GENIÁLNÍ PŘEKLAD....jen houšť, více, častěji, rychleji a s větším úsměvem :-D
Díky Jimmy

Re: Kapitola 7. An Unlike Pair (Hodnotenie: 1)
Od: Hannellka - 20.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Naprosto perfektní kapitola, ještě že nikdo nevidí, jak se tlemím na monitor, asi by mi objednali nocleh na psychině. Díky Jimmi

Já si prostě nemůžu pomoct. Vždycky když tohle čtu tak se culím od začátku do úplného konce a občas ze mě vyjde něco jako nekontrolovatelný záchvat smíchu. No nemusím Vám říkat že už mě nejednou bráška obdařil svým pohledem "bohajeho co to zas čte?"
je to prostě dokonalé, fakt moc děkuju, že to překládáš, Jimmi. Moc mi to zvedlo náladu takhle po ránu před dalším náročným dnem.

Re: Kapitola 7. An Unlikely Pair (Hodnotenie: 0)
Od: Cora N. - 23.10. 2008
Tohle je moc příjemná, svěží povídka, opravdu se mi líbí a překlad též. Jsem zvědavá, co bude dál :o)
Ale jsme tak trošku rýpavá a když nemám co říct ke komentu se nedonutím, takže snad tě neurazí dvě myšlenky :o)
Teraz ho dostaň, Grangerová, a predveď mu z čoho si stvorená," podpichoval ju Harry. (PP: show him what you are made of)
-jen mě napadlo, u nás se říká "z jakého jsi těsta", nemáte nějakou obdobu? myslím, že by se to i hodilo ke scéně :o)

Draco vykríkol, "viem, že je z stvorená z Pottera. Koniec koncov bola Chrabromilčanka. Samé reči, žiadne činy." Zabával sa, keď sa jej posmieval. (PP: I know what shes made of Potter)
a nechybí tam prostě jenom čárka? "I know what she's made, Potter./Vím, z čeho je, Pottere." tohle je takové divné totiž :oP
To: Cora N (Hodnotenie: 0)
Od: Jimmi - 25.10. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu) http://hpkizi.sk
Či neurazím? Prosím ťa, preto tam tie AJ výrazy dávam. Ale málokto reaguje, takže občas si len tipnem. Toto ale znelo totálne blbo.
To druhé ma vôbec nepadlo - občas mi dôjde, že ide len o preklep, ale v tomto ma netrklo, takže určite máš pravdu.

To prvé, z akého si cesta mi znie moc česky. Určite niečo máme. Budem na to myslieť, keď ma to napadne, opravím oboje. Keby ma nepoplietol ten Potter, tak tam rovno dám - tak mu predveď, čo si zač. Ešte budem premýšľať.

Díky moc. Fakt.

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: KatieMras - 01.09. 2017
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED