archiv.hpkizi.sk
Kapitola 6. An Unlikely Pair
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 19.09. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.Kapitola 6

Draco Malfoy si myslel, že Hermiona Grangerová je pekná. Tak to je gól. Kedy sa to stalo? Čo mala teraz povedať alebo urobiť? Rozhodla sa nepovedať nič, namiesto toho sa usmiala a pozrela sa na svoje nohy. Keď sa znova pozrela znova do jeho očí, bola prekvapená, že sa usmieva. Nevedela, čo si myslieť o šťastnom, usmievajúcom sa Malfoyovi. Bolo to pre ňu nové.

Chcela povedať, že si myslí, že on je tiež pekný, nech by to vyznelo akokoľvek hlúpo, keď niekto otvoril dvere na kôlni.

"Čo do pekla tam vy dvaja robíte?" spýtal sa Harry Potter.

Harry mal vždy hrozné načasovanie. "Ja som sa tu skrývala, aby som nemusela predstierať, že chcem chytiť kyticu. Nie je mi jasné, prečo je tu Malfoy," klamala Hermiona. "Prečo si tu, Malfoy?"

Ach, takže zlá potvorka, však? Rozhodol sa nedarovať jej to, tak povedal, "ja som sa staral o svoje vlastné veci, pripravený pridať sa k ostatným chlapíkom pri chytaní podväzku, keď si ma sem dovnútra zatiahla," uškrnul sa. Otočil sa na Harryho a povedal, "môžem len hádať, že sa táto kostička chcela pomuchľovať." (PP: little tart, tart je aj kosť (pekná ženská) aj prostitútka, dokonca horšie, tak neviem)

Hermiona sa tvárila rozhorčene, ale Harry poznal pravdu. Povedal, "dobre, Malfoy, práve teraz máš šťastie, pretože tí 'chlapíci' sa ešte nedali dokopy, aby chytili podväzok. Poď, možno budeš mať šťastie." Schmatol Malfoya za rukáv a vytiahol ho von z kôlne.

Hermiona sa zasmiala, on sa na ňu obzrel a povedal, "pomôž mi."

Povedala, "ty by si nechcel, aby som ti pomohla. Veď nie som nič iné ako šlapka, cundra a neviestka, ktorá ťahá mužov do kôlne, aby sa s nimi pomuchľovala.",

"Grangerová!" žobral.

Nasledovala mužov na zadný dvor. Harry zajačal, "Malfoy je tu, páni, môžeme pokračovať."

Ron práve robil plnil svoju časť predstavenia, keď sťahoval svojimi zubami Pansyin podväzok. Hermiona zbledla. Keby to bol býval robil jej, bola by v takých rozpakoch, že by ho začarovala. Pansy to ani trochu nevadilo. Zabednená cundra. (PP: stupid slag, ale nezdá sa mi, že Hermiona použila slovo kurva).

Draco stál takmer vzadu a otočil sa, aby sa ešte raz pozrel na Hermionu. Pokrčila plecami. Potom dostala báječný nápad. Len čo Ron nechal podväzok preletieť ponad svoje plece, vytiahla prútik, povedala malé neverbálne kúzlo a podväzok pristál priamo v Malfoyovej ruke. Bol prekvapený väčšmi než zvyšok mužov. Rýchlo sa na ňu pozrel a ústami naznačil slová 'to si bola ty!" Znova sa zasmiala, až sa prehýnala od smiechu.

Všetci začali kričať na Malfoya, aby dal podväzok čarodejnici, ktorá chytila kyticu. Keby bola Hermiona vedela, čo sa má stať, nezamierila by podväzok na Malfoya. Pretože nádherná čiernovlasá Pansyina sesternica, podľa všetkého jediná žena v jej rodine bez prasačieho ksichtu, bola príjemkyňou tej kytice a Malfoyove ruky precestujú nahor jej nohou, aby umiestnili podväzok pod jej sukňu.

Draco sa tváril, že ho to teší. Hermiona odstúpila za tú istú stenu domu, skadiaľ práve vyšla. Ničia škoda, ničia chyba. Bol slobodný muž. Nebolo to tak, že by bol jej rande alebo niečo, napriek tomu, že nejako mala pocit akoby bol. Pred dnešným dňom neboli dokonca ani priatelia, a pravdepodobne nebudú ani potom. Mohol napchať svoje pracky na všetky holé nohy, kam chcel. Práve sa zase začala cítiť mrzuto.

Rozbehla sa cez lúku, dokonca ani nevedela, kam viedla. Mala dosť neviest, ženíchov a kytíc na celý život.

Našla lúku poľných kvetín a posadila sa na zem. Kvety boli vyššie než ona, takže ju nikto nenájde. Ľahla si na chrbát s rukami pod hlavou. Pozerala sa nahor na biele plávajúce oblaky. Bol to naozaj perfektný deň na svadbu. Ten typ dňa, o ktorom snívala ako o svojom svadobnom dni. Bol jún, perfektný mesiac na svadbu. Obloha bola žiarivo modrá. Oblaky boli biele a nafúknuté a bolo ich len pár. Teplota dokonalá, vietor minimálny. Pri Merlinovi, ako Ron a Pansy mali toľké šťastie. Na Hermionin svadobný deň bude pravdepodobne pršať, snežiť, čľapkanica a krupobitie.

Zatvorila oči. Začula hlas, ktorý volal jej meno. Napäto počúvala, pretože podľa toho, kto to je, sa možno ozve naspäť alebo možno nie. "GRANGEROVÁ!"

Bol to Draco. Posadila sa vzpriamene. Zavolal ešte raz. Nakoniec povedala, "tu som!" Zamávala rukou vo vzduchu, tak aby ju mohol zbadať.

Zvalil sa vedľa nej na zem. Hermiona mala v ruke bielu sedmokrásku. Zobral ju od nej a chvíľu sa s ňou hral. Potom sa naklonil k nej a vložil jej ju do vlasov, za ucho. Bola to jedna z najromantickejších vecí, ktorú niekto niekedy urobil, a jej srdce vynechalo jeden úder.

Pozrela sa na neho a povedala, "mali ste ty a tá šľapka príjemný čas s podväzkovým pásom?" (PP: tramp - coura, běhna, šlapka, nezdá sa mi, že by niečo z toho Hermiona použila)

"Áno, bolo to dosť zábavné," povedal a ľahol si na zem.

Zostala sedieť. Odtrhla ďalší malý kvietok a krútila ho v ruke. Cítila ako jeho prsty prešli nadol po jej chrbte a potom sa odtiahli. Otočila sa, aby sa na neho pozrela. "Poď sem," povedal. Čo je hlúpy? "Veď som tu, takže čo vlastne chceš?"

"Poď sem dole ku mne a pozrieme sa, aké zvieratá môžeme spraviť z oblakov," povedal. To nebolo vôbec to, čo povedať chcel. Keď sa prvý krát dotkol jej chrbta a zacítil ako sa jej hodvábne šaty otierajú o jeho prsty, chcel jej povedať, aby prišla k nemu kvôli tomu, aby ju mohol pobozkať. Ale pretože toto bol nový vzťah, založený viac na priateľstve než na čomkoľvek inom, nebolo by to múdre.

Ľahla si vedľa neho. Ich plecia boli jediné, ktoré sa dotýkali. Ukázal na nejaký oblak a povedal, "prisahám, že ten oblak tam hore vyzerá ako profil profesora Snapa."

Hermiona sa zachichotala tak silno, že sa jej kolená pritiahli k žalúdku. Hravo sa dotkla jeho ľavého zápästia svojou pravou rukou a povedala, "toto mi neuveríš, ale naozaj som to chcela povedať predtým, než si to povedal ty."

"Myslím, že som médium," zasmial sa.

Otočila sa nabok. "Ak si médium, tak mi povedz, na čo práve teraz myslím."

Otočil sa nabok a pozrel sa jej uprene do očí. Načiahol sa a zobral kvet spoza jej ucha a podržal ho vo svojej ruke. Len chcel ospravedlnenie za to, že sa jej dotkol, ale bola to ďalšia skvelá vec. Riekol, "práve si myslíš, že toto je perfektný deň na svadbu a aká je ho škoda na tých úbohých hlupákov."

Hermiona sa prudko posadila a povedala, "naozaj som o tom premýšľala, zvláštne, nie?"

Tiež sa posadil a povedal, "nie je to zvláštne, myslel som na to isté."

Pritiahla si kolená k hrudi a predklonila hlavu. Povedala, "takže, chceš sa niekedy oženiť? Myslím, že už som sa ťa na to pýtala skôr, ale nemôžem si spomenúť, čo si povedal."

"Áno, viem si predstaviť, že sa ožením, niekedy. Za veľmi dlhú dobu," povedal pravdivo. "Prečo sa chceš tak strašne vydať, Grangerová? Len preto, že všetci naokolo sú už zobratí alebo máš potrebu založiť si rodinu, či čo?"

Pozerala sa na zem a trochu sa sem a tam pohojdávala. "Neviem, Malfoy. Dúfam, že som dosť veľkorysý človek na to, aby som nežiarlila. Chcem tým povedať, chcem deti, viac než jedno a muža, ktorý ma miluje a ctí si ma. Nemusí sa to stať zajtra, ale rada by som si myslela, že mám nádej, že sa to stane, skôr než zomriem."

"Som si istý, že stane. Si mladá. Máš čas," povedal, keď sa ju snažil ubezpečiť.

"Iste, Malfoy," povedala. Znova si ľahla a tak to urobil aj on. Ukázala na ďalší oblak a povedala, "tamten jeden vyzerá ako Ronove prirodzenie."

Príšerne sa zatváril, pozrela sa na neho a zasmiala sa na ňom. "Nie sú to skutočné rozmery, že nie?" spýtal sa.

V ten moment sa Hermiona zasmiala tak silno, že vyprskla. Draco sa nahol k nej, podoprel si hlavu rukou a povedal, "vždy sa mi páčili ženy, ktoré sa vedia smiať."

"Vážne?" povedala.

"Áno, pozrime sa, či ťa môžem znova prinútiť, aby si vyprskla," povedal. Jeho ruka prešla na jej brucho a pošteklil jej rebrá. Pokúsila sa odraziť jeho ruku preč, smejúc sa (a prskajúc).

Dokázala sa od neho vykrútiť a povedala, "to nebolo fér, nebola som pripravená." Sotva lapala dych.

Na kolenách prešiel k nej a povedal, "máš vo vlasoch všetky druhy buriny. Teraz si Potter vážne bude myslieť, že sme sa tu naozaj muchlovali."

"Oh, zaškrtiť Pottera," povedala Hermiona. To vyvolalo u Draca smiech.

"Presne to si myslím!" povedal.

"Mali by sme sa vrátiť."

"Prečo?"  spýtal sa.

"Neviem," priznala. V skutočnosti by s ním mohla stráviť celý deň. Tento deň bol ako najlepšie rande, ktoré nikdy nemala. Aj tak sa postavila. Nasledoval ju. Začala si prehrabávať vlasy prstami. Povedala, "mám vo vlasoch burinu," a ukázala jednu Dracovi ako dôkaz.

"Najprv ryža, potom burina," povedal a navrhol, "dovoľ, nech ti pomôžem."

Pravú ruku zdvihol nahor k jej vlasom a vyčesával ich svojimi prstami. Boli také jemné. Myslel si to už predtým, ale teraz to vedel. Hermiona ho upreto pozorovala. Jeho oči sa upierali na jej vlasy. Keď konečne skončil, spustil ruku a pozrel sa na ňu. Zbadal ako uprene na neho pozerá. Ťahalo ho smerom k nej, tak urobil krok bližšie. Jej ústa sa trošku pootvorili. Jej oči, roztvorené a jasné. Jeho oči niečím prebleskovali. Nebola si istá, čo to bolo. Chcela povedať niečo hlúpe ako 'mali by sme sa vrátiť', ale potom si spomenula, že to už povedala predtým. Namiesto toho urobila krok smerom k nemu. Boli dosť blízko na bozk, pomyslela si. Možno by sa mali pobozkať. Ak ju nepobozká do piatich sekúnd, naberie odvahu a pobozká ho ona. Zostali bez pohnutia, bez slov, len na seba uprene hľadeli. Začala v duchu počítať, päť, štyri, tri, dva, jeden... nič sa nestalo.

Nepobozkal ju. Ich bezprostredná blízkosť bola teraz trápna. Prečo len nezašla ďalej a nepobozkala ho ona? Priložila ruku k jeho lícu. Jeho pokožka bola teplá. Napokon bol teplý deň. Nechala ruku klesnúť k jeho krku. Načiahol sa a zobral jej ruku do svojej. Jemne ju stisol predtým než si ju priložil na hruď. Nechal svoju ruku na jej, kým jeho druhá ruka sa tiahla pomaly nadol jej lícom. Skončila prikrytím jej tváre.

Povedal, "na čo myslíš?" Jeho ruka bola teraz na jej krku. Mohol cítiť jej pulz. Bum, bum, bum. Jej pulz bol rýchly. Bol si istý, že jeho tiež.

"Na čo myslíš ty, Malfoy?" spýtala sa. Jej hrdlo bolo také vysušené, že nevedela ako dokázala položiť tú otázku.

"Premýšľam nad tým, že sa mi páči byť tvojím priateľom," povedal.

To nebolo to, čo chcela počuť. "Priateľom?" spýtala sa.

"Nechceš byť moja priateľka, Hermiona?" spýtal sa. Pomyslela si, že jej meno znelo tak cudzo, keď vyšlo z jeho úst.

Ich postoj sa nezmenil. Jeho ruky boli v tej istej pozícii, jedna nad jej rukou odpočívala nad jeho srdcom, jeho druhá ruka bola teraz vzadu za jej hlavou a hrala sa s jej vlasmi. Jej druhá ruka prešla k jeho čeľusti a obkreslila jej krivku až k jeho brade. Nabrala odvahu, ktorú si priala, aby mala skôr, a obkreslila tým istým prstom jeho ústa. Zhlboka sa nadýchla a ťažko prehltla predtým než odpovedala.

"Áno," povedala. Jeho ústa sa zrazili s jej. Stalo sa to tak rýchlo, že sa takmer prekotila dozadu. Jej kolená sa zohli, neschopné niesť jej kostru. Pobozkal ju, odtiahol sa späť, pozrel sa na ňu, zavrčal (zavrčal ?) a šiel ju znova pobozkať. Pritlačil svoje ústa tak silno na jej, že ledva mala čas zareagovať.

Jej hlava sa posunula trochu nabok, keď ju začal bozkávať jemnejšie. Stále to bol zatvorený bozk, ale jeden z najlepších, ktoré kedy mala vo svojom živote. Konečne dal preč svoje pery z jej. Obe jeho ruky boli teraz okolo jej pása. Mala pocit, že jej srdce vyskočí z hrude. Zosypala by sa, keby ju nedržal.

"Takže priatelia, Grangerová?" spýtal sa.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Přidávám komentář z principu, protože je to vtipné, milé atd..nic co bych ještě nezmínila, ale zaslouží si to koment. Dík za překlad, Jimmi, hlavně když jsem dneska ani nic nečekala. Podívala jsem se sem jen tak ze zvyku.

Re: Kapitola 6. A Unlike Pair (Hodnotenie: 1)
Od: Hannellka - 19.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Perfektní, perfektní a ještě jednou perfektní :)
Představujusi Draca, s jakým obrovským nadšením jde chytat ten podvazek :D
Díky Jimmi

Ešte stále nebola scéna, pri ktorej som sa takmer váľala od smiechu, takže sa máte na čo tešiť.

Som rada, že som vás prekvapila. To AFP je strašne dlhé, tak som si potrebovala dať pauzu. Fakt sa pri tejto poviedke bavím.

teda, mylsím, že som sa ešte pri žiadnej kapitole tak nenasmiala... som rada, že to prekladáš.

Neplánovane som sa začítala do poviedky. Podobný štýl ako toto, tak aby ste sa nenudili:
http://underthecover.wz.cz/tfatr.htm
Re: Kapitola 6. A Unlike Pair (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 20.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Díky za tip na další povídku...mé knihomolské já už nemělo skoro co číst, tak se vrhám teď na ní. Samozřejmě na tvou stránku nezanevírám a s napětím očekávám další kapitoly překladů :-D
Re: Kapitola 6. A Unlike Pair (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 20.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Jimmy, díky za odkaz na povídku.....tak nějak jsem dneska nešla spát a přečetla jí na jeden zátah. Díky moc, bylo to krásné :-D

Re: Kapitola 6. A Unlike Pair (Hodnotenie: 0)
Od: Anonymous - 20.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Řekla, že tohle je tip povídky,který jestli se nepřeloží tak je to hřích:D... je to skvělá povídka, jedna zatím z nejlepších;)

Re: Kapitola 6. An Unlikely Pair (Hodnotenie: 1)
Od: drahokam - 27.03. 2009
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Ach bože, to bylo také romantické, já se ztoho zcvoknu, doteď jsem Draca nesnášela, ale od teď ho budu asi uctívat, byla to vskutku nádherná kapitolka, děkuji za překlad

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: KatieMras - 01.09. 2017
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED