archiv.hpkizi.sk
Kapitola 5. An Unlikely Pair
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 18.09. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Tak som nevydržala, toto je kapitola pripravená na piatok. Ďalšia už bude AFP (odhad v sobotu). Zajtra som mimo, tak som vás nechcela nechať čakať až do večera.

Inak ešte stále nemám názov poviedky v slovenčine. Nepravdepodobný pár. Môže byť? Alebo ešte počkáť?Kapitola 5

Čo si myslela?

Bola tu, na streche Brlohu, s Dracom Malfoyom. Bola to veľmi vysoká strecha. V skutočnosti boli len na streche prednej verandy. Podľa jej názoru to bolo stále príliš vysoko.

"Prečo sme tu?" spýtala sa Hermiona.

"Dobrodružstvo," odpovedal.

"Čože?" nerozumela. Ako sú vysoko?

"Potrebuješ trochu dobrodružstva vo svojom živote, Grangerová," povedal.

"Mala som vo svojom živote toľko dobrodružstva, že mi to vystačí na celý život," odpovedala mu. Zlomil by si človek nohu z tej výšky?

"Ale tvoj život sa v poslednej dobe stal rutinou, nemám pravdu?" podpichoval ju, aby zistil, či ju dokáže vyviesť z miery.

"Nie," povedala. Vážne, pád z takej výšky by minimálne bolel, však?

Poobzerala sa dokola, zovierajúc po celý čas jeho ruku. Začínalo ho to bolieť.

"Ty sa naozaj bojíš výšok, však?" spýtal sa.

Nevenovala mu pozornosť. Namiesto toho sa pozrela do okna. "Chceš ísť teraz snoriť?" spýtala sa. "Toto je bývalá izba dvojčiat, priamo tam. Stavila by som sa, že je to na začiatok dobré miesto."

Draco povedal, "inými slovami, chceš sa dostať preč zo strechy, pravda?"

"Áno, ale nie inými slovami, chcem opustiť túto strechu jasnými slovami," povedala.

Vytiahol svoju ruku z jej a posadil sa.

"Čo robíš?" spýtala sa, keď sa teraz držala jeho pleca.

"Sedím. Mala by si to niekedy skúsiť. Ak zostaneš stáť, môžeš spadnúť a zlomiť si nohu," odpovedal.

"AH HA!" vykríkla, "presne na to som práve myslela." Znova sa poobzerala. "Poď so mnou dovnútra," prosila.

"Nie, ty sa posaď ku mne." Poklepal rukou po streche.

Pozrela sa na nadol, ale namiesto toho, aby sa posadila, sa odmiestnila. Nečakal to. Tiež sa premiestnil. Vrátil sa do domu, aby ju pohľadal. Nemohol ju nájsť. Vyšiel von. Do pekla, šťastný pár práve krája tortu. Vrátil sa do predzáhradky. Našiel ju sedieť pod stromom. Prišiel, pripojil sa k nej a sadol si oproti nej na trávu.

"Zničila si mi môj plán," povedal.

"Aký plán ak sa smiem spýtať?" opýtala sa.

"Môj plán opiť ťa na streche a potom ťa zhodiť a spôsobiť ti tak ujmu na zdraví," povedal.

"To bol čo do pekla za plán?" spýtala sa vyvedená z miery.

"Vari nie ten, čo si si predstavovala?" spýtal sa.

"Nie, len som povedala, že sa bojím výšok. Do čerta, Malfoy, nie všetko je o tebe," povedala s jemným úsmevom. Prekrížila si nohy a pozrela sa na pole naľavo od domu. Pozrel sa na to isté pole. Skôr než sa mohol spýtať, na čo myslí, povedala, "na tom poli tam Weasleyovci vždycky hrávali metlobal."

"Hrala si niekedy?" opýtal sa.

"Bol si to ty, kto bol práve som mnou na streche? Samozrejme, že nehrala, bojím sa výšok, pamätáš?" pripomenula.

Nalial jej pohár vína a ona ho ochotne prijala. Nalial jeden pohár aj sebe a oprel fľašu o jej nohu. Povedal, "na zdravie, Grangerová," a štrngol svojím pohárom o jej.

"Poďme sa zahrať tvoju hru," povedala, zrazu viac v pohode. Pomyslel si, že strecha nakoniec bola naozaj zlý nápad. Na zemi je omnoho zábavnejšia.

"Dobre, v tejto hre musíš odpovedať opačne k pravde, jednoslovnú odpoveď. Každá osoba môže položiť päť otázok a ja začínam," povedal.

"Aká je to hra?" spýtala sa.

"Je to lepšia hra než tie, čo si navrhovala predtým ty," povedal.

"Dobre, ale žiadne osobné otázky," povedala.

"A kde je potom zábava?" spýtal sa.

"Tak teda žiadne sexuálne otázky," prehodnotila.

"Prečo nie? Sme teraz priatelia, nie je tak? Nerozprávaš sa o sexe so svojimi priateľmi?" spýtal sa Draco.

"Nie tak celkom. Mojimi najlepšími priateľmi sú Harry a Ron, nuž, Ron bol kedysi, takže sa o sexe priveľmi nerozprávame," povedala.

"Ale mala si aspoň sex, však?" spýtal sa s úškrnom.

Čudne sa na neho pozrela a povedala, "myslíš s Harrym a Ronom?"

"Nie, myslím všeobecne," opravil a dodal, "viem, že si nepochybne mala sex s Ronom a viem si to vo svojej hlavy zhruba predstaviť, ale dúfam, panenka skákavá, že si nemala sex s Potterom. To by ma totálne otrávilo."

"Pozri, to je dôvod, prečo nechcem otázky o sexe," povedala, "pretože tvoje zdravie je pre mňa dôležité." Natiahla ruku s pohárom pre ďalšie víno a on jej vyhovel.

"Myslíš tým, že si mala sex s Potterom?" spýtal sa vážne.

"Nebudem o sexe hovoriť s tebou, či si novonájdený priateľ alebo nie!" zasmiala sa.

Draco pokrčil plecami a povedal, "chceš sa hrať moju hru alebo nie?" Pokynula mu, aby pokračoval a dala si ďalší dúšok. Spýtal sa, "stále miluješ Weasleyho, ale pamätaj, odpovedaj opačne."

"Áno," povedala pokojne.

"Spala si niekedy s Potterom?"

"To je otázka o sexe," pripomenula, ale potom povedala, "Áno," a zachichotala sa.

"Chceš sa vydať počas nasledujúcich piatich rokov?"

"Nie," povedala vážne.

"Máš dnes na sebe nohavičky?"

Udrela ho do ruky, tak ako to urobila predtým a povedala, "Draco."

"To je opak?" spýtal sa.

"Dobre," povedala, "nie."

"Do pekla. Bola si niekedy do mňa zamilovaná?"

Chvíľu bola ticho, potom si dala ešte jeden dúšok, aby odsunula odpoveď. V skutočnosti nikdy nebola zamilovaná do Draca. Samozrejme, že si uvedomovala si, že je veľmi pohľadný, ale skutočne ním v škole pohŕdala. Po škole mu nikdy nevenovala priveľa myšlienok. Ale, pomyslela si, že práve teraz je do neho ľahko zamilovaná, napriek tomu, že on si práve teraz myslí, že sú priatelia. Nespýtal sa 'si do mňa zamilovaná?', spýtal sa, 'bola si niekedy do mňa zamilovaná', ale na druhej strane sú to rovnaké významy slova. (but then again, those were just semantics.)

"Grangerová, upadla si do kómy?" spýtal sa. "Odpovedaj prosím."

Rozhodla sa odpovedať. "Nie," povedala nakoniec. Môže si prísť k svojim vlastným záverom. Bude si pravdepodobne myslieť, že keď bola mladšia, nie teraz. Vyčerpal svoje otázky, takže ju v žiadnom prípade nemôže požiadať, aby to rozviedla.

Nalial jej trochu vína a prisadol si k nej namiesto oproti. Tiež sa oprel chrbtom o strom. Povedal, "si na rade."

Zamyslela sa na chvíľu a povedala, "bol si niekedy zamilovaný?"

"Áno," povedal.

"Máš teraz priateľku?"

"Áno."

"Odfarbuješ si svoje vlasy?" zasmiala sa.

"ÁNO," povedal ostrým tónom. Pomyslela si, že táto otázka ho asi urazila.

"Vedel si, ako veľmi mi v škole veľmi ubližovalo,  keď si bol ku mne hrubý a volal si menami ako humusáčka a bobor (bucktooth beaver)?" spýtala sa, kým sa pozerala do zeme.

Na toto nechcel odpovedať. Ale fér jej fér. Ona odpovedala na jeho otázky. Povedal, "nie." Samozrejme, že vedel, že jej to ubližuje. V tom čase bol krutý tyran. Robil to úmyselne.

Vypila zvyšok svojho vína. Chcel jej naliať ďalšie, ale pokrútila hlavou nie. Povedala, "moja posledná otázka, myslíš, že som pekná?"

Pozrel sa jej priamo do tváre. Slnko bolo vysoko na oblohe a prenikalo medzi vetvy, vrhajúc svetlo a tieň na jej črty. Jej pokožka bola hladká a na lícach mala prirodzený rumenec. Jej pery boli zaokrúhlené, a červené, a plné a vlhké. Jej postava bola perfektná a krížom cez nos na mala tie najrozkošnejšie pehy. Jej oči boli vrelé a príťažlivé. Dal si ďalší dúšok, odhodil pohár na dvor a povedal, "áno."

Zamračila sa. Uvažoval, prečo sa zamračila.

"Chápem," povedala. Postavila sa. "Idem povedať Harrymu zbohom. Bolo to príjemné popoludnie, Draco. Ďakujem ti, že si bol ku mne taký milý, potrebovala som dnes priateľa." Prehovorila vyrovnaným hlasom. Začala odchádzať preč. Postavil sa a dobehol ju.

"Myslel som si, že sme sa toto popoludnie od srdca zasmiali. Prečo odchádzaš?" Skutočne ho vôbec nenapadlo, čo práve povedal. Mal odpovedať opačne, ale jediné, na čo dokázal myslieť, bolo že je skutočne pekná a tak odpovedal áno.

"Bola to zábava a ďakujem ti, ale chcem ísť hneď domov." Pozrela sa nadol na jeho ruku, ktorá sa ovinula okolo jej predlaktia. Pustil ju.

"Čau, Grangerová," povedal stále zmätený.

"Čau, Malfoy," povedala a zamávala mu rukou na rozlúčku. Prešla cez dom.

Díval sa ako vchádza do predných dverí, keď ho udrelo pochopenie toho, čo pod stromom povedal. Mal odpovedať opačne, ale namiesto toho odpovedal pravdivo. Myslela si, že si myslí, že nie je pekná. Prebehol cez dom, von zo zadných dverí. Práve vtedy sa nevesta pripravovala hodiť svoju kyticu. Zbadal ako sa Grangerová skryla za stenu domu a dívala sa. Prešiel k nej, zobral ju za ruku a viedol ju ďalej od domu.

"Musím niečo objasniť," povedal.

Náhle začuli hlas Ginny. Povedala, "počkaj! Ešte nehádž, musíme nájsť Hermionu!"

"Do pekla, Draco, nechcem, aby ma našli. Nechcem stáť so všetkými tými roztúženými starými dievkami a pokúšať sa chytiť kyticu, zatiaľ čo ma každý bude ľutovať, že som nebola pre ženícha dosť dobrá," povedala.

"Máš dvadsaťpäť rokov. To si stará dievka?" spýtal sa. "A pre ženícha si príliš dobrá." Skôr než mohla odpovedať na to, čo povedal, zobrala ho za ruku a rozbehla sa smerom k malej drevenej šope. Otvorila dvere a vtiahla ho dnu.

"Kde sme? To je ich kôlňa?" povedal viac pre seba. Bola tam tma.

"Kôlňa na metly," povedala.

"Myslím, že zašla za roh domu," povedala Ginny, jej hlas znel bližšie. Draco chcel niečo povedať Hermione, ale ona mu pritlačila ruku na ústa. To sa mu dosť páčilo. Jej ruka na jeho ústach, a jej telo tak blízko k jeho, zacítil nával niečoho, čo určite bolo viac než priateľstvo.

"Možno šla nakoniec do domu," zakričala Ginny. Draco dal zo svojich úst preč Hermionininu ruku, ale nechal ju vo svojej vlastnej a vykukol zo dverí.

"Vrátila sa dozadu," povedal.

"Dobre," odpovedala Hermiona. "Chvíľku tu ešte zostanem, a potom pôjdem pohľadať Harryho, aby som sa rozlúčila, ale ty tu so mnou nemusíš čakať."

"Chcel som niečo objasniť z minula," povedal a stisol jej trochu ruku.

"Čo?"

"Nemyslím si, že si pekná," povedal rýchlo. Dokonca aj v tme si pomyslel, že dokáže vidieť, ako sa zamračila. Mentálne si nafackoval a povedal, "hovno, to je tiež zle. Chcel som povedať, fajn, len sa ma spýtaj znova tu prekliatu otázku."

"Akú otázku?" spýtala sa ho. Vedela, 'akú' otázku, ale už viac nemala náladu na hry. "Počúvaj Malfoy, to je v poriadku. Sme priatelia, teraz. Aspoň by som si rada myslela, že sme, takže to nie je problém. Môžeš byť ku mne úprimný." Pretože bola úplne mimo, pustil jej ruku a pritlačil svoju k jej ústam, presne tak ako to ona urobila predtým jemu.

"Spýtaj sa ma znovu, hrom do toho," povedal.

Dal ruku preč. Povedala, "myslíš si, že som pekná?"

"Teraz, pamätaj, tentoraz naozaj odpovedám opačne. Fajn, vieš to, že?" Prikývla. Povedal. "Nie. Odpoveď je nie. Opačne, pamätaj."

Máličko sa na neho usmiala a pozrela sa v rozpakoch na svoje nohy. Znova sa mu pozrela do očí práve keď Harry otvoril dvere na kôlni.

"Čo do pekla tam vy dvaja robíte?" spýtal sa Harry.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Díky, Jimmi :o) Jsem se celou dobu přiblble křenila. Fakt úžasné dialogy a její myšlenky na střeše byly taky zábavné. Celé je to vtipné. Jsem snad ještě nečetla nic tak nabitého dobrou náladou a optimismem.

A ten název bude asi fakt nepravděpodobný, nic jiného co by to vystihlo mě nenapadá. mělo by to asi vyjadřovat že jsou odlišní...
Tak to si vystihla, nevedela som to popísať. Áno, dodáva dobrú náladu a optimizmus. To asi preto ma to tak baví prekladať.

Niečo sa mi marí, že to unlike budú ešte spolu rozoberať, tak počkám. Pracovne zatiaľ Nepravdepodobný pár. Nestíham prerobiť menu, ale keď sa k tomu dostanem, tak to zatiaľ nazvem tak.

Díky.

Re: Kapitola 5. A Unlike Pair (Hodnotenie: 1)
Od: Hannellka - 18.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Po náročném dni není nic lepšího než tahle povídka :D Íplně vidím Hermionu, jak opatrně kouká ze střechy na zem a odhaduje účinky dopadu :D

Re: Kapitola 5. A Unlike Pair (Hodnotenie: 1)
Od: hatifnatif - 18.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
KRÁÁÁÁÁSA,
díky Jimmy za tento překlad, je to krásně odlehčená povídka, taková hravá a to v tomto počasí potřebuju víc, než co jinýho :-D
Ještě jednou díííky

Re: Kapitola 5. An Unlikely Pair (Hodnotenie: 1)
Od: drahokam - 27.03. 2009
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Tak Draco se nám do toho zamotal, super a nakonec Harry toho asi klepne :)

Re: Kapitola 5. An Unlikely Pair (Hodnotenie: 1)
Od: kukuriciarka - 16.03. 2011
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
do kelu! Potter je jak "detské prekvapenie", vždy sa objaví v nesprávnom čase na veeeee+mi nevhodnom mieste. ja naozaj dotieravý... hej, hej, aspoň sa k nemu Ginny hodí...

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: KatieMras - 01.09. 2017
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED