archiv.hpkizi.sk
Kapitola 3. An Unlikely Pair
Nepravdepodobný pár I.
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 16.09. 2008
Téma: Nepravdepodobný pár I.

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu An Unlikely Pair: Anne M. Oliver.

Netušila som ako zareagujete, je to predsa len iné ako tie poviedky, čo som už od tejto autorky prekladala. Ale vždy mi to vylepší náladu.

Keďže táto poviedka mala najviac komentárov, prikladám kapitolu z nej.

Beta-read: 32jennifer2 (17.5.2009)
Preklad: Jimmi

Beta-read: 32jennifer2


Kapitola 3.

Hermiona Grangerová sa zabávala. Zabávala sa s Dracom Malfoyom. Nikdy sa neprestanú diať zázraky?

Boli tu, na hostine Rona a Pansy, a ona si to užívala. Myslela si, že byť tu bude úplné mučenie, ale namiesto toho to bolo príjemné.

Keď si vykračovali po veľkej zadnej záhrade, stále po ňom tajne hádzala pohľady. Kráčal s rukami za chrbtom. Ona mala ruky pred svojím telom. Určite boli ukážkou protikladov.

Pozrela sa na neho ešte raz keď sa ozval, "mám niečo na nose?"

Prestala kráčať a uprene sa zahľadela na jeho nos. "Nevidím nič, prečo?"

"Stále sa na mňa pozeráš," zdôvodnil otázku.

"Prepáč," ospravedlnila sa a zhlboka sa nadýchla, znova pokračujúc v prechádzke.

Dobehol ju, "povedz mi, čo si si myslela."

"Sme takí rozdielni a myslím, že je zvláštne, že mi je tu s tebou tak príjemne," priznala.

"Nie sme takí rozdielni," oponoval a uviedol príklad. "Obaja sme ľudia. Obaja máme hlavy. Obaja potrebujeme vzduch k dýchaniu."

Zdvihla obočie, "obaja máme hlavy? To je naozaj to, čo by si povedal, že máme spoločné? Hlavy?"

"Obaja máme hlavy," smial sa. 

"Fajn, súhlasím,” vyhlásila.

Zastavili sa pod veľkým stromom a ona sa oprela o kmeň. "Premýšľala som skôr o veciach ako, že ja som narodená u muklov, ty si čistokrvný a ako veľmi sme sa v škole nenávideli. Vieš, takého veci."

"Oh," postavil sa pred ňu. "Chápem. Niečo také ako, že ty si dobrá a ja som zlý, ty si bystrá a ja som hlúpy, ty si chudobná a ja som bohatý. Takýto druh vecí."

Chvíľu na neho pozerala s veselým úsmevom na tvári. "Nie som chudobná," bolo jediné, čo povedala. Hermiona sa zasmiala a on sa k nej pridal. Oprel sa jednou rukou o veľký kmeň, hneď vedľa jej hlavy.

"Ale ostatné veci sú pravda, že?" vyslovil, stojac nebezpečne blízko.

"Možno nie si zlý. Nepoznám ťa dosť dobre, aby som ťa hodnotila.”

Naklonil sa ešte bližšie a žmurkol na ňu, "som zlý ako je deň dlhý." Odtlačil sa od stromu a začal sa znova prechádzať. Zostala pri strome chvíľu dlhšie, ale potom sa rozbehla, aby ho dobehla.

"Prečo si sa neoženil, Malfoy?" Zasmiala sa zrazu.

Otočil sa, aby sa pozrel na jej zvedavú tvár, "to je návrh?"

"Nie dnes," usmiala sa. Potom, čo čakala na jeho odpoveď a uvedomila si, že žiadna nepríde, položila ďalšiu otázku. "Nechodil si chvíľu s Pansy?"

"Len na škole," potvrdil. Pomaly sa približovali nazad k davu. "Tá rada na jedlo je teraz kratšia, mohli by sa to skúsiť znova,” dodal.

"Som vyhladnutá. Dnes ráno som neraňajkovala, pretože som sa cítila zle," odôvodnila.

"Pomyslenie na šťastný pár počas ich svadobnej noci ťa nútil chcieť vracať, Grangerová?" spýtal sa.

"To muselo byť tým," prikývla. Prestala kráčať a zohla sa, aby odtrhla poľný kvet. Otočil sa, aby ju sledoval. "To je pekné." Bolo to prosté vyhlásenie. Prešla k nemu a vložila mu kvet do gombíkovej dierky, aby ho urobila kvetom do gombíkovej dierky.

Pozrel sa na malý fialový kvet, "je taký pekný ako ja?"

"Takmer," uškrnula sa. Chcela dať kvet preč, ale chytil ju za zápästie. Vytrhla sa z jeho zovretia tak rýchlo, že ho to šokovalo.

"Nechaj ho, páči sa mi," riekol. Zrazu bol v rozpakoch a nebol si istý prečo. Celou cestou nazad k bufetovému stolu sa pozeral na zem. Zobrala tanier a potom mu jeden podala.

Keď si naplnili taniere, našli si iný stôl na sedenie. Bol to pokojný, malý stôl tesne vzadu. "Mám nám ísť po víno alebo možno šampanské?" Spýtal sa.

"Nie, práve teraz mi stačí jedlo," odvetila.

Po prvý raz za toto odpoludnie sa pri nej cítil nepríjemne a nebol si istý prečo. Pomyslel si, že to má niečo spoločné s tým, ako rýchlo vytrhla svoje zápästie z jeho ruky. Nemal v úmysle sa jej dotknúť. Bol príliš hrubý? Prečo sa správala, ako keby bola naštvaná, že sa jej dotkol?

Zrazu nebol hladný. Odtlačil tanier od seba, "len to nechápem."

Zdvihla zrak od taniera, "čo nechápeš?"

"Ty a Weslík," vysvetlil.

"Čo myslíš? Nie je žiadne ja a Weslík," odvetila.

"Ale kedysi bolo. Prečo, Grangerová? Preboha, prečo?" Neveriacky pokrútil hlavou. Nemohla si pomôcť, ale znova sa zasmiala.

"Dočasná nepríčetnosť?" spýtala sa.

"Dúfam, že áno. Kedy ste prestali spolu chodiť?"

"Keď som zistila, že chodí s Pansy.”

Čože? Šťavnaté klebety a Malfoy pri tom nebol? "Vysvetli, prosím!"

"Chodili sme spolu päť rokov, ani mi len nedal prsteň a keď som bola konečne pripravená vydať sa za neho a náš vzťah, vieš, posunúť dnu alebo von, povedal mi, že si našiel inú ženu. Povedal, že je zamilovaný do inej a že mu je to ľúto. Bolo to pred deviatimi mesiacmi. Nestojí to za reč, naozaj," povedala, hoci si pomyslel, že sa tvárila akoby to za reč stálo.

"Žili ste vy dvaja spolu?" spýtal sa.

"Nie.”

"Potom si musela za rok, dva či tri vedieť, že to nebude fungovať. Päť rokov? Naozaj, Grangerová, a to som si myslel, že si bystrá," žartoval. Znovu bol hladný. Začal jesť. Teraz nebola hladná ona. Odtlačila tanier nabok a položila si hlavu do dlaní.

"Malfoy, myslíš, že so mnou nie je niečo v poriadku?"spýtala sa nečakane.

"Pravdepodobne," riekol a uchmatol si kúsok pečeného mäsa.

"To je to, čo som si myslela," vyhlásila. Ospravedlnila sa a zamierila do domu. Čo povedal? Položila otázku a on sa snažil byť úprimný. Dojedol, istý, že každú chvíľu sa vráti. Po desiatich minútach ju šiel pohľadať.

Nikdy predtým nebol v dome Weasleyovcov. Mal strach niečoho sa dotknúť. Prehľadal kvôli nej prízemie. Našiel zopár ľudí, ale nie Grangerovú. Vyšiel hore schodmi a zaklopal na dvere, ktoré podľa neho mala byť kúpeľňa.

Otvorila dvere.

"Môžem sa k tebe pridať?" zažartoval.

Zatiahla ho do vnútra. Nečakal to.

"Si v poriadku?" spýtal sa.

"Áno, len sa na niečo pozerám.” Vrátila sa späť k zrkadlu. Pozerala sa na svoj odraz. Prišiel k nej a postavil sa za ňu. Uvedomovala si teplo jeho tela vedľa seba. Jeho dych na svojom krku.

“A na čo sa pozeráš?" Spýtal sa.

"Snažím sa prísť na to, čo so mnou nie je v poriadku," odpovedala.

To bol ten jej problém? "Nemyslel som to tak, že je s tebou niečo zle fyzicky, keď som odpovedal na tvoju otázku. V skutočnosti vyzeráš veľmi dobre, z pohľadu u muklov narodených." Jej odraz mu venoval škaredú grimasu až kým sa neusmial, aby jej ukázal, že žartuje.

"Čo si teda myslel?" spýtala sa.

"Len to, že si nariekala nad niečím, čo by v žiadnom prípade nefungovalo a celé tie roky si s ním trčala napriek tomu, že si musela vedieť, že to nikam nevedie. To bolo to zlé, čo som myslel. Si vystrašená. Bojíš sa byť sama, a bojíš sa toho, čo si ostatní ľudia myslia," vysvetľoval.

Otočila sa a pozrela sa mu do tváre. Pozrel na ňu. Zrazu si uvedomila, že bol dosť vysoký.

"To je to, čo si naozaj myslíš?" spýtala sa.

"Áno.”

Otočila sa nazad k zrkadlu a pozrela sa na svoju vlastnú tvár. "To je to, čo si myslím tiež," pripustila.

Hermiona sa zvrtla. Bol od nej len pár centimetrov. Dokonca sa dotýkali. V skutočnosti sa jeho ruka zdvihla až k rukávu jeho šiat, trochu ho pošklbal, medzi palcom a ukazovákom žmolil látku skôr nech spočinul rukou na jej pleci. Druhú ruku položil na jej druhé rameno a na najkratší moment si pomyslela, že ju chce pobozkať a že by to nebolo také zle. Namiesto toho ju zvrtol nazad k zrkadlu.

"Chceš vedieť, čo naozaj vidím, Grangerová?" spýtal sa. Pozrela sa do jeho očí v zrkadle. "Vidím bystrú ženu, ktorá sa konečne poučila. Tú istú chybu znovu neurobí."

"Dúfam, že nie, Malfoy," pozrela sa na umývadlo.

Odstúpil od nej, "teraz vypadni. Možno by som tiež mohol použiť toaletu, kým som tu."

"Len choď, mne to nevadí," riekla s vykriveným úškrnom. Prikročil ku toalete a začal sa rozopínať. "Žartovala som!" Vykríkla. Vybehla z miestnosti a počkala pri dverách kúpeľne. Mohla počuť ako sa vo vnútri smeje.

“Umyl si si ruky? “ Spýtala sa ho, keď vyšiel von, “nepočula som tiecť vodu."

"Čo si moja mama?"vyprskol, "a áno, umyl som si ruky,” dodal.

Znova sa uškrnula, pretože to znelo ako po stý krát za ten deň. Posadil sa na podlahu na chodbe. Prešla k nemu a posadila sa vedľa neho. Ťukol do nej plecom, "tak, akú hru sa teraz zahráme?"


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: Kapitola 3. (Hodnotenie: 1)
Od: Hannellka - 16.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Moc se mi tahle povídka líbí, díky :D
Ďakujem, to som rada. Vážne som mala obavy ako takéto niečo príjmete. Neviem si vôbec spomenúť, či som niečo také milé (z nedostatku lepšieho výrazu - zábavné, veselé, potešujúce dušičku) vôbec čítala.
Budem sa snažiť, keď viem, že sa to niekomu páči.

Re: Kapitola 3. (Hodnotenie: 0)
Od: ladyF - 16.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
jéé...je to hrozně milé a zábavné, no na oddech po škole například jako dělané. Určitě jsem pro bays v překladu pokračovlal, Jimmi. Mě to baví víc než její rozhodnutí, to je asi autorkou... tahle je prostě předem zárukou kvality a nikdy nesklame...
To ma teší. A to je druhá najlepšia, má ešte lepšiu, ale tá dĺžka bola odrádzajúca (skoro ako AFPII). Toto je tak polovica.

Dokončím ďalšiu kapitolu z AFP, a budem pokračovať. Dá sa to stihnúť za jeden, maximálne dva večeri (skôr noci), nie je to také dlhé ako AFP, takže mám z toho dobrý pocit. Kapitoly z Její rozhodnutí sú dlhšie, takže naozaj sa budem rozhodovať podľa reakcií a komentárov.

Ešte raz díky.

Re: Kapitola 3. (Hodnotenie: 0)
Od: Roselin - 16.09. 2008
táto poviedka je vážne super. Vieš, vďaka tebe som si veľmi obľúbila pár Draco/Hermiona takže všetky poviedky o nich úplne žeriem. Budem naozaj rada ak budeš pokračovať, no dúfam, že doprekladáš aj Jej rozhodnutie...aj, keď má dlhšie kapitoly mám ju strašne rada a viem, že ty to zvládneš. (Aj, keď máš toho na prekladanie viac než dosť)

Re: Kapitola 3. (Hodnotenie: 0)
Od: ALacko888A - 16.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
jeeej super, moc moc moc sa mi to páči, dúfam že budeš dalej prekladať

Re: Kapitola 3. (Hodnotenie: 0)
Od: maginy - 16.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
jo jo joooooooooooooo nieco ine ako AFP joj z moje strany vellllllmi vitana zmena =DDsom z tohhho happy
To ma teší! Vďaka.

Re: Kapitola 3. (Hodnotenie: 0)
Od: veronika - 16.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Náhodou táto poviedka je veľmi zábavná a vtipná. Pokračovanie by ma určite dosť potešilo.
Vtipné sa prekladajú horšie, ale snaha je. Horšie, že ma skôr napadnú frázy v češtine, než v slovenčine, takže keď ťa niečo napadne, kľudne daj vedieť.

Re: Kapitola 3. (Hodnotenie: 1)
Od: Carma - 17.09. 2008
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
vážne je to vtipnejšie než AFP. len s prekladom pokračuj ďalej!!! som zvedavá ako to dopadne...
Ďalšia kapitola!

Re: Kapitola 3. An Unlikely Pair (Hodnotenie: 0)
Od: Mickey - 10.03. 2009
Je to fakt super. I´ll give you one.- znamena nico ako- uznavam, to beriem, v tomto pripade suhlasim
Mickey (Hodnotenie: 1)
Od: Jimmi - 10.03. 2009
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu) http://hpkizi.sk
Díky, opravené.

Re: Kapitola 3. An Unlikely Pair (Hodnotenie: 1)
Od: drahokam - 27.03. 2009
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Moc pěkné, tak krásně se doplňují, je fajn, že je Malfoy stále Malfoy,

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška1 )21.02. 2010Pdf na stiahnutie
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Epilóg: Nepravdepodobný pár
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 41. Koniec (alebo Dracovými slovami začiatok)
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.11. 2008Kapitola 40. Sľuby
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.11. 2008Kapitola 39. Pred sľubmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.11. 2008Kapitola 38. Kaplnka
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 37 - Svadba pokračuje
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.11. 2008Kapitola 36 - Svadba, časť I.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )01.11. 2008Kapitola 35
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 34
AnneM.Olivier: ( Jimmi )31.10. 2008Kapitola 33
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 32
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 31
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.10. 2008Kapitola 30
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.10. 2008Kapitola 29
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.10. 2008Kapitola 28
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.10. 2008Kapitola 27
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.10. 2008Kapitola 26
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 25
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.10. 2008Kapitola 24
AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.10. 2008Kapitola 23
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.10. 2008Kapitola 22
AnneM.Olivier: ( Jimmi )07.10. 2008Kapitola 21
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.10. 2008Kapitola 20
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.10. 2008Kapitola 19
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.10. 2008Kapitola 18
AnneM.Olivier: ( Jimmi )02.10. 2008Kapitola 17
AnneM.Olivier: ( Jimmi )30.09. 2008Kapitola 16.
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.09. 2008Kapitola 15
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.09. 2008Kapitola 14
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.09. 2008Kapitola 13. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.09. 2008Kapitola 12. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.09. 2008Kapitola 11. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )22.09. 2008Kapitola 10. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 9. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )21.09. 2008Kapitola 8. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.09. 2008Kapitola 7. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )19.09. 2008Kapitola 6. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )18.09. 2008Kapitola 5. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.09. 2008Kapitola 4. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.09. 2008Kapitola 3. An Unlikely Pair
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 2. / REVISED
AnneM.Olivier: ( Jimmi )15.09. 2008Kapitola 1. / REVISED