archiv.hpkizi.sk
25. Dnes ťa milujem viac než včera
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 12.07. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

A Girl Called Granger

Preklad: Jimmi

Betta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/25/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaVal Kapitola 25

Dnes ťa milujem viac než včera

Draco vyšiel na poschodie a nazrel do každej spálne. Vo všetkých sa motali ľudia, ale žiadna Grangerka. Vyštveral sa po schodisku na tretie poschodie. Prešiel okolo staromódnej detskej izby, v ktorej boli staré bábiky a hračky spred sto rokov. Prešiel okolo malej učebne. Všimol si ďalšie schodisko. Vyšiel ním a otvoril padacie dvere, ktoré viedli na terasu na streche. Tam v chladnej noci našiel svoju Grangerku, ako sa prechádza popri kovovom zábradlí terasy, na vrchu strechy.

"Hermiona, poď dole, mrzne tu," povedal, zatvoril padacie dvere a postavil sa vedľa nej. Vyzliekol si plášť a dal jej ho na plecia. Len tam stála, pozerala na horizont. Bola čistá, jasná noc a dovidela na míle.

"Čo sa deje, Grangerka?" spýtal sa. "Vieš, že sa tu nedá kam ujsť. Pokiaľ nechceš skočiť, tak to je."

"Ja neutekám," povedala, ale nepozrela sa na neho.

"Tomu neverím. Vybehla si v tomto dome tak vysoko, ako  si mohla," poznamenal.

Hermiona sa na neho pozrela. "To nie je útek preč."

"Prečo si opustila večierok?" spýtal sa.

"Neviem," zaklamala. Otočila sa, aby sa na neho znova pozrela. "Vezmi si späť kabát, Draco. Vážne nachladneš."

"Nechaj si ho. Povedz mi, čo sa deje?" spýtal sa. "Je to kvôli tomu, čo povedala tvoja mama o tom, že sa vezmeme? Neviem, prečo si taká zaujatá voči manželstvu, ale myslel som vážne, čo som vtedy večer povedal. Môžeme byť spolu a nemusíme sa vziať. Nezáleží mi na tom, pokiaľ ste ty a Gem súčasťou môjho života."

Zasmiala sa. "Gem."

"Mohli by sme ju volať Gemma."

"Čo je zlé na Grangerke?" spýtala sa. "To meno som jej dala ja a mne sa páči."

"Mne sa tiež páči," sťažoval sa.

"Potom prečo ho chceš zmeniť?"

"Prečo sa stále snažíš začať hádku? Poďme sa hádať o tom, o čom sa v skutočnosti hádať chceš a nie o mene dieťaťa!" rozhorčene povedal Draco.

Hermiona zafučala hnevom, zatlačila do Draca a potom ho objala. Bol pekelne zmätený, ale opätoval jej objatie, aj keby len kvôli teplu, ktoré vyžarovala, pretože vonku mrzlo.

"Si si istý, že si ma chceš vziať?" spýtala sa Hermiona, stále ho tuho objímala.

"Nuž, nie som si práve celkom istý, pretože si zjavne fyzicky hrubá, a pravdepodobne náladová," doberal si ju.  

S úsmevom sa na neho pozrela, a on ju objal rukami okolo pása tak, aby boli tiež pod kabátom. Povedala: "Len som chcela, aby si si ma zobral kvôli mne, a nielen z povinnosti, pretože máme spolu dieťa."

"Grangerka, ach, Grangerka, ty hlúpa, nerozumná ženská," odvetil Draco, keď sa na neho zamračila. "Mojím jediným cieľom, keď som požiadal byť členom správnej rady toho múzea, áno, ja som požiadal o členstvo a mimochodom, vraveli mi ´nie´, až kým som neposkytol rozsiahly dar. Tak či tak, mojím jediným cieľom bolo nájsť ťa, znova sa s tebou pomilovať a potom si ťa vziať a to všetko stihnúť pred Vianocami. Vidíš, plánoval som to skôr, než som vedel o našom drahocennom dievčatku. Myslím, že to dokazuje, že sa chcem s tebou skutočne oženiť."

"Skutočne?"

"Samozrejme, ja už viacej neklamem, jeden z našich vzájomných sľubov, spomínaš si?" vyhlásil.

Hermiona sa striasla a on ju tuhšie objal.

"Čo ťa nakoniec prinútilo rozhodnúť sa nájsť ma po tak dlhej dobe?"

Draco si položil bradu na jej hlavu, objal ju tak tuho ako dokázal. Jej dych bol teplý na jeho krku. "Celú večnosť som čakal, kým ma nájdeš. Vôbec si to neurobila. Mal som dosť kontaktov, aby som vedel, že si nezmizla z povrchu zemského. Vedel som, že si stále v Anglicku. Ale čím viacej času prešlo, tým ťažšie bolo pokúsiť sa ťa nájsť. Moja pýcha mi v tom bránila."

Pozrela sa na neho a pobozkala ho na líce. "Čo nakoniec zmenilo tvoj názor?" 

Slabo sa zasmial a položil jej palec pod bradu, aby sa na neho musela pozerať. "Bol to taký malý okamih, ale bolo to v októbri a počasie len začínalo chladnúť. Prechádzal som sa v parku, hlboko zamyslený a smutný, a tuho som si uťahoval okolo seba kabát. Všimol som si muža a ženu, nie tak odlišných od nás, stáť pri strome a on mal okolo nich oboch ovinutý kabát, presne ako my teraz. Vzhliadla na neho a on ju pobozkal. Mal som pocit, ako keby som bol svedkom niečoho intímneho. Prebudilo ma to. Toto som chcel. Chcel som to s tebou."

"Šiel som domov a prvú vec, čo som urobil, bolo, že som šiel do knižnice a vybral som obraz, čo si mi namaľovala a celú večnosť som naň hľadel. Nakoniec som sa rozhodol, že ťa získam späť."

"Ako si plánoval takú úlohu uskutočniť?" pobavene sa spýtala.

"Keby sme mohli ísť dnu, poviem ti." Otvoril padacie dvere a nasledoval ju dole malým schodiskom. "Kde môžeme byť sami?"

"Je tu jedna miestnosť za učebňou. Bývala to miestnosť, ktorá sa používala na potrestanie detí z domu, keď sa zle správali. Nemá žiadne okná, žiadne svetlo a žiadne kľučky zvnútra," vysvetľovala Hermiona.

"Dokonalé, ukáž mi cestu."

Hermiona chytila Draca za ruku a viedla ho do malej bývalej učebne. Nikto ich nevidel vojsť. Použila prútik, aby zamkla dvere zvnútra, pretože sa vážne dalo zamknúť len zvonka. Zasvietila prútik. Povedala: "Sme sami. Teraz mi povedz, ako si sa mal o mňa ´usilovať´?" 

Zažal sviečku, ktorá bola na stene. Zosilnel svetlo, aby mohol vidieť aspoň ju. Povedal: "Chcel som ísť na schôdzu správnej rady, byť okúzľujúci a šarmantný, aby si vďaka tomu pochopila, čo za blázna si bola, že si ma opustila. Boli by sme šli na obed..."

"Šli sme na obed," opravila.

"Áno, a potom by sme sa boli pomilovali na zadnom sedadle auta," žartoval.

"Ach, to je škoda, že sa toto nestalo," odvetila. Nadvihol obočie a ona povedala. "Pretože sme sa milovali na zadnom sedadle auta a potom šli na obed. Tvoj plán bol ísť na obed a potom tá časť so sexom. Je mi ťa tak ľúto."

"Ako som mal vedieť, že si sa zmenila na ľahkú ženskú," odvetil. "Takže, kde som bol, ach, áno, potom by sme šli ten večer na večeru, ja by som ti povedal, že ťa stále milujem, a kľakol by som si pred teba a požiadal ťa o ruku."

"Predveď mi to," vyzvala.

"Prepáč?" spýtal sa.

"Predveď mi, ako by si ma požiadal o ruku?"

Kľakol si a chytil ju za ruku. "Povedal by som, Hermiona, je mi jedno, čo sa medzi nami udialo. Je mi jedno, koľko času uplynulo. Viem jedine, že moja láska k tebe silnie každým dňom, čo žijem. Dnes ťa milujem viac než som ťa miloval včera. A zajtra ťa budem dokonca milovať ešte viac. Prosím, povedz, že budeš moja. Prosím, už mi viac neuteč. Prosím, už žiaden ďalší smútok či trápenie. Prosím, len ty a ja,  spolu naveky."

"Čo by som bola povedala na oplátku?" pokorne sa spýtala. Znova sa postavil a priložil jej obe ruky na líca.

"No teda, prekvapuješ ma, Grangerka. Nevieš, ako tento príbeh končí? Moje príbehy majú vždy šťastný koniec. To si nevedela?" spýtal sa a pobozkal ju na pery. Odtiahol sa od nej a povedal: "Takže samozrejme, že by si povedala áno." Znova ju pobozkal, tentoraz ju objal rukami a pevne držal. Ústami narazil na jej, tvrdo, ale nežne. Hral sa s jej perami a jeho jazyk divoko tancoval s jej. Nikdy nechcel opustiť jej pery. Keď sa prestali bozkávať, oprel si čelo o jej.

"Páčila sa ti moja žiadosť o ruku?" spýtal sa, kým jednou rukou hladil zľahka jej líce.

"Páčila, chcem povedať, páči."

"Aká je tvoja odpoveď? Teda, ak by toto bolo skutočné požiadanie o ruku, čo aj je, a nielen moje vysvetľovanie toho, čo by sa bývalo bolo stalo," nesmelo sa opýtal.

"Dozvieš sa to, len ak jej toto skutočná žiadosť," odpovedala, rovnako obozretne.

"Vydáš sa za mňa? Budeš mojou? Urobíš ma tým najšťastnejším mužom, ktorý kedy žil a budeš mojou manželkou?" spýtal sa.

"Tak sa rozhodni, čo z toho chceš?" žartovala. Potom ho silno objala a oprela si hlavu o jeho bijúce srdce. Bilo tak hlasno, mohla ho počuť rovnako ako cítiť. "Ja, Hermiona Grangerová, beriem si teba, Draco Malfoy, za svojho zákonitého a právoplatného manžela, v dobrom aj v zlom, v chorobe aj zdraví, v šťastí aj v nešťastí, v bohatstve aj v chudobe. Sľubujem, že ťa nikdy znova neopustím. Sľubujem, že ťa urobím šťastným a že sa budem s tebou hádať jedine vtedy, keď nebudeš mať pravdu."  Usmiala sa.

"Až kým nás smrť nerozdelí?" spýtal sa.

"Vždy som považovala túto časť za morbídnu. Povedzme len, po všetky dni nášho žitia," upravila.

Znova ju pobozkal a potom povedal: "Mimochodom, Grangerka, nikdy nebudeme chudobní, takže by sme mohli z našich sľubov vynechať tú časť ´v bohatstve či chudobe´. Nepočula si? Naša dcéra je štvrtou najbohatšou čarodejnicou v celom Anglicku!"

Zasmiala sa. "Chcem sa s tebou práve teraz milovať, ale máme to prekliate Otvorenie domu a musíme sa postarať o dieťa."

"Nemohla by dnes večer postrážiť dieťa tvoja mama?"

"Mama s profesorom zostávajú v mojom dome, takže som si istá, že dieťa postrážia, ale kam pôjdeme?" spýtala sa Hermiona.

"Mám vynikajúci nápad, ale musíš tu na mňa počkať, pretože najprv musím niečo skontrolovať. Daj mi hodinu a vrátim sa po teba. To by ti malo poskytnúť dosť času, aby si to s dieťaťom zariadila, aby si si zbalila malý kufor, aby si povedala mojím rodičom, že sa s nimi uvidíme pozajtra na Manore a potom sa tu so mnou znova stretla."

Jediné, čo počula, bolo ´na Manore´. "Pozajtra musíme mať večeru s tvojimi rodičmi na Manore?" Zamračila sa.

"Hermiona, je to jedno z toho, čím som ich podplatil, aby boli dnes večer dobrí. Ty a ja a dieťa budeme traja hostia na večeru pozajtra na Manore. Ospravedlňujem sa, ale vážne ti to vadí?" spýtal sa.

Vyplazila jazyk a zatvárila sa, že je pripravená vracať, potom sa striasla a povedala: "Myslím, že by sme mohli ísť, bléé." Zasmial sa na nej a použil prútik, aby odomkol dvere na tej malej miestnosti.

"Jednu hodinu, Grangerka. Využi svoj čas múdro. Stretni sa so mnou na terase presne o hodinu!" Okamžite sa odmiestnil. Zišla dole schodmi a začala plniť svoju úlohu. Jej matka súhlasila, že postráži dieťa, Malfoyovci boli nadšení, že prídu na večeru a prespia tam (poznačila si v duchu, aby zabila Malfoya za to, že jej nespomenul tú ´prespať´ časť a povedala pánovi Doddovi, že si berie do konca roka voľno a vráti sa 6. januára. Šla domov, pobalila sa a potom sa vrátila späť a pobozkala svoje dieťa na rozlúčku.

Vyšla na terasu, oblečená v nohaviciach, svetri a kabáte. Prišiel o niečo viac než o hodinu. Tiež sa prezliekol a mal malú tašku. Povedala: "Povieš mi, kam ideme?"

"Akože, ideme sa vziať, predsa!" povedal, chytil ju za ruku a premiestnil sa s ňou na miesto, ktoré čoskoro spozná.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Konečne dospeli, aspoň dúfam, že sa už nikto nestratí a nezostane niekde celé mesiace. Táto kapitola bola najkrajšia zo všetkých. Som zvedavá ako sa to všetko skončí a čo sa stane na Manore. Ďakujem za krásny preklad, za túto peknú kapitolu.
No Manor tam už nebude, ale záver je romantika na n-tú. Zajtra. Ďakujem.

"Urobíš ma tým najšťastnejším mužom, ktorý kedy žil a budeš mojou manželkou?" - "Tak sa rozhodni, čo z toho chceš? ... Sľubujem, že ťa urobím šťastným a že sa budem s tebou hádať jedine vtedy, keď nebudeš mať pravdu."
Jestěže je ta romantika naředěná vtipem... *:-D
Pěkné! Teď už mu snad zdrhnout nestihne... *;-)
Pravdu? Mne už sa z tej romantiky pretáčali očičká. Ale to ani nie je romantika, to je presladený románik z červenej knižnice. Budem prekladať romantickú poviedku, ale tento pocit som pri nej nemala. Romantika je o láske, toto... je to prehnané. Alebo som na už na také niečo fakt stará. Na druhej strane - s pohárom červeného vína a nohami na stole... Netreba nad ňou premýšľať, to sa mi ale teraz v závere nedarí, preto ten pesimizmus. Som fakt zvedavá, čo budeš hovoriť po závere.

Díky moc

No bezva konečně, jsem zvědavá co bude v tý poslední kapitolce, těším se a děkuji za bezva překlad

no to mal Draco spravit uz na zaciatku...zavriet ju do tej miestnosti bez okien a bez klucky zvnutra :D a bol by pokoj...
"Akože, ideme sa vziať, predsa!" - no je muz cinu, netreba ju nechat zase utiect, treba konat :D:D:D
skvela kapitola! :D

Draco je zábavný, s tou hrou na zasnoubení a tajuplností, nejvíc se mi líbí, jak zpacifikoval rodiče a pak zmizel a nechal Hermionu, ať si zjistí sama, že na Malfoy Manor i přespí, takže ji čeká pěkně dlooouhý večer. Koneckonců, to je jen malá pomsta za to, co prováděla ona...

co se k sakru Mie nelíbí na Gem či Gemma mě se ta zkratka líbí.

děkuju za překlad

prdon sem vyšťavená tím vedrem a nemyslí mi to

"Povieš mi, kam ideme?" Já vím, já vím. (ale jenom díky nadpisu další kapitoly) :D No nic, no, jdu si ji přečíst.

Díky!

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke