archiv.hpkizi.sk
24. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 11.07. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

A Girl Called Granger

Preklad: Jimmi

Beta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/24/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaVal.  Kapitola 24

 

Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej*

 

(*citát zo známeho rozhovoru o hráčoch baseballu, ktorí sa volajú Kto, Čo a Neviem a vďaka tomu dôjde k nedorozumeniu. Kto je na mete? Kto je na prvej. Ako sa volá? Kto. Ten, čo je na prvej. Kto. atď)

 

Bol večer Otvorenia domu. Zúčastnili sa ho všetci dôležití členovia čarodejníckej spoločnosti, vrátane vysokých úradníkov ministerstva.  Dokonca prišla Hermionina mama a profesor Kuminský. Už povedala svojej mame pravdu a jej mama dieťa videla. Bola nahnevaná len päť minút. Keď uvidela svoju prvú vnučku, všetok jej hnev sa rozpustil.

 

Hermionin otec videl dieťa dva dni pred jej matkou. Tiež ho to veľmi potešilo, ak nie trochu šokovalo. Hermiona to tiež povedala všetkým svojim priateľom. Väčšina jej spolupracovníkov a ľudí z dediny to už vedela. Obyvatelia tej malej dedinky veľmi dieťatko chránili a veľmi mali radi ju i Hermionu. Jediným dôvodom, prečo Hermiona tak dlho tajila to tajomstvo pred tak mnohými, bolo to, že chcela, aby to Draco vedel prvý.

 

Draco písal Hermione skoro každý deň, odkedy ju naposledy videl. Skoro každý druhý deň poslal dieťaťu nejaký darček. Jeho jedinou požiadavkou bolo, aby mu Hermiona nič o dieťati nepovedala, ani aby mu neposlala žiadne fotografie, až kým sa s ňou nestretne osobne.

 

Hermiona priniesla dieťa so sebou na Otvorenie domu. Dala ho do kočiarika a ukryla v rohu malej predsiene. Hermiona, spolu s pánom Doddsom, začala zdraviť všetky tie čarodejnice a čarodejníkov, ktorí prichádzali. Všetci sa potulovali po dome svojím vlastným tempom. Jedlo bolo v jedálni a sláčikové kvarteto v hudobnom salóniku. Dom bol vyzdobený na Vianoce, s rozsvieteným stromčekom v každej izbe. Hermiona stále vyzerala z okna a čakala na Draca.

 

Jeho rodičia sa ukázali ako prví. Hermiona sa skryla vo dverách tej predsiene. Keď zbadala Malfoyovcov vojsť, všimla si, že sa rozhliadajú. Bez pochyby hľadali ju a dieťa. Hneď za nimi bol Draco. Musel prísť so svojimi rodičmi. Vyzeral veľmi pekne vo svojom tmavočiernom habite.

 

Prešla ku kočiariku so slovami: "Je to teraz alebo nikdy, dievčatko," a vyšla von z tej malej izby, do vstupnej haly a zanechala dieťa v kočiariku.

 

Všetci traja Malfoyovci sa otočili k Hermione. Pán Malfoy k nej pristúpil prvý. Chytil ju za ruku a pobozkal na hánky. "Slečna Grangerová, toto vravím úprimne, ste dnes zjavenie. Možno, okrem mojej milovanej manželky, tá najkrajšia čarodejnica, čo tu je." Hermiona sa pozrela na Draca so šokovaným výrazom a on sa pokúsil potlačiť úškrn.

 

Pani Malfoyová ju vzala za ruku a povedala: "Zajtra sa jednoducho musíme stretnúť a pôjdeme nakupovať."

 

Hermiona sa pozrela na Draca dokonca s ešte väčšími očami a tentoraz sa len nahlas zasmial. Dvaja starší Malfoyovci prešli cez obývačku a Hermiona sa na Draca uškrnula. Prišiel k nej a chytil ju za ruku. Predklonil sa a zašepkal jej do ucha: "Naozaj vyzeráš nádherne."

 

"Hovoril si so svojimi rodičmi?

 

"Možno."

 

"Čo si im povedal?"

 

"Povedal som im, že nikdy neuvidia svoje vnúča, ak nebudú slušní k jeho matke," povedal jej Draco. Vyslovilo sa viac hrozieb než len toto, ale nepotrebovala všetky tie špinavé detaily poznať.

 

Práve vtedy prišla do haly Catherine. "Hermiona, vezmeš si dieťa, plače." Hermiona prešla z chodby do predsiene, s Dracom hneď za ňou.

 

Sklonila sa a zdvihla dieťatko z kočiarika.

 

"To je pekné dieťa," komentoval Draco, keď sa postavil vedľa nej. Rozhodol sa hrať blbého.

 

"Áno, to je," súhlasila Hermiona.

 

"Koľko mu je?" spýtal sa Draco.

 

"Skoro tri mesiace," odpovedala Hermiona, keď kolísala dieťa v náručí.

 

"Je plešaté," Draco konštatoval zrejmé.

 

"No a?" pohoršila sa Hermiona.

 

"Sú jeho rodičia plešatí?" spýtal sa Draco, predstierajúc, že nevie, kto sú jeho rodičia, pretože neboli formálne predstavení.

 

Hermiona sa zasmiala. "To si nemyslím."

 

"Ako sa volá?" spýtal sa Draco, keď sa posadil na lavičku. Hermiona si sadla vedľa neho, s dieťaťom stále v náručí.

 

"Prosím?" spýtala sa, naozaj ho nepočula.

 

"Teraz si nahluchlá? Pýtal som sa to meno," zopakoval Draco,

 

"Ach, nepočula som ťa, prepáč, jeho meno je Grangerka," odpovedala Hermiona, stále o nej hovorila v strednom rode.

 

"Grangerka? Volá sa po tebe?" opýtal sa, s úškrnom.

 

"Myslím, že áno," vyhýbavo odpovedala.

 

"To je čudné meno," vyhlásil.

 

"Veľakrát ďakujem," odvetila s prevrátením očí.

 

"Nuž, nie na priezvisko, ale je to čudné krstné meno," pokúsil sa zakryť svoju chybu.

 

"Chceš si ho podržať?" spýtala sa, keď sa rozhodla ignorovať jeho poznámku o jej mene.

 

"Dobre," povedal, čím ju prekvapil. "Je to pekné dieťa, napokon, teda pokiaľ ide o deti," vysvetľoval.

 

"Áno, myslím, že áno," súhlasila.

 

"Jeho rodičia sú fešáci?" spýtal sa, keď hojdal dieťa sem a tam.

 

Hermiona sa znova zasmiala. "Áno, sú fešáci a majú vlasy."

 

Draco povedal dieťatku vo svojom náručí. "Nuž, človiečik, si dosť fešný plešatec." Vedel, že to nie je chlapec, ale chcel pohnevať Hermionu.

 

"Je to dievčatko," opravila Hermiona.

 

"Dievčatko?" Draco nebol šokovaný, pretože už prišiel na to, že je to dievča, ale keď sa nad tým zamyslel, bol tým menom šokovaný. "Dievča menom Grangerka?"

 

"Prečo nie? Ty ma voláš Grangerka," odsekla. To vďaka tomu dostala ten nápad dať je takéto meno.

 

"Jednako je to čudné, ale tvoje krstné meno je Hermiona, čo je tiež čudné, keď na to príde, takže pravdepodobne nenachádzaš nič zlé na fakte, že to úbohé malé dievčatko bude musieť celý život žiť s krstným menom Grangerka," vyhlásil Draco. V skutočnosti miloval tú myšlienku, že jeho sladké malé dievčatko dostalo meno po jeho najobľúbenejšom mene.

 

"Ak si ty prežil všetky tie roky s menom Draco, myslím, že to ona prežije," domnievala sa Hermiona.

 

"To záleží na tom, aké je jej priezvisko. Ak je tiež také hrozné, potom maličká môže mať problém. Nechceme, aby trpela a bola obeťou krutého doberania a šikanovania. Vieš, aké zlé dokážu deti byť," upravil Draco.  

 

"Bude fajn, daj mi ju," povedala Hermiona a natiahla ruky. Podal jej dieťa, ktoré teraz spalo a Hermiona ju dala späť do kočiarika. Potom Hermiona dodala: "A ty by si mal vedieť všetko o šikanovaní, pretože si bol jeden z najlepších."

 

"Takže aké má priezvisko?" spýtal sa Draco, naklonil sa nad kočiarik a úplne ignoroval jej poznámku o šikanovaní.

 

"Prosím?" znova sa spýtala Hermiona, hoci ho tentoraz počula dobre.

 

"Bohovia, Grangerka, vyčisti si uši," povedal Draco. Sklonil sa k dieťaťu so slovami: "Hovoril som k tamtej Grangerke, nie k tebe, maličká." Ukázal na Hermionu. Hermiona ešte neodpovedala, tak sa spýtal znova. "Iste sa nevolá Grangerka Grangerová. Aké je jej priezvisko?" Poznal ho, ale chcel ho počuť od Hermiony.

 

Keď stále neodpovedala, dotkol sa jej pleca. "Hermiona, pýtal som sa ťa, čo za priezvisko pôjde za krstným menom ´Grangerka´."

 

"Malfoy," odpovedala. (PP: Správna odpoveď by mala byť Malfoyová, ale v angličtine je to len Malfoy – ženské a mužské je rovnaké)

 

"Čo je? Povedal som niečo zle?" spýtal sa ako žart.

 

"Nie," odvetila.

 

"Takže, aké má priezvisko?" spovedal znova.

 

"Malfoy," odpovedala zase.

 

"Prosím?" riekol. Zahrá sa. Správal sa, ako keby si neuvedomil, že odpovedala na jeho otázku. Správal sa, ako keby si myslel, že jemu hovorí jeho menom.

 

"Povedala som, Malfoy. Čo je, teraz ty nepočuješ?" uškrnula sa Hermiona. Áno, uškrnula sa.

 

"Prečo stále hovoríš moje meno? Chceš niečo?" spýtal sa Draco, predstierajúc, že začína byť podráždený.

 

"Snažím sa odpovedať na tvoju otázku," zasmiala sa Hermiona.

 

"Potom mi povedz jej priezvisko." Dupol nohou v predstieranom hneve.

 

Znova sa zasmiala. "Malfoy!"

 

"Áno? Čo chceš?" takmer zajačal späť. Dieťa sa na chvíľu pomrvilo, a Hermiona sa sklonila, zdvihla ju a znova držala v náručí.

 

Hermiona povedala pod nosom, "daj mi silu," a potom sa pozrela na Draca a dodala: "Malfoy."

 

"Chceš niečo, Hermiona?"

 

"Nie."

 

"Zase si povedala moje meno," riekol a pozeral sa, ako sa začína na neho jedovať. Bola zábava rozčuľovať ju. To si vždy myslel.

 

"Vážne?" spýtala sa unavene.

 

"Áno, a stále si neodpovedala na moju otázku," pripomenul.

 

"Ty si mi položil nejakú otázku?" teraz sa na ňom zabávala Hermiona.

 

"Áno, položil som ti tú istú prekliatu otázku päťkrát!" vykríkol a dlaňou ju udrel po pleci, slabo ju poklepal.

 

"Ty si hrubý. Takže aká to bola otázka? Spýtaj sa znova," riekla hravo. Zobral od nej dieťa a znova ho držal.

 

"Pýtal som sa ťa na priezvisko dieťaťa!" Skutočne začínal byť teraz nahnevaný a nebol si istý prečo, pretože už na tú otázku poznal odpoveď.

 

Nastala dlhá pauza. Nakoniec Hermiona povedala: "Malfoy."

 

"Prosím, prečo stále hovoríš moje meno?" spýtal sa, teraz bol unavený rovnako ako ona. Len chcel, aby povedala, že dieťa je jeho, jednoznačne.

 

"Ja ti nehovorím priezviskom, ty blbec, a viem, že to vieš. Odpovedám na tvoju otázku; ty jednoducho neprestaneš a nepočúvaš ma, hoci tiež viem, že už poznáš odpovedať na svoju otázku. Poďme to už ukončiť, spýtaj sa ma naposledy a naozaj počúvaj moju odpoveď."

 

"Hermiona, aké je priezvisko tohto dieťaťa?" opýtal sa Draco, konečne sa rozhodol, že mali dosť zábavy a hier a bol čas dostať sa k povinnostiam. Hľadel priamo do Hermioniných očí.

 

Hermiona ho vzala za ruku a kým stále držala dieťa, povedala: "Malfoy. Ona je tvoja dcéra. Ty si jej otec a jej priezvisko je Malfoy, skutočnosť, o ktorej viem, že si si vedomý."

 

"Jej priezvisko je Malfoy?" spýtal sa Draco, chcejúc ukončiť tú šarádu.

 

"Áno, to je to, čo vravím posledných päť minút."

 

"Grangerka Malfoyová?" povedal Draco, pozrúc sa na svoje dieťa.

 

"Áno," odvetila, pohladila hlávku dieťatka a spojila si ruku s jeho.

 

Hojdal dieťa v náručí a povedal: "To je veľmi pekné meno. Perfektne sedí s Grangerkou."

 

"Myslela som si to," znova povedala Hermiona.

 

Draco sa na ňu pozrel. "Myslím, že perfektne bude sedieť aj s krstným menom Hermiona. Čo myslíš?"

 

"Páčia sa mi tieto mená pospolu," odpovedala.

 

"Keď o tom premýšľam, je mimoriadne krásna. Pleš sa jej hodí," povedal Draco a pobozkal plešatú hlávku dieťatka.

 

"Myslela som si, že si to budeš myslieť," riekla Hermiona, "a vieš, že bude mať vlasy. Dúfajme, že bude mať tvoje vlasy, ale vlasy mať bude."

 

"Tiež dúfam," povedal. "Vieš, vyzerá ako ja."

 

"To by som očakávala, keďže si jej otec."  

 

Draco vzal dieťa a kráčal po vstupnej hale. Držal ju tak blízko, hľadel uprene na jej sladkú, dokonalú, malú tváričku. Bola naozaj jeho? Zrazu ho niečo hrozné napadlo. Otočil sa k Hermione. "Vážne som zničil jej detskú izbu, že?"

 

Hermiona sa začala smiať, prišla k nemu, položila mu ruku na plece a pobozkala dieťa na bacuľaté líčko. "Áno, zničil, ale bola som dosť pyšná, ako to dopadlo, po tom, čo si ju dal do poriadku. Odviedol si ohromnú prácu, aby dal všetko správne, vieš," povedala mu Hermiona.

 

"Dúfal som, že sa ti bude páčiť." Presunul sa k predsieni a potom sa šiel posadiť na zadné schodisko. Sadla si vedľa neho. "Premýšľam, čo moji rodičia povedia, keď ju uvidia. Premýšľam, čo by som im mal povedať."

 

"Len povedz, ´mami a tati, zoznámte sa so svojou nečistokrvnou vnučkou´. Som si istá, že to pôjde znamenito," znevažujúco povedala Hermiona. Nebola celkom nadšená myšlienkou, že Malfoyovci sú jej starí rodičia.

 

Pán Malfoy zišiel dole po schodisku a povedal: "Spomenul niekto mňa a moju manželku?"

 

Draco s Hermionou sa postavili. Pán Malfoy prešiel k Dracovi. "Ták, toto je to spomínané nemluvňa."

 

"Áno, otec," odpovedal Draco.

 

"Je to chlapec či dievča?" opýtal sa.

 

"Dievčatko, dievča menom Grangerka," odvetil Draco, pozrel sa na Hermionu a usmial sa.

 

"Grangerka?" riekol Lucius, s výrazom ktorý pripomínal zhnusenie. Ale nič na to meno nepovedal. Namiesto toho prevravel: "Smiem si podržať svojho dediča a jediné vnúča?" Draco sa pre súhlas pozrel na Hermionu. Bála sa, že Malfoy Senior zmizne s dieťaťom, ale súhlasne prikývla.

 

Draco podal dieťa svojmu otcovi. "Myslel som si, že ja som tvoj dedič."

 

"Už viacej nie. Už som urobil dodatok k závetu a menoval toto dieťa mojim univerzálnym dedičom. Ak budeš mať šťastie a budeš mať ďalšie deti, tiež budú určení za dedičov. Ty stále dostaneš značné množstvo peňazí, neboj sa," povedal Lucius, držiac dieťa. Draco prevrátil oči. Nepotreboval otcove peniaze.

 

Čoskoro zišla po schodoch pani Malfoyová. "Ach, toto je to dieťa? Daj mi ho, Lucius!" Načiahla ruky a on podal dieťa svojej žene. "Je to dievčatko, však? Vyzerá ako dievčatko. Vždy som si priala, aby bol Draco dievča!" rozplývala sa.

 

"Vďaka, matka," povedal Draco, zadržujúc smiech.

 

"Ach, vieš, ako to myslím. Ako sa volá?" spýtala sa pani Malfoyová, pozerajúc sa priamo na Hermionu.

 

Hermiona vedela, že to aj tak zistí, takže to mohla povedať tiež tejto staršej čarodejnici. "Volá sa Grangerka, Grangerka Elizabeth Malfoyová." Draco dokonca až do tejto chvíli nepoznal jej druhé meno.

 

"Dobre," povedala pani Malfoyová. "Mohla by som ju volať podľa jej iniciálok. Mohla by byť známa ako Gem. To sa mi páči."

 

"Je to lepšie než Grangerka," súhlasil pán Malfoy.

 

Hermiona sa chystala protestovať, ale Draco ju zatiahol do knižnice. Bolo tam navôkol veľa ľudí, tak potichu povedal. "Prosím, nezačaruj ich, kým držia dieťa."

 

"Menia jej meno!" vykríkla Hermiona.

 

"No a, je to rozkošná prezývka. Nerob si s tým obavy," zdôvodňoval Draco. "Uvedomuješ si, že ak môj otec vážne zmenil svoj závet, naše dievčatko je štvrtou najbohatšou čarodejnicou v celom Anglicku."

 

"Čože? Istotne nie," odpovedala podesená Hermiona.

 

Draco prikývol hlavou, aby dal najavo, že skutočne hovorí pravdu. Hermiona nevedela, že Malfoyovi majú tak veľa peňazí. "Fajn, ak je to tak, môžu si ju volať pre mňa za mňa aj Oprah."

 

"Oprah?" Draco sa zasmial. "To je čudné meno."

 

Hermiona sa tiež zasmiala. "Dostaň svoje dieťa z ich diabolských pazúrov, prosím." Obaja sa vrátili do predsiene, ale Dracovi rodičia sa so svojou vnučkou presunuli do obývačku. Lucius ju znova držal, vravel všetkým, kto počúvali, že je to jeho vnučka a volá sa Grangerka. Aspoň všetkým vravel jej skutočné meno.

 

Pani Kuminská, Hermionina mama, prišla k Dracovi a Hermione a povedala: "Takže to vzali dobre, predpokladám?"

 

"Áno, vzali, mami," súhlasila Hermiona.

 

"Som zvedavá, ako prijmú novinky o možnej svadbe," riekla Hermionina mama, keď položila ruku Dracovi na plece a prešla do obývačky. Nechcela nechať Malfoyovcov zožať všetku slávu, pretože chcela, aby všetci vedeli, že to je tiež jej vnučka.

 

Draco sa otočil, aby videl Hermioninu reakciu na to, čo povedala jej matka o možnej svadbe, ale Hermiona už utekala hore schodmi. Musel ísť za ňou. Už jej nikdy znova nedovolí odísť.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Gem? To jako drahokam? Jé... Pokládek náš malinký! *;-)
"...naše dievčatko je štvrtou najbohatšou čarodejnicou v celom Anglicku." - mno, nebyl by to gól, kdyby byla moták? Motačka s Malfoyovským dědictvím! *;-)

Jsem zvědavá, co budou tropit po ty další kapitoly...

Teď mě zabiješ: při čtení jsem si říkala, že jí místo 'Grangerka' mohl říkat prostě 'Granger' (asi jako 'Ginger' z filmu Ginger a Fred), protože pak by bylo logičtější Dracovo zděšení, že to není jméno pro dívku. Ale celé 'Grangerka Elizabeth Malfoyová' je móc hezké, jako Elze se mi to prostě líbí!!! *:DD

Díky a přeji hezkou neděli.
Tak to s tým drahokamom mi nedošlo. Pekné. Mňa by skôr zaujímalo kto sú tí prví traja.

V celej tejto poviedke bolo dosť hračiek s menami, ktoré v slovenčine jednoducho nejde urobiť, takže som spokojná aspoň s Grangerkou, pretože dať do krstného mena slovo Grangerová - tak to bol jeden z dôvodov opätovného prekladu.

Ďakujem.

Moc pěkné! ráda bych věděla, čím vším ještě Draco vyhrožoval rodičům, aby se k Hermioně chovali slušně. Taky se mi moc líbilo, jak se Malfoyovi chlubili s vnučkou, zdá se, že ji pěkně rozmazlí!
Ďakujem a som rada, že sa páčilo. Za chvíľu je ale koniec.

Draco dal svojich rodičov pod imperius? :D Lucius je len trošku zdvorilý a už sa mi podlamujú kolená:D
"Ak si ty prežil všetky tie roky s menom Draco, myslím, že to ona prežije," ja som sa skoro počúrala, to je perfektná veta :D ale ona to dievčatko fakt potrestala takým menom? Veď to dieťa jej nič neurobilo. Ale GEM je pekné. A je bohatá :D Táto kapitola bola perfektná, vtipná a nikto nikam neušiel :D
Ďakujem Jimmi.

no viem si predstavit cim sa Draco vyhrazal rodicom :D nastastie to zabralo :D dievcatko ma naozaj zvlastne meno...Gem sa mi ale velmi paci...neviem preco sa to Hermione nepozdavalo...pekny preklad, dakujeeeem :D

jojo tak je to správně, malfoyovci třeli zrak.

No tak nakonec to vzali rodiče až moc dobře, to jím Draco musel vyhrožovat hroznýma věcma. Každopádně jsem ráda, že se to tak pěkně vyřešilo.

Jé, Lucius jako pyšný dědeček. :) Gem se mi líbí.

Děkuji!

Bože, to dieťa ich bude v 15tich nenávidieť :D 

Draco musel riadne s Luciusom zatocit, skoda ze to autorka neopisala..ale nevadi ..dakujem za preklad

zvlastne meno :D ale mohlo mi to dojst, ked sa tak vola aj poviedka :) ale som rada, ze Malfoyovci ju zrobili dedickou :) Malfoyovcov mam nahodou fest rada :D

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke