archiv.hpkizi.sk
23. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 10.07. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

A Girl Called Granger

Preklad: Jimmi

Beta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/23/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaVal.  

 Kapitola 23

 

A čo máš v tom košíčku, dievčatko?

 

Draco vzal prútik a vytiahol von rezervnú pneumatiku. Aby to mohol urobiť, položil sedačku na zem. Nechá ju na zemi a zistí, ako Hermiona zareaguje na skutočnosť, že ju videl.

 

Vstala z chladnej zeme a on si dal dole kabát a podal jej ho. Levitáciou nadvihol auto a potom začal meniť pneumatiku. Hermiona prešla na druhý koniec auta a zbadala, že dal sedačku na zem. Nič ale nepovedala. Keď skončil, otvoril kufor, vložil dnu starú pneumatiku a potom sedačku, kým ona po celý čas sledovala všetko, čo robil. Otočil sa k nej a povedal, "No?"

 

"Ďakujem ti, Draco," povedala a podala mu jeho kabát.

 

"Vážne, to je jediné, čo pre mňa máš, jedno ďakujem ti?" povedal Draco, premýšľajúc, ´a čo povedať mi, prečo máš detskú izbu a prečo máš detskú autosedačku´.

 

Hermiona prešla k nemu, objala ho rukami okolo pása a oprela si hlavu o jeho hruď. Potom zaklonila hlavu dozadu a povedala: "Ďakujem ti veľmi pekne." Nadvihla sa na špičkách a pobozkala ho sladko na ústa. To bolo v fajn, ale nebolo to to, čo čakal.

 

"Naše rande skončilo?" spýtal sa.

 

"Myslíš si, že nie?" odvetila, stále v jeho náručí, ale nepozerala sa na neho.

 

"Stále som hladný."

 

"Je neskoro," prehovorila. "Myslím, že by som mala ísť domov."

 

Draco povedal: "Ako si po tomto stojíme? Prečo si sa predtým zrútila?"

 

Hermiona vzhliadla na neho. "Áno, kvôli tomu prepáč. Zúfalo som ťa chcela späť vo svojom živote, ale myslím, že sme toto opätovné spojenie začali rovnako, ako sme začali náš vzťah pred ôsmimi mesiacmi. Začali sme príliš rýchlo, skoro uprostred. Musí existovať začiatok. Potrebujeme sa najprv o istých veciach porozprávať."

 

"Súhlas," povedal a pobozkal ju na vrch hlavy.

 

"Zajtra nepracujem, ale budem celý deň zaneprázdnená, takže prečo sa nestretnúť pozajtra, v múzeu?" spýtala sa.

 

"Ach áno, zajtra strážiš dieťa, správne?" spomenul si. Ona nie.

 

"Čože?"

 

"Tvoja asistentka sa ťa pýtala, či si zajtra berieš dieťa a ty si povedala, že áno," pripomenul jej.

 

Výraz pochopenia prešiel jej tvárou. "Ach, áno, zajtra strážim dieťa. Kvôli tomu sa s tebou až do pozajtra nemôžem stretnúť."

 

"To kvôli tomu máš v kufri detskú sedačku?" spýtal sa.

 

"Áno, kvôli tomu," povedala vyrovnane.

 

"Mohol by som ti pomôcť strážiť. Mohla by to byť zábava," odvetil, stále si nebol istý, či jej veriť.

 

"Vážne?" spýtala sa.

 

"Prečo nie, deti mi neprekážajú. Dokážu byť celkom úchvatné," odvetil.

 

"Fajn, príď zajtra o desiatej do môjho domu. Budeme mať báječný deň, to som si istá," usmiala sa. Takto sa možno všetko vyrieši lepšie, pomyslela si v duchu.

 

Hermiona zamierila smerom k autu, ktoré dal Draco späť na cestu a dostala sa dnu zo strany šoféra. Povedal: "Neviem, kde je tvoj dom, takže pôjdem teraz späť s tebou, tak budem vedieť, kam sa zajtra premiestniť. Potom sa odtiaľ odmiestnim. Snaž sa šoférovať bezpečne, v poriadku?" Nastúpil do auta a ona odšoférovala k svojmu malému prenajatému domu. Obaja vystúpili a on ju chytil za ruku, keď sa pohla, že odíde.

 

"Nie tak rýchlo, dievčička, daj mi božtek." Naklonila hlavu nabok, položila mu ruku na líce a len na neho hľadela. "Mám na tvári šmuhu od tej pneumatiky?"

 

"Nie, len som premýšľala, aký si nádherný, hlavne pri mesačnom svetle a ako veľmi ťa milujem," odpovedala úprimne.

 

Objal ju, pod jej plášťom, s dlaňami položenými na jej chrbte. "Nie som si istý, či ma nejaká žena predtým nazvala nádherným, ale som rád, že si ceníš, čo vidíš. Viem, že ja si cením ženu predo mnou a tiež ju milujem. Už viacej neplytvajme časom našich životov. Zajtra sa riadne, úprimne porozprávajme, nech je to možno ťažké pre oboch z nás," vyzval. Potom sa sklonil, pobozkal ju na líca, trochu pohol perami, tak ona pohla svojimi. Odtiahol sa a povedal: "Nič nám toto nezničí, nie tentoraz. Jediná vec, čo nás zničí, je podvod a lož."

 

"Súhlasím," povedala, keď sa vymotala z jeho náručia. Ešte raz zamávala a vošla do svojho domu. Vyšla hore schodmi do izby svojej dcéry. Zdvihla to malé dva a pol mesačné dieťa a povedala opatrovateľke, že môže odísť. Hojdala ju v náručí a presunula sa k oknu. Stále bol vonku a pozeral hore na dom. Nezapla v izbe svetlo, takže ich nemohol vidieť. Povedala: "Vidíš toto muža tam dole, moje milé dievčatko? To je tvoj otec. Zajtra sa s ním stretneš." Dala dieťatko späť do postieľky a potom povedala: "Ale on vážne dnes večer zničil tvoju nádhernú detskú izbu."

 

Skôr než Draco šiel domov, premiestnil sa späť k Hermioninmu novému domu. Ešte nemala nastavené štíty. Bude to musieť napraviť skôr, než odíde. Šiel hore do detskej izby a povedal: "Som zvedavý, ako dlho mi zaberie dať túto izbu do poriadku."

 

Na druhý deň Hermiona, vystrašená a s obavami, vstala z postele, osprchovala sa a obliekla. Obliekla dieťa do pletenej výbavičky, ktorá bola žltá a pasovala s pletenou čiapočkou a ponožtičkami. Len dúfala, že ju dieťa nepovracia skôr, než ju Draco uvidí.

 

Draco sa prebudil uprostred detskej izby v Hermioninom novom dome. Nechcel zaspať. Pracoval celú noc. Chvíľu mu to zabralo, pretože si nemohol presne spomenúť, ako všetko mala. Ak bude chcieť, aby niečo zmenil, urobí to. Pozrel sa na hodinky a zistil, že je skoro desať. Nemal veľa času, ale musel sa dostať domov a osprchovať sa, než sa stretne s Hermionou a dúfajme, že s jeho dieťaťom.

 

Prišiel domov a pohol sa hore schodmi. Zastal uprostred kroku, keď zbadal svojho otca a matku stáť na vrchu schodiska. Bohovia, čo pre pánabeka chcú?

 

"Myslel som si, že som nastavil štíty, cez ktoré ste nemohli dostať dnu," povedal úprimne.

 

"Ach, Draco," odvetil jeho otec, "vážne si si myslel, že tvoje malé štíty nám zabránia vojsť?"

 

Draco prešiel zvyšok cesty nahor schodmi. "Čo tu robíte?"

 

Pani Malfoyová riekla: "Prerábali sme jednu z tvojich izieb na detskú izbu."

 

Draco sa čudoval, ako to vedia, keď si on stále nebol na sto percent istý. "O čom to rozprávate?"

 

"Tvoje dieťa, Draco," odvetil jeho otec, mieriac do izby, ktorú vyzdobili. "Počuli sme zo spoľahlivých zdrojov, že sa znova vídaš so slečnou Grangerovou a tiež sme počuli, že má dieťa, hoci to malo byť veľmi dobré strážené tajomstvo, pretože to podľa všetkého nepovedala ani svojim zamestnávateľom, či dokonca svojej vlastnej rodine."

 

"Potom ako to viete?" spýtal sa Draco, keď sa pripojil k svojim rodičom v izbe, ktorú vyzdobili. Bola chladná a strohá, ladená v bielej a striebornej. Bola to ponurá, temná izba, vôbec nie vrelá detská izba. Viac sa mu páčila detská izba v Hermioninom dome.

 

"Draco, vzali sme si za povinnosť všetko zistiť. Takže, nie sme vôbec šťastní z faktu, že si mal dieťa s humusáčkou, ale to sa dá prehliadnuť," povedal Lucius.

 

Draco sa rozhliadol po izbe a povedal: "Vďaka čomu si myslíte, že tu budeme žiť, ak sa vezmeme?"

 

Oči jeho matky sa roztvorili. "Ach, iste sa nezaoberáš myšlienku, že si tú matku vezmeš, že nie?"

 

"Samozrejme," odpovedal Draco.

 

Jeho otec povedal: "Medzi mojím synom a nejakou humusáčkou nebude žiadne manželstvo. Už sme kontaktovali nášho právnika a on nás uistil, že stále existujú zákony, ktoré nám zaručujú plné opatrovníctvo dieťaťa. Po prvé, slečna Grangerová utajila pred tebou jeho narodenie a po druhé, si čistokrvný, a zákon stále chráni práva čistokrvných. To tromfne všetko ostatné. Kým sa práve rozprávame, už jej odovzdávajú papiere. Ministerstvo jej dieťa zoberie, až kým sa nerozhodne o otcovstve a opatrovníctve."

 

"NIE!" vykríkol Draco.

 

"Je to hotové, a ty budeš  spolupracovať, dokonca aj keď to dieťa nechceš. Je to naše vnúča a ty prevezmeš opatrovníctvo!" kričal jeho otec.

 

"Čo ste urobili?" zvolal Draco. Odmiestnil sa a nechal tam svojich ohromených rodičov stáť.

 

Hermiona sa skrývala. Prišli dvaja ministerskí úradníci a dožadovali sa vedieť, či má dieťa, a žiadali to dieťa odviesť, až kým sa nerozhodne o otcovstve a opatrovníctve. Porodila dieťa v muklovskej nemocnici a nikdy jeho narodenie nezaregistrovala na ministertve, pretože nechcela, aby to niekto zistil a pretože sa bála takejto veci. Draco na to musel prísť a vo svojom hneve sa rozhodol dieťa jej vziať. Stála v strede starého domu svojej mamy (prvé miesto kam ju napadlo premiestniť sa), uprostred prázdnej kuchyne a plakala. Čo urobí?

 

Draco prišiel k Hermioninmu prenajatému domu práve, keď ministerskí úradníci odchádzali. "Kde je?" spýtal sa.

 

"Odišla, pán Malfoy. Nevieme kam šla, ale vzala dieťa a odmiestnila sa," povedala žena.

 

"Nechcem, aby ste sa zaoberali týmto prípadom, rozumiete? Aj keď je to moje dieťa, je to niečo, čo musíme rozhodnúť jeho matka a ja. Prosím," prosil Draco.

 

"To záleží na vás, ale dostali sme žiadosť od vášho právnika, ktorú ste podpísali," odpovedal pracovník ministerstva.

 

"Je to sfalšované, to vám zaručujem, a bezpochyby mojím otcom. Žiadnu takú žiadosť som nepodpísal a nepodal som žiadnu žalobu," dodal Draco.

 

"To nás mohlo napadnúť, keď jednáme s bývalým smrťožrútom," zareagovala žena. Potom si uvedomila, že to povedala pred Dracom. "Prepáčte, pán Malfoy, nemyslela som to tak."

 

"Prečo nie, je to pravda," riekol Draco v hneve. Dvaja ministerskí pracovníci odišli a Draco vošiel do domu. Rozhliadol sa. Všetko bolo v krabiciach. Musela mať v pláne presťahovať sa buď dnes alebo o deň dva, pretože nič nebolo mimo krabíc. Šiel na poschodie a zavolal na ňu. Ak ju znova stratil kvôli svojim rodičom, asi ich zabije.

 

Zišiel dole na prízemie, keď jej asistentka, Catherine, vošla do domu s troma mužmi. "Ach, pán Malfoy, plánujete nám pomôcť presťahovať Hermionu s dieťaťom do ich nového domu?"

 

"Nie, ale videli ste ich?"

 

"Nie sú tu?"

 

"Nie, a robím si starosti," priznal Draco.

 

"Nechajte ma, aby som zariadila, nech sťahováci začnú, s mágiou by to nemalo dlho trvať a potom vám pomôžem hľadať," povedala Catherine.

 

"Tak ja pôjdem a začnem ju hľadať sám, ale vďaka," odvetil Draco. Vrátil sa do svojho domu. Chcel zavolať Hermioninej mame.

 

Zavolaj jej a ona povedala Dracovi, že ani ona nevedela, že má Hermiona dieťa. Počas celého rozhovoru bola šokovaná a na pokraji plaču. Prečo by Hermiona takú vec tajila pred svojou vlastnou matkou? Povedala Dracovi, že je zvyknutá, že Hermiona pred ňou veci tají. Povedala, že Hermiona vždy tajila svoju magickú časť života pred svojou rodinou, ale nemohla uveriť, že im nepovedala o tom, že má dieťa. Jej matka povedala Dracovi, že najviac ju rozrušuje fakt, že Hermiona musela tým všetkým prejsť úplne sama.

 

Vďaka tej poznámke sa Draco cítil ešte horšie.

 

Hľadal celý deň. Hermionine veci budú do večera v jej novom dome, takže šiel tam. Odmietol nahliadnuť do detskej izby. Nechcel vidieť izbu svojho dieťaťa dovtedy, kým v nej jeho dieťa nebude. Hermionina asistentka na rímsu kozubu usporadúvala fotografie. Vošiel dnu, všimol si ju a vyšiel von. Obrátila sa k nemu a povedala: "Chcete vidieť, ako vaše dieťa vyzerá? Mám tu jeho fotografiu."

 

"Nie, nie, až kým neuvidím dieťa osobne," smutne povedal Draco. Vošiel do červeno namaľovanej knižnice, posadil sa do kresla a zvesil hlavu v hanbe a obavách.

 

Bolo neskoro, možno po deviatej, keď Draco začul, že do domu vošla Hermiona. Vedel, že je to ona, pretože ju začul na schodoch a s niekým sa rozprávala, asi s dieťaťom. Vravela: "Vyzerá to, že nám Catherine všetko nasťahovala dnu, maličká." Draco vstal z kresla a vyzrel z dverí. Jediné, čo videl, boli Hermionine nohy a chodidlá, keď zmizla hore schodmi. Pomaly kráčal nahor, snažiac sa nenarobiť hluk. Začul ju zalapať po dychu, keď vošla do detskej izby.

 

"Niekto tu dnu mal tiež veľa práce," povedala. Zostal na schodoch, nechcel rušiť a nevedel čo povedať. Dala dieťa do izby a vrátila sa späť do chodby. Okamžite zbadala Draca na schodoch.

 

"Myslím, že už poznáš moje tajomstvo," povedala Hermiona pomaly.

 

"Áno, myslím, že poznám," odvetil.

 

"Vážne mi chceš dieťa vziať?" spýtala sa s náznakom strachu v hlase.

 

"Nikdy som nechcel, to nebola moja práca. Nejako to zistili moji rodičia. Kontaktovanie ministerstva bola ich práca. Je mi to ľúto," povedal.

 

"Máš plné právo byť rozčúlený a nahnevaný," prevravela. "Myslela som si, že si bol na mňa tak nahnevaný kvôli tomu, že som ti o tom nepovedala, že si toto urobil, aby si sa mi odplatil."

 

"Na rozdiel od teba ja by som ti dieťa nevzal." Ľutoval, že je k nej hnusný, hlavne keď vyzerala tak smutne, ale bola to pravda a niekto jej to musel vysvetliť.

 

"Bola som taká hlúpa, ale nemôžem to vziať späť. Bála som sa a myslela som si, že sa so mnou nechceš oženiť a myslela som si, že nechceš deti. Nechcela som, aby si si pripadal v pasci," náhlivo vysvetľovala. "Nechcela som byť ďalšia Eleanor."

 

"Mala si mi dať šancu. Toľko som si zaslúžil," požadoval Draco.

 

Nič na to neodpovedala, pretože mal pravdu. Nakoniec sa spýtala: "Chceš sa zoznámiť so svojím dieťaťom?"

 

"Chcem, ale nie práve teraz. Som unavený," povedal. Chcel utekať tam hore a objať svoje dieťa a nikdy ho nepustiť, ale počká, až kým ho nebude môcť objať súčasne s Hermionou a ani jedného nikdy nepustiť. Svitlo mu, že nevie, či je to dievča alebo chlapec. Len predpokladal, že je to dievča, kvôli tej ružovej izbe. Ani nevedel, ako sa volá.

 

"Uvidím ťa zajtra?" spýtala sa.

 

"Nie, ale uvidíš ma počas Otvorenia domu," povedal.

 

"To je stále jedenásť dní." Podišla bližšie k nemu. "Iste nechceš čakať jedenásť dní, aby si sa stretol so svojím dieťaťom."

 

"Grangerka, práve teraz si pripadám taký ochromený, neviem, čo chcem, ale niečo ti sľúbim. Uvidím vás obe na Otvorení domu. Milujem ťa a nič to nezmení. Potrebujem napraviť tie škody, ktoré narobili moji rodičia, keďže to nejako zistili, a potrebujem zabrániť môjmu otcovi, aby sa do toho miešal," vysvetľoval Draco. Dodal: "Mal som tiež svoje vlastné plány. Len mi musíš sľúbiť, že už ma nikdy znova neopustíš."

 

Hermiona prikývla a kráčala ku schodom, aby sa k nemu pripojila.

 

"Si si istý, že sme v poriadku?" váhavo sa spýtala.

 

Tentoraz prikývol, chytil ju za ruku a priložil k ústam. "Budeme, pokiaľ medzi nami nikdy, vôbec nikdy, nebudú žiadne lži." Pobozkal ju ešte raz na ruku a odmiestnil sa.

 

Hermiona dlho stála na schodoch a zvažovala svoj ďalší ťah.

 


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Bohajeho! - Hm, tak jsem myslím reagovala už na tu poslední kapitolu. Malfoyovci jsou Malfoyovci, s tím se nedá mnoho dělat. Zajímavé a docela pěkné. *;-) A nečekaně spletité...

já to říkala aristokratický blbci :-D

ALE VŠECHNO BUDE DOBRÉ .-d

děkuji za překlad

Skoro ma porazilo, keď Hermiona znova zmizla aj s malou, ale tento-krát to aspoň netrvalo rok :D
"Na rozdiel od teba ja by som ti dieťa nevzal."!!! - to bola presne veta ktorú som mala na mysli.
No Draco nechcel vidieť dcéru? Nuž čo na to povedať. Asi nič, len počkať na ďalšiu kapitolu. Tá posledná veta: ...zvažovala svoj ďalší ťah. mi je dosť podozrivá :D Ona chce zase zdrhnúť?
Ďakujem Jimmi za tento príbeh, ale idem si opraviť chuť Strateným kráľovstvom. J

boze uz ste videli poviedku kde Hermiona robi viac kravin ako v tejto???ja teda velmi rozmyslam, ale tato ma asi prvenstvo :D uz som z toho cela nervozna... este ti dvaja (stari Malfoyovci) ked sa do toho zapletu...ach boze...a preco ten somarik chce cakat 11 dni?vsak ked viem ze mam dieta mozem byt akokolvek unavena a chcem ho predsa vidiet...no nevadi, ja si pockam :D

Tohle je ale NAPÍNAVÉ! Už se nemohu dočkat, co zase Hermiona vymyslela... A Draco - nějaký úžasný plán nebo je jen idiot?

No rodiče si člověk nevybírá. To je vidět. Chudák Draco. Těď s tím má kvůli Hermioně a kvůli rodičům spoustu starostí. Děkuji za překlad

Na co zas čeká? A jak už bylo řečeno, rodiče si člověk nevybere.

Díky za překlad!

ja si nemôže pomôcť,ale Hermiona v tejto poviedke je nenormálne hlúpa. fakt :P

Samozrejme Malfoyovci to zase raz roztocili.....no ale celkom rychlo to bolo vyriesene..ja byt Hermionou tak by som ich posala ne druhu stranu keby mi chcelo zobrat moje male baby

ooo samozrejmeee, Draco a Hermi maju babo, so nice :) som zvedava, ako sa toto vyriesi :D

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke