archiv.hpkizi.sk
19. S pozdravom, Hermiona
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 28.06. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

A Girl Called Granger

Preklad: Jimmi

Beta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/19/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaVal.  Kapitola 19

 

S pozdravom, Hermiona

 

Draco čakal na telefonát od Hermiony alebo jej matky tridsaťsedem dní. Na tridsiaty ôsmy deň, keď nikto nezavolal, sa rozhodol pohľadať ju. Povedal jej, že ju nájde a on bol muž svojho slova. Prečo odišla preč a nepovedala mu to? Prečo by mal očakávať niečo iné, keď to isté urobila pred siedmymi mesiacmi? Začínal uvažovať, či skutočným dôvodom, prečo sa Hermiona, zakaždým, keď bola zasnúbená, nevydala, nebolo to, že mala problém s prijatím záväzku. Nemohlo to byť tým, že by ho nemilovala, pretože povedala, že miluje a nevyzerala ako typ, čo klame.

 

Takže už bol tridsiaty ôsmy deň, čo ju naposledy videl a rozhodol sa ju pohľadať. Nemal čakať tak dlho. Mal ju hľadať skôr. Mal ju hľadať ten deň po Vianociach, ale zakaždým si pomyslel ´zavolá´ alebo ´ona sa ukáže´. Bol blázon.

 

Napadlo ho, že prehľadá najprv Beckfordov dom, pretože povedala, že tento projekt začína po Novom roku. Práve sa chcel premiestniť, keď zbadal sovu usadenú na jeho prednej verande. Otvoril dvere, vzal list z nohy sovy a začal čítať.

 

Drahý Draco,

 

musíš byť na mňa nahnevaný. Ja som na seba nahnevaná. Chcem ti všetko vysvetliť, ale osobne. Prosím, stretni sa so mnou v chalúpke. Prišla som včera v noci. Dlho mi trvalo nájsť odvahu, aby som ti napísala. Prosím, príď.

 

Mama mi povedala o Eleanor. Mala som počkať. Bola som blázon, ale dovoľ mi ti to povedať osobne, tak aby som mohla počuť všetky tvoje názory na túto vec. Dúfam, že sa neskôr uvidíme, len mi pošli po sove čas.

 

S pozdravom, Hermiona

 

Draca bol skoro v pokušení odpísať jej slovami: ´Prepáč, pohol som sa ďalej, zase´, ale pravda bola, že ju chcel vidieť. Napísal odkaz, v ktorom stálo: "Uvidíme sa o hodinu." Pripevnil ho na nohu sovy, ktorá stále čakala na jeho verande a sledoval, ako odlieta preč.

 

O hodinu neskôr si obliekol kabát, šál a rukavice a kráčal ku chalúpke. Mohol sa premiestniť, ale rozhodol sa prejsť, pretože potreboval extra čas, aby premýšľal. Bolo príšerne zima. Január bol dosť teplý, ale február, zatiaľ, tento fakt vynahrádzal. Prišiel pred jej dvere (jeho dvere, pretože toto bola jeho chalúpka) a chcel zaklopať, keď tie dvere otvorila.

 

"Myslela som, že sa premiestniš," povedala.

 

"Ja som si myslel, že tu budeš na Vianoce, takže sme sa mýlili obaja," arogantne odvetil.

 

Uhla nabok a on vošiel dnu.

 

Chcel byť na ňu nahnevaný, ale vyzerala krajšie než si pamätal. Vyzerala skutočne nádherne. Rozhliadol sa po miestnosti a všimol si, že zabalila väčšinu svojich vecí.

 

"Takže si sa vrátila, aby si si pobalila?" spýtal sa.

 

"A aby som vysvetlila," dodala.

 

"Po jednom mesiaci chceš vysvetľovať?" spýtal sa, keď sa posadil na jej gauč. Sadla si vedľa neho.

 

"Nenávidíš ma?"

 

"Záleží na tom?" odvetil.

 

"Áno, mne na tom záleží," prevravela chabo.

 

"Nemyslel som si, že ti záleží na niečom, čo súvisí so mnou," neúctivo povedal. "Ako si mohla len tak odísť? Nebolo to treba, bolo to sprosté a vyslovene nezdvorilé."

 

"Áno, máš pravdu, a nie som si istá, či mám pádny dôvod," zareagovala Hermiona.

 

"Potom nemám dôvod, aby som tu bol," riekol Draco a postavil sa k odchodu.

 

Chytila ho za ruku a postavila sa. "Prosím, neodchádzaj."

 

Draco sa pozrel na jej ruku na jeho. To prosté gesto, ten prostý dotyk hrozili, že otvoria stavidlá emóciám. Vytiahol si svoju ruku z jej a povedal: "Prečo nie, Hermiona? Ty nechceš byť so mnou, toľko je zjavné. Ten okamih, čo si počula, že Eleanor nie je tehotná, mala si ma kontaktovať!"

 

"Ja viem," odvetila.

 

"Ty vieš!" Draco vykríkol. "Fajn, dobré pre teba, aby si vedela! Ty si si vážne myslela, že by som sa s ňou oženil, aj keby bola tehotná! Len preto, že je niekto tehotný, tak to nie je dobrý dôvod, aby sa s ním človek oženil!"

 

"Nie, nie je," súhlasila.

 

"Môžeš byť otcom a nemusíš byť manželom," zajačal znova.

 

Posadila sa. "Súhlasím."

 

Draco dokončil so slovami: "Nikdy by som sa s nejakou ženou neoženil len preto, že je tehotná! Nevzal by som si ani teba, keby si mi povedala, že si tehotná!" Tiež sa posadil a bol už trochu pokojnejší. Urobilo mu dobre najačať na ňu. "Rozhodol som sa, že sa vôbec nechcem oženiť, zatiaľ nie a možno nikdy!" ´Tak toto je ten obranný mechanizmus´, pomyslel si.

 

Na chvíľu sa zamyslela. Už si ju viacej nechcel zobrať a povedal, že by sa neoženil s Eleanor, ani keby bola tehotná, pretože byť tehotná nie je dôvodom na svadbu. On si to myslel, tak bude aj ona. To boli jeho slová a to boli jeho názory. "Fajn," začala, "som rada, že viem, čo cítiš."

 

"Prečo si chcela, aby som sem prišiel?"

 

Na tom dôvode už viacej nezáležalo, pomyslela si, tak povedala: "Len aby som sa ospravedlnila. Nechcem, aby si ma nenávidel."

 

"Nie je to tak, že by som ťa nenávidel," riekol, keď sa na ňu uprene pozrel.

 

"Stále ma miluješ?"

 

"Neviem. Vieš, že neprítomnosť nie vždy spôsobí, že sa viacej zamiluješ," klamal.

 

Mala slzy na krajíčku. Chcela plakať. Bola hlúpym bláznom, ktorý dovolil svojmu strachu zo záväzkov zničiť jej poslednú šancu na šťastie a teraz ju už viacej nechcel.

 

Postavila sa a on rovnako. "Nuž, Malfoy, len som chcela, aby si vedel, že mi je to ľúto a bez ohľadu na to, ja ťa vždy budem mať rada." Chcela povedať ´milovať´, ale v poslednej minúte zmenila svoj názor. "Ale tiež odchádzam z tejto chalúpky, takže ju môžeš prenajať niekomu inému. Začína ten Beckfordov projekt a múzeum ma menovalo za kurátorku domu a budem žiť v malom dome v jeho blízkosti, ktorý som si prenajala."

 

"Dobré vedieť," povedal, keď zamieril k dverám.

 

Otočil sa a ona vyzerala taká smutná, ale jemu to bolo jedno... až na to, že nebolo.

 

"Neviem, či sa znovu uvidíme, Grangerová, ale možno raz na výlete do Talianska ti znova ukradnem izbu a môžeme sa znova dať dokopy," riekol Draco.

 

"To by sa mi páčilo," povedala mu.

 

"Alebo by si mohla znova navštíviť ten vinohrad, zjavne sa ti tam páčilo," riekol s úsmevom.

 

"To by som rada, hoci neviem, či pôjdem na obhliadku."

 

Podišiel k nej a postavil sa vedľa nej. "Uisti sa, že odovzdáš moje pozdravy svojej mame."

 

"Ach, odovzdám. Vždy ťa mala veľmi rada," odvetila Hermiona.

 

"A ja ju mám tiež rád." Ešte ju nechcel opustiť, tak povedal: "Raz pre mňa musíš dokončiť ten obraz, Grangerka."

 

"Ach, áno, dokončím, raz," odvetila a pozrela sa na neho. Pomyslela si, že vyzerá zadumane. Bolo jej jasné, že v skutočnosti nechce odísť, podľa toho, ako naťahoval. Ani ona nechcela, aby odišiel.

 

"Nuž, mal by som ísť, Grangerka. Dnes večer musím večerať na Manore, nech ma akokoľvek bolí to povedať," povedal so vzdorným smiechom.

 

"Ach, to by aj mňa bolelo," zasmiala sa s ním.

 

"Napíš mi a daj mi svoju adresu, aby som ti mohol doručiť poštu a to všetko," zdôvodňoval.

 

"Iste."

 

"Maj sa, Grangerka."

 

"Maj sa, Malfoy."

 

"Maj sa, Grangerka," povedal znova, keď otvoril predné dvere.

 

Zostala, kde bola a znova povedala: "Maj sa, Malfoy."

 

Otočil sa, aby sa na ňu pozrel a v jedinej sekunde urobil štyri kroky, ktoré bolo treba, aby ju dosiahol. Objal ju okolo pása a pobozkal prudko na pery. Ten bozk trval len chvíľu, ale pripadal im ako zbohom, im obom.

 

Bez ďalšieho slova sa otočil a zamieril von z dverí. Hermiona zatvorila dvere, posadila sa a plakala.

 

O desať mesiacov neskôr, 1. decembra:

 

Hermiona sa štverala po rebríku v knižnici Domu Bekfordovcov. Požiadala svoju asistentku, aby presunula sadu kníh zo spodnej police na vrchnú, ale ešte tak neurobila. Hermiona musela všetko urobiť sama. Otvorenie domu pre nové Beckfordovo múzeum bolo za menej než dva týždne. 12. decembra mali mať Vianočné otvorenie domu a Hermiona si pripadala príliš zahltená. Stále mali toľko práce. Dnes bola schôdza, v jedálni domu, so správnou radou hlavného múzea a Hermiona chcela, aby boli všetci šťastní a ocenili všetko to, čo urobili, aby obnovili ten dom v jeho pôvodnej majestátnosti.

 

Draco Malfoy vošiel prednými dverami Domu Beckfordovcov. Vyzeral ešte nádhernejšie, než si pamätal. Ten dom bol úplne zrekonštruovaný, s obnovenými poťahmi stien, podláh a pôvodným nábytkom. Dom bol tiež vyzdobený na Vianoce. Mal pocit ako keby sa vrátil v čase. Hermiona tvrdo pracovala, to bolo zjavné. Spýtal sa nejakej mladej ženy, kde nájde Hermionu. Povedala mu, aby sa pozrel v knižnici a spýtala sa ho, či potrebuje nasmerovať. Odvetil jej, že pozná cestu.

 

Bola na rebríku, na druhej priečke od vrchu, keď začula, ako niekto vošiel do knižnice. Predpokladajúc, že je to jej asistentka, neotočila sa. Povedala: "Kým som tu hore, podáš mi zvyšok tých kníh na zemi, aby som sa stále nemusela štverať hore a dolu?"

 

Bez toho, aby to Hermiona vedela, Draco Malfoy daroval ´Beckfordovmu domu´ financie na obnovenie. Bol to veľmi veľký dar, ktorý poskytol hlavnému múzeu a pre každého okrem členov správnej rady zostával v anonymite. Výmenou ho menovali členom správnej rady nového múzea. Hermiona, keďže preniesla vlastníctvo domu na múzeum, o tejto skutočnosti nevedela.

 

Vošiel do knižnice a keď vošiel dnu, skoro sa zasmial nad tým, že ju videl takto. Najprv jediné, čo z nej mohol vidieť, boli jej nohy a jej pozadie, presne ako vtedy v tom hoteli v Taliansku, pred viac než osemnástimi mesiacmi.

 

Stále mala veľmi pekné nohy a veľmi pekné pozadie. Zohol sa a podal jej dve knihy. Vzala ich od neho bez toho, aby sa obzrela. Musela si myslieť, že je niekto iný. Znova sa zohol, zdvihol ďalšie štyri knihy a jednu za druhou jej ich podal. Len sa načiahla rukou dozadu, bez toho, aby sa na neho pozrela, keď jej podával knihu za knihou. Zakaždým sa zohol a podal jej ďalšie knihy, až kým čoskoro bola celá polica prázdna. Povedala: "Podaj mi tú metličku na prach, tam hore je pavučina."  

 

Bola taká zábavná. Stále nevedela, že to je on. Pozrel sa dole a zbadal metličku na zemi. Podal jej ju, a keď sa načahovala dozadu, príliš sa načiahla a začala padať, takže tú metličku pustil a zdvihol ruky na jediné miesto, kde jej mohol zabrániť pred pádom. Priamo na jej zadok.

 

Chytila sa police a s jeho rukami stále na svojom zadku sa pootočila. "Vďaka, Malfoy." Malfoy?


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: 19. S pozdravom, Hermiona (Hodnotenie: 1)
Od: pavlina - 28.06. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Tak by mě zajímalo, jestli byla těhotná nebo ne. Každopádně doufám, že už to bude až do konce jenom lepší a ne, že se opět neuvidí další rok. Těším se na pokrčování. Děkuji moc za překlad.

"Vďaka, Malfoy." aneb ty ruce na svém pozadí by poznala kdykoli. *:DDD

To bylo vážně vtipné. Díky!

Re: 19. S pozdravom, Hermiona (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 28.06. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Zvláštní, smutná kapitola. Vzpomínala jsem na první díly a ptala se, kde je ta lehká zábavnost, když vtom poslední odstavce všechno vynahradily - bezvadné!

ha :) a teraz som nasla, kde sa postavila, no nie som ja silly, asi som uz na oci nevidela :))) co ti ja mam napisat? no to co vzdy, ze vyborne :)
Pšt, menšia kreativita z mojej strany, to tie jej said mi lezú krkom. :D Videla si správne. Díky moc.

Re: 19. S pozdravom, Hermiona (Hodnotenie: 1)
Od: bbarka - 28.06. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
ach:( mna z nej vystrie...to je fakt truba na n-tu...ze jej Draco rovno nenahadzal na zadok...obidvaja chcu a ani jeden to nepovie...ach boooooze!:( dufam ale ze bude happyend! vsak? O:) :D:D
O tom nepochybuj. Až ti pôjde krkom. Díky.

To "Vďaka, Malfoy." tomu dodalo na závěr jiskru. Přesně jak psala Elza - nezaměnitelný pocit na pozadí :-DDD. Hezká kapitolka, ti dva si ale umí komplikovat život. Těším se na další!
Premýšľam o akom pozadí hovoríš, čo sa na pozadí dialo a potom mi dôjde, že hovoríš o konkrétnom pozadí. U nás sa to používa minimálne, skôr zadnica. Hehehe, ale pár okamihov som si stála na kábli.

Díky moc.

Re: 19. S pozdravom, Hermiona (Hodnotenie: 1)
Od: beruska1 - 28.06. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
chjo, člověk by řekl že když má po zkouškách, státnicích, dovolené a promoci tak bude mít čas dočíst vše v klidu, dodělat resty v bytě a číst když se přidává, ale tím, že nenosim noťas do práce, kde stejně nefunguje net, takže je připojen jen přes mobil a čte alespoň v buse, že až příjde domů udělá alespoň jedno pdf ale ono prd. Odpoledne jsem ještě byla u zubařky, alespoň grangerku jsem teď dočetla. u 18.cky jsem si vzpomněla jak jsem u ní brečela, když jsem to četla poprvé - ale teď když vím co a jak bude tak mi jen jedna slzička ukápla. Jsou hrozný Mia s Drakem tak jim to trvá.

Jimmy děkuju za krásný překlad. Beruška

Re: 19. S pozdravom, Hermiona (Hodnotenie: 1)
Od: Zuzana - 09.07. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
zase ho odkopla? Tá baba je fakt šibnutá. 10 mesiacov a pred tým dva mesiace to je rok? to už asi má nejaké dieťa. Mám taký pocit :/ no idem na ďalšiu kapitolu. Dúfala som, že ju niekto uniesol ale že ho okašľala to som si nemyslela. Som na ňu naštvaná. Ďakujem za skvelý preklad.

To jsou ale dva blázni. Hlavně, že se vrátil. Už nechci žádné komplikace.

Děkuji za překlad a obetování! :)

Re: 19. S pozdravom, Hermiona (Hodnotenie: 1)
Od: eneried - 09.03. 2011
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
no tak ruky na zadku :D ...som zvedava co si asi myslela , ked ju chytil a nevedela ze to je on....ked to zistila musela si rychlo opravit zmyslanie :D

Re: 19. S pozdravom, Hermiona (Hodnotenie: 1)
Od: alethea - 16.07. 2011
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
ooo preco az desat mesiacov?? :D aaa zaujimavee :) 

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke