archiv.hpkizi.sk
18. Ktorým smerom šla, George?
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 27.06. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

A Girl Called Granger

Preklad: Jimmi

Beta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/18/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaVal. V kapitole použitý obrázok od: mynti
Kapitola 18

 

Ktorým smerom šla, George?*

 

Draco sa zhnusene pozrel na Eleanor, namieril na ňu prstom a povedal: "Počúvaj, ty dvojknutová pobehlica, chcem, aby si zajtra išla do Svätého Munga, dala si urobiť tehotenský test a test otcovstva, pretože viem, že existuje kúzlo na určenie otcovstva! Ja pôjdem s tebou. Ak zistím, že klameš, oľutuješ deň, keď si sa narodila. Ak zistím, že si tehotná a že je to moje, budem otcom, ale nikdy nebudem tvojím manželom. Skôr ma môžu hodiť do Azbakanu!" Rýchlo vybehol z dverí hostinca, pozrel sa naľavo, potom napravo a uvedomil si, že nevie, ktorým smerom šla.

 

Nejaký muž prešiel okolo a Draco sa spýtal: "Nevideli ste tadeto bežať kučeravú tmavovlásku?"

 

Ten muž ukázal naľavo od Draca. Draco uháňal po ulici dediny. Keď sa dostal na križovatku, zastal chvíľu uprostred ulice, zvažoval, ktorým smerom sa dať. Potom ju zbadal hnať sa cez ulicu, keď ju len tesne nezrazilo auto. Draco sa pohol za ňou, ale najprv musel počkať, až to auto prejde.

 

Zajačal: "PROSÍM ZASTAV, GRANGERKA!"

 

Otočila sa, prehla sa, dala si ruky na kolená a zhlboka sa nadýchla. Už viacej nebola schopná utekať, aj keby chcela.

 

Dobehol k nej a chytil ju za ruku. Vzpriamila sa a povedala: "Je to pravda?"

 

"Nie, nemôže byť!" prakticky vykríkol.

 

"Ako to vieš?" spýtala sa, podišla, aby sa posadila na vstupné schody do obchodu, ktorý bol počas Vianoc zavretý.

 

Usadil sa vedľa nej. "Viem, pretože sme vždy a myslím tým vždy použili antikoncepciu." 

 

"Vždy?" žiadala.

 

"Áno," odvetil jej.

 

"My sme včera v noci antikoncepciu nepoužili a to naša malá eskapáda bola naplánovaná. Myslíš, že sa nikdy nestalo, keď ste s Eleanor boli spontánni a zabudli použiť ochranu?"  logicky uvažovala.

 

Nevedel, čo povedať. Mala pravdu. Nie vždy použili antikoncepciu a včera večer ju s Grangerovou nepoužili. "Prisahám, Grangerová," riekol, chytil ju za ruku a pohladil palcom, "klame alebo je to zvrátený žart. Nie je tehotná." Aspoň on dúfal, že nebola.

 

Hermiona si vytiahla ruku z jeho. "Ale nie si si celkom istý, že nie? Draco, ja nemôžem byť tá druhá žena. Vďaka dcére profesora Kuminského som sa cítila dosť zle, pretože chodím s tebou. Ak je Eleanor tehotná, nuž, potom sa nemôžeme znova stretávať. Ja nebudem ženou, ktorá rozbije nejakú rodinu." Postavila sa, ale on ju schmatol za ruku a stiahol ju späť na schodíky.

 

"Nie, to nepripustím," odvetil. "Dokonca aj keby čakala moje dieťa, musí existovať nejaká možnosť, ako my môžeme byť spolu. Nechám svojho právnika, aby sa pozrel na zákon."

 

Neochotná dať sa odradiť sa Hermiona ešte raz postavila. "Aj keby si obišiel zákon, nevidím možnosť, ako by sme my dvaja mohli byť spolu, možno neskôr, ale nie práve teraz. Všetci si budú myslieť, že si ju opustil kvôli mne a ja tie klebety a pozornosť nechcem, hlavne nie preto, že sa pokúšam otvoriť dom Beckfordovcov verejnosti." Oprela sa o výklad obchodu.

 

Postavil sa pred ňu. Dal ruky popri jej tele a držal ju tak v pasci. Predklonil sa a povedal: "Ani náhodou si nemôžeš myslieť, že sa ťa tak ľahko vzdám. Ak si to myslíš, potom ma veľmi dobre nepoznáš. Pokiaľ sa týka mňa, teraz patríš ku mne a ku mne budeš patriť navždy."

 

Zazrela na neho. "Malfoy, ja nikomu nepatrím. Ľudí miluješ, nie ich vlastníš." Položila mu ruky na hruď, ale neodtlačila ho.

 

Zvesil hlavu a položil si ju na jej plece. Oprel o ňu celé telo a nežne povedal: "Milujem ťa a nechcem bez teba žiť. Prosím, pochop, ako sa cítim. Toto sú zasrane hnusné Vianoce."

 

Objala ho rukami okolo pása a on si pritiahol jej telo k sebe, s rukami okolo nej. Dlho ho pevne objímala. Bez toho, aby sa na neho pozrela, povedala: "Vrátim sa autom do chalúpky. Naozaj sa nechcem vrátiť k mame a čeliť všetkým tým ľuďom a nechcem ísť k môjmu otcovi, pretože jeho žena je tou druhou ženou a s tým dnes večer nedokážem byť konfrontovaná."

 

Zdvihol hlavu a pozrel sa na ňu. Jednu ruku položil na jej líce.

 

"Nevzdávaj nás, Grangerka," riekol, s čelom vedľa nej. "Neuteč a neschovaj sa. Neopusti ma, ešte nie."

 

"Ja ťa neopúšťam, ale nemôžem tu byť s tebou, takže chcem ísť domov," prosila, keď si oprela líce o jeho hruď. Oboma rukami ju pohladil po vlasoch. Hermiona sa na neho znova pozrela a on sa sklonil a pobozkal ju na pery. Ten bozk začal ako pokusný, nerozhodný, ale zmenil sa na prosbu. Prehĺbil ten bozk a jeho vášeň sa zdalo zrejmé. Rukami prešiel k jej tvári a silno a dlho ju pobozkal. Obával sa, že ak ju pustí, možno zmizne v obláčiku dymu.

 

Oprel si tvár v ohybe jej krku a pobozkal sval, ktorý viedol od línie vlasov k lícnej kosti. Nemal nad svojimi rukami žiadnu kontrolu. Jedna prešla k jej boku a tá druhá pod jej sveter. Bolo mu jedno, že sú na verejnosti. Chcel ju. Vždy ju bude chcieť. Oprela si hlavu dozadu o sklo a vykríkla, keď buchla o to tvrdé sklo. Jej slabé zastonanie od bolesti ho prebralo z jeho láskou roztúženého omámenia. Usmial sa na ňu, dal jej ruku na zátylok hlavy a pošúchal. "Neubližuj si sama, Grangerka."

 

Draco znova priložil pery na jej a naťahoval ich, až kým neboli červené a napuchnuté. Ruky mala na jeho chrbte, priťahovala si ho nimi bližšie. Presunuli sa spred výkladu späť do vchodu. On bol ten, kto bol pritlačený o dvere. Nakláňala sa k nemu tak blízko, ako len mohla. Dal jej jednu ruku na zadok a pritlačil ju voči svojmu rozkroku, takže mohla cítiť, ako veľmi ju chce. Naposledy ho pobozkala, potom sa odtiahla. "Nemôžeme, nie tu, nie teraz," riekla, ako keby si len teraz uvedomila, čo robia.

 

Znova jej priložil ruky na tvár a narazil svojimi ústami na jej, aby ju naposledy pobozkal. Keď sa ich pery oddelili, stále ju držal za tvár a jej ruky boli na jeho pleciach. Povedal: "Toto sú vážne tie najhoršie Vianoce, ktoré som kedy mal. To jediné, čo ich robí krajšími je fakt, že mám teba."

 

"Príliš blbé, že ma nebudeš mať dlho," zaplakala. Dala dole zo svojej tváre jeho ruky a povedala: "Vážne musím ísť. Nemôžem jej čeliť. Mám kľúče. Vrátim sa autom späť do chalúpky. Prinesieš mi moju batožinu, keď sa premiestniš domov. Nie je nič, čo môžeme dnes urobiť. Nevieme ani, či je to pravda."

 

"Čo ak je to pravda?" spýtal sa s ublíženým výrazom. ´Prosím, nech to nie je pravda,´ pomyslel si.

 

"Potom to zvládneš s dôstojnosťou a urobíš správnu vec, však? Tvoji rodičia a Eleanor a celý šíry čarodejnícky svet nebudú od Draca Malfoya požadovať nič menej," vyhlásila Hermiona. Potom čo mu to povedala, zasiahlo ju to ako tona tehál... asi ho navždy stratila. Konečne našla svoju skutočnú lásku, konečne si bola schopná predstaviť samu seba v spoločnom živote s niekým iným a potom čarodejnica menom Eleanor jej podtrhne koberec spod nôh.

 

Kráčali mlčky späť k hostincu. Otvorila dvere na aute a povedala: "Myslím, že toto je zbohom. Mal by si ísť dnu a porozprávať sa s ňou. Daj mi vedieť, čo sa deje."

 

Pristúpil k nej a lapil ju s dverami auta. "Neopúšťaj ma, Grangerka. Mám zlý pocit. Ak ma tentoraz opustíš, ako si to urobila naposledy, vystopujem ťa. Nezastavím sa, až kým ťa nenájdem."

 

"Budem v tej chalúpke, sľubujem," odvetila, keď sa predklonila a nesmelo ho pobozkala.

 

"Nechcem stráviť Vianoce sám," riekol smutne.

 

"Ja si musím zvyknúť byť sama," opätovala vážne.

 

"Nie, nemusíš," odpovedal, keď pokrútil hlavou. "Ty nie si sama."

 

"Dobre," povedala, keď nasadala do auta. Pozrela na neho. Dal jednu ruku na sklo a ona tam svoju položila tiež. Zapla motor a pohla sa, ani raz sa neobzrela. Sledoval, ako odchádza, až kým nebola len bodkou na horizonte. Stál tam, keď sneh začal padať silnejšie. Nemal ani kabát. Vrátil sa do hostinca a keď bol vo dverách, začal zbierať balíčky, čo Hermiona upustila. Obsahovali víno, syr, zväzok krížoviek, sviečky a šľahačku. Zasmial sa, ale potom pocítil mimoriadny žiaľ, že si nebudú môcť užiť veci, ktoré nakúpila. Stál tam s tými balíčkami a Eleanor zišla dole schodmi.

 

"Nariadila som hostinskému, aby poslal batožinu slečny Grangerovej do tej chalúpky a do tvojej izby som dala svoju. Videla som, že si ju poslal preč. To bola správna voľba, Draco," prehovorila Eleanor, keď sa mu pokúsila položiť ruku na plece.

 

Pohol plecom, ako keby ho popálila. "Ja som ju preč neposlal. Ona odišla, kvôli tebe!" Otočil sa k hostinskému. "Beriem batožinu slečny Grangerovej so sebou. Prosím choďte hore, pobaľte ju a potom mi pošlite účet." Ten muž urobil, ako sa mu prikázalo. Draco hodil niekoľko stoviek galeónov na pult, tak aby mohol rýchlo odísť, keď ten muž zíde dole s ich batožinou.

 

Eleanor zaskučala. "Ale, Draco, prišla som sem, aby som bola s tebou. Musíme napraviť tento pošramotený vzťah, ak plánujeme mať spolu dieťa."

 

Draco sa na ňu zamračil. "Už som ti povedal, že to neurobíme. Uvidíme sa zajtra ráno u Svätého Munga, presne o ôsmej. Vezmem so sebou svojho vlastného osobného liečiteľa."

 

"DRACO MALFOY!" zajačala Eleanor. "Práve som sa sem dostala a nemám v pláne odísť!"

 

"Eleanor Huntingtonová!" napodobňoval. "To je dôvod, prečo odchádzam ja!" Hostinský mu priniesol batožinu a on ju schmatol spolu s taškami, ktoré upustila Hermiona.

 

"Uvidíme sa zajtra," povedal.

 

Skôr než sa premiestnil, Eleanor riekla: "Viem, že tomuto nebudeš veriť, pretože sa nemilujeme, ale my budeme šťastní a budeme mať nádherný život."

 

Zložil tašky. "Ty nechceš viacej, Eleanor? Dokonca aj ty si zaslúžiš viac. Zaslúžiš si muža, ktorý ťa miluje."

 

Spýtala sa: "Ty ju miluješ?"

 

"Áno, milujem. Kedysi som si myslel, že som ju stratil a znova ju stratiť nemôžem," povedal popravde. "Eleanor, nenúť ma, aby som ťa nenávidel. Nechcem, aby to takto skončilo. Stále si skvelé dievča a raz ťa niekto bude milovať tak, ako ja milujem ju, to viem určite."

 

"Keby sa Hermiona nebola vrátila do tvojho života, bol by si sa so mnou stále oženil?" spýtala sa Eleanor.

 

Posadil sa na gauč a poťapkal miesto vedľa seba. Pripojila sa k nemu. "Skutočne si myslím, že nie. Tak by to nemalo byť. Hermiona kedysi povedala, že by si človek mal zobrať niekoho, ak si s ním dokáže sám seba predstaviť navždy a ja si seba s tebou tak predstaviť nedokážem."

 

"Ale s ňou áno?" smutne sa spýtala.

 

"Áno, s ňou áno," odpovedal.

 

Eleanor začala plakať. Draco ju objal. "Neplač. Nechcem ti ublížiť," riekol.

 

"Nie som tehotná. Myslela som, že ťa to prinúti, aby si ju opustil, takže som klamala," prevravela medzi vzlykmi. "Prečo som to urobila? Kde je moja sebaúcta?"

 

"Zúfalstvo núti ľudí robiť zvláštne veci," povedal.

 

"Je mi to ľúto, Draco," odvetila. "Chceš, aby som sa šla porozprávať s Hermionou?"

 

"Nie, ja pôjdem hneď teraz a porozprávam sa s ňou. Bude to v poriadku. Ďakujem ti, Eleanor, za to, že si nakoniec povedala pravdu a že si toto nenaťahovala. Cením si toho." Znova sa postavil, chytil ich tašky a premiestnil sa priamo pred dvere chalúpky.

 

Vedel, že tam asi tak hodinu ešte nebude, pretože šla autom. Šiel dnu a začal pripravovať obed. Dokonca ozdobil stromček. Vybalil jej tašku. Preňúral jej zásuvky. Vypil trochu vína.

 

Po tom, čo sa zabavil skoro dve hodiny, začal si robiť starosti. Zavolal jej matke a ona povedala: "Vďaka bohu, že si mi zavolal, Draco. Hermiona hystericky volala pred dvoma hodinami a všetko mi povedala. Povedala mi, aby som povedala otcovi, že sa s ním cez sviatky neuvidí a potom mi povedala, že jej je ľúto, že nebude na mojej svadbe. Nemám potuchy, kde je."

 

´Do pekla s ňou´, pomyslel si Draco. Povedal jej mame, že keby sa jej Hermiona ozvala, aby jej povedala, že Eleanor klamala a že všetko bude v poriadku. Zveril sa jej, že jej dcéru veľmi miluje a že zúfalo si ju chce jedného dňa vziať. Nariadil jej mame, aby mu zavolala tú v minútu, čo o nej začuje.

 

Nikdy nezavolala.


 

* Fráza Which way did he go, George? je citát z kresleného serial Loony Toons. Nesúvisí s Georgeom Weasleym :D. Je to niečo o veľkom psovi, ktorý sa chce zúčastniť poľovačky a stretne lišiaka menom George, o ktorom nevie, že je lišiak, ktorého má uloviť. Ten ho opakovane ťahá za nos, keď mu stále kladie otázku, kade ten naháňaný lišiak šiel, až sa nakoniec spriatelia.

http://bobmorris.wordpress.com/2006/09/16/which-way-did-he-go-george/

  


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

´Do pekla s ňou´ - to presne vystihol...boze to je taka trubka...Eleanor to sluzi ku cti, ze sa priznala...ale ze Hermiona takto zduchla...
To ešte bude trubka na n-tú. Mne to pripomínalo ten film - nevesta na úteku s Juliou Roberts. Tá tiež zdrhla pri náznaku sobáša.

Díky moc.

Osobo, neviděla jste tudy jít Hermionu? *:DD

Krásné, Jimmi. Doufám že se potkají dřív než v porodnici. *;-)
No, asi si to myslela ako žart, ale nie si ďaleko od pravdy, skôr príliš blízko. Pšt. Už mám dve kapitoly u Cyrus, ale viac už asi nestihnem.
Ešte 5 kapitol, ktoré dĺžkou vydajú za jednu z Broken. Takže som dala prednosť Broken. :D

Díky.

Hermiona v tom pěkně lítá, doufám, že jí Draco pořádně vynadá, až ji najde!

Díky za překlad, jsem si smlsla ;-). Hermiona je ale plašmuška. Ještěže aspoň Eleanor kápla božskou. Draco se tedy nudit nebude, jak jsem psala minule - jen lze doufat, že ten stíhací závod nebude mít na dlouho. Těším se na další!

Tak to je bezva. To se nám to komplikuje. Počítám, že se potkají nějakou úplnou náhodou a Hermiona bude v tom, když neměli antikoncepci. Achjo To nemůžou být šťastní. Ale doufám, že nakonec budou. No těším se na pokračování.

No tak toto sa mi prestáva páčiť. Čo to je tá posledná veta??? Nikdy nezavolala???? Fu Jimmi teraz ma to už vážne zaujalo. Idem rýchlo ďalej. Netušila som, že táto poviedka bude vedieť byť aj napínavá. Som milo prekvapená.

Ty dva se teda nenudí. Aspoň, že Eleanor řekla pravdu.

Díky moc! Úžasný překlad.

nejak sa príliš rada stráca na dlhý čas! ach jaj!

ochhh a ja som myslela, ze utekala za Georgom :D aaaa tak ale toto uz by mohla prestat robit :D zacina mi liezt na nervy :D

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke