archiv.hpkizi.sk
17. Ako stráviť Vianoce
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 26.06. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

Preklad: Jimmi

Betta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/17/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaVal. V kapitole použitý obrázok od: myntiKapitola 17

Ako stráviť Vianoce

Dvojica sa pohla a jazdila viac než štyridsať minút, po celý čas Hermiona vravela Dracovi, kade vyjsť, kde zabočiť  a kedy sa otočiť, keď nezabočil, keď mu povedala, aby zabočil. Nakoniec povedala: "Na ďalšej zaboč doľava a je to sedemnásty dom naľavo." Zabočil na ulici, ktorú navrhla a ktorá mala na každej strane obrovské sídla. Zastal pred veľkým tehlovým domom, ktorý bol  umiestnený mimo cesty, s dlhou príjazdovou cestou. Príjazdovú cestu lemovali dva kamenné levy. Pred ňou bol biela posuvná železná brána. Hermiona povedala: "Vystúpim a otvorím bránu." Vyšla z auta, s prútikom vyslovila kúzlo a otvorila bránu, keď vošiel a zastal dosť ďaleko, aby ju mohla znova zatvoriť. Doskákala späť do auta a povedala: "Pokračujte, pán šofér."

Skôr než niekam išiel, povedal: "Kde sme? Čí je tento dom?"

"Môj," bola jej prostá odpoveď.

"Čože?" spýtal sa.

"Len zájdi k tamtomu stĺporadiu, hneď pred prednými dverami a ja ti to vysvetlím," odvetila, keď mu položila jednu ruku na stehno. Pozrel sa na jej ruku a veril jej. Prešiel po príjazdovej ceste a zaparkoval pod veľkým polmesiacovým stĺporadím, ktoré zakrývalo prednú časť domu.

mynti

© mynti

Vystúpil z auta, postavil sa a pozrel sa na dom. Bol impozantný. Bol z červených tehál a mal biele piliere, ktoré siahali od prízemia po druhé poschodie. Okná siahali od zeme až pod strop každého poschodia. V prednej záhrade boli tvarované stromy a dlaždicový chodník, ktorý viedol zo stĺporadia k veľkej fontáne umiestnenej v prednej záhrade. Zobrala od neho kľúče od auta, odomkla dvere, vyslovila ďalšie kúzlo a povedala: "Poď."

Vošiel do vstupnej haly. Podlaha bola zo zeleného mramoru a steny mali nad bielym obložením zelené tapety. Napravo, ako keby zavesené vo vzduchu, bolo schodisko zo svetlej a tmavej borovice, ktoré sa zatáčalo od podlahy nahor a končilo na druhom poschodí. Pred nimi boli dvojkrídlové dvere a boli tam dvere napravo aj naľavo. Hermiona otvorila dvere vpredu, aby odhalila obrovskú obývaciu izbu, s masívnym kozubom, dvoma bielymi gaučami a francúzskymi dvojkrídlovými oknami po každej strane ohniska, ktoré viedli von.

"Nasleduj ma," povedala. Zašla z obývačky doľava a tam bola menšia obývacia izba, zariadená v svetlofialovej a bielej. Prešla cez túto izbu, držiac jeho ruku a viedla ho do hudobného salónika, ktorý mal tiež francúzske dvere vedúce do záhrady. Prešla aj cez túto izbu a skončila v predizbe. Za predizbou bola veľmi rozsiahla knižnica. Medzi týmito dvoma izbami boli schody, ktoré viedli na poschodie. Za schodiskom bola malá toaleta.

Hermiona ho previedla cez hudobný salónik a vrátili sa späť do vstupnej haly. Prešli priamo cez ňu, vošli do dverí napravo od schodiska a našli malú jedáleň. Ukázala na druhý pár dverí a povedala: "Za týmito je väčšia jedáleň, ktorá vedie späť do obývačky. Dvere na opačnej strane vedú priamo do kuchyne. Nad kuchyňou sú dve izby pre služobníctvo. Na poschodí je šesť spální, priestor na batožinu a tri kúpeľne. Na treťom poschodí sú izby služobníctva, tiež detská izba, izba na hranie a učebňa. Vonku je práčovňa, stajne, stodola, udiareň a kôlňa na kočiare a povozy." Len na chvíľu prestala rozprávať. "Tento dom bol postavený v 1803 a po celé tie roky patril tej istej rodine. Väčšina nábytku a malieb je z počiatkov tohto domu."

Bol taký zmätený. Nepovedala predtým, že potrebuje dom? Nebývala, bez nájmu, v jeho chalúpke? "Ako to že je tento dom tvoj?"

"Zanechal mi ho," odvetila.

"Kto?"

"Eric, keď zomrel," povedala, trochu smutná.

"Bol Eric bohatý?" spýtal sa.

"Áno," odvetila, ako keby si to už mal domyslieť.

"Zanechal ti tiež peniaze?"

"Áno, nechal mi asi štyri milióny galeónov," povedala, trochu zahanbená.

"Ouha!" zareagoval a dodal, "niet divu, že nie si taká dychtivá vydať sa. Ty si riadny úlovok. Asi vyčkávaš na lepšiu vyhliadku ako som ja."

Zamračila sa. "Neexistujú lepšie vyhliadky, Malfoy. Nepodceňuj seba alebo mňa. Tiež som si istá, že štyri milióny sú pre teba len vreckové."

"Obranný mechanizmus, spomeň si," vysvetľoval. "Takže prečo tu nežiješ?"

"Venujem ho múzeu, kde sme s Ericom pracovali. V našom svete má dlhú a dôležitú históriu. Eric bol čistokrvný a s jeho smrťou vymrel jeho rod a myslím, že je dôležité udržať meno jeho rodiny nažive," poznamenala.  "Keby som si vzala tento dom, len aby som v ňom žila a usporadúvala večierky a podobne, všetko z toho by bolo stratené."

Prišiel k nej a tuho ho objal. Pozrel sa na ňu a povedal: "Aké bolo jeho priezvisko?"

"Beckford," odpovedala.

Samozrejme, že to meno už počul. Netušil, že to bol on. "Prečo si ma sem priviedla?" spýtal sa, pustil ju a prechádzal sa po vstupnej hale.

"Chcela som, aby si videl, čo je moja vášeň. Chcela som, aby si pochopil, čo mi bude spotrebúvať môj čas a moju energiu. Stále potrebujem prestávku od toho, ako som sa o neho až do konca starala, ale keď začne nový rok, spustí sa tento projekt," vysvetľovala.

"Znamená to, že sa nechceš vydávať, pretože budeš veľmi zaneprázdnená?" spýtal sa, trochu rozhnevaný.

"Malfoy, nemyslíš si, že je príliš zavčasu hovoriť o manželstve? Prečo nemôžeme byť tým, čím sme a využiť náš čas?" žadonila.

"Ako zomrel Eric?" spýtal sa, keď sa posadil na drevenú lavičku pri dverách. Sadla si k nemu a chytila ho za ruku.

"Stala sa mu automobilová nehoda. Napriek tomu, že bol čarodejník, miloval autá. Vlastnil viac než pätnásť áut. Kvôli tej nehode ochrnul, od krku nadol. Bol naprosto nesamostatný. Nedokázal dokonca ani dýchať sám. Zomrel na infekciu pľúc," odpovedala, pozerajúc sa na svoje topánky.

"Keby nezomrel, ako dlho by si sa o neho starala?" spýtal sa Draco.

"Úprimne neviem ako na to odpovedať. Nie som si istá."

"Zjavne si ho veľmi milovala," povedal, postavil sa, aby sa pozrel na portrét malého dievčatka v dlhých bielych šatách. Portrét mu zamával. Hermiona pristúpila za jeho chrbát.

"Draco, môžem čestne povedať, že teba milujem viac, než som kedy nejakého muža milovala a to je trochu desivé, vzhľadom na to, že sme spolu vôbec nechodili ani dlho ani nejako intenzívne," povedala, postavila sa za neho a objala ho rukami okolo pása. Oprela si hlavu na jeho chrbát. "Sľubujem ti, ak mi poskytneš čas, ktorý potrebujem, budem tu pre teba, mysľou, telom a dušou."

Otočil sa v jej náručí. "Zober si toľko času, koľko potrebuješ, a ja to už znovu nespomeniem." Pobozkal ju na temeno hlavy. "Ale chcem, aby si mi sľúbila niečo iné," povedal vážne, keď hľadel hlboko do jej čokoládovo hnedých očí. "Bude mi stačiť tvoja myseľ, telo a duša, ale sľúb mi, že keď budeš pripravená na manželstvo, dáš mi vedieť. Tiež chcem pripomenúť, že napriek tomu, že sme mali len hŕstku schôdzok a strávili spolu len jednu noc, poznáme sa viac než polovicu našich životov."

Prikývla, načiahla sa svojimi perami a pobozkala jeho. Tuho ju k sebe privinul a zašepkal: "Milujem ťa."

Hermiona mu tuho objala a odvetila: "Ja viem."

To nebolo to, čo chcel počuť na oplátku, ale uspokojí sa s tým. Už mu povedala, že ho miluje. "Takže, zostávame tu na noc?" spýtal sa.

"Nie, zostaneme v blízkom hostinci. Zavolala som tam tesne predtým, než sme odišli. Eric ten hostinec vlastnil, takže myslím, že ho teraz vlastním ja  a povedala som im, že prídem a pretože som sa rozhodla priviesť ťa so sebou, myslím, že tam obaja zostaneme," vysvetľovala, keď ho chytila za ruku a viedla ho von z domu späť k autu. Trochu snežilo, drobné vločky. Podala mu kľúče.

Vyhrnul si golier. "Chytaj, Grangerka," a hodil jej kľúče späť. "Ty šoféruješ. Si hrozný navigátor. Možno šoféruješ lepšie ako dávaš pokyny."

Obaja nasadli do auta a ona povedala: "Áno, je také ťažké zabočiť doprava pol kilometra po tom, čo som ti povedala, aby si na ďalšej križovatke zabočil doprava," žartovala.

Zaviezla ich k malému hostincu a zaparkovali na ulici. "To je muklovský hostinec?" spýtal sa.

"Nie, prečo?" spýtala sa.

"Chcel som sa uistiť, preto," povedal bez presvedčivého dôvodu.

"Bojíš sa muklovských parazitov?" uvažovala s úsmevom.

"Spolu s ostatnými vecami." Tiež sa usmieval, aby dal najavo, že žartuje.

Vošli dnu a postarší muž povedal: "Slečna Grangerová, sme takí šťastní, že tu ste. Máme pre vás pripravenú tú najkrajšiu izbu. Mali by ste záujem o obed?"

"Umieram od hladu, a čo ty, Draco?" spýtala sa.

"Nejedol som celý deň a to je zvyčajne to, čo robievam na Vianoce," odpovedal. Muž ich zaviedol hore schodmi a oni vošli do dosť veľkej izby.

Posadila sa na posteľ. "Otvoríš mi môj kufor a prinesieš mi ďalší sveter, mrznem." Dala si dole kabát.

"Potom si nechaj kabát," uvažoval, keď otváral jej kufor. Vo vnútri bola uhlíková kresba Draca a Hermiony, podpísaná maliarom, Hermionou Jean Grangerovou. Bola v čiernom drevenom ráme, so šedými kamienkami. Zdvihol ho a pozrel sa na ňu. "Toto by radšej mal byť môj vianočný darček," povedal, posadil sa vedľa nej a prezeral si ten obrázok. Ukazoval Dracovu tvár vedľa Hermioninej a pozerali sa jeden na druhého. "Kedy si toto nakreslila?"

Unknown author (neznámy autor)

"Nakreslila som ho minulé leto. Chcela som si ho nechať, ale rozhodla som sa dať ti ho. Nie je ešte dokončený. Môžeš mi vrátiť tú maľbu domu a ja ju dokončím a potom ti ju vrátim," povedala, zohla sa nadol, aby si zdvihla sveter. Pozrel sa na ňu a ona odvetila: "Čo je? Naozaj mi je zima."

Obliekla si sveter. "Prečo ma vždy musíš tromfnúť?" povedal.

"Na okolí je množstvo obchodov. Je to väčšinou magická komunita  a som si istá, že napriek tomu, že sú Vianoce, budú jeden či dva obchody otvorené. Choď mi hneď niečo kúpiť," povedala, pričom ukazovala na dvere.

"Si bohatá, kúp si niečo sama. Mám v pláne dať si šlofíka, keď sa najem," poznamenal. Ako keby čítal jeho myšlienky, postarší hostinský zaklopal na dvere s táckou jedla. Hermiona bola prinútená otvoriť dvere, pretože Draco si už vyzul topánky a rozvaľoval sa na vankúšoch.

Keď sa najedli, Hermiona povedala: "Myslím, že pôjdem do jedného z tých obchodíkov. Zabudla som si zubnú pastu a kefku. Napokon, som dcéra dvoch zubárov a musím si po každom jedle umyť zuby." Pobozkala ho na líce a vyšla von dverami, skôr než mal čas protestovať. Pravda bola, že mala zubnú kefku. Mala pre neho naplánované ďalšie prekvapenie.

Vyšiel dverami spálne a zišiel dole schodmi. Ten hostinec bol väčšmi nocľahárňou s raňajkami. Žiadni iní stravníci tam asi neboli, pretože nikoho nevidel. Sedel pri ohni, v hojdacom kresle a zdvihol noviny. Kým čítal, začul dôverne známy hlas. Vzhliadol nahor a s odporom odhodil noviny. Postavil sa, pretože Eleanor tá Ex sa opierala o recepčný pult a žiadala o izbu. Prešiel k nej a prerušil ju.

"Toto nie je južné Francúzsko!" vyšplechol.

Otočila sa a povedala: "Dalo mi tak zabrať nájsť ťa." Hodila sa mu okolo krku a objala ho.

Odtrhol od seba jej ruky a spýtal sa: "Ako si ma našla?"

"Nebudeš tomu veriť, ale jedna z nových nevlastných dcér pani Grangerovej chodila so mnou do súkromnej dievčenskej školy a zavolala mi, keď sa dozvedela o tebe a Hermione," vysvetľovala Eleanor. "Myslím, že kvôli tomu konfrontovala Hermionu, pýtala sa, či si je vedomá, že sme zasnúbení a Hermiona začala plakať a opustila dom. Povedala, že si prišiel a potom že ste obaja odišli. Tiež mi povedala, že pani Grangerová vravela, že ste mali namierené sem."   

"Dlhšie vysvetlenie než som požadoval," posťažoval sa Draco a uvedomil si, že to musel byť dôvod, prečo Hermiona plakala, keď vošiel do garáže. "Ale to mi stále nehovorí, prečo si do pekla tu. A skôr než začneš hovoriť, dovoľ mi naposledy ti povedať, my nie sme zasnúbení."

"Áno, sme, Draco, drahý," riekla Eleanor so slizkým úsmevom.

"Nie, nie sme, Eleanor," zastenal.

"Podľa samotného zväzovacieho magického práva, ak zasnúbená zistí, že je tehotná, potom sa nedá zasnúbenie zrušiť," vtipkovala Eleanor.

Práve vtedy vošla cez predné dvere Hermiona s niekoľkými balíčkami v rukách. Videla Dracov chrbát a zbadala Eleanor stáť na chodbe a rozprávať sa s ním.

Draco povedal: "Dobré, že sa to nás netýka."

Eleanor zbadala Hermionu vojsť, pozrela sa na Draca a povedala: "Ale týka, drahý. Som tehotná, s tebou."

Hermiona pustila balíčky, Draco sa otočil a uvidel ju utiecť zo dverí.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: 17. Ako stráviť Vianoce (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 26.06. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Velmi idylická kapitola a na závěr taková studená sprcha, to je k neuvěření! Eleanor se opravdu nevzdává snadno. Protože je to taková potvora, doufám, že si všechno vymyslela, ale bojím se, že to nebude tak jednoduché. Díky za překlad a jsem moc zvědavá, jak se tohle rozplete...
Ďakujem za komentár. Ešte to bude zaujímavé, ale Hermiona by si tiež zaslúžila.

Re: 17. Ako stráviť Vianoce (Hodnotenie: 1)
Od: bbarka - 26.06. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
ale no do kelu!to bude daky podraz! ona nemoze byt tehotna! boze taketo zeny...ako je Eleanor/Izabela:D
ale opis toho domu bol perfektny...uplne som si to vedela predstavit:)
dakujem za kapitolu:D
Nejako takto: http://www.1st-art-gallery.com/thumbnail/201373/1/The-Grand-Staircase,-Carlton-House.jpg

Ďakujem za komentár.

Ajajajajajajaj! Eleanor, Eleanor... tak to jsem tedy nečekala. Co s tím bude Draco dělat?
Dědictví po Ericovy bylo zajímavé. *:-)
Som ti fakt vďačná, že toto čítaš a povzbudzuješ ďalej. Je to potreba. Díky moc.

tak toto je otrasne, mala som sice zly pocit ze to eleanor este neskoncilo ale toto. je to strasna mrcha, som zvedava ako to nafingovala.
chuda hermiona, myslim ze draco bude mat este problemy kym sa z tohoto vymota.
super kapitolka inak, vdaka za preklad ;-)

Díky za překlad, skvělé. Jak vidím, Hermionina schopnost snášet hordy příbuzných v průběhu svátků není o moc lepší než moje. Ta Eleanor na závěr....ouha, nepříjemná komplikace. Už se těším na další - tedy už si nepamatuji děj téhle povídky, ale v skrytu doufám, že s ní Draco elegantně a tvrdě vysklí dveře. A že další hon na utíkající Grangerku nebude záležitostí celé pětiletky.

Re: 17. Ako stráviť Vianoce (Hodnotenie: 1)
Od: Zuzana - 09.07. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Tak toto som nečakala. To je hnusné. Tešila som sa na pohodičku a zrazu toto. Ešteže nemusím čakať na pokračovanie :) Skvelý preklad, ďakujem.

Ajéje! To se nám to zase pěkně zamotává.

Děkuju moc! :)

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke