archiv.hpkizi.sk
16. Zoznámte sa s rodičmi
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 25.06. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

A Girl Called Granger

Preklad: Jimmi

Betta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/16/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaValKapitola 16

Zoznámte sa s rodičmi

Stáli tam tí najposlednejší ľudia, ktorých chcel Draco vidieť, hlavne na prvý sviatok vianočný. Draco im skoro pred nosom zatvoril dvere. Naozaj to urobil. Nuž, faktom bolo, že sa pokúsil, až na to, že jeho otec dal nohu do dverí. "Nepozveš nás dnu, Draco? Napokon sú Vianoce."

Draco roztvoril dvere. "Ahoj, otec, matka a šťastné a veselé a všetkým dobrú noc, pretože ste ma zastihli, keď som odchádzal." Klamal, ale to sa nikdy nedozvedia.

"Bez habitu či kabáta?" spýtal sa jeho otec. "Draco, ak musíš klamať, prosím ťa, snaž sa byť viac presvedčivý."

Jeho matka vošla dnu. "Neviem, ako dokážeš vydržať bývať v tejto chatrči, miláčik."

Draco pokrútil hlavou. "Táto chatrč má trinásť izieb a 4 kúpeľne, matka. Rozkladá sa na dvadsiatich akroch."

"Presne," odvetila, prišla k nemu a pobozkala ho na líce.

Jeho rodičia automaticky vošli do obývačky. Nasledoval ich. Otec sa posadil na gauč a uškrnul sa. "Pekný obraz." Držal obraz, čo maľovala Hermiona.

"Tiež si to myslím, otec," odvetil Draco a prešiel k nemu, aby mu tú maľbu zobral z rúk. Oprel ju o stenu na druhej strane miestnosti. Jeho matka sa posadila vedľa jeho otca a Draco si pritiahol stoličku.

"Draco, nech mi tvoji domáci škriatkovia prinesú čaj," nariadila pani Malfoyová.

"Nemám domácich škriatkov, ako som ti nesčítane krát povedal. Mám sluhov a dal som im na Vianoce deň voľna. Ja ti donesiem čaj."

Postavil sa, aby odišiel z izby a jeho otec povedal: "Sadni si, Draco, s tvojou matkou tu nie sme na spoločenskej návšteve."

"Jémine, a to sú Vianoce," odsekol Draco.

"Pozor na svoj tón, chlapče," odvetil jeho otec.

"Áno, pane," riekol Draco posmešne. "Ale rád by som pripomenul, že mám skoro dvadsaťosem rokov, takže už viacej nie som chlapec."

Jeho otec sa posmešne zasmial. "Fajn, beriem, chlapče. Sme tu kvôli tvojmu zrušenému zasnúbeniu."

Draco odvetil: "Páni, dobré správy ale cestujú rýchlo."

"Draco, vieš, že sme Izabelu zbožňovali," riekla jeho matka.

"Matka, keby ste ju tak veľmi zbožňovali, vedeli by ste, že sa volá Eleanor a stretli ste sa s ňou len raz." Draco prevrátil oči.

"To sem nepatrí," povedal Lucius Malfoy. "Bola čistokrvná, z dobrej rodiny, ktorá nemala záujem o naše peniaze, pretože mala nadbytok vlastných. Je najvyšší čas, aby si mi poskytol dediča, Draco."

Draco sa postavil a prešiel k stromčeku, predstieral, že si prezerá ozdoby. Roztržito povedal: "Myslel som si, že ja som tvoj dedič."

Lucius sa tiež postavil. "Draco, dáš záležitosť s ňou do poriadku a budúce leto sa oženíš, ako bolo naplánované, povedal som to jasne?"

"Krištáľovo, otče," odvetil Draco, keď sa otočil tvárou k tomu mužovi. "Ale dovoľ mi, aby som ti vysvetlil, čo sa v skutočnosti stane. Ja už tvoje peniaze nepotrebujem, pretože v dvadsiatich piatich na mňa prešiel zverenecký fond aj od starého otca Malfoya aj od starého otca Blacka. Aj keď nikdy neuvidím ani knut z tvojich peňazí, budem na tom dobre." Draco prešiel na druhú stranu a znova sa posadil. Pokračoval: "Po druhé, napriek tomu, že vaše manželstvo bolo dohodnuté a ty si bastard prvej triedy, náhodou viem, že ťa moja matka miluje a že ty miluješ ju. Ja sa ožením z lásky. Eleanor som nemiloval."

Jeho otec zhodil habit a znova si sadol na gauč. "Prečo si sa teda zasnúbil?" nakoniec sa spýtal svojho syna.

"Bol som zranený a chcel som sa pozbierať z romániku, čo som mal minulé leto. S touto ženou sme sa však znova stretli a tak som už viacej nemohol byť zasnúbený s Eleanor. Nebolo by to fér ani k jednému z nás," vysvetľoval Draco.

Jeho matka si poposadla na svojom mieste dopredu. "Kto je táto mladá žena a kedy sa s ňou stretneme?"

Dracovi bolo jasné, že im to nakoniec bude musieť povedať. "Už ste sa s ňou stretli, bola dokonca na manore." Draco vedel, že dodať túto časť bolo kruté, ale postavil sa a pokračoval. "Chodil som s ňou do školy. Volá sa Hermiona Grangerová."

Jeho matka zalapala po dychu a jeho otec sa postavil a zajačal: "NIE!"

"Áno, obávam sa, že áno," odvetil Draco a neustúpil.

"Draco Malfoy," prehovoril jeho otec. "Neoženíš sa s akousi humusáckou priateľkou Harryho Pottera. Ja to zakazujem!"

Jeho matka sa postavila vedľa manžela. "Draco, všetko si premysli. Nemôžeš sa ani náhodou s tým dievčaťom oženiť!" 

"Nikdy som nepovedal, že sa chceme zobrať, len som povedal, že som s ňou," poznamenal Draco, "a ja ju milujem, matka."

Dracov otec si obliekal habit. Pohol sa k odchodu a jeho žena ho nasledovala. "Toto je bláznovstvo, Draco! Zabav sa so svojou humusáckou kurvou, ale nikdy sa s ňou neožeň. Ak sa oženíš, vydedím ťa, takže sa rozhoduj múdro." Schmatol svoju ženu za ruku, vyšiel von prednými dverami a odmiestnil sa.

Draco stál na prahu a zajačal, znova do vzduchoprázdna, pretože jeho rodičia už odišli: "Šťastné a veselé, mami a tati!" Z celej sily zatreskol dvere. Toto sa ukazovalo byť prekliato hroznými Vianocami.

Vošiel do kuchyne, aby si pripravil trochu toastu a džúsu. Práve začal s toastom, keď zazvonil telefón. Jemu nikdy nikto nevolal. Dal si zaviesť telefón len, keď sa do tej chalúpky nasťahovala Grangerovej mama kvôli tomu, aby mu mohla zavolať, keby sa Hermiona vrátila. V skutočnosti, pokiaľ vedel, pani Grangerová (čoskoro pani Kuminská) bola jediná, kto mal jeho číslo. Pustil chleba a bežal do chodby, aby zdvihol telefón.

"Áno?" povedal do slúchadla.

"Draco, drahý, tu je pani Grangerová," odpovedal vzdialený hlas.

"Pani Grangerová, zdravím a šťastné a veselé." Draco bol taký šťastný, že počul ´milého´ rodiča.

"Počúvaj, pred chvíľou prišla Hermiona a len sa tu apaticky poneviera, pretože je smutná, že ťa na Vianoce opustila, tak ma napadlo, že ťa pozvem, aby si s nami strávil tento týždeň. Takto tu už budeš na moju svadbu," vysvetľovala. "Pochopím, ak už máš plány alebo ideš k svojim rodičom."

"Žiadne také plány nemám a rád by som prišiel, ak mi dáte inštrukcie," riekol Draco.

Jej matka mu vysvetlila, kde je ich nový dom. Povedala mu, že bude v pohode premiestniť sa priamo do zadnej záhrady, pretože dom mal okolo seba veľký plot. Taktiež mu povedala, že nechá do garáže odomknuté dvere, ktorými môže vojsť a on jej odvetil, že sa s ňou stretne o pol hodiny.

Toto pozvanie bola možno tá najmilšia vec, ktorú kedy dostal na Vianoce. Bol tiež šťastný z toho, keď počul, že je Hermiona bez neho nešťastná, nech to znelo akokoľvek čudne.

Zbalil si kufor a vrátil sa do kuchyne, aby si dopil svoj džús. Zamkol dom, nastavil niekoľko ´anti-rodičovských´ štítov a odmiestnil sa. Ocitol sa v zadnej záhrade. Našiel zadné dvere do garáže a vošiel dnu. Boli tam dvere, o ktorých predpokladal, že vedú do domu. Chcel na ne zaklopať, keď jeho pozornosť upútal zvuk pofňukávania. Nakukol do auta a zbadal Hermionu sedieť na strane vodiča, s hlavou na volante, a plakať. Zaklopal na okienko, čo ju vyplašilo. Zdvihla hlavu a otvorila dvere.

"Čo tu robíš?" spýtala sa šokovaná.

"Tvoja matka ma pozvala," odvetil, keď začal liezť dnu. Posunula sa.

Zatvoril dvere a ona povedala: "Nie je moja mama skvelá?"

"Áno, môžem bez predstierania povedať, že tvoja mama je skvelá," úprimne odvetil Draco. Chytila ho za ruku. Ruky jej mrzli. Vložil ich pod svoj kabát. "Zase sa meníš na ľadový cencúľ, Grangerka. Mali by sme ísť dnu."

"Chvíľku tu zostaňme. Je tam milión ľudí a okrem mamy a profesora nepoznám živú dušu. Má sedem detí, Draco. Sedem!" vykríkla.

"Škandálne!" odsekol, napoly žartom. Myslel si, že je to príliš.

"Má pätnásť vnúčat a každé jedno je malý divoch, ale zdá sa že všetky milujú moju mamu. Profesorova žena umrela pred dvanástimi rokmi, takže sú takí šťastní, že si niekoho našiel, dokonca aj keď je to mukel," vysvetľovala Hermiona. "Stále sa ma pýtajú také veci ako ´aké je to byť priateľkou Harryho Pottera´, a ´naozaj si bojovala s Temným pánom?´ a jedna sa dokonca spýtala: ´je Draco Malfoy taký driečny, ako som večne počúvala, že je?´ Privádza ma to do šialenstva."

"Ako o mne vedia?" spýtal sa Draco.

"Zrejme ťa moja mama miluje a všetkým povedala, že spolu chodíme." Hermiona prevrátila oči.

Draco nikdy nezistí, čo ho postrčilo, aby povedal to, čo povedal ďalšie, ale povedal: "Moji rodičia ťa nenávidia. Prišli do môjho domu, keď si odišla, dožadovali sa, aby som to dal do poriadku s Izabelou. Keď zistili, že chodím s tebou, mali spoločný infarkt."

Jediné, čo si Hermiona všimla na celej tej vete, bolo jedno slovko. "Izabelou? Kto je Izabela? Máš ďalšiu snúbenicu, o ktorej neviem?"

"Vidíš, ani nepoznajú jej meno," vylepšil Draco.

"Čo povedali o mne?" spýtala sa.

Nechcel jej to povedať a zničiť jej Vianoce. A tak povedal: "V skutočnosti veľa nepovedali, povedali len, že by som sa mal oženiť s čistokrvnou, inak ma vydedia."

Hermiona sa pritúlila bližšie k nemu a on ju objal okolo pliec. "Nechcem, aby ťa kvôli mne vydedili, ale vážne dúfam, že si im povedal, kam môžu ísť." Vzhliadla k nemu. Tak ju miloval. Nepreháňa, nezraňuje city, proste sa zdá, že rozumie.

"Povedal som im, aby si trhli a otcovi, že jeho peniaze nepotrebujem," pravdivo odpovedal Draco.

Hermiona ho jednou rukou objala okolo pása a pritiahla si ho dokonca bližšie v tesnom priestore predného sedadla auta. "Kam si myslíš, že toto povedie a prosím, žiadne odpovede obranného mechanizmu."

"Dúfam, že sa to vyvinie do dlhého a trvalého vzťahu," odvetil. Bál sa povedať ´manželstva´, pretože ohľadne tejto záležitosti mal vážne výhrady. Nie z jeho strany, pretože on by si ju vzal možno dnes, keby mohol. Len vo svojom srdci vedel, že ona mala ohľadne manželstva obavy. Napokon, Hermiona bola trikrát zasnúbená.

"Dúfam v to isté," povedala potichu. Jej ruka sa hrala s gombíkom na jeho kabáte.

"Hermiona." Pozrela na neho. "Premýšľaš niekedy, že by si si ma mohla vziať?"

Odsadla si od neho. "Neviem. Prečo?"

"Pretože ja o tom premýšľam," riekol odvážne.

"Vážne?" spýtala sa, kým vyzerala von z druhého okna.

Predklonil sa k nej a dal jej ruku znova okolo pliec. Pravou rukou ju prinútil pozrieť sa na neho. "Čo ťa na manželstve tak plaší?"

Zhlboka sa nadýchla. "S Ronom to bolo len tým, že som ho mala rada väčšmi ako priateľa. S Ianom myslím, že som ho rešpektovala väčšmi, než som ho milovala, ale vedela som, že by som nikdy nemohla byť šťastná a s úbohým Ericom, nuž, naozaj som ho milovala, aby si vedel. Len mi tak veľmi ublížil. Potom premýšľam o svojich rodičoch. Boli manželmi skoro tridsať rokov, keď sa rozviedli. Nie je to tak, že sa bojím manželstva; je to len tým, že občas sa zdá, že sa ono bojí mňa. Všetko jednoducho nie vždy vyjde."

Pohladil ju po tvári a povedal: "Musíš dať veciam šancu, aby vyšli. Nevieš, či niečo vyjde, dovtedy, kým to neskúsiš."

"Ale s tým si ešte nemusíme robiť obavy, že nie? Nemôžeme jednoducho nechať veci plynúť pomaly? Hýbať sa svojím vlastným tempom?" prosila.

Pustil jej tvár a tvrdo sa na ňu pozrel. "Nechcem, aby šli veci pomaly. Chcem si ťa vziať. Priznávam tú pravdu po prvý raz a tá pravda je, že si ťa chcem vziať. Keby som si ťa mohol vziať v tejto chvíli, vzal by som si ťa."

To priznanie ju šokovalo. Oprela sa a povedala: "Páni. To som nečakala. Milujem ťa, Draco, viem, že milujem, ale nechcem sa hneď vydávať. Ak nič iné, tak by som chcela počkať, až kým sa môj život viacej neusadí. Potrebujem si nájsť ďalšiu prácu, a nájsť si vlastný dom a tak podobne."

Zamračil sa. "To sú chabé výhovorky, pretože keby sme sa vzali, mala by si dom a mala by si množstvo peňazí, takže by si si mohla dať načas s hľadaním práce. Ak si ma nechceš vziať, povedz to rovno."

Vyzerala na pokraji sĺz. Hermiona tento rozhovor nechcela. Povedala svojej mame, že chce stráviť Vianoce s Dracom, to bolo všetko, čo chcela. Nechcela viesť takýto rozhovor.

So slovami: "Zostaň tu," vyšla z auta a šla do domu. Jej matka prišla do garáže s ňou a Hermiona mala kľúče. Otvorila kufor auta a uložila doň svoj kufor. Jeho kufor bol pri dverách, zdvihla ho a dala ho dnu vedľa svojho. Otvorila šoférove dvere a spýtala sa: "Vieš šoférovať? " Prikývol, že áno. Zatvorila dvere, naklonila sa k svojej mame a tuho ju objala. Vrátila sa na svoje miesto v aute a sadla si vedľa neho. Mama im obom zamávala a stlačila malé tlačidlo, aby otvorila dvere na garáži.

"Vyjdi z garáže, Malfoy," nariadila Hermiona, "a zaboč z príjazdovej cesty doprava."

"Kam ideme?" spýtal sa zmätený. Myslel si, že mali svoju prvú veľkú hádku, ale namiesto toho sa zdalo, že majú v pláne urobiť si na Vianoce výlet.

"Zistíš to, keď sa tam dostaneme," odpovedala. Stiahla okienko a jej mama prišla k autu. Hermiona povedala: "Šťastné a veselé mami, a vďaka za pochopenie. Ospravedlň ma u všetkých a zavolaj otcovi a povedz mu, že sa s ním pred tvojou svadbou stretnem."

Jej mama sa oprela o auto a pobozkala dcéru na líce.

Draco naštartoval, zamával pani Grangerovej, vycúval z garáže a zabočil doprava.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Cococo? Ono už to končí? Zrovna když to začalo být zajímavé?!?!? Ach jo! Stejně už tu rujnujete mou pracovní morálku... Tak zas do nějaké té roboty. Díky, Jimmi!

Překlep: S totuo ženou
nastavil niekoľko ´anti-rodičovských´ štítov - já chci taky!!! *:-DD
"Tvoja matka ma pozvala," odvetil, keď začal liezť dnu. Posunula sa. - Ha! Paní Grangerová měla auto bez šaltpáky. Nebo, že by ji měla pod volantem jako starý Wartburg? *;-)
Díky, opravené. S tou pracovnou morálkou - taká správne naladená som šla do roboty, mám strašne moc práce a normálne som sa tešila (nejako vždy makám najviac na konci týždňa a cez víkend). Môj drahý šéf - inak kamarát - sa asi zle vyspal, pretože na moju mierne duchaplnú odpoveď ohľadne stretnutia zareagoval tak, že sme odvtedy spolu neprehovorili. Absolútne nič som neurobila, len som si dovolila povedať: keď to musí byť (tá schôdza, pretože som mala iné plány). Krucinál, ten vyletel - keď nemám čas, nech mu to rovno poviem, a podobne. Aj chlapi majú svoje dni - inak sa to nazvať nedá. Je mi jasné, že čaká, až prvá niečo poviem. No mne to stačilo na to, aby som práve končila prekladom ďalšej kapitoly Grangerky. Jeho smola.

no to s tou Izabelou ma totalne pobavilo:D este ze pani Grangerova je taky mily rodic:) ale fakt som zvedava kam Hermiona Draca berie...len aby ju nezahnal do kuta s tou svatbou...tesim sa na pokracovanie:)
No svadba asi nehrozí - ďakujem za komentár.

Tahle kapitola je pěkně emocionální kolotoč - od rodičů za dveřmi (doufám, že bude ještě Narcissa, tady nemá chybu!) přes nabídku k sňatku po závěrečný úprk.
Skvělé a zábavné, moje oblíbená hláška bude: "Draco, vieš, že sme Izabelu zbožňovali," zdá se mi celkem univerzálně použitelná :-)))
Myslím, že Narcissa, či všeobecne Malfoyovci sa ešte objavia. Díky moc.

hezounká kapitolka :)

hezounká kapitolka :)

Tak jsem to dotáhla až sem a mám z toho takovou sladkobolnou náladu. Už jsem odložila pocity jako naivní a pitomé a prostě si to jen užívám. Tvůj překlad je krásný, díky tvým slovům a větám miluju slovenštinu víc a víc. A taky pár Draco/Hermiona. Nějak mi začínají připadat kanoničtí :-D

Dracovy repliky v rozhovoru s Luciem a Narcissou nemají chybu, nádhera! Díky, díky, díky. Hned mám lepší náladu.

Tak jsem to zas neuhádla, už toho raději nechám. :)

Pěkná kapitola, moc díky za překlad a obetování!

Re: 16. Zoznámte sa s rodičmi (Hodnotenie: 1)
Od: alethea - 16.07. 2011
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
noo myslim, ze reakcia Malfoyovcov sa dala ocakavat :D a pani Grangerova asi velmi chce vnucata :D

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Manka - 25.12. 2017
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke