archiv.hpkizi.sk
12. Zimná krajina divov
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 20.05. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

A Girl Called Granger

Preklad: Jimmi

Betta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/12/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Autor obrazu pri kapitole: Anne Goffin Smith, Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaValKapitola 12 Zimná krajina divov

Prešlo niekoľko dní a Hermiona Draca nevidela a ani o ňom nepočula. Stále vybaľovala, takže aspoň mala čo na práci. Jej mama strávi Vianoce s profesorom Kuminským a jeho deťmi a vnúčatami. Hermionu pozvali, ale odmietla. Jej otec ju tiež pozval stráviť Vianoce s ním a jeho novou ženou, ale tú ponuku tiež odmietla. Mama jej povedala, že jednoducho nemôže stráviť Vianoce sama, ale uistila ju, že bude v poriadku.

Predpokladala, že strávi Vianoce s Dracom, ale teraz začínala premýšľať, či to nebol len výplod jej fantázie. Vianoce boli za dva dni, a keďže o ňom nepočula, bola pripravená stráviť sviatky sama.

Trávila celý deň v malom podkroví, maľovala krajinku, keď sa ozvalo zaklopanie na dvere. Zbehla dole výsuvnými schodmi a dúfala, že je to Draco. Vyzrela von z malého okienka na dverách a zbadala ho stáť na jej prahu, s vianočným vencom v rukách.

Otvorila dvere. "Nemám záujem o kúpu vianočných vencov, pane, takže by ste mali odísť."

"Ale tieto vence nie sú len obyčajnými vencami." Draco, ktorý nadviazal na jej žart, pokračoval : "Sú čarovné."

Založila si ruky. "Nehovorte."

Nebol pripravený pokračovať, ale pokúsil sa. "Nuž, keď si dáte jeden na dvere, zaručia vám šťastné Vianoce."

"Koľko stoja?" opýtala sa.

"Bozk, len jeden jednoduchý božtek," vykladal.

Predklonila sa a pobozkala ho na líce. "Dostanem svoj venček?"

"Je mi ľúto, tento veniec je jeden z našich najnovších modelov, takže si vyžaduje väčší bozk než tento."

Zatvorila mu pred nosom dvere. Znova vykukla z okna a usmiala sa na neho. Zaklopal znova.

"Áno?" Otvorila dvere.

"Že ste to vy, dám vám tento čarovný veniec len za jeden bozk na pery."

Predklonila sa, s rukami na zárubni a pobozkala ho na pery. Keď sa jej pery dotkli jeho, pustil veniec a rukami ju objal okolo tela. Pustila sa dverí, položila mu ruky na líca a presunula mu ich na krk.

Keď sa oddelili, pozrela sa na ten úbohý veniec, ktorý ležal na prahu. "Dúfam, že nie je priveľmi poškodený, inak budem očakávať ďalší."

Znova ju pobozkal. "To by vyžadovalo viac než jeden bozk." Vykrútila sa z jeho náručia a zavesila veniec na klinec na dverách. Vošla do malej chalúpky a on ju nasledoval.

"Prečo som ťa minulý týždeň nevidela?" spýtala sa.

"Eleanor," bola jeho nejasná odpoveď.

Zazrela na neho a on sa usmial. Stále miloval tento jej pohľad. Prešiel si sadnúť na gauč a povedal: "Nakoniec nešla do Južného Francúzska. Stále v tom dome bola. Mala veľa práce s balením. Plánuje odísť dnes."

"Vážne?" spýtala sa a posadila sa do kresla pri gauči.

Poťapkal gauč vedľa seba. Pokrútila záporne hlavou. Vstal a vytiahol ju z kresla, posadil sa doň a stiahol si ju do lona.

"Takže, dievčatko, čo chceš na Vianoce?" spýtal sa.

"Ty si teraz Ježiško?" spýtala sa pobavená, keď mu položila ruku na líce.

"Prečo nie? Jeden deň v roku zvládnem pracovať," zasmial sa.

"Ty pracuješ dokonca tak veľa?" uškrnula sa.

"Ty si tá najzábavnejšia čarodejnica, ktorú som kedy stretol," sucho odvetil a dodal: "Vážne, ideš na Vianoce k mame alebo k otcovi?"

"Nie, zostávam tu," riekla, keď sa pozerala na jeho ruku, ktorou hladil jej stehno.

"Sama?" spýtal sa, keď umiestňoval drobné božteky na jej krk.

"Pokiaľ ti nenapadne niekto, kto by sa možno chcel ku mne pripojiť." Mala ruky na jeho ramenách a hornú časť tela otočenú k nemu.

Pobozkal ju na kľúčnu kosť a rukou ju pevne držal na chrbte. Naklonil ju cez operadlo kresla, ruka stále na jej chrbte a pobozkal ju ešte raz dôkladne na jej nádherné, čakajúce ústa.

Prakticky mu ležala na kolenách, keď vložil jednu ruku pod jej sveter, pomaly ňou pohyboval nahor k prsníkom, kým ju bozkával. Došlo mu, že sa ešte nedotkol jej pŕs, dokonca ani nevidel a ani ich neochutnal. Chystal sa to napraviť, keď sa ozvalo ďalšie zaklopanie na dvere.

Pozrel sa na ňu a jej tvár vyzerala začervenaná. Spýtal sa: "Očakávaš spoločnosť?"

"Nie, a ty?" vyzvedala, postavila sa a stiahla si tričko.

Tiež sa postavil. "Poďme sa pozrieť, kto to je." Otvoril dvere a na jej prahu bola jeho ´bývalá snúbenica´ Eleanor a jej brat Pierce.

"Draco, čo tu robíš?" spýtala sa Eleanor.

"Priniesol som slečne Grangerovej veniec," poznamenal a ukázal na veniec na dverách. "Čo tu robíte vy dvaja?"

"Chcela som Piercemu ukázať túto chalúpku," povedala a bez pozvania vošla dnu. Pierce zostal na prahu.

"Prečo?" spýtal sa.

Skôr než mohla odpovedať, pozrela sa na Hermionu. "Ahoj, opäť. Verím, že budete mať do Vianoc všetky vaše veci zbalené a preč. Nezdá sa, že by ste sa už začali baliť."

Hermiona sa zamračila a pozrela sa na Draca. "Čo sa deje?" spýtala sa.

"To by som aj ja rád vedel," prehovoril Draco, keď Pierce konečne vošiel dnu.

Eleanor povedala: "Povedal si, že sa sem môže Pierce nasťahovať."

"Áno, ale to bolo predtým, než sme zrušili naše zasnúbenie," vysvetľoval Draco, keď sa pozrel z Eleanor na Hermionu.

Eleanor prešla popri Hermione a nakukla do kuchyne. "Budeme musieť premaľovať kuchyňu. Nenávidím žltú farbu."

"ELEANOR!" zajačal Draco.

"Áno, drahý?" odpovedala.

"Čo to krucinál robíš?" spýtal sa Draco, keď si prehrabol vlasy. Pierce a Hermiona mali pocit nevítaných outsiderov.

Eleanor prišla k Dracovi a položila mu ruku na plece. "Rozhodla som sa, že naše zasnúbenie znova platí, pretože ťa nechcem stratiť. Túto malú epizódku prekonáš. Viem, že naozaj jeden druhého nemilujeme, ale odkedy je láska hlavným faktorom skvelého manželstva?" Otočila sa a povedala Hermione. "Takže, chceli by ste, aby prišiel niekto z nášho personálu a pomohol vám zabaliť?"

Hermiona videla červene. Povedala: "Vypadnite sakra z môjho domu!"

"Toto nie je váš dom a nehovorte so mnou takýmto spôsobom," zajačala blondínka na oplátku.

"Možno by sme mali ísť," povedal Pierce a zamieril ku dverám.

Draco sa rozhodol, že je čas zasiahnuť. "Eleanor, ja som svoj názor nezmenil. Nechcem si ťa zobrať, nikdy. Chcem, aby si opustila tento dom a nevrátila sa späť. Chcem, aby si opustila môj dom a nikdy sa nevrátila. Neviem, ako to povedať ešte jasnejšie."

Eleanor prešla k nemu. "Na tom nezáleží. Viem, že si myslíš, že chceš tamtú humusáčku," a ukázala na Hermionu, ktorá sa pohrávala so svojím prútikom, pripravená prekliať tú plavovlasú čarodejnicu takmer okamžite. "Myslíš, že som blbá? Viem, že vy dvaja máte svoju históriu. Je mi to jedno. Potom, čo sa vezmeme, môžeš si ju vydržiavať. Kúp jej byt v Londýne alebo niečo také. Len jej nedovoľ zostať v tomto dome."

Draco povedal: "Grangerová a ja spolu ani nechodíme," zatiaľ to bola pravda, "a nikdy sme spolu nemali sex. Toto nie je o nej, je to o mne, o tebe a o tom, ako málo sebaúcty asi máme."

Pierce prišiel k sestre a dotkol sa jej ramena. "Pomôžem ti zabaliť, poďme."

"Čo mám akože povedať ľuďom?"

Pierce odvetil: "Budeš hrať nešťastnú opustenú snúbenicu a každý ťa bude ľutovať a môžeš u nich vyvolať súcit." Pozrel sa na Hermionu a žmurkol. Draco si všimol tú výmenu a nepotešila ho.

Pierce odprevadil svoju sestru von z chalúpky a Hermiona povedala Dracovi. "Možno by si mal tiež ísť a uistiť sa, že ti nezlikviduje tvoj dom. Mohla by som ťa večer vidieť?"

Draco ju chytil za ruku. "Je mi ľúto, Grangerka. Naozaj som nevedel, že sa bude takto správať. Nechcem ísť s ňou do toho domu. Je mi jedno, či vyhodí to miesto do luftu. Ak to urobí, jednoducho zostanem tu s tebou."

"Toto miesto je pre nás oboch príliš malé," odvetila Hermiona, napoly vážne.

Priblížil sa k nej a načiahol ruku. Dotkol sa jej líca a povedal: "Máš na líci fliačik zelenej farby. Vedela si o tom?"

"Maľovala som na poschodí, keď prišiel nejaký podomový obchodník," povedala mu.

Škrabol po tej farbe nechtom. Odstránil väčšinu a potom pobozkal miesto, kde kedysi bola. "Je mi to ľúto, Grangerka. Naozaj chcem s tebou stráviť Vianoce. Môžem sa vrátiť zajtra večer, na Štedrý deň?"

"Áno," odpovedala.

Hrýzla si spodnú peru. Položil palec na jej peru, predklonil sa a pobozkal tú istú spodnú peru. "Jediný človek, ktorý by mal hrýzť túto peru, som ja."

"Nechám si ju pre teba... na Vianoce," odvetila sa so slabým úsmevom.

"Nemôžem sa dočkať," riekol potichu. Ruku mal stále na jej líci. Znova ju pobozkal na pery a spýtal sa: "Čo chceš na Vianoce?"

"Chcem, aby prišiel jeden slobodný muž a zvalil ma z nôh," riekla s istotou.

"To dokážem zariadiť," odvetil s nadvihnutým obočím.

"Slobodný muž, Malfoy," pripomenula.

"Áno, áno, detaily nechaj na mňa," povedal, prešiel rukou po jej líci, k jej krku, pleci a potom po jej ruke. Zobral ju za ruku a povedal: "Uvedomuješ si, že sa moje city k tebe od minulého leta nezmenili, však?"

"Myslím, že uvedomujem," s obavami odpovedala.

"A tvoje?" nádejne sa opýtal.

"Áno, zmenili sa," odvetila.

Pustil jej ruku, o krok cúvol a pozrel sa na ňu trochu zmätene. Čo tým myslela? Zrušila priestor medzi nimi a oprela sa o jeho telo. Zašepkala mu do ucha: "Moje city sú silnejšie než boli minulé leto, ak je to vôbec možné."

Hermiona sa odtiahla, aby sa mu pozrela do tváre. Bol šťastný a usmieval sa. "Uvidíme sa na Štedrý deň," a s týmito slovami sa pohol von z dverí. Dívala sa, ako kráča po jej prednej cestičke.

Vybehla z dverí, bežala po cestičke, aby ho dobehla. "Malfoy, čo chceš ty na Vianoce?"

Nahlas sa zasmial. "Myslel som, že je to jasné. Chcem teba, a jedine teba, zabalenú v červenej mašli a čakajúcu ma pod stromčekom!" Pobozkal ju na ruku a keď znova pridal svižnosť svojmu kroku, pohol sa po dlhej príjazdovej ceste k tomu veľkému domu.

Hermiona sa ovinula rukami, aby sa chránila pred chladom a nahlas povedala: "Kde mám zohnať veľkú červenú mašľu?" Zasmiala sa sama sebe a vbehla do domu. Odkedy bola dieťaťom, nebola kvôli Vianociam taká vzrušená.

© Anne Goffin Smith


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Hezoučké jako vždy... *;-)
Snoubenka se vybarvila. Uvidíme, co ještě s bratrem provedou. Díky!
Díky, pomaly sa tým prehrýzam.

Re: 12. Zimná krajina divov (Hodnotenie: 1)
Od: jerry - 20.05. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
tak to som aj ja zvedava co ta snubenica este vymysli. nemam z toho dobry pocit... myslim ze sa my to nebude pacit.
no ale som zvedava ako zaujimavo sa to nakoniec vyriesi :-)
no pacila sa mi ich konverzacia s tym predajom vencov, to bolo dobre :-)
a najlepsie nakoniec - vdaka za preklad kapitolky ;-)
Aj ja ďakujem za komentár.

Re: 12. Zimná krajina divov (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 20.05. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Dvanáctá kapitola z dvacetišesti, tak to vypadá, že Eleanor má ještě nějaké eso v rukávu. Projevuje se velmi vulgárně, vůbec ne jako dívka z dobré rodiny se slušným vychováním. Jsem vážně zvědavá, jak se jí Draco zbaví.

Re: 12. Zimná krajina divov (Hodnotenie: 1)
Od: jane-anne - 21.05. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
=D Eleanor to trochu přehnala .. Konec se opravdu vydařil xD .. Suprová kapča :) ..

krásný překlad, Eleanor je sviňa!!

krásný překlad, Eleanor je sviňa!!

S istotou mozem povedat, ze Eleanor nemam rada a ze sa fakt moc tesim na dalsiu kapitolu:)

To je ale blbka - myslím Eleanor. Ale jinak moc pěkný, chvilkama až moc přeslazený, ale nejsem diabetik, takže mi to nijak extra nevadí.

Jsem zvědavá, co bude dál. Děkuju! :)

Re: 12. Zimná krajina divov (Hodnotenie: 1)
Od: Zuzana - 09.07. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Trapas, chúďa Hermiona, ale zvládla to pohodovo :D zábavná poviedka mám pocit, že vianoce moc veselé nebudú.

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Manka - 25.12. 2017
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke