archiv.hpkizi.sk
10. Niet času rozlúčiť sa
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 06.05. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

Preklad: Jimmi

Betta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/10/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Autor obrazu pri kapitole: Thomas Kinkade, Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaValKapitola 10

Niet času rozlúčiť sa

Draco sa prebudil veľmi neskoro. Tak neskoro, že takmer nemal čas osprchovať sa a obliecť. Do jednej sa musel vrátiť do Anglicka a bolo po pol dvanástej. Dokonca ani včera v noci nezostali hore tak dlho, tak prečo pánabeka tak dlho spal?

Mal všetko pripravené k odchodu a odhadoval, že má asi dvadsať minút, aby sa stretol s Grangerovou skôr než odíde. Vybehol z apartmánu a bežal do haly. Nazrel do jedálne a potom prešiel k recepčnej a spýtal sa: "Videli ste dnes ráno slečnu Grangerovú?"

Mladá slečna za pultom povedala: "Viem, že jedna skupina šla na celodennú prehliadku nejakého starého kostola v druhom meste a potom pôjdu na exkurziu do továrne na olivový olej. Neviem, či je s nimi alebo nie."

"Sakra!" vyletelo Dracovi. Otočil sa k tej mladej žene: "Nepreklínam vás, samozrejme." Prečo ho nezobudila? Prečo sa nerozlúčila? Šiel si po svoju batožinu a požiadal tú mladú ženu za pultom, aby mu zavolala taxík. Postavil sa pred hotel a čakal.

V apartmáne sa Hermiona Grangerová práve prebúdzala. Bolo skoro poludnie! Vybehla zo svojej izby do jeho. Bol preč. Bežala do haly, stále v nočnej košeli a spýtala sa recepčnej, či už sa pán Malfoy odhlásil. Povedala jej, že sa práve minuli. Krucinál! Prečo ju nezobudil, aby sa s ňou rozlúčil? Bola taká naštvaná. Dúfala, že to nič neznamenalo. Šla späť do svojej izby, rozčúlená, že spala tak dlho.

Vyšla na balkón a naklonila sa cez zábradlie. Prezerala krajinu. Aspoň že ho o pár dní uvidí, alebo aspoň v to dúfala. Otočila sa k ľavej strane balkóna a pozrela na ulicu pod ním. Zbadala blonďavého muža nastupovať do taxíka! Zajačala: "MALFOY!", ale taxík sa už rozbehol. Predklonila sa ponad ten balkón a zajačala znova: "MALFOY!"

Draco práve nasadol do taxíka a bol by odprisahal, že začul zavolať svoje meno. Keď ho začul po druhý raz, povedal šoférovi, aby zašiel ku kraju. Vyliezol z taxíka a obzrel sa späť k hotelu.

Hermiona ho videla vyliezať z taxíka. Zavolala jeho meno po tretí raz, mávajúc rukami nad hlavou. "MALFOY!" jačala. Zamával spiatky. Otočil sa k šoférovi a povedal mu, aby na neho počkal. Bežal späť k hotelu. Ona bežala dole schodmi. Vbehol do dverí. Zoskočila posledné tri schody a skočila mu do náručia. Dôkladne ju pobozkal na pery a zatočil s ňou dokola ako dlho stratený milenec.

"Myslela som, že si odišiel bez rozlúčenia!" povedala, keď mu rukami chytila tvár. Znova ju pobozkal.

"Nemohol som ťa nájsť, aby som sa rozlúčil," vyhlásil.

"A moju izbu si skontroloval?" zasmiala sa, "pretože ja som bola stále v posteli."

"Ja som idiot," zasmial sa tiež a potom priložil ruky na jej líca a pomaly ju pobozkal. "Sľubuješ, že mi pošleš sovu, keď sa dostaneš do domu tvojej mamy?" spýtal sa.

"Samozrejme," odvetila.

Pobozkal jej ruku. "Musím ísť. Musím sa dostať o pol jednej k prenášadlu. Čoskoro sa uvidíme." Pohol sa von z dverí, ale ona sa znova rozbehla k nemu a zvrtla ho. Len na neho chvíľu hľadela. Pomyslel si, že vyzerá tak nádherne, len v nočnej hodvábnej košeli, bez make-upu a rozstrapatenými vlasmi. "Potrebuješ ešte niečo?"

Predklonila sa, pobozkala ho na líce, tuho ho objala a povedala: "Môžeš si myslieť, že som bláznivá a toto ťa možno totálne odstraší, ale budiž... myslím, že som sa do teba naozaj  zamilovala. Nič mi nehovor. Len premýšľaj o tom, čo som povedala." Pohla sa späť ku schodom, ale on sa prihnal k nej.

Chytil ju za ruku a zvrtol ju. Držal jej ruky vo svojich a priložil si ich k ústam. Venoval im uponáhľaný bozk a skoro zakričal: "Milujem ťa, Grangerka!"  a vybehol z dverí. Bežala za ním a sledovala, ako odchádza jeho taxík. Stiahol okienko a mával jej dovtedy, kým ju videl.

Vošla dnu a bežala celú cestu do svojej izby. Keď tam bola, zatočila sa a riekla: "Jupí! Miluje ma!"

O šesť mesiacov neskôr

Hermiona sa vôbec do toho domčeka nedostala. Hermiona nikdy nekontaktovala Draca Malfoya, keď sa dostala domov. Draco Malfoy nasledujúci pondelok šiel do toho domčeka a čakal, že tam bude. Myslel si, že bude prekvapená, keď zistí, že ten dom, ktorý si prenajala jej matka, vlastnil on a bol umiestnený na jeho víkendovom panstve.

Neskôr ju s kvetmi v ruke šiel navštíviť. Bol smutný, keď tam nebola. Poslal jej sovu a nedostal žiadnu odpoveď. Zistil si jej adresu a pokúsil sa ju navštíviť, ale povedali mu, že sa presťahovala. Šiel do múzea a porozprával sa s jej šéfom, tým kurátorom, pánom Doddsom. Od neho získal pár odpovedí.

Pán Dodds povedal Dracovi, že Hermiona dala výpoveď a presťahovala sa do malej dedinky južne od Londýna. Povedal mu, že keď sa vrátila z Talianska, zistila, že jej bývalý snúbenec mal vážnu nehodu. Hermiona opustila prácu, aby sa o neho postarala. Povedal, že o tom nevie nič viac.

Draco tomu nemohol uveriť. Prečo mu to nepovedala? Čo to znamenalo? Znamenalo to, že sa k nemu vrátila? Draco čakal ďalší týždeň a potom v tom domčeku navštívil Hermioninu mamu. Bola tými novinkami rozrušená rovnako ako Draco. Povedala, že nikdy nemala rada "Erika" a ten vplyv, ktorý mal na jej dcéru. Povedala, že počas posledných pár dní ich dovolenky jediné, o čom Hermiona rozprávala, bol Draco a tak ju rozrušilo, keď sa z tej plavby vrátila domov a zistila, že Hermiona dokonca ani do tej chalúpky neprišla, ale že dostala správu od Erika, v ktorej bolo, že mal nehodu a potrebuje ju.

Pani Grangerová povedala Dracovi, že Hermiona mala pocit, že je to jej povinnosť a že dlhuje Erikovi svoje priateľstvo. Draco povedal pani Grangerovej, aby mu dala vedieť, keď o nej bude počuť.

To bolo pred šiestimi mesiacmi a až doteraz nepočul ani o Grangerovej ani o jej matke. Bol týždeň pred Vianocami a Draco plánoval na svojom víkendom panstve veľký vianočný večierok. Pozval pani Grangerovú a ona mu poslala späť správu, že Hermiona je na návšteve a či môže prísť tiež. Napísala Dracovi, že len minulý mesiac Erik dôsledkom tej nehody zomrel. Napísala, že Hermiona príde, aby chvíľu zostala v jej chalúpke.

Poslal ďalší odkaz, kde stálo, že ak chce prísť, je vítaná tak urobiť.

Problém bol, že na ňu nemal ťažké srdce. Pohol sa ďalej, a zrejme aj ona. V skutočnosti bol zasnúbený a mal sa ženiť. Nikdy ho nenapadlo, že sa to stane, ale stalo sa.  Bola to čarodejnica menom Eleanor a bola vysoká, a blonďavá, a nádherná. Nemiloval ju, ale láska bola subjektívna vec. Mal ju dosť rád. Bola k nemu kompatibilná. Tvorili spolu dobre vyzerajúci pár. Bola vhodná, mala peniaze a mala dobrý pôvod. Suma sumárum, bol spokojný.

Hermiona sa tiež pohla ďalej. Nenávidela, že sa nikdy nepokúsila spojiť s Dracom. Cítila sa tak vinne. Erik ju kontaktoval hneď, ako sa vrátila z Talianska a povedal jej, že mal veľmi ťažkú nehodu a že ju potrebuje. Vedela, že nemal žiadnu rodinu, žena, s ktorou spával, keď  bol zasnúbený s ňou, sa nedokázala postarať o invalida. Hermiona s ním zostala a starala sa o neho päť mesiacov a potom zomrel. Bolo to veľmi smutné. Nebolo to smutné preto, že by ho ešte milovala. Bolo to smutné preto, lebo to bol mladý muž, ktorému život skončil príliš skoro.

Medzi Hermioninou mamou a pánom Kuminským sa to časom stalo veľmi vážnym a plánovali, že sa na Nový rok vezmú. Chystala sa presťahovať do jeho domu v Londýne. Hermiona bola kvôli svojej matke šťastná, ale nejako stratená a opustená. Ukončila svoju vysnívanú prácu, vzdala sa svojho bytu a teraz odchádzala jej matka. Nemala dokonca ani miesto, kam sa uchýliť. Hermiona stále nemala potuchy, že jej matka si prenajala svoj domček od Malfoya. Matka jej povedala, že bude pokračovať v prenájme a tak tam Hermiona môže zostať, až kým nepríde na to, čo chce urobiť.

Začala si sťahovať veci do svojho nového domova, pretože jej matka sa už odsťahovala. Kráčala k vchodovým dverám, niesla niekoľko ťažkých krabíc a nebola schopná spoza nich vidieť. Mohla vidieť len na zem. Zrazu zbadala pár mužských topánok spojených s mužskými nohami. Zložila tie krabice a vzhliadla do tváre Draca Malfoya. Nemohla si pomôcť; vyskočila a hodila sa mu okolo krku. Zovrela ho v náručí a on ju jednou rukou objal.

"Draco, čo tu robíš?" vykríkla.

"Som tu, aby som sa stretol s mojím novým nájomníkom," povedal jej.

"Ty vlastníš ten veľký dom tamto?"

"Bohužiaľ áno," riekol s úsmevom.

"Moja mama mi to nikdy nepovedala. Páni, to je nečakané," odvetila, keď sa zohla, aby zdvihla svoje krabice.

"Prečo nepoužiješ mágiu, aby si sa nasťahovala, Grangerová?"

"Pretože som nevedela, že toto miesto vlastní nejaký čarodejník, Malfoy, takže som nevedela, že môžem." Použila prútik, aby tie krabice zdvihla. Nasledoval ju do toho malého štvorizbového domčeka.

"Toto miesto je skvelé, Malfoy. Ten priestor v podkroví je dokonalý pre moje knihy a pre mňa na maľovanie. Pokúšam sa byť teraz maliarom," povedala so slabým úsmevom.

"To je milé," odvetil, keď si všimol visieť nad krbom maľbu, ktorú jej venoval. Cítil sa nesvoj pri tomto nezáväznom rozhovore. Hlavne vďaka faktu, že keď ho pred pár minútami objala, uvedomil si, že k nej pociťuje stále to isté, ako cítil toto leto. To nebolo dobré, všakže?

Riekol: "Takže, bolo mi ľúto, keď som počul o Erikovi. Povedala mi to tvoja mama."

"Ach, áno, je to smutné. Nemal žiadnu rodinu, takže ja som bola všetko, čo mal," odpovedala.

"Vy dvaja ste sa znova zasnúbili?" spýtal sa, keď zložil krabice z gauča.

"Nie, ach nie. To nebolo nič také; len som sa o neho starala. Niekoho potreboval a ja som chcela byť jeho priateľom," poznamenala.

"To je dobré, nenávidel by som pomyslenie, že si bola zasnúbená štyri razy, to by bolo hlúpe," riekol a pokúsil sa usmiať.

"Tiež si myslím," súhlasila, presunula ďalšiu krabicu a posadila sa vedľa neho. "Mama mi povedala, že si zasnúbený. Nech ti to vyjde,  Malfoy."  


"Vďaka," riekol, vypustil vzduch, o ktorom ani nevedel, že zadržiava. "Musím vedieť jednu vec, Grangerka," povedal Malfoy, keď sa otočil, aby sa na ňu pozrel. "Prečo si sa so mnou nepokúsila spojiť a všetko mi vysvetliť?"

"Pretože si povedal, že ma miluješ," potichu odvetila.

"Čo do pekla to má s niečím spoločné? Myslel by som si, že je to skôr dôvod kontaktovať ma," nahnevane zareagoval.

"Viem, ale ja som nevedela, čo iné urobiť. Jednoducho som nemohla pokračovať v mojom vzťahu s tebou, keď som vedela, že možno budem viazaná postarať sa o neho neurčitý počet mesiacov. Bola to odo mňa chyba a je mi to ľúto, ale žiadna škoda sa nestala," odpovedala, keď sa postavila.

Postavil sa tak náhle, že ju to vydesilo. "ŽIADNA ŠKODA SA NESTALA?" zajačal. "Ako to do pekla môžeš povedať?" spýtal sa, schmatol ju za ruku a držal tak silno, že si pomyslela, že sa možno rozplače.

"Ubližuješ mi, Malfoy," riekla. Pustil jej ruku. Odpovedala: "To len tým, že si sa pohol ďalej, si zasnúbený, so ženou, o ktorej som počula, že je desaťkrát krajšia ako ja a musíš ju naozaj milovať, keď sa s ňou chceš oženiť, hlavne pretože si mi kedysi povedal, že ty sa nikdy neoženíš." Pohla sa, aby si natiahla kabát a povedala: "Musím ísť po zvyšok mojich krabíc. Asi dnes večer neprídem na tvoj večierok, ale viem, že tam bude mama a profesor Kuminský." Vyšla z dverí a všimla si, že začalo snežiť.

Bežal za ňou a zvrtol ju. Pritiahol si ju do tesného objatia svojich rúk a pozrel sa jej do očí. Hermiona ťažko dýchala a on rovnako. Riekol: "Nikto nie je pre mňa taký nádherný ako si ty, a ja ju nemilujem. Stále milujem teba, takže čo do pekla mám urobiť?" Priložil svoje pery zľahka na jej a hral sa s nimi. Potiahol za jej spodnú peru a potom pobozkal len jej vrchnú. Pokúsila sa prehĺbiť ten bozk, ale stiahol hlavu. "Nemala si sa vracať, Grangerová," povedal, než rázne narazil svojimi perami o jej. Pohol hlavou nabok a ona nasledovala. Znova sa odtiahol a začal ju bozkávať na krku.

Pozrel sa na ňu, kým bola stále pevne v jeho náručí a znova povedal: "Čo do pekla máme teraz urobiť, Grangerka?"

Položila ruky na jeho zátylok a povedala: "Nikto si nezaslúži, aby sa mu kvôli nám ublížilo, takže sa rozhodni, ale nemôžeš zostať zasnúbený s ňou a čakať, že ma budeš mať ako bokovku. To urobiť nemôžem."

Znova ju pobozkal, hlbšie, s jazykom a hmatom. Hermiona sa odtiahla, neschopná dýchať a jasne myslieť. "Radšej by si mala prísť dnes večer na môj večierok, Grangerová. Mám v úmysle tam ísť sólo a potrebujem, aby si mi robila spoločnosť, pretože dnes večer budem opäť slobodný muž." Pustil ju a kráčal po jej chodníku bez toho, aby sa obzrel. Hermiona zostala na chodníku, hľadela na neho, keď kráčal uličkou, všade vôkol nej padal sneh.

©  Thomas Kinkade


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Krásne ďakujem :)

krása...něco takového dokáže zaručeně zdvihnout náladu. díky za překlad :o)

Fíha, to je vývoj (nechápavě kroutím hlavou). Díky! *;-)

Kam jsme se to dostali z lehké prázdninové nálady? Doufám, že další kapitola bude zase optimističtější...

Skoro jsem začala jásat radostí, že aspoň v ňáký povídce si dokážou říct, že se milujou a pak takový šok se starými snoubenci a novými snoubenkami. To jsou mi zvraty.

Děkuju za překlad a obetování!

PS: Moc pěkný obrázek, takovou chaloupku bych taky chtěla.

Sakra, úproč se mu neozvala. to je taková smůla a proč on se musel zasnoubit tak rychle. No doufám, že se to co nejdřív vyjasní. Protože chci aby byli hezky spolu.Děkuji moc za překlad

Re: 10. Niet času rozlúčiť sa (Hodnotenie: 1)
Od: jane-anne - 06.05. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
=D Vážně krásné .. Moc pěkná fotka :) ..

Aha. Tak to bol necakany zvrat udalosti. Hm. Ale tak, hlavne, ze su spolu, ze? :D Nebudem sa stazovat, kym vsetci ziju, kym sa ti dvaja nehadaju a kym to iskri, takze vdaka ;)

pekne, naozaj.
vdaka ;-)

ajééje, půl roku a taková změna
krásný překlad

ajééje, půl roku a taková změna
krásný překlad

Ach jaj, zvláštne, láska ako hrom, a oni sa pol roka neskontaktujú??? Ani sa neobťažuje vysvetliť mu čo sa stalo??? Už som si premenila v hlave Hermionu na inú osobu tak mi to až tak nevadí. Ale Dracove rozhodnutie ma potešilo. Aspoň niekto je tu normálny:) Ďakujem Jimmi za preklad. Táto poviedka ma celkom baví. Taká oddychovka.

oooo esteze tak :))

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke