archiv.hpkizi.sk
8. Zaslúžiť si odmenu
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 28.03. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

A Girl Called Granger

Preklad: Jimmi

Betta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/8/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Autor obrazu pri kapitole: S. Sam Park, Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaValKapitola 8

Zaslúžiť si odmenu

Draco s Hermionou šli do Dracovej obľúbenej reštaurácie. Bola v centre mesta vo vysokej tehlovej budove, hneď vedľa pekárne a papiernictva. Požiadal o stôl na balkóne. Zobrali ich nahor po malom kovovom schodisku a zaviedli k stolu s výhľadom. S výhľadom, pri ktorom sa mohol ten v Hermioninej izbe hanbiť.

"Toto je také nádherné!" vyhlásila Hermiona, ani si nevšimla stoličku, ktorú pre ňu odsunutú držal Draco. Prešla ku kraju balkóna a ukázala rukou, "čo je za tými zlatými kopcami?"

"V skutočnosti moja vinica," odpovedal.

"Musí byť väčšia, než som si uvedomila," riekla, pozrela na neho a potom znova ponad zábradlie. Predklonila sa tak ďaleko, že sa bál, že môže vypadnúť, takže ju chytil rukami okolo pása. Nečakala to, takže sa rýchlo v jeho náručí otočila.

"Ahoj," riekol s obrovským úškrnom. "Bál som sa, že by si mohla vypadnúť, takže mi napadlo, že ti pomôžem."

"Pomôžeš mi vypadnúť?" žartovala. Stále mal ruky okolo jej pása. Začal ju priťahovať bližšie, keď sa zjavil čašník. Zasmiala sa: "Zachránená čašníkom."

Usadili sa za stôl a objednali sa. Draco si objednal víno a chleba a potom objednal ich jedlo, zase raz dokonalou taliančinou.

"Kedy si sa naučil hovoriť plynule po taliansky?" spýtala sa, keď čašník nalial víno.

"Keď som bol mladý, učil som sa po francúzsky, nemecky, taliansky a trochu rusky," chválil sa.

"Musí ti to pomáhať v obchode, keď vieš všetky tieto jazyky," poznamenala.

"V obchode?" opýtal sa.

"Áno, vieš, tvoja práca," vysvetľovala, keď si odhryzla z chleba.

"Práca je pre chudobných, ako si ty, ja sa len povaľujem a míňam svoje peniaze," odvetil, aby zažartoval. Hodila na neho kúsok chleba, ktorý mu narazil do hlavy a pristál na stole. Zasmiala sa a on sa na ňu zamračil, ale potom sa tiež usmial.

Čašník priniesol ich šaláty a Hermiona sa spýtala: "Čo si robil všetky tie roky?"

"Nič moc," odpovedal nenútene.

"Nemôžeš povedať len ´nič moc´, musíš to vysvetliť," hnevala sa.

Draco na ňu namieril vidličku. "Nevedel som, že pre náš rozhovor pri obede sú pravidlá. Prosím, vysvetli mi ich."

"Fajn,"  odvetila. "Po prvé, všetky tvoje odpovede musia mať minimálne päť slov, a moje meno a nadávky sa nerátajú."

"S tým sa dá súhlasiť, spýtaj sa ma na, čo chceš, Grangerka," povedal a dodal: "Mimochodom, to bolo viac než päť slov, všimla si si? Si pyšná?"

"Som veľmi pyšná. Moja prvá otázka je, čo naozaj robíš ako svoje živobytie?" spovedala ho.

"Už som si myslel, že som túto zodpovedal, ale pokúsim sa znova," odvetil, keď si odpil z vína. "Nerobím vôbec nič konkrétne. Ja sa len tak flákam. Deväť slov, Grangerová."

"Ty sa len snažíš udržať si svoje postavenie?" spýtala sa so smiechom.

Pokrčil plecami, "niečo také, povedal by som. Päť slov."

"Nemusíš mi stále vravieť počet slov, ja viem počítať." Prevrátila oči.

"Ja len chcem, aby sa poznamenalo, že hrám fér. Polož ďalšiu otázku, toto je sranda," posmešne odvetil. Priniesli ich jedlá.

"Bol si niekedy ženatý?" spýtala sa.

"Nie, ešte som nenašiel dosť bohatú ženu. Ani som nebol trikrát zasnúbený."

"To bola moja ďalšia otázka," prehodila. "Hoci som sa nechcela spýtať koľkokrát. Bol si vôbec niekedy zasnúbený, aspoň raz?"

"Nie."

"Jednoslovná odpoveď, Malfoy? Ty nezbedník." Hodila na neho ďalší kúsok chleba.

"Zabudol som. Nie, nebol som ani raz zasnúbený, ešte niečo?" spýtal sa, zdvihol kúsok chleba, ktorý hodila na zem a strčil si ho do úst.

"To je hnusné, padol na zem," pokarhala ho. "Tvoji rodičia stále žijú a stále bývajú na Manore?"

"Stále žijú a stále bývajú na Manore. Nežijem tam od svojich devätnástich," odvetil. "Ako si vediem? Majú moje odpovede pre teba dosť slov?"

"Nadbytok, ďakujem ti," odvetila, kým jedla svoje kolienka. Premýšľala o ďalšej otázke, nuž, tej istej otázke, ale stále ju to trápilo. "Takže naozaj nič v živote nerobíš?"

Zasmial sa zčistajasna a povedal: "Naozaj ťa to tak veľmi trápi?"

"Áno, myslím, že trápi," odpovedala po pravde, "pretože musíš niečo robiť, nie? Nie je život nudný? Nepotrebuješ nejaké stimuly?"

"Mám množstvo stimulov, a život so mnou nie je nikdy nudný," riekol láskavo. "Takže, teraz som na rade ja a tu sú moje pravidlá. Tvoje odpovede musia obsahovať osem slov a presne osem slov, a musia končiť s nejakým prejavom nežnosti."

Začala sa smiať tak silno, že jej skoro zabehlo jedlo a musela si odpiť vína. Prikývla, a mávla rukou smerom k sebe, takže to zobral ako svoj súhlas. Položil prvú otázku. "Kedy skončilo tvoje posledné zasnúbenie?"

To nečakala, ale ona mu tiež kládla osobné otázky, takže fér bolo fér. "On ma podviedol a to poriadne bolelo, srdiečko."

"Ako dlho sú tvoja mama a otec rozvedení?" položil ďalšiu otázku.

"Od tejto jari, ale je to fajn... miláčik," skoro zabudla na prejav nežnosti a rýchlo ho dodala, aby ukončila vetu.

Draco sa uškrnul a povedal. "Páči sa mi, keď sa mi hovorí ´miláčik´, dobre, ďalšia otázka, ako dlho pracuješ v tom múzeu?"

"Od promócie na univerzite, a ja to milujem!" vykríkla.

"Prejav nežnosti, prosím," riekol, zatvoril oči a kývol na ňu rukou, aby bolo po jeho.

"Ale to by bolo deväť slov," ohrnula pery a odpila si ďalšie víno.

"Pravidlá by sa nemali porušovať," uškrnul sa.

Tentoraz skutočne vyprskla trochu vína, tak silno sa smiala. "Čože! To vravíš ty, ktorý si pravdepodobne minimálne dvakrát porušil každé pravidlo známe človeku. Prosím."

"Čím si tvoj bývalý snúbenec zarábal na živobytie?" spýtal sa ďalšie, pretože otázka živobytia sa zdala byť pre ňu taká dôležitá.

"Tiež pracuje v múzeu, čo v tieto dni spôsobuje dusnú situáciu. V skutočnosti sme obaja chceli miesto asistenta kurátora, ale ja som ho dostala pred ním a on sa z toho nikdy nepozbieral," riekla s istým smútkom.

"Už ste si určili termín svadby?" uvažoval Draco. "Vieš, čínsky porcelán, kvetinová výzdoba, to všetko?"

"Áno, rozišla som sa s ním dva dni pred svadbou," odvetila, kým sa pozerala na svoj prázdny tanier.

Teraz si cítil nepríjemne za to, že sa na to spýtal. "Prečo?" Zdal sa naozaj zaujatý.

"Povedala som ti, bol neverný. Zistila som to a rozišla som sa s ním, koniec príbehu," zamrmlala potichu.

"No a čo? Ľudia mávajú aférky po celý čas. Nie je to taká veľká vec. Ak niekoho miluješ, vyrovnáš sa s tým," poučoval, kým si odpíjal z vína. Pozrel sa znova na ňu a ona vyzerala nahnevaná. Pomyslel si, že možno jeho názor na túto vec by mal zostať jeho názorom.

"Podviedol si nejakú ženu, s ktorou si bol zapletený, Malfoy?" spýtala sa.

Ako by mal odpovedať? Mal pocit, že je zahnaný do kúta. Viac či menej jej povedal, že si myslí, že podvádzanie je v poriadku, ale ona si to podľa všetkého nemyslela. Predtým podvádzal, a pre neho to nebola veľká vec, ale možno to bolo kvôli tomu, že nikdy nebol zamilovaný a ona bola. Skôr než dokázal vymyslieť odpoveď, ona povedala. "Nemusíš mi odpovedať piatimi slovami, postačí áno alebo nie."

"Áno, podvádzal som. Ale nechcem, aby si si myslela, že si myslím, že je v poriadku niečo také robiť. Nikdy som nebol zamilovaný, a keď je človek zamilovaný, nemal by podvádzať." ´Tak, to by ju malo udobriť,´ pomyslel si.

"Práve si pred piatimi minútami povedal, že ak niekoho miluješ, mal by si mu odpustiť a že podvádzanie nie je veľká vec," pripomenula mu. Vstala zo stoličky. Ona odchádzala?

"Musím ísť na toaletu. Nechcem sa o tomto viacej baviť, a naozaj sa nestarám, čo si o tejto téme myslíš ty." Kráčala nadol po kovovom schodisku a vošla znova do vnútra reštaurácie.

Odhodil servítku. Do pekla s ňou. Hermiona ho ani nenechala vysvetliť to. Pravda bola, že si naozaj nemyslel, že podvádzanie je taký problém, ale to bolo kvôli tomu, že nikdy nebol zamilovaný. To neznamenalo, že by podviedol nejakú ženu, keby ju miloval. Hodil na stôl veľkú sumu peňazí, zišiel po schodoch a von z dverí, aby ju našiel. To málo, čo vedel, bolo, že naozaj šla na záchod. Keď vyšla znova nahor, a zistila, že je preč, bola nahnevaná, mysliac si, že ho urazila. Zišla dole schodmi a von z dverí, ale bol preč.

Kráčala po tej kľukatej cestičke a k jej úžasu bola na druhej strane ulice pred Diecéznym múzeom. Rozhodla sa pozrieť. Vystúpila kamennými schodmi a vošla do veľkých drevených dvojkrídlových dverí. Pozrela sa raz na tú veľkú halu a už bola v úžase. Začala kráčať po vykladanej podlahe a zašla do prvej veľkej sály napravo od vstupnej haly. Zbadala povedome vyzerajúceho muža hľadieť uprene na nejakú maľbu.

Prešla zozadu k nemu a objala ho okolo pása. Prekvapilo ho to. Rýchlo sa otočil, presne tak ako to ona urobila predtým v jeho náručí, a zistil, že to je ona.

Postavila sa vedľa neho a povedala: "To je môj najobľúbenejší obraz zo všetkých Artemisových obrazov. Je to portrét jeho dcéry Isabelly, a ona vyzerá taká smutná a opustená. Milujem tú hru svetla a tieňov a to množstvo farieb a odtiene modrej, ktoré na ten obraz použil. Nejako sa mu dokonca podarilo, aby modrá vyzerala ako svetlo, pozri, priamo tu," a ukázala na stoličku, kde to dievča na obraze sedelo. Objal ju rukou okolo pliec.

"Myslel som, že si ma opustila," vyhlásil, "tak som ťa šiel pohľadať a napadlo ma, že toto bude dobré miesto, kde začať."

"Šla som na toaletu, povedala som ti to. Myslela som, že si ma opustil," riekla, keď k nemu vzhliadla.

"Nie som si istý, či ťa niekedy opustím," priznal. "Je mi ľúto celá tá vec s podvádzaním. Nemal som povedať ten kúsok o tom, že ak niekoho miluješ, odpustíš mu. Viem, že si svojho snúbenca milovala a viem, že ti muselo ublížiť, keď ti bol neverný. Vravel som ti pravdu, keď som povedal, že som nikdy nebol zamilovaný. Som si istý, že keď si zamilovaný, podvádzanie je stokrát horšie."

"Vďaka za to potvrdenie," riekla a zrazu ho objala. Jeho telo bolo také vrelé vedľa jej. Objal ju rukami a silne držal. Oprel si bradu o temeno jej hlavy. Otočila hlavu, takže teraz spočívala v ohybe jeho krku. Zdvihla pery a pobozkala ho na krku, nežne. Zdvihla ruky, aby ich oprela o predok jeho košele.

Dokázal by takto zostať naveky. Bolo to také správne, také vrelé a také nádherné. Prečo to nikdy predtým takto necítil? Pozrela sa na neho a povedala: "Penny za tvoje myšlienky?"

"Čo to znamená?" spýtal sa.

"To znamená, že chcem vedieť, o čom premýšľaš," odvetila a zadržala dych.

"Naozaj to chceš vedieť?"

"Prosím," odpovedala s obavami.

"Nič v tomto múzeu, tomto meste, tomto svete sa nedá porovnať s krásou, ktoré práve vidím vo svojom náručí," povedal, pomaly a skoro poeticky.

Znova sa zhlboka nadýchla. Sklonil hlavu a zajal jej pery so svojimi. Pritlačil ich pevne a plne na jej. Jej ruky prešli z jeho hrude na jeho zátylok, aby ho udržali na mieste. Jeho pravá ruka prešla na hornú časť jej chrbta, medzi jej lopatky, kým jeho druhá ruka zostala okolo jej pása. Pritlačil jej telo silne voči jeho. Mohol cítiť mäkkosť jej tela, jej prsia pritlačené pevne na jeho hruď. Bol naplnený túžbou.

Oddelili sa a on povedal: "Mali by sme pokračovať v obhliadke, nemyslíš?"

Zdala sa zmätená. "Tu je nejaká obhliadka? V tejto chvíli si neuvedomujem nič iné okrem teba, mňa a tohto okamihu v čase."

Usmial sa a rýchlo ju pobozkal. "Nuž, tá výprava práve vošla do miestnosti, takže si myslím, že o nás vedia." Otočila sa v jeho náručí a zbadala celú skupinu z hotela, vrátane jej mamy, hľadieť na nich a usmievať sa.

Pani Jablončíková povedala svojmu manželovi: "Vidíš drahý, povedala som ti, že sú zamilovaní. Dlhuješ mi desať galeónov."


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: 8. Zaslúžiť si odmenu (Hodnotenie: 1)
Od: Daisy - 28.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Ach, keď vidím tie obrázky chýba mi taliansko, ale neskutočne, a leto:( Inak opäť krásne kapitola:) ďakujem za preklad :) už tu dlho nič nepribudlo, tak som sa úplne potešila keď som tu zbadala novú kapču:) ešte raz velké ďakujem

Re: 8. Zaslúžiť si odmenu (Hodnotenie: 1)
Od: jane-anne - 28.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Krásná kapča .. Ty obrázky jsou opravdu moc pěkné ..

..a on sa na ňu zamračila - nějak mnoho koncových 'a' ;)

Dobrá konverzace při obídku. Ale ta Malfoyova pravidla neměla dlouhého trvání.
život so mnou nie je nikdy nudný (pro mě) - *:-D Malfoy se sám se sebou nenudí. I heleme se!
... sa nedá porovnať s krásou, ktoré práve vidím vo svojom náručí Ólalá! Z Draca se nám stává básník. Nebo to někde četl?

Ad nadpis: dobrá volba. Když jsem to tak četla, tak mi ještě přišlo na mysl pořekadlo 'čí chleba jíš, toho píseň zpívej'
Díky, to áčko bol len preklep...

Re: 8. Zaslúžiť si odmenu (Hodnotenie: 1)
Od: Lucka - 28.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Ja len k obrázku : Prenádherný.. žiť tak raz na takomto mieste.. =) Teším sa na ten ďalší.

Re: 8. Zaslúžiť si odmenu (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 28.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Draco se tedy pěkně zapletl s povídáním o nevěře, ale nakonec se mu povedlo to vyžehlit - to se mi moc líbilo. Kapitola je taková čokoládička na dobrou noc - děkuji...

Re: 8. Zaslúžiť si odmenu (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 28.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Zlomyseľne sa usmievam, teším sa, ako zareaguje ten debil Rukatý. :) Diky moc za preklad.

Hlavně, že vědí, kde se najít. :)

Pani Jablončíková povedala svojmu manželovi: "Vidíš drahý, povedala som ti, že sú zamilovaní. Dlhuješ mi desať galeónov."
Paní Jablončíková ví, jak si vydělat. :)

Díky za překlad a krásný obrázek.

Itálie je úžasná a Hermiona a Draco, tam prostě patří.
Jako kdybych je viděla, nádherný překlad
a krásný obrázek

Itálie je úžasná a Hermiona a Draco, tam prostě patří.
Jako kdybych je viděla, nádherný překlad
a krásný obrázek

Re: 8. Zaslúžiť si odmenu (Hodnotenie: 1)
Od: Zuzana - 09.07. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Rozhovor v reštaurácii bol pekný, len by sa Hermiona nemusela na Draca tak lepiť. Ale to je len môj zastaralý názor. Inak pekné, ďakujem. Idem na ďalšiu.

Re: 8. Zaslúžiť si odmenu (Hodnotenie: 1)
Od: salviq-25 - 03.06. 2011
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Pani Jablončíková povedala svojmu manželovi: "Vidíš drahý, povedala som ti, že sú zamilovaní. Dlhuješ mi desať galeónov." :D toto je tá najlepšia veta zatiaľ z celého príbehu...

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Manka - 25.12. 2017
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke