archiv.hpkizi.sk
5. Čo tak snívať
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 14.03. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

Preklad: Jimmi

Beta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/5/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaValKapitola 5

Čo tak snívať

 

Hermiona sedela pri tej vile za dlhým stolom, znova mala vyzuté topánky a v ruke pohár vína. Slnko zapadalo, ako sa blížil večer. Celý horizont žiaril na oranžovo, žlto, červeno a zlato. Nikdy sa jej nesnívalo, že by sa mohla cítiť taká spokojná, taká šťastná, taká uvoľnená hneď v prvý deň svojej dovolenky.

 

Bolo to tou malebnou krajinou? Tým vínom? Tou spoločnosťou? Usmiala sa v duchu. Jej spoločníci už boli všetci preč. Jediní, kto zostali, boli jej matka, ten profesor a Draco Malfoy.

 

Matka prišla k nej a povedala: "Všetci ostatní už odišli do hotela. Možno by sme mali ísť tiež. Som veľmi unavená a zajtra je náročný deň." Zostal tam už len jeden kočiar, takže Hermiona musela odísť s jej matkou alebo ju tu nechajú. Prikývla matke a zohla sa, aby si zdvihla sandále. Niesla ich v ruke a prešla k miestu, kde stál Malfoy, opieral sa o nízky múr verandy a hľadel na svoju vinicu.

 

Prišla k nemu a naklonila sa k tomu múru, aby ho napodobnila. Podopierala sa rukami, keď vyzerala na tú krajinu. Spustila sandále popri stene a svojím malíčkom ľavej ruky sa dotkla malíčka jeho pravej. Pozrel sa na ňu. Stále hľadela na ten výhľad na krajinu. Riekla: "Takže, Malfoy, teraz keď vlastníš toto miesto, zostávaš tu na noc alebo sa vraciaš do hotela, pretože posledný kočiar je pripravený odísť s tebou či bez teba." Otočila sa a usmiala sa.

 

"Kúpil som toto miesto len ako investíciu. Nezamýšľam tu bývať. Pochybujem, že sem niekedy prídem a zdržím sa tu," povedal po pravde.

 

Neveriacky pokrútila hlavou. Otočila telo, aby sa na neho pozrela a tentoraz on napodobnil ju, keď sa otočil, aby sa na ňu pozrel.

 

"Ako môžeš také niečo povedať?" Roztiahla ruky. "Toto miesto je tak nádherné. Keby som ja toto miesto kúpila, nikdy by som odtiaľto neodišla," riekla skoro tak, ako keby bola šokovaná jeho priznaním.

 

"Áno, ty už si skoro ako miestna. Zdá sa, že nedokážeš udržať na svojich nohách topánky a si spolovice pripitá." Zasmial sa a zohol sa, aby zdvihol jej sandále.

 

"Dúfam, že zajtra nebudem mať opicu (cz: kocovinu)," riekla vo všetkej vážnosti, "pretože ráno ideme na exkurziu do múzea umenia a večer zase na operu."

 

"Aké vzrušujúce pre teba," žartoval. "Vravíš, že múzeum umenia?"

 

Naklonila sa bližšie k nemu, vzhliadla mu do očí a riekla. "A opera, nezabúdaj."

 

"Máš rada operu, Grangerka?" spýtal sa, zmätený jej pripitým správaním.

 

"Po pravde?" spýtala sa.

 

"Nič iné," odporoval.

 

"Myslím, že to zo mňa robí primitívku, ale myslím, že opera je nudná," riekla, trochu sa pri tom pohupovala.

 

"Ja si to myslím tiež, Grangerka," zasmial sa.

 

Hermionina matka sa priblížila k dvojici. "Idete, Draco?"

 

"Áno, pani Grangerová, my ideme," opravil ju, aby zahrnul do svojej odpovede aj Hermionu. Jednou rukou chytil Hermionine sandále a druhou jej ruku. "Kde si nechala svoju kabelku?"

 

"Pri fľaši vína," odvetila.

 

"No samozrejme. Ale to mi vážne nepomôže, pretože po celej verande je roztrúsených asi 25 vínových fliaš," povedal jej. Hermionina matka zdvihla jej kabelku, aby Dracovi ukázala, že ju má. Odprevadil ju ku koču. Pani Grangerová a pán Kuminský nastúpili prví a posadili sa na jednu stranu. Draco chytil Hermionu okolo pása a pomohol jej vystúpiť do kočiara. Aj on nastúpil a posadil sa vedľa nej.

 

"Nechceš svoje topánky?" spýtal sa.

 

"Môžeš si ich nechať," odvetila, nedávajúc zmysel. Pani Grangerová sa zasmiala, zobrala sandále od Draca a dala ich do Hermioninej tašky. Čoskoro sa pani Grangerová a jej nový priateľ ponorili do živého rozhovoru o tom či onom. Draco ani nevedel, o čom sa rozprávajú. Sústredil sa len na ženu pri svojom boku.

 

Hermiona sa o neho oprela a položila si hlavu na jeho plece. Povedala: "Už je chladno, keď sa slnko rozlúčilo."

 

Pochopil to ako náznak, že ju má objať. Len aby ju udržal v teple. Len ako čin láskavosti. Keď neprotestovala, chytil voľnou rukou jednu z jej rúk. Tak tam sedeli, v koči, s jeho rukou okolo jej pliec a jednou z jej rúk v jeho. Ich prepletené ruky ležali voľne v jej lone. Pomyslel si, že toto je ten najkrajší okamih celého dňa, dokonca lepší než ten bozk, ak to bolo možné.

 

Hermionina matka sa porozhliadla, všimla si tú dvojicu a bola šťastná. Chcela pre svoju dcéru len to najlepšie a niečo v jej srdci jej vravelo, že to bude Draco Malfoy.

 

"Takže, Draco, keď ste dokončili svoje obchody, predpokladám, že odchádzate? Hermiona povedala, že ste si s nami vymenili izby kvôli tomu, že ste mali zostať len pár dní, aby ste uzavreli obchod."

 

Hermiona, ktorá pred rozhovorom svojej matky s Dracom mala oči zatvorené, bola teraz čulá ako rybička a otočila sa tvárou k nemu, aby počula jeho odpoveď. Vôbec na to nepomyslela. Nenapadlo jej, že to mohla byť len jednodňová epizódka a že keď príde zajtrajšok, mohla by úplne skončiť.

 

Podľa všetkého ani on tak dopredu nepremýšľal. Pozrel sa na Hermionu, ktorá pustila jeho ruku a predkláňala sa, aby dostala z kabelky svoje sandále. Povedal a myslel si, že dosť presvedčivo: "Bohužiaľ, moje obchody ešte neskončili. Stále musím podpísať nejaké papiere a ten advokát nebude schopný dokončiť naše jednania až do štvrtka, takže sa zdá, že tu minimálne dovtedy zostanem." Nikto nepotreboval vedieť, že klame. Bol pondelok. To mu poskytovalo s ňou ďalšie tri dni. Spýtal sa: "Koľko bude trvať vaša dovolenka, pani Grangerová?"

 

"Sme tu až do soboty, potom sa vydáme na dlhú plavbu po Stredomorí a po nej domov, bohužiaľ," odpovedala pani Grangerová. "Ale viete, teraz sa cítim hrozne, že sme vás tak na dlho pripravili o izbu. Mali by sme si ju vymeniť späť."

 

"To by mi ani nenapadlo. Od začiatku to bola vaša izba," riekol. Všimol si, že Hermiona vyzerá bokom kočiara, kým si nazúva svoje sandále.

 

"Viete, je to veľký apartmán. Hermiona a ja by sme mohli mať jednu izbu, a vy by ste mohli mať druhú. Obe majú samostatné kúpeľne. Ani by sme nevídali jeden druhého, keby sme nechceli," navrhla pani Grangerová.

 

Hermiona nemohla uveriť, že jej mama niečo také navrhla! Čo si musí Malfoy myslieť? Asi si myslí, že je podradná mukelka, keď ju napadne niečo také. Pozrela sa na svoju matku a potom na Draca. Draco sa pozeral priamo na ňu. V rozpakoch odvrátila hlavu. Bola šokovaná, keď povedal: "To je od vás také milé. Myslím, že prijmem vašu ponuku. Tá malá izba je menšia než šatník, ktorý mám doma a je mi dosť nepríjemné deliť sa o kúpeľňu s mladou slečnou Marilyn."

"Potom je to dohodnuté," riekla Hermionina matka a vrátila svoju pozornosť k pánovi Kuminskému.

 

Hermiona mala hlavu stále otočenú nabok a predstierala, že sleduje okolie, hoci bola priveľká tma, aby sa dalo niečo vidieť. Draco sa k nej naklonil, pretože si uvedomoval, že je znepokojená. Dôverne povedal: "Ak sa ti to nepáči, Grangerka, potom poviem tvojej matke, že som si to rozmyslel."

 

Pozrela na neho. "Nie, je to fajn. Myslím, že by si mal zostať. Nech je to naša vďaka za to, že si nám tú izbu vrátil, keďže si to urobiť nemusel."

 

Opätovne sa oprela o jeho plece a znova zatvorila oči. Zase ju objal, tentoraz dal druhú ruku pred ňu, takže teraz bola pritúlená v jeho náručí. Hermione začalo brnieť v žalúdku, čo bolo buď z priveľa vína alebo z jeho objatia.

 

Dostali sa k hotelu pre Draca príliš skoro. Hermionina matka sa predklonila a dotkla sa kolena svojej dcéry. "Miláčik, prebuď sa. Sme spiatky v hoteli."

 

Hermiona otvorila oči a Draco stiahol ruky. Rozhliadala sa po svojej kabelke, ale jej matka ju už držala spolu so svojou vlastnou. Jej matka s profesorom vystúpili z kočiara a potom Draco zoskočil. Prešla k dvierkam a povedala: "Som buď tak veľmi unavená alebo tak veľmi opitá, pretože mám pocit, že nedokážem rovno kráčať."

 

"A to ešte ani nekráčaš," povedal jej, veľmi pobavený jej šaškovaním.

 

"Chyť ma!" riekla veselo. Aj tak ho šokovalo, keď naozaj preskočila tú krátku vzdialenosť z kočiara do jeho náručia. Dobre, že nebol opitý, inak by obaja skončili na chodníku.

 

Chytil ju okolo pása, keď skočila a položil ju bosými nohami na zem. "Nedala si si svoje sandále znova na nohy?" spýtal sa, keď kočiar začal odchádzať.

 

"Ach, nie, moje topánky, vypadli mi tam," riekla, keď začala bežať za tým kočiarom ťahanými koňmi. Draco sa rozbehol tiež, ale len aby ju chytil za ruku.

 

"To je tvoj jediný pár?" spýtal sa.

 

"Nie, samozrejme, že nie. Nie som chudobná. Vlastním viac než jeden pár topánok."

 

"Tak na ne kašli," uvažoval.

 

"Ale je to môj obľúbený pár a sú také chutnučké a ja ich milujem," rapotala.

 

"Áno, to by som povedal, preto si ich nechávaš na nohách celú noc," zažartoval. Chytil ju za ruku a viedol k dverám hotela.

 

Vystrela voľnú ruku, kým ju ťahal ku vchodu a dosť komicky vravela: "Pá, pá topánočky."

 

"Ty si kráľovsky naliata, však, Grangerka?" spytoval sa, keď vošli do vestibulu.

 

"Možno, ale nie som si istá. Budem vedieť zajtra, takže sa ma spýtaj vtedy. Ak ma bude ráno bolieť hlava a budem mať náladu pod psa, znamená to, že som dnes večer opitá," priznala sa.

 

"Znamená to, že si väčšinu svojich školských liet strávila opitá?" opýtal sa s jedným nadvihnutým obočím.

 

"Čo tým myslíš?" reagovala zmätene.

 

"Väčšinu školy si mala náladu pod psa," žartoval.

 

"To bolo len pri tebe, ku všetkým ostatným som bola veľmi milá," riekla po pravde.

 

Pohli sa hore schodmi, bok pri boku. Keď sa dostali na medziposchodie, riekol: "Povedz svojej mame, že dnes v noci zostanem v tej malej izbe, keď už je tak neskoro."

 

"Chceš, aby som ťa odprevadila ku tvojej izbe?" spýtala sa.

 

"Prečo? Myslíš, že to nezvládnem sám?" uškrnul sa.

 

"Nie, to nie je tým. Chcela som ti dať božtek na dobrú noc," odvetila so šibalským úškrnom.

 

"Nuž, potom bez všetkého, po tebe," riekol a vystrel ku nej svoju ruku. Chytila ju a pohla sa po chodbe k jeho izbičke. Chcel ju schmatnúť a pobozkať ju a vtiahnuť ju do svojej malej izby a divoko si to s ňou rozdať, ale nechcel využiť výhodu jej trochu sporného stavu. A tak ich zvrtol a povedal: "Dovoľ mi namiesto toho odprevadiť teba do tvojej izby. Nie som si istý, že by si sa zvládla dostať späť sama."

 

"Fajn, urážaj moju triezvosť," povedala. Kráčali k dvojitým dverám, ktoré viedli k jej apartmánu.

 

"Ideš zajtra do toho múzea? S matkou nás napadlo, že by sme popoludní prezreli zopár obchodíkov skôr, než sa vrátime na večeru."

 

"Nezabudni večer na tú operu," riekol, keď si poškrabal tvár.

 

Zasmiala sa a riekla: "Prajem si, aby som mohla."

 

"Áno, zajtra sa uvidíme na výlete, a na nákupoch, a možno by som sa dal presvedčiť, aby som ťa odprevadil do opery."

 

"Vďaka bohu," prisvedčila. "Pretože pán Rukatý mi chcel robiť sprievodcu a radšej by som stratila všetky svoje topánky, než by som sa dala odprevadiť tým hrozným chlapom."

 

"No nie je to roztomilé, Grangerka má obdivovateľa," riekol a pritiahol si ju za zápästie k sebe.

 

"Nie, nehovor to, on ma neobdivuje," odvetila, keď si vytiahla zápästie z jeho ruky a položila mu ich na hruď.

 

"Ja som nehovoril o ňom." Sklonil pery a ochutnal jej pery. Chutila sladko ako červené víno, ktoré popíjala celé popoludnie. Keby ju stále bozkával, bol by opitý z jej pier, a nie kvôli vínu. Udržiaval ten bozk cudný. Bol dosť dlhý, ale nebolo to bádanie ako ten bozk z rána.

 

Odtiahla sa od neho a položila mu ruku na líce. "Nie je to sladké? Malfoy sa do mňa zbláznil." Otočila sa, otvorila dvere a vošla do apartmánu. Skôr než zatvorila dvere, zamávala rukou a rozlúčila sa. Zatvorila dvere a zostala stáť na druhej strane, opierala sa telom o dvere, čelom k drevenej výplni. Oprel sa na druhej strane, s rukami pevne na dreve. Nevedel, že jediné, čo ich rozdeľuje, boli dva palce dreva. Z jeho hľadiska nič veľké alebo malé by ho neoddelilo od niečoho, čo chcel. Bol mužom obrovských prostriedkov, a ešte väčších cieľov, nedokázal si spomenúť, kedy vo svojom živote nedostal niečo, čo naozaj chcel a práve sa rozhodol, že chce dievča menom Grangerka.

 

Odtlačil sa od dverí a kráčal k svojej izbičke bez výhľadu. Vedel, že žiaden výhľad zo žiadneho okna by sa nevyrovnal tej kráse, o ktorej vedel, že je na druhej strane tých dverí.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Re: 5. Čo tak snívať (Hodnotenie: 1)
Od: jane-anne - 14.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
:)TOhle je suprová povídka .. Mám ráda takové ty romantické =)
Hermiona byla pěkně opitá xD
SKvělý překlad ...

"Nikdy sa jej nesnívalo, že by sa mohla cítiť taká spokojná, taká šťastná, taká uvoľnená hneď v prvý deň svojej dovolenky." - Asi se jí ani nesnilo, že by se hned první den dovolené tak krásně lízla. *:-D
"Kde si nechala svoju kabelku?" - "Pri fľaši vína..."
"Ale je to môj obľúbený pár a sú také chutnučké a ja ich milujem!"

Jaj, Jimmi, to bylo moc pěkňoučké a slaďoučké (ale ne přeslazené) - a rozjasnilo mi to neděli. Díky.

Re: 5. Čo tak snívať (Hodnotenie: 1)
Od: Lucka - 14.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Blbá technika.. ako je možné, že koče boli nahradené autami ?? :-/
Preklad : priznávam, nečítala som. Ale nepochybujem, že je o moc lepší ako ten pôvodný.

Re: 5. Čo tak snívať (Hodnotenie: 1)
Od: HOPE - 14.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
krásná kapitolka, Jimmi moc se ti povedla, děkuju
líznutá Hermiona, chichi, byla moc krutá

Re: 5. Čo tak snívať (Hodnotenie: 1)
Od: HOPE - 14.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
krásná kapitolka, Jimmi moc se ti povedla, děkuju
líznutá Hermiona, chichi, byla moc krutá

Re: 5. Čo tak snívať (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 14.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Díky za velmi zábavnou a milou kapitolu, jediné, co mi tu chybělo, byl pan Rukatý - doufám, že v další kapitole dostane příležitost znemožnit se i v divadle!

Re: 5. Čo tak snívať (Hodnotenie: 1)
Od: Ela - 15.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Tohle jsem potřebovala. Už mě ta zima nebaví.
Víno a sluníčko dělá divy, jsem zvědavá, jestli bude mít opici.

Díky moc za překlad!

Re: 5. Čo tak snívať (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 16.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Opitá Hermiona, to je fakt divná predstava. :) Díky moc.

Re: 5. Čo tak snívať (Hodnotenie: 1)
Od: Zuzana - 09.07. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
:DDDDD no ako som už povedala toto nie je Hermiona. Je to totálna Ronánkova Lavender. Ale prečítam si celú poviedku už len pre tú srandu čo sa tu deje. :DDDD Díky za preklad Jimmi. Takéto úlety sú perfektné na uvoľnenie.

Re: 5. Čo tak snívať (Hodnotenie: 1)
Od: alethea - 16.07. 2011
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
ochhh opita Hermi a romantik Draco :) nice one :))

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Manka - 25.12. 2017
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke