archiv.hpkizi.sk
3. Výlet do viníc
Dievča menom Grangerka
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 06.03. 2010
Téma: Dievča menom Grangerka

Preklad: Jimmi

Beta-read: Cyrus

Napísala: AnneM.Olivier

Stav: Súhlas s prekladom

Povedala, že sa volá Grangerová. Poznal jedno dievča menom Grangerová. Mohlo by to byť to isté dievča? Bola na dovolenke a vyzeralo to, že dali jej izbu niekomu inému. V skutočnosti ju dali Dracovi Malfoyovi. Vráti ju a ona ju príjme? Zamilujú sa?

http://www.fanfiction.net/s/3828376/3/A_Girl_Called_Granger

Dramione  (Romantika)

Rating: PG-18

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Art credit: Autori obrazov pri kapitole: S. Sam Park, Carole Spandau pri tvorbe banneru použité obrazy: Lights of Amalfi, RedVineyards Of NapaValKapitola 3

Výlet do viníc

 

Na druhý deň bolo tak pekne, ako Draco ešte nevidel, i keď nemal žiaden výhľad. Pozeral sa totiž na niečo iné. Sedel na tom istom mieste ako včera pri večeri a vedľa tej istej osoby. Inými slovami, myslel si, že má nádherný výhľad.

 

"Malfoy, podaj mi džem, prosím," požiadala Hermiona.

 

Podal ten džem a pani Jablončíková povedala: "Prečo ho oslovujete priezviskom?" Stále predpokladala, že tvoria pár.

 

"Myslím, že je to len tým, že som ho tak volávala vždy," vysvetľovala, keď sa otočila k Malfoyovi. "Nevadí ti to, však nie?"

 

"Nie," priznal. "Keďže ja ti hovorím Grangerka, myslím, že mi to nevadí."

 

Všetci pokračovali v jedle, keď slečna Maršová riekla: "Takže, tí z vás, ktorí ešte neboli vo viniciach, pripravte sa na poriadnu zábavu. So sestrou sem chodíme na dovolenku každý rok a nikdy si nenecháme výlet do viníc ujsť."

 

Slečna Marilyn sa opýtala: "Kde tá vinica je? Nie sme si s bratom istí, či chceme ísť."

 

Pani Laurincová odvetila: "Ach, musíte ísť, moja drahá. Nie je to ďaleko a je to pri nádhernej vile, ktorú vlastní čarodejník. Odvezú nás tam koče. Je to len pár míľ odtiaľto."

 

Marilyn sa otočila k bratovi. "Pôjdeme?" a on prikývol.

 

"My sa na to tešíme. Ako všetci viete, ja nie som čarodejnica, ale moja dcéra je dosť veľká čarodejnica za nás obe," so smiechom odvetila pani Grangerová.

 

Malfoy sa uškrnul a povedal Hermione: "Tak teraz si myslím, že ťa tvoja matka nazvala tučnou, Grangerka."

 

Hermiona sa predklonila. "Vieš, čo tým myslela. Nesmej sa jej."

 

Draco sa naklonil. "Ja som sa jej nesmial. Ja som sa smial jej nevhodnému pomenovaniu."

 

"To znamená, že sa smeješ jej, a moje mame sa nikto nesmeje," nedala sa Hermiona, jej hnev stúpol. Nežartovala. Ona nikomu nedovolí smiať sa jej matke.

 

"Ja sa v skutočnosti budem smiať na komkoľvek a kedykoľvek budem chcieť," podotkol Draco, keď si uchmatol jej toast.

 

"To je môj toast!"

 

"To je odplata za to, že si mi včera zobrala môj rožok, a tak či tak, nepočula si, že si dosť veľká čarodejnica?" riekol s úškrnom.

 

Zazerala. Začínala byť dobrá v zazeraní na neho.

 

Po raňajkách sa dostavili k hotelu štyri koňmi ťahané kočiare. Slečna Maršová, ktorá sa sama ustanovila za vedúcu výpravy, všetkým povedala kam si sadnúť. "Takže, ja so sestrou, spolu so slečnou Marilyn si vezmeme jeden kočiar, profesor Kuminský a pani Grangerová spolu s pánom Noe, si vezmú ďalší, potom major Jablončík s manželkou a pán Rukatý, ak sa nemýlim. A na pánovi Malfoyovi a slečne Grangerovej zostáva, aby boli na konci."

 

"Si na chvoste," zašepkal jej Draco do ucha.

 

"Sklapni," povedala skoro zdvorilo. "Urob mi láskavosť a choď s niekým iným."

 

Pán Rukatý povedal: "Myslím, že ja pôjdem so slečnou Grangerovou a pánom Malfoyom." A keď Hermiona nastupovala do kočiaru, nastúpil z druhej strany. Malfoy to zbadal a rozhodol sa zabaviť sa na Hermionin účet.

 

"Nuž, keď mi pán Rukatý berie moje miesto, a slečna Grangerová po mne chce, aby som šiel iným kočiarom, posadím sa na jeho miesto s Jablončíkovcami." Zatvoril dvierka na koči a prešiel k ďalšiemu koču.

 

Hermiona bola nahnevaná. Nechcela byť s pánom Rukatým úplne sama. Bol taký nudný.

 

Koče sa pohli a ona zistila, že je nielen neuveriteľne nudné sexistické prasa, ale bol tiež trochu nadržaný. V jednom okamihu jej dal ruku na koleno a v ďalšej chvíli dal ruku okolo nej. Cestovali po trochu prašnej ceste, so zlatými vinicami všade navôkol. Cesta bola lemovaná nízkymi stromčekmi a ona by si to poriadne užívala, keby nebolo toho faktu, že pán Rukatý (alebo len ´Rukatec´ ako sa ho rozhodla volať, mal teraz ruku na jej zápästí) sa zdal byť odhodlaný pokúsiť sa chytiť ju za ruku, ktorú mala zovretú v päsť. (PP: Keby to bol český preklad, bol by tam Pažout :D)

 

"Pán Rukatý, prosím, pustite mi zápästie," riekla.

 

"Moje drahé dievčatko, mali by ste byť poctená, že vám chcem preukazovať náklonnosť, napokon, ste žena istého veku, slobodná, nezávislá, a ja som celkom k pohľadaniu."

 

"Viem, niečo vám nájdem, v poriadku," zamrmlala. "Vy, hej tam," zavolala na pohoniča. "Nechajte ma vystúpiť; zvyšok cesty sa prejdem." Zastavil kočiar a ona vystúpila. Pán Rukatý sa pohol, že opustí kočiar tiež, ale ona povedala: "Prosím, chcem sa prejsť sama."

 

Malfoy a Jablončíkovci zastavili svoj kočiar, aby si obzreli krajinu, keď kočiar, ktorý bol za nimi, prešiel okolo nich. Pán Jablončík povedal: "Premýšľam, čo sa stalo slečne Grangerovej. Pán Rukatý bol v koči sám."

 

O chvíľu neskôr prichádzala Hermiona k bráne. Musela to byť brána do viníc. Rozhodla sa zastaviť a odpočívať. Pár kilometrov kočom bola ľahká vychádzka. Pár kilometrov pešo bolo namáhavé. Premiestnila by sa, ale nebola si presne istá, kde tie vinice sú. Zastavila a odpočívala pri drevenom plote, keď sa opierala o jeho vrch. Na chvíľu si dala dole sandále, a to bol okamih, kedy sa on, keďže bol Draco Malfoy, rozhodol zasiahnuť.

 

Zoskočil zo stromu tesne vedľa brány a ona vykríkla.

 

"Pánabeka, Malfoy, vydesil si ma na smrť," riekla a chytila sa za hruď. Zasmial sa a zobral jej sandále z ruky.

 

"Tieto nie sú veľmi vhodné na prechádzku," vyhlásil zrejmé.

 

"Nuž, nevedela som, že budem chodiť peši," odsekla.

 

"Prečo ideš pešo?" spýtal sa, keď jej vrátil sandále. Chytila sa rukou jeho pleca kvôli opore, aby si navliekla sandále späť na nohy.

 

Pozrel sa na jej ruku a potom znova na ňu.

 

"Pán Rukatý, alebo ako ho ja teraz volám, len jednoducho ´Rukatec´ pri mne príliš ožil."

 

"Nuž, nemala by si si to nechať, Grangerová. Včera večer si poznamenala, že nie si priemerná princeznička z rozprávok. Zmláť toho chlapa alebo niečo také. Prekľaj ho, obes, opeč ho na otvorenom ohni."

 

"To je trochu extrémne," zasmiala sa a potom povedala: "Prečo ty nie si vo svojom kočiari?"

 

"Vystúpil som, aby som na teba počkal," povedal popravde. Mohla povedať, že vravel pravdu, ale nevedela, čo si o tom myslieť.

 

Kráčali po cestičke a on riekol: "Takže, vravela si niečo o zrušenom zasnúbení. S kým si bola zasnúbená a prečo to skončilo?"

 

Nespomínala si, že by mu vravela o zrušenom zasnúbení. "Ako to vieš?" spýtala sa.

 

Začul ju to včera večer vravieť recepčnému. Rozhodol sa, že jej to nepovie. "Povedala si mi to včera večer."  

 

"Myslím, že som to nepovedala, ale vlastne na tom nezáleží, pretože to nemá žiaden význam. Boli sme zasnúbení a už nie sme," vyhlásila.

 

"Kto zrušil zasnúbenie?" spýtal sa.

 

"Nechápem, čo je na tom dôležité," riekla, zrýchlila svoje tempo na zaprášenej ceste.

 

"Ach, chápem, on ti dal kopačky,"  predpokladal.

 

"Nie, v skutočnosti som ho opustila ja, v poriadku?" odvetila... v rozpakoch.

 

Draco sa náhle zamyslel. "Páni, nepovedz mi, že to bol Weslík, že nie?"

 

Hermiona sa zasmiala a riekla. "Nie to už bolo dávno, boli sme zasnúbení, ale skončilo to pred rokmi."

 

"Koľkokrát si bola zasnúbená?" spýtal sa, veľmi pobavený.

 

"Trikrát," odpovedala nezahanbene.

 

"TRIKRÁT!" vykríkol. Zasmial sa a prestal kráčať. "Čo s tebou nie je v poriadku?"

 

"Prečo predpokladáš, že niečo nie je v poriadku so mnou? Aby si vedel, všetky tri zasnúbenia som ukončila ja, vďaka," odpovedala.

 

"Nie som si istý, či to znie lepšie," priznal, "ale oficiálne sa pýtam, prečo si zrušila tie tri zasnúbenia?"

 

"Nuž, len si myslím, že ak si chceš niekoho vziať, mal by si byť schopný predstaviť si s ním sám seba po zvyšok svojho života, a ja som to nedokázala," riekla, očervenela rozpakmi. Úplne prestala kráčať.

 

Tiež zastavil a podišiel k nej. "Prečo si trikrát povedala ´áno´?"

 

"Pretože som si myslela, že sa moje city zmenia, ale nezmenili," riekla potichu, kým sa pozerala do jeho šedých očí.

 

Urobil ďalší krok smerom k nej. "Bolo treba trikrát, aby si si nakoniec uvedomila, že by si asi mala byť šialene zamilovaná do chlapíka skôr, než si ho vezmeš?"

 

"Do tretice všetko dobré," riekla s pokriveným úsmevom.

 

Opätoval úsmev a povedal: "Nuž, dobré pre teba. Nabudúce nepovedz áno skôr, než si nebudeš istá, že ho miluješ. Vidíš, dostala si svoje ponaučenie." Znova začal kráčať. Ona tam stále stála.

 

"Dúfam, že som dostala," povedala pre seba, ale on ju počul.

 

Prestal kráčať. "Ideš? Všetci sa budú čudovať, kde sme."

 

"Áno, idem," riekla, keď sa rozbehla, aby ho dostihla.

 

Prechádzali poľom za poľom zlatých a zelených vinných rév. Slnko bolo jasné a skoro oranžové. Dokonca obloha mala zlatistý nádych. Hore vpredu bola veľká vila, ktorá skoro pripomínala obraz, a Hermiona mohla pred ňou rozoznať kočiare.

 

"Kto tu býva?" spýtala sa.

 

"Nie som si istý," odpovedal. V skutočnosti vedel, kto tam býva. Usmial sa v duchu. On bol vlastníkom tej vily, minimálne od dnešného rána, kedy podpísal posledné papiere.

 

"Kde myslíš, že sú ostatní?" spýtala sa, keď sa priblížila k prednej časti vily.

 

"Pravdepodobne už začali obhliadku," riekol.

 

"Takže sme prišli neskoro na obhliadku?"

 

"Myslím, že áno, ale možno by sme mohli vojsť do domu a preskúmať ho." Chytil ju za ruku a zaviedol do domu. V bruchu sa jej roztrepotali motýle len z nevinného dotyku jeho ruky.

 

Riekla: "Nemôžeme sa len tak ponevierať po niekoho dome."

 

"Isteže môžeme a nezdá sa, že by aj tak bol niekto doma." Stále ju držal za ruku a vošli dnu. Len čo vošli, pustil jej ruku. Bál sa, že kebyže ju nepustí teraz, asi by ju nepustil už nikdy.

 

Otočila sa dokola, obzerala sa po honosnej vstupnej hale a obrovskom schodisku. "Toto je tá najnádhernejšia vec, čo som kedy videla. Súhlasíš?" Pozrela sa na neho.

 

Pozeral sa doprava na ňu a povedal: "Áno, zďaleka najnádhernejšia." Samozrejme, že nemyslel tú vilu.

 

Usmial sa a prešiel k nej s vážnym výrazom na tvári. Bola trocha v rozpakoch, ale nevedela, prečo sa tak sladko usmieva a vraví: "Uvažujem, čo je za tými dverami?"

 

"Poďme to zistiť," odvetil, znova ju chytil za ruku a otvoril dvojité drevené dvere.

 


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Jimmi - jestli se nemýlím, máš v záhlaví starý banner. *;-)
"... Začínala byť dobrá v zazeraní na neho. ..." - Bavím se. Božínku, jak já se bavím! - Třikrát říct chlapovi "ano" a pak ho zahodit... Hermionino myšlení je mi záhadou. (I když znám takové i z praxe.)
...tedy nejen banner. Celkově to je v původní "Tajnostčině" povídce, i když překlad je od pohledu nový.
Už je to OK, blbo zaradené do témy. Díky.

Re: 3. Výlet do viníc (Hodnotenie: 1)
Od: Ela - 06.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Sakryš, tady bych dokázala žít :)
Myslím, že rukatec se povedl. Pažout by nebyl tak trefný.
Děkuju :)

Re: 3. Výlet do viníc (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 06.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Fujtajbl, ten dlhoprstý nafúkaný Rukatec bol ale pekný idiot. Mala ho začarovať. :)

Re: 3. Výlet do viníc (Hodnotenie: 0)
Od: Hope - 06.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
krásná kapitolka, chichi Pažout to bylo přesný!
moc se ti povedla Jimmi, oni jsou prostě úžasní a ty taky

Re: 3. Výlet do viníc (Hodnotenie: 0)
Od: Hope - 06.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
krásná kapitolka, chichi Pažout to bylo přesný!
moc se ti povedla Jimmi, oni jsou prostě úžasní a ty taky

Re: 3. Výlet do viníc (Hodnotenie: 0)
Od: cyrus - 06.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Jimmi, perefktne si to urobila, co viac dodat??? perfektne, moc sa tesim na dalsiu... :)))

Re: 3. Výlet do viníc (Hodnotenie: 0)
Od: denice - 07.03. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Toto je vážně roztomilá povídka, Draco krade Hermioně toast pod záminkou, že je tlustá, pan Rukatý si koleduje o jednu přes pusu a Draco začíná vyzvídat, to se mi moc líbí!

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Manka - 25.12. 2017
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

AnneM.Olivier: ( Jimmi )13.07. 201026. Späť v Taliansku
AnneM.Olivier: ( Jimmi )12.07. 201025. Dnes ťa milujem viac než včera
AnneM.Olivier: ( Jimmi )11.07. 201024. Kto je na prvej, nie, Čo je na druhej
AnneM.Olivier: ( Jimmi )10.07. 201023. A čo máš v tom košíčku, dievčatko?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )09.07. 201022. Ak na začiatku neuspejete, skončite
AnneM.Olivier: ( Jimmi )08.07. 201021. Kam sa tentoraz podela tvoja topánka?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )29.06. 201020. Ďakujem vám, pán Malfoy
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.06. 201019. S pozdravom, Hermiona
AnneM.Olivier: ( Jimmi )27.06. 201018. Ktorým smerom šla, George?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )26.06. 201017. Ako stráviť Vianoce
AnneM.Olivier: ( Jimmi )25.06. 201016. Zoznámte sa s rodičmi
AnneM.Olivier: ( Jimmi )24.06. 201015. Čo je toto za darček?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.06. 201014. Prehliadka s plnou obsluhou
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.06. 201013. Máš chuť na hento?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )20.05. 201012. Zimná krajina divov
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.05. 201011. Veselé sviatky
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.05. 201010. Niet času rozlúčiť sa
AnneM.Olivier: ( Jimmi )16.04. 20109. Mohol by som tancovať celú noc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )28.03. 20108. Zaslúžiť si odmenu
AnneM.Olivier: ( Jimmi )23.03. 20107. Kamkoľvek, len nie do múzea
AnneM.Olivier: ( Jimmi )17.03. 20106. Kávu, čaj alebo mňa?
AnneM.Olivier: ( Jimmi )14.03. 20105. Čo tak snívať
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20104. Obraz a sľub
AnneM.Olivier: ( Jimmi )06.03. 20103. Výlet do viníc
AnneM.Olivier: ( Jimmi )04.03. 20102. Večera s cudzincami
AnneM.Olivier: ( Jimmi )03.03. 20101. Izba s výhľadom
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )02.03. 2010Úvod k poviedke