archiv.hpkizi.sk
4. Daphne je odstavená
Once Upon a Hogwarts
Článok poslal užívateľ: Jimmi - 15.02. 2010
Téma: Once Upon a Hogwarts
Eli
nám napísal:

Once Upon a Hogwarts 

Autor : Lily in a Pond

Preklad: Eli

PAIRING: Dramione

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Poviedku v originálnom znení nájdete na adrese:

http://www.fanfiction.net/s/2897355/4/Once_Upon_a_Hogwarts

Princ nikdy nevrátil Popoluške črievičku, diabolská nevlastná sestra je nebezpečnejšia než si myslíte a skutočná Popoluška sa stále ešte neprezradila. Bude treba viac než len mágiu, aby dala túto rozprávku do poriadku skôr než hodiny odbijú polnoc...

4/314. Daphne je odstavená

Draco ležal na svojej posteli a nerobil absolútne nič iného, než strácal čas uvažovaním, čo robiť s voľnom, z ktorého už polovica uplynula. Mohol by vyzvať Blaisa na partičku šachu, ale to by sa mohlo zvrtnúť ako ich posledná hra, ktorá zahŕňala vzrušujúcu bitku medzi krvilačným kráľom a pomerne zúrivou vežou. Trvalo to sedem hodín a Draco nemal náladu, aby vynechal obed a vyučovanie len aby v niečom porazil Blaisa. Rád vyhrával, ale nebol tvrdohlavým blbcom ako Chrabromilčania, najmä ten tupec Weasley.

Mohol ísť a dohnať niektorú úlohu a trochu študovať v knižnici, ale mohla by tam byť knihomoľka Grangerová. Nie, oprava, ona je tam vždy. Má v knižnici lôžko alebo niečo také, pretože sa zdá, že tam žije! Draco žasol. Zakaždým, keď som tam, vidím ju zhrbenú nad stolom...

Vždy mohol zísť dole a flirtovať s Daphne, ako mal vo zvyku počas svojho voľna. Ale v poslednej dobe Draco necítil to, čo by naozaj chcel, čo bolo divné, pretože zvyčajne maznanie bolo veľmi príjemnou zábavou. Ako si Draco povzdychol a zaboril hlbšie do svojej postele, premýšľal, čo sa zmenilo. Pred tromi rokmi si bol Draco tak istý, že jeho Popoluška, jeho Daphne, bola jedinou, ktorú miloval. Teraz si Draco vôbec nebol tak istý. Čo sa stalo s ich iskrou, ich spoločnými záujmami, ich putom? Zdalo sa, že všetko, čo spolu prežili, bolo počas jednej noci zmetené zo stola. Čo sa stalo?

Ako Draco ležal na posteli a tupo civel do stropu, Blaise Zabini sa prikradol a schmatol slizolinský šál a pohár vody. Tak záludne a nenápadne ako prišiel, aj sa odplížil bez toho, aby si Draca všimol.

S povzdychom sa Draco pregúlil a schmatol fotku, ktorú dostal od u muklov narodeného Creeveyho, Colbyho alebo niečo také. Fotka ukazovala Daphne a jeho ako spolu tancujú a  vzájomne si pozerajú do očí. Jemne sa kývali na hudbu Vianočného plesu a Draco si pomyslel, že určite vyzerali šťastne. Čo sa stalo, že ich vzťah bol teraz tak napätý?

- - -

Hermiona bola na hodine Starobylých rún, keď na jej lavici pristál odkaz. Všimla si svoje meno na odkaze, rýchlo sa kradmo rozhliadla a potom ho otvorila.

Hermiona sa znovu dôkladne poobzerala a napísala odpoveď na opačnú stranu. Natiahla ruku, aby ho hodila, potom sa zarazila, pretože si uvedomila, že nemala tak dobrú ruku. Namiesto toho si Hermiona pomyslela Wingardium Leviosa! a malý kus pergamenu sa zdvihol do vzduchu, aby sa skĺzol po Mandinej lavici a spadol z nej.

O sekundu neskôr ďalší lístok so svišťaním preletel okolo nej, dosiahol lavicu Theodora Notta po Hermioninej pravici, so škrípaním zastavil vo vzduchu a otočil sa späť na Hermioninu lavicu. Nott zažmurkal a potom opäť prestal vnímať.

Hermiona potlačila smiech. Tá trocha mágie bola celkom dobrá.

Máš rada Slizolinčanov?

Hermona naškriabala Nie na zadnú stranu a znovu použila Wingardium Leviosa. Potom si v duchu zaumienila, že neskôr zájde do knižnice a vyhľadá kúzlo, ktorým Mandy začarovala svoje lístky. Bolo to veľmi užitočné kúzlo.

Potom Hermiona energicky potriasla hlavou. Hermiona Grangerová, veľvyslankyňa najlepších z najlepších, používa kúzlo, ktoré je bežne používané na privolávanie odkazov alebo zasielanie lietajúcich striel okolo triedy? V duchu  na seba kričala. Čo som si myslela?

Ďalší lístok dorazil. Tentoraz pristál na Hermioninej hlave a zamotával sa do jej hustých  vlasov. Hermiona sa mykla, keď spolu s odkazom vytiahla niekoľko hnedých kučeravých vlasov.

Dobre, dobre, tu je to, čo môžeš urobiť, aby si pomohla spolku Brocklehurstová – Zabini stále v sebe (BZSS). Po prvé, chcem, aby si našla...

- - -

Keď Hermiona v piatok ráno vstala, okamžite sa cítila osviežená vplyvom jasného slnečného svetla, ktoré prúdilo cez okno. Dnes ona a Harry majú svoju prvú službu ako hlavní prefekti! Čo robí dnešný deň ešte lepším ako bol je, že Blaise Zabini dostane svoj zaslúžený trest.

Celou cestou na raňajky Hermiona nemohla dostať z tváre úškľabok mačky Škľabky (pp... mačka z knihy „Alica v krajine zázrakov“). Harry a Ron sa jej spýtali, čo sa deje, ale Hermiona sa iba jednoducho záhadne usmiala.

„Len počkajte a uvidíte,“ povedala, a to bol koniec diskusie.

„Bré ránko, Hermiona,“ povedala Ginny ako si sadala vedľa nej. „Máme pekné počasie, však?“

„Áno, je pekné,“ súhlasila Hermiona. „Krásna ukážka čarodejníckej práce, začarovanie stropu tak, aby vtáčiky poletovali okolo.“ Snažila, aby neexplodovala smiechom.

Ako si Hermiona natierala hrianku s maslom, vzhliadla v okamihu, keď sa veľký, tučný holub vznášal nad Blaisom Zabinim.

ŠPLECH!

„Ach!“ zaznela Veľká sieň zborovo.

„Grr! Sprostý holub! Dajte mi niekto uterák! Vreckovku! ČOKOĽVEK!“ Zabini vrieskal, ako sa zúfalo snažil nedotknúť sa svojich nagélovaných vlasov, ktoré boli teraz pokryté holubím hovienkom. Goyle mu podal vreckovku potiahnutú zeleným sopľom. Keď všetci zbledli, zaprotestoval: „Čo je? Povedal čokoľvek!“

„Fúha, Goyle konečne preukázal známky inteligencie!“ posmešne zašepkal Malfoy. Chichotanie prerušil výkrik.

„Pozrite!“ niekto od bifľomorského stolu vykríkol. „Blíži sa ich viac!“

Ale ukázalo sa, že tvrdenie bolo skutočne pravdivé. Približne stovka špiniacich, močiacich holubov lietalo nad Zabinim najvyššou rýchlosťou.

ŠPLECH! ŠPLECH! ŠPLECH! A tak to pokračovalo.

O pätnásť minút neskôr už nebolo vidno fyzické rysy Blaisa Zabiniho. Bol kompletne pokrytý holubím trusom a kvapkajúcim holubím močom. Prinajmenšom, bolo to úplne nechutné.

„Hej, Zabini!“ Mandy Brocklehurstová skríkla od bystrohlavského stola, stojac na ňom. „Prečo nepoužiješ svoj prútik?“

„MÔJ PRÚTIK TU NIE JE!“ zareval Zabini na Mandy. „ALE MYSLÍM, ŽE UŽ O TOM VIEŠ, VŠAK? ALE VIEŠ TO, ČO JA? VIEM, ŽE SI HO UKRADLA!“ vykríkol a ukázal dlhým, tenkým prstom na Mandy, ktorá predstierala, že je nevinná. „MADISON ELIZABETH ALTHEA FAWCETT BROCKLEHURSTOVÁ, UKRADLA SI HO!“

„Čudujem sa, že pozná jej celé meno,“  povedal zamyslene Morag MacDougal od slizolinského stola.

„Hej, Blaise? Ak by si na sekundu prestal vykrikovať a pozrel dole, videl by si, že tvoj prútik je od včera na rovnakom mieste.“

Hermiona pokrčila nosom. „ Hm... odložil svoj prútik tam?“

„Nuž, viete, čo sa hovorí o prútikoch,“ povedal Ron a oprel sa na stoličke. Harry, Hermiona a Ginny tupo civeli na neho. „Čože, neviete? Prútiky milujú spoločnosť. Myslím si, že je prirodzené, že jeho prútik chce byť inému prútiku príjemným spoločníkom.“

„Nie je to tam, vy úchyláci,“ odsekol Blaise. „Myslela ľavé vrecko.“

„Tak ako to ty vieš?“ opýtal sa Morag Mandy. Mandy sa začervenala.

„No... ja... ja som len veľmi, veľmi, veľmi, veľmi dobrý pozorovateľ.“

„Tak ako tak,“ Blaise nervózne stíšil. „ Ukradla si môj prútik a potom vrátila, aby som vyzeral ako blbec, Brocklehurstová!“

„Ako keby som bola schopná vymyslieť plán, ktorý je taký múdry! To je hlúposť!“

„HA-HA, no, môj mozog sa nebojí, že by to nezvládol! Včera som hodiny premýšľal a premýšľal a potom MÁM TO!“ vykríkol Blaise vášnivo.

„Zábavné,“ zamrmlala Luna. Bystrohlavčania na ňu šokovane hľadeli. „Ironické, áno,“ zamrmlala.

„Potom, keď som videl tvoju pekn... ehm... škaredú fotku na mojom nočnom stolíku, prišiel  som na perfektný plán, ktorý bol taký hlúpy. To je múdre!“

Mandine pery sa zachveli. „Pokračuj.“

Blaise preťal svojim prútikom (nie, tým druhým... zvrhlíci) vzduch a zložil Mandy k zemi, čo od pohľadu muselo výrazne bolieť, keďže stála na stole.

„Zabini! Brocklehurstová! Okamžite choďte od seba!“ skríkla profesorka McGonagallová a utekala k študentom, zatiaľ čo po sebe pálili prúdy červeného svetla. Bolo dosť prekvapivé, že ako sa váľali po zemi, vyhli sa každému jednému kúzlu.

„Vy dvaja! Moja kancelária! HNEĎ!“ vyštekla profesorka McGonagallová, prerušila čarovanie a chytila oboch za uši. „Nikdy predtým, za všetky tie roky v Rokforte, som nevidela väčšiu ukážku primitivizmu a práve dvojicou siedmakov! A pomyslenie, že som skutočne uvažovala o vás dvoch ako hlavnom prefektovi a prefektke! Naozaj odvážne!“ A potom odkráčala preč a  Blaisovi a Mandy nezostalo nič iné ako pokorne kráčať za jej pätami.

- - -

„Výlet do Rokvillu (cz Prasinky) budúci víkend,“ zamyslela sa Giny, keď si podvedome uhládzala vlasy nadol. „Som zvedavá, či je červená príliš odvážnym odtieňom pre túto tancovačku... ach, Hermiona, pozri, Rokville budúci týždeň.“

Hermiona sa usmiala. „Výborne! Musím si kúpiť nové šaty, tie modré, ktoré som mala na sebe na Vianočnom plese, sú jednoducho príliš obyčajné.“

„Našla si svoj slovník na Staroveké runy?“ spýtala sa Ginny, keď vykročili smerom k portrétu. Pred desiatimi minútami si Hermiona v polovici miešania vajíčok náhle spomenula, že zabudla svoju knihu zo Starovekých rún na nočnom stolíku. Ginny ju sprevádzala späť do chrabromilskej veže, pretože nemala nič na práci.

„Hej, bol presne tam, kde som ho nechala, čo hľadanie omnoho zjednodušilo,“ zasmiala sa Hermiona. „Akú farbu myslíš, že si kúpiš?“

Ginny si zahryzla do pery. „Ja neviem... slávnostné šaty sú pomerne drahé...“

„No, vieš, že Ron nepotrebuje nové šaty; Percy mu postúpil svoj tmavomodrý habit,“ povedala Hermiona. „A ty vždy môžeš nechať Harryho, aby ich kúpil pre teba.“

Ginny potriasla hlavou. „Nenávidím požičiavanie si peňazí. Napriek tomu, myslím, že niečo jednoduché vo veselých farbách by mohlo byť dostupné. Čo ty?“

„Nuž, neminula som všetky peniaze, ktoré mi dali rodičia k narodeninám, takže domnievam sa, že sa trochu povŕtam po Rokville. Nechcem nič príliš drahé, len šaty s peknou krémovou farbou.“

„Chápem. Ja som viac živšia. V skutočnosti, premýšľala som nad kúpou červených šiat,“ povedala Ginny. „Myslíš si, že sú príliš odvážne na ples?“

„Čo je zlé na červenej?“ spýtala sa Hermiona.

„No,“ povedala Ginny a tvárila sa trápne. „MFP je plesom oslavujúcim skutočnosť, že Rokfort je stále tak zjednotený ako Ty-Vieš-Kto je na slobode. Ja len viem, že budem na to myslieť počas plesu. Atmosféra nebude taká rovnaká ako na Vianočnom plese.

Hermiona a Ginny chvíľu sedeli mlčky, než sa Hermiona pozrela na hodinky. Zhíkla.

„Ginny, za tridsať sekúnd zvoní!“

A tak uháňali na svoje príslušné hodiny, Hermiona na Čarovanie a Ginny na Veštenie, hoci Hermiona naozaj nevedela, prečo sa Ginny vôbec obťažovala prihlásiť na tento predmet. „Známka bez námahy,“ povedala Ginny, „Stačí, aby si vymyslela hlúposti, najlepšie o Harryho smrti a Trelawnyová to všetko zhltne a povie ti, že máš predpoklady stať sa veštcom a dá ti Véčko.“

Hermiona sa zviezla na svoju stoličku. Všimla si, že Blaise a Mandy boli stále preč a ticho sa zachichotala. Nikto nevedel, že pomáhala s Mandynim hovienkovo-močovým plánom. To bol dôvod, prečo Mandy chcela Hermioninu pomoc. Nikto by sa neodvážil podozrievať nevinnú, dobrú-predobrú Hermionu Grangerovú, knihomoľku, ktorú milujú všetci profesori! Netreba dodávať, že na Hermionu mali stále zlý vplyv Ginny a jej bratia, Fred a George.

V polovici hodiny Hermiona začula bitku spoza dverí. Profesorka Vectorová otvorila dvere a zalapala po dychu. Boli to Blaise Zabini a Mandy Brocklehurstová, gúľali sa po zemi, v pokrčenom oblečení a ozdobení čudnými značkami na krkoch a tvárach, pravdepodobne zo vzájomných pokusov uškrtiť a poškriabať sa.

„Mandy Brocklehurstová! Blaise Zabini! To je absolútne... ohromujúce! Napriek tomu musia byť takéto skutky potrestané...“ povzdychla si profesorka a vyzerala hlboko zarmútená. „Strhávam bod Bystrohlavu a Slizolinu.“

Súdiac podľa toho, koľko bodov profesorka Vectorová strhla fakultám, Hermiona dospela k záveru, že profesorka Vectorová musí byť tiež zástancom študentov.

„A teraz, vy dvaja, prosím, poďte dnu a posaďte sa. Všetci ostatní – pridávam päť bodov každej fakulte za to, že ste boli divákmi.

Len v prípade, ak ste to už nevedeli, profesorka Vectorová bola tiež veľmi zhovievavá.

Vyškerená Mandy vošla do triedy, ale ešte predtým zašepkala. „Moje meno a fakultu povedala skôr, Zabini.“ Blaise okamžite odpovedal šeptom. „Koho to zaujíma?“ a kopol ju do nohy.

Na Elixíroch Hermiona sťažka potlačila smiech, keď videla Blaisa na Mandinom chrbte tajne čarovať nápis „kopni ma“. Harry a Ron hlasno vybuchli, keď Mandy ukázala na špeciálne oblasti a Blaise ihneď zbledol.

„Posaďte sa, deti, posaďte,“ povedal Slughorn a hlasno klopkal hánkami o svoj stôl.

„Hej, Ron, nie je divné, že Slughorn vydržal viac ako rok, nemyslíš?“ zašepkal Harry Ronovi skôr než si sadol na svoje miesto.

Práve ste si to všimli?“ spýtala sa Hermiona neveriacky. Dobrý bože, naozaj musia byť natvrdlí!

Harry otvoril ústa, aby čosi odpovedal, ale keď zbadal Slughorna prichádzať k nemu, namiesto toho rýchlo spravil na Hermionu trochu hrubé gesto.

Príliš dlho sa držal Rona, pomyslela si Hermiona smutne. No, vlastne som prekvapená, že to Harrymu trvalo tak dlho, však sú spolu sedem rokov.

„Dnes si uvaríme polovicu Felix Felicisu. Varenie tohto elixíru vám pravdepodobne zaberie asi dva mesiace, takže počas nasledujúcich týždňov budete tráviť veľa času prácou na ňom.“

Ernie Macmillan zdvihol ruku. „Pán profesor?“ Slughorn prikývol jeho smerom. „Pane, prečo tento rok varíme také komplikované elixíry?“

Dosť odvážny, uvedomila si Hermiona. Domnievam sa, že je to absenciou profesora Snapa.

„Je to siedmy ročník, Macmillan! Časy sa menia, ľudia musia vybudovať silnejšiu obranu a vy potrebujete vedieť o týchto komplikovaných elixíroch, pretože v časoch ako tieto - “dramaticky stíšil hlas, „ – ich budete potrebovať.“

Trieda sa zachvela, potom nervózne rozosmiala. Bolo čosi zlovestné vo výbere slov, ktoré Slughorn použil, rozmýšľala Hermiona. Bolo to, akoby očakával, že celá trieda bude v boji proti Voldemortovi používať elixíry.

„Takže, Felix Felicis!“ Slughornov hlas sa vrátil k jeho obvyklému dunivému zvuku.

Hermiona vstala, aby doniesla prísady, ale Malfoy ju zatlačil späť.

„Tentoraz ja prinesiem prísady, Grangerová,“  uškrnul sa. „Nechceme predsa, aby si Slughorn myslel, že všetku ťažkú prácu robíš ty.“

Hermiona nepovedala nič, ale pomyslela si – nuž, aspoň som trochu bližšie k nemu. Fyzický kontakt.

- - -

Pol hodinu pred večerou Hermiona zamierila do knižnice, aby si zobrala novú knihu na Aritmantiku. Na jej zdesenie, Daphne Greengrassová čítala knihu v tej istej uličke, ako bola Hermionina kniha.

Daphne vzhliadla. „Ach, to si ty, humusáčka,“ a odložila svoju knihu.

Hermiona dočahovala na knihu, keď jej niekto poklepal po ramene.

„Drž sa bokom od Draca, humusáčka,“ zasyčala Daphne výstražne. „Je môj, Grangerová a nikdy nebude tvoj.“

„Čo ťa núti myslieť si, že ti ho chcem prebrať?“ spýtala sa Hermiona, s hlasno bijúcim srdcom.

„Ach, prestaň sa hrať na neviniatko, Grangerová. Videla som, akým spôsobom sa pozeráš na neho.“ Jej oči sa zúžili. „Ty len chceš prebrať mi Draca, pretože ty si bola to dievča, s ktorou tancoval na Vianočnom plese, nemám pravdu, Popoluška? Nuž, to je zlé. Je môj a iba môj. Nie tvoj. Môžeš urobiť všetko, čo chceš, aby si ho prinútila všimnúť si ťa a uvedomiť si, že ty si bola to dievča na bále, ale nebude to fungovať, pretože on stále verí, že ja som jeho Popoluška.“ Doširoka sa uškrnula. „A nie je nič, čo by si mohla urobiť, aby si to zmenila, pretože Draco je zamilovaný do Popolušky a Popoluškou som, pre tento okamih, ja.“ Daphne sa znovu uškrnula a zvrtla sa na opätku.

„Do nevidenia, humusáčka.“

Hermiona bola taká nahnevaná, krv jej vrela, v krku jej navrela hrča a mala pocit, akoby nemohla dýchať. Náhle ťažká polica padla na nič netušiacu Daphne Greengrassovú, ktorá práve stála pod ňou.

Hermiona si pretrela oči. Bolo to možné? Mohla stratiť kontrolu nad svojou mágiou  a spôsobiť pád police na Daphne Greengrassovú? Bola Daphne mŕtva?

„ČO SA TU DEJE!“ madam Pinceová zjačala, ako sa dlhými krokmi blížila. Hermiona zalapala po dychu a rýchlo bežala okolo políc, cikcakovito kľučkovala a obzerala sa, pokiaľ nebola v bezpečí von z knižnice.

Regál predsa nemôže zabiť. Správne?

Pre istotu Hermiona bežala dolu schodmi do Veľkej siene na večeru. Ak existuje jedna vec, ktorú sa naučila vo svojom muklovskom detstve, tak to bolo, že

1) vinník bol vždy prvý, kto popiera čokoľvek.

2) vinník je vždy na mieste činu.

3) vinník  je vždy jediný informovaný o incidente.

Okrem toho, Hermiona nemala dosť galeónov, aby vyplatila Daphninej rodine poistenie smrti následkom úrazu, ktorú pravdepodobne mala.

Ale ako sa Hermiona zdravila so svojimi priateľmi pri chrabromilskom stole, netušila, že pár šedých očí ju od knižnice nasledoval a teraz sa posadil ku stolu Slizolinu.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Ďakujem za preklad. Zaujalo ma to tak, že som sa vrhla na originál - dlho som nevydržala - ale musím povedať, že si si vzala riadne sústo. Som zvedavá, ako sa s týmto popasuješ. Bola som presvedčená, že som túto poviedku prečítala, ale asi nie. Vôbec si ju nevybavujem.

Ani táto kapitola nebola jednoduchá, takže ešte raz ďakujem a očakávam ďalšie časti.
ja tiež veľmi ďakujem

Pár šedých očí? Kto to len mohol byť? :D :D :D pekná kapitolka, teším sa na ďalšiu...
no, kto by to len mohol byť :-)... ach, dúfam, že teraz to pôjde lepšie a žiadna nečakaná náhoda mi nevbehne do cesty. a vďaka za komentár.

:-D :-D :-D BZSS!!! To je dobré!
Přes ty slzy smíchu už jsem ani nic jiného neviděla; ach ach, od kdy se stává Blaise mojí postavou milenou?! Kam ten svět spěje. (:
svet je postavený hore nohami. aj ja som v poslednej dobe zaťažená na slizolinčanov :-)

Re: 4. Daphne je odstavená (Hodnotenie: 0)
Od: cyrus - 15.02. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
fuuuu... nice, nice... Draco to pocul, vsak to pocul??? dobre dobre.... drzim palce pri dalsich kapitolkach a ja sa dnes zrejme pustim do originálu... :)
ďakujem, ďakujem :-)

Re: 4. Daphne je odstavená (Hodnotenie: 1)
Od: doda357 - 15.02. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Že ich Draco počul ? Keď sa kapitola volá Daphne je odstavená znamená to, že ju Hermiona zabila ? inak skvelý preklad , kedy bude ďalšia kapitola ?
tak hádam to počul, možno aj videl. :-) a nie... Daphne asi ešte zasiahne do deja. ale už asi bude bojovať len "v skupine o záchranu."

Re: 4. Daphne je odstavená (Hodnotenie: 0)
Od: Carma - 15.02. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
teda, pekne. :) myslim, ze draca potesi, ze sa daphne na cas zbavil. a moznoze aj tusi, kto je jeho spravna Popoluska... ale asi tazko. v kazdom pripade. vdaka sa preklad a tesim sa na pokracko :)
ďakujem veľmi pekne

Re: 4. Daphne je odstavená (Hodnotenie: 1)
Od: Natalie - 15.02. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Eli, paráda!
Kapitola bola skvelá= dúfam, že to Dafne prežije, bo by to nebolo bohviečo keby umrela (aj ked ju nemám rada, predsa len... (A)
A Blaise a Mandy :DDDDDDDDDDDDD ty su perfektni...tusím správne, ked si myslím, že budú spolu, (A) :DDD

Nádhera.
Skvelý preklad...len tak ďalej!:*
vďaka za komentár. dúfam aj ja, že to Daphne prežije. :-) a Blaise a Mandy? hej, hej, protiklady sa priťahujú.

Re: 4. Daphne je odstavená (Hodnotenie: 0)
Od: denice - 15.02. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Díky za kapitolu, Mandy a Blaise jsou bezkonkurenční. Věřím, že Daphne Hermionin zásah přežila, i když metr knih váží tolik, co dobře živený knihovník ;-) Nadchla mě Hermionina pravidla - ta se tedy nezdá!
vďaka. :-) hermiona je trieda.

Re: 4. Daphne je odstavená (Hodnotenie: 0)
Od: anonym - 15.02. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
skvelé
vďaka :-)

Blaise a Mandy budou mít kupu dětí - znáte to, co se škádlívá :-D

Ovšem, jestli Draco slyšel Daphne, tak o čem budou zbývající kapitoly? No, těším se na ně ;-)

A díky za překlad
vďaka aj ja... no, hádam sa ešte čosi nájde do zvyšných kapitol. :-)

Re: 4. Daphne je odstavená (Hodnotenie: 1)
Od: beruska1 - 16.02. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
BZSS to je fakt dobré.

Těším se až bude Mia vybírat šatičky, moc hezky pomohla Mandy.

Potvora Daphne, mám trošku obav že to nebyla Mia kdo nechal spadnout ty police s knihami, ale náš šedooký pozorovatel
Máš pravdu, beru, možná, že to opravdu nebyla Hermiona :-D

vdaka za preklad.... teším sa na dalšie časti...skončiloto napínavo.... hmmm som zvedavá čo bude dalej...
aj ja ďakujem :-)

Re: 4. Daphne je odstavená (Hodnotenie: 1)
Od: kometa - 17.02. 2010
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Eli, právě jsem přivedla děti ze školy/školky a dneska mám ještě hodně cestování a zařizování, tak jsem se chtěla potěšit, než vyrazím z baráku  no a povedlo se :-D Skvělá kapitolka, moc jsem si ji užila a hned je mi veseleji  díky MOC za krásný překlad ;-)

Draco a jeho sedmihodinová partie šachu "ktorá zahŕňala vzrušujúcu bitku medzi krvilačným kráľom a pomerne zúrivou vežou." "Hermiona Grangerová, veľvyslankyňa najlepších z najlepších" pomáhá Mandy ve válce s Blaisem a že si teda dávají do těla  inu, co se škádlívá, rádo se mívá, že? "Nikto by sa neodvážil podozrievať nevinnú, dobrú-predobrú Hermionu Grangerovú, knihomoľku, ktorú milujú všetci profesori!" Ale Blaise mi teda bylo líto :-D "Dajte mi niekto uterák! Vreckovku! ČOKOĽVEK!" ... Goyle mu podal vreckovku potiahnutú zeleným sopľom. Keď všetci zbledli, zaprotestoval: "Čo je? Povedal čokoľvek!" *hlasitý smích* "Fúha, Goyle konečne preukázal známky inteligencie!" posmešne zašepkal Malfoy. *velmi hlasitý smích, až se mě děti z kuchyně od oběda ptaly, čemu se tak směju :-D*
Ale pak. PAK přišla perla dnešního dne a to už jsem měla co dělat, abych se nesvalila ze židle (děti naštěstí u oběda začaly hlasitě konverzovat a nevšímaly si mě) "Nuž, viete, čo sa hovorí o prútikoch," povedal Ron a oprel sa na stoličke. Harry, Hermiona a Ginny tupo civeli na neho. "Čože, neviete? Prútiky milujú spoločnosť. Myslím si, že je prirodzené, že jeho prútik chce byť inému prútiku príjemným spoločníkom." *totální záchvat smíchu* Ron je prostě zlatíčko :-D
A ten závěr taky neměl chybu. "Regál predsa nemôže zabiť. Správne?" No, snad nafoukaná Daphne přežije ;-)
Fakt díky a MOC se těším, co bude dál!
kometka :-))))... vďaka za komentár. inak.... ja tiež musím dávať doma pozor na výbuchy smiechu, lebo už ma začínajú považovať za divnú, keďže sa smejem do ticha. :-))) ďalšia kapča bude tiež dobrá.

Další moc pěkná povídka. Děkuju za skvělej výběr a překlad.
ja ďakujem za prečítanie a komentovanie :-)

krásná kapitolka, moc nádherná pěkňoučká a krásně přeložená
Hermiona je za prvé moc šikovná a to co vymyslela na Blaise, to bylo dobrý:):) a to co bylo v závorce mě nejvíc rozesmálo!! chichi
ďakujem :-)

krásná kapitolka, moc nádherná pěkňoučká a krásně přeložená
Hermiona je za prvé moc šikovná a to co vymyslela na Blaise, to bylo dobrý:):) a to co bylo v závorce mě nejvíc rozesmálo!! chichi
ďakujem :-)

Re: 4. Daphne je odstavená (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 19.04. 2011
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Tak tohle už si dobře pamatuji, ta Hermionina pravidla.

Re: 4. Daphne je odstavená (Hodnotenie: 1)
Od: teriisek - 21.04. 2011
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Že by? Ale ne, to by bylo moc jednoduché, kdyby to byl Draco, že? Ale Daphne je teda řádná mrcha... a trošku si věří, děvče, Dracovy myšlenky nenaznačovaly, že by si měla být tak jistá... Díky!

Re: 4. Daphne je odstavená (Hodnotenie: 1)
Od: Zuzana - 01.11. 2011
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Draco bol v tej knižnici a počul čo vravela Dafne? Alebo sa pozeral len tak? No každopádne, veľmi vtipné a ja idem ďalej. Ďakujem za preklad.

Další geniální kapitola. Myslím, že by stálo za to, tuto povídku natočit. Jako velkou komedii. Protože je neskutečná. Hlavně duo Mandy-Blaise. Hm, a zajímalo by mě, kdo všechno ze Slizolinu má šedé oči. Bude to zajímavé :-)  Díky za překlad.

Vreckovka potiahnutá zeleným sopľom nemá chybu. ... Nie je náhodou Morag MacDougal dievča? Profesorka Vectorová neučí čarovanie, ale aritmanciu.

Harry, kterým cloumá puberta - toho mám moc ráda :)
A jak jinak - kapitola opět skvělá, Mandy a Blaise příjemné zpestření :D Daphne je prozatím odstraněna, sláva! :D

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Noemi - 27.02. 2016
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

AK. Poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: dostlu1 - 13.10. 2018
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Týmto dávam vedieť, že očakávam ďalší príspevok. Ďakujem.

Prehľad článkov k tejto téme:

Lily in a Pond: ( zelaaa001 )31.10. 201131. Posledné okamihy
Lily in a Pond: ( zelaaa001 )28.10. 201130. Oddelenie bláznov
Lily in a Pond: ( zelaaa001 )27.10. 201129. kapitola
Lily in a Pond: ( zelaaa001 )25.10. 201128. kapitola
Lily in a Pond: ( zelaaa001 )24.10. 201127. kapitola
Lily in a Pond: ( zelaaa001 )23.10. 201126. kapitola
Lily in a Pond: ( Eli )22.10. 201125. Búrka na obzore
Lily in a Pond: ( zelaaa001 )22.09. 201124. kapitola
Lily in a Pond: ( zelaaa001 )20.09. 201123. kapitola
Lily in a Pond: ( zelaaa001 )17.09. 201122. kapitola
Lily in a Pond: ( zelaaa001 )14.09. 201121. kapitola
Lily in a Pond: ( Eli )13.09. 201120. kapitola
Lily in a Pond: ( Eli )16.06. 201119. Harry si prisvojuje cudzí plán
Lily in a Pond: ( Eli )08.06. 201118. O bobroch a fretkách
Lily in a Pond: ( Eli )30.05. 201117. Malé špinavé tajomstvá
Lily in a Pond: ( Eli )24.04. 201116. Záverečný súboj komikov
Lily in a Pond: ( Jimmi )23.04. 201115. Prípravy na pohreb a sladké potýčky
Lily in a Pond: ( Jimmi )21.04. 201114. Nikto nie je pripravený
Lily in a Pond: ( Jimmi )20.04. 201113. Vznášajúce sa hlavy a rozopnuté blúzky
Lily in a Pond: ( Jimmi )19.04. 201112. Oni nevedia, že my vieme
Lily in a Pond: ( Jimmi )15.04. 201111. Zašľahačkovaní
Lily in a Pond: ( Eli )14.04. 201110. Rozkokošení diablici
Lily in a Pond: ( Eli )21.09. 20109. Nástup de Vellofidesa
Lily in a Pond: ( Eli )17.09. 20108. Shakespearská kvalita Rokvillu
Lily in a Pond: ( Eli )24.04. 20107. Pocit strachu
Lily in a Pond: ( Eli )18.04. 20106. Nech hry začnú
Lily in a Pond: ( Eli )18.03. 20105. Veľmi podivný sled udalostí
Lily in a Pond: ( Eli )15.02. 20104. Daphne je odstavená
Lily in a Pond: ( Eli )16.12. 20093. Zo zmiznutia Vy-Viete-kam
Lily in a Pond: ( Eli )02.12. 20092. MFP sa blíži
Lily in a Pond: ( Eli )04.11. 20091. Začiatok
. Úvod k poviedkam: ( Eli )29.10. 2009Úvod k poviedke