archiv.hpkizi.sk

Vitajte v Archíve stránky hpkizi.sk


Keď ste sa ocitli tu, pravdepodobne hľadáte starší preklad. Nie je to ale pravidlo. 

Pokiaľ ste fanúšikmi Harryho Pottera, viete, čo je Sekcia s obmedzeným prístupom, takže miesto otázok prečo, skúste zistiť, ako sa do nej dostať :)  Súhlas k prekladu oficiálne nepotrebujete, pokiaľ správne uvediete pôvodného autora, ale v niektorých prípadoch si to autorka vyslovene neželá a stiahla svoje veci z netu.

Niektoré poviedky sú prístupné len po registrácii. Postupne sa tak udeje so všetkými s ratingom M. Aj keď máte registráciu na hlavnom webe hpkizi.sk, v archíve je nutná samostatná registrácia. Pri rozdelení webu boli existujúce nicky preklopené, takže táto povinnosť sa týka len nových nickov. 

Ak narazíte na problém, napíšte adminovi alebo to do chatboxu. Najčastejšie je to chýbajúci obrázok, pri kapitolovkách na to neprídem. Ideálne je použiť hlavný shoutbox (je spoločný), sem zablúdime len občas.

Systém, na ktorom tieto stránky bežia, je udržiavaný, spravovaný a vyvíjaný vo voľnom čase hlavného admina, takže trocha tolerancie a infa o problémoch nezaškodí. Rovnaká verzia sa budúci rok nasadí aj na hpkizi.sk, ale potom už nebude návratu, preto sa musí archív maximálne odladiť. 


Cena magie

Jacomo | 02.09. 2016 | Ostatní autori , 999 čitateľov

One-shot  Iný pairing

Cena magie

 Originál s názvem Price of Magic najdete ZDE 

 autor: dreamweaver34
překlad: Jacomo

Ten den, kdy oficiálně vstupuješ do kouzelnického světa, pohlédneš profesoru Snapeovi zpříma do očí a nikdy toho nelituješ.

Prohlášení: Harryho Pottera vlastní J. K. Rowlingová.

Zaslána žádost o souhlas s překladem, bohužel bez reakce.

PA: (…) Není to psané z úhlu pohledu nějaké známé postavy, jen náhodného mudlorozeného studenta, který přišel do Bradavic pět let poté, co Harry ještě jako mimino porazil Lorda Voldemorta. Původně jsem si vybrala Snapea, protože jsem si myslela, že by to mohlo být veselé, ale ukázalo se, že se to změnilo do mnohem vážnější podoby, než jsem plánovala. Nejsem příliš spokojena se závěrem, ale funguje. 

PP: Přeloženo pro všechny mé milované čarodějky. Snad také pocítíte ono nedefinovatelné cosi, co z této povídky zavanulo ke mně.

3979 článkov (796 stránok, 5 článkov na stránku)
story[ 2 | 3 | 4 ]rightgif
Prejsť na:

Naše ďalšie weby

Nájdete nás